41' Mikael Ishak
36'

36' Richard Almeida
48'
48' Jesper Karlstroem
62'
62' Filip Szymczak za Joao Amaral
62'
62' Adriel Ba Loua za Kristoffer Velde
79'
79' Nika Kvekveskiri za Mikael Ishak
83'
83' Alan Czerwiński za Radosław Murawski
87'
87' Filip Szymczak
48'

48' Leandro Andrade
62'

62' Ramil Szejdajew za Ibrahima Wadji
62'

62' Marko Janković za Richard Almeida
62'

62' Filip Ozobic za Leandro Andrade
82'

82' Tural Bayramov za Elvin Jafarquliyev
82'

82' Owusu Kwabena za Kady Malinowski

Relacja z meczu Lech Poznań - FK Karabach

21:53

Dziękujemy za dzisiaj, dobranoc!

21:53

Lech miał w tym meczu bardzo trudne momenty, ale je przetrzymał i wykorzystał jedną z dwóch znakomitych okazji. Bramkę zdobył Mikael Ishak i poznaniacy mają cenną zaliczkę przed rewanżem. Ten za tydzień o 18:00.

90  + 4'

Koniec meczu! Lech pokonał Karabach 1:0 i jest bliżej awansu do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

90

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

85

Kartka dla Szymczaka.

84

I jeszcze Czerwiński w miejsce Murawskiego w Lechu.

83

Dwie zmiany w Karabachu. Bayramov i Owusu w miejsce Cafargulijewa i Kady'ego.

80

Kwekweskiri w miejsce Ishaka.

72

Kolejny prosty błąd lechitów, ale Zubko obronił uderzenie Zoubira.

69
67

I jeszcze okazję miał Skóraś, ale nie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i oddał do Ishaka, czym spowolnił i zmarnował akcję.

67

Ależ pudło Szymczaka! Lechici mieli idealną okazję, by podwyższyć na 2:0, ale świetnie interweniował bramkarz po uderzeniu z pola karnego.

65

Niecelne uderzenie Murawskiego z dystansu. Ale dobra, odruchowa próba.

63

I dwie zmiany w Lechu. Zeszli Amaral oraz Velde. Weszli Ba Loua i Szymczak.

62

Potrójna zmiana w Karabachu. Zeszli Wadji, Richard i Andrade. W ich miejsce Szejdajew, Janković oraz Ozobić.

60

Celne, ale nieszczególnie groźne uderzenie Ishaka.

58

Obraz meczu niezmienny. Karabach przy piłce, ale bez stuprocentowych okazji. Dobrze dzisiaj broni Lech.

55

Karabach napiera, ale lechici starają się spokojniej niż przed przerwą bronić.

53

Kolejny błąd lechitów pod własnym polem karnym. Na szczęście źle zagrał Andrade, który przejął piłkę.

51

Kolejna niezła akcja Lecha. Skóraś dostał piłkę na lewej stronie, zszedł do środka i oddał strzał. Słaby, ale akcja godna uwagi.

48

Kartki dla Karlstroma i Andrade za przepychankę.

48

Bardzo ładna akcja Lecha. Dośrodkowanie Karlstroma i do piłki niestety nie zdążył Ishak.

47

Prosty błąd Ishaka, który w nonszalancki sposób - piętą - podawał do tyłu. Piłka trafiła do Wadji'ego, ale jego uderzenie obronił Rudko.

46

21:01

Drużyny już na murawie. Za kilka chwil początek drugiej połowy.

20:56

A tak padła bramka dla Lecha.

20:56
20:46

Przerwa. Na razie zgadza się wynik, bo Lech prowadzi 1:0. Nie ma się co jednak oszukiwać: to goście byli zespołem dużo lepszym, a mistrzom Polski dopisało szczęście. Mimo wszystko się cieszymy i oby wynik dalej się zgadzał. Widzimy się za kwadrans.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43
42

Lech przetrwał ten bardzo trudny czas. Amaral w polu karnym zagrał do prawej strony do Pereiry. Portugalczyk płasko w pole karne, a Ishak z bliska pakuje piłkę do siatki! Lech prowadzi 1:0!

41

GOL DLA LECHA POZNAŃ! ISHAK!

37

Dośrodkowanie Pereiry, ale piłkę spokojnie wybił Richard.

36

Faul Richarda na Ishaku w bocznej strefie na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Lecha.

33

Coraz większe problemy Lecha. Gospodarze mają problem nie tylko z wyjściem z połowy, ale też z wybiciem piłki poza obręb pola karnego.

30

Spokojniejszy moment meczu. Przede wszystkim ze strony gości, którzy przestali aż tak ostro atakować. Lech bez zmian, czeka na kontry.

27
24

Gramy dalej.

23

Mała przerwa, bo na boisko wkradł się intruz. A konkretnie to ptak, którego wyniesiono w kartonie.

20

I znów goście. Tym razem Zoubir i celne, ale za lekkie uderzenie w ręce Rudki. Duże problemy Lecha.

18

Kolejna dobra akcja gości. Na szczęście znowu zakończona niecelnym uderzeniem.

15

Strata lechitów na własnej połowie, ale na szczęście podanie do Wadji'ego było za mocne i niecelne.

13

Niecelne uderzenie Kady'ego.

11

Goście przeważają w ataku pozycyjnym, utrzymują się przy piłce. Lech przyczajony, wyczekujący na kontry.

8

Lech przetrzymał pierwszy trudny moment w tym meczu. Teraz prostopadłe podanie do Amarala, ale za mocne i piłka w rękach bramkarza.

6

Świetna, indywidualna akcja Zoubira zakończona na szczęście niecelnym uderzeniem z pola karnego.

5

Bardzo szybko wznowił grę bramkarz i prawą stroną popędził niepilnowany Andrade. Na szczęście jego zagranie w rękach Rudki.

4

Pierwszy rzut rożny dla Lecha, ale piłka w rękach bramkarza gości.

2

Na razie sporo niedokładności z obu stron przy prostych zagraniach.

1

19:56

Obie drużyny już na murawie. Za kilka chwil początek spotkania.

19:52
19:48

Historia pojedynków polskich drużyn z Karabachem na razie nie napawa optymizmem.

19:35

Skład Karabachu: Magomiedalijew - Vesović, Medvedev, Medina, Elvin Cafargulijew - Qara Qarajew, Richard - Kady, Leandro Andrade, Zoubir - Wadji.

19:34

Skład Lecha: Rudko - Pereira, Milić, Satka, Rebocho - Karlstrom, Murawski - Velde, Amaral, Skóraś - Ishak.

19:34

Początek dzisiejszego meczu w Poznaniu o godz. 20:00.

19:32

Mistrzowie Azerbejdżanu byli też najtrudniejszym rywalem, jakiego Lech mógł wylosować w 1. rundzie eliminacji LM. Pozostałymi potencjalnymi rywalami byli: Sheriff Tyraspol (Mołdawia), Slovan Bratysława (Słowacja), Lincoln Red Imps (Gibraltar) oraz Shamrock Rovers (Irlandia).

19:31

Przed mistrzem Polski bardzo trudne zadanie. Karabach to zespół, który w ostatnich ośmiu latach grał w fazie grupowej europejskich pucharów. Sześć razy była to Liga Europy, raz Liga Mistrzów, a w poprzednim sezonie Liga Konferencji Europy.

19:30

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na relację z meczu Lech Poznań - Karabach. Mistrzowie Polski rozpoczynają walkę o awans do Ligi Mistrzów.