Dinamo Zagrzeb Dinamo Zagrzeb
  • Bartol Franjic (20')
Dinamo Zagrzeb
28'
28' Artur Jędrzejczyk
28'
28' Mateusz Wieteska
20'

20' Bartol Franjic
25'

25' Dino Peric za Rasmus Lauritsen
45'

45' Dino Peric
46'
46' Josue za Andre Martins
56'
56' Tomas Pekhart za Mahir Emreli
71'
71' Ernest Muci za Rafael Lopes
72'
72' Josue
89'
89' Josip Juranović
46'

46' Francois Moubandje za Kristijan Jakic
64'

64' Luka Menalo za Luka Ivanusec
76'

76' Josip Misic
76'

76' Mislav Orsic
77'

77' Amer Gojak za Lovro Majer
90'

90' Amer Gojak

Relacja z meczu Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb

22:57

Wielka szkoda. Legia toczyła wyrównany bój z Dinamem, w drugiej połowie zepchnęła gości do głębokiej defensywy, ale zadecydowała jedna akcja z 20. minuty. Mistrzowie Polski muszą teraz walczyć o Ligę Europy, a ich rywalem będzie Slavia Praga

90  + 4'

Koniec meczu. Legia Warszawa przegrała z Dinamem Zagrzeb 0:1 i nie awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

90  + 4'

Nic z tego... Nikt nie przeciął piłki...

90  + 4'

Jeszcze rzut wolny dla Legii! Boruc w polu karnym! Ostatnia szansa!

90  + 1'

Ajj, dobre zgranie Pekharta do środka ale był faul. I tak strzał zakończyłby się rzutem rożnym.

90  + 1'

Kolejne dośrodkowanie wybite. Legia atakuje już wszystkim co ma. Dinamo kurczowo trzyma wyniku!

90

Cztery minuty doliczone!

87

Po rożnym bez strzału.

87

Misić podnosi się z murawy. Zaczynają kraść czas Chorwaci.

86

Dośrodkowanie z lewej strony i Ristovski panikuje - wybija na rożny, a był ustawiony jakoś na 14. metrze.

86

Dwa dośrodkowania Dinama z prawej strony, radzą sobie legioniści. Ale czas ucieka.

83

Uff, błąd Juranovicia, wsadził Slisza na minę. Slisz chciał przyjąć głową za wysoką piłkę. Nie zdołał, ta trafiła do Menalo, który od razu uderzył zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

83

Josue dośrodkowuje z głębi pola. Kierunkowo - nieźle. Pomysł też, ale za wysoko. I łapie Livaković.

81

Coraz mniej czasu ma Legia. Spiker zachęca do dopingu, fani Legii tworzą znakomitą atmosferę.

80

Rzut rożny dla Dinama bez zagrożenia.

79

Dośrodkowanie Misicia z głębi pola z rzutu wolnego ląduje w rękach Boruca.

77

Zmiana w Dinamie. Amer Gojak za Majera.

76

Misić faulował wcześniej i też ogląda kartkę.

76

Kontra Legii zatrzymana faulem Orsicia. Żółta kartka.

76

Kontra Dinama po rzucie rożnym, znakomicie zatrzymana w ostatniej chwili przez Luquinhasa. Ale teraz będzie rzut rożny dla gości.

73

Z rzutu wolnego Dinama nic nie wyszło. Zaczyna Boruc.

70

Dobra prostopadła piłka w pole karne Legii. Rzut rożny dla Dinama.

68

Ależ było blisko! Juranović znakomicie dośrodkował z głębi pola i Wieteska znalazł się przed bramkarzem, ale wszedł na nią udem i ta przeszła obok bramki!

66

Luquinhas świetnie odebrał piłkę przy narożniku boiska. Wpadł w pole karne, ale za mocno uwierzył we własne umiejętności i próbował strzelać z ostrego kąta. Łatwo łapie Livaković.

64

Zmiana w Dinamie. Luka Menalo wchodzi, Luka Ivanusec schodzi

62

Kolejne dośrodkowanie Legii, ale do nikogo.

59

Uff, trochę szczęścia ma Legia. Dobra akcja Dinama, dośrodkowanie z prawego skrzydła, Orsić zamyka akcję na dalszym słupku i zagrywa głową. Na szczęście raz, że niecelnie, a dwa, że za głęboko, aby jeszcze ktoś wbił piłkę do bramki.

58

Dinamo pierwszy raz w tej połowie dłużej przy piłce

57

Zmiana w Legii. Mahir Emreli schodzi, w jego miejsce Tomas Pekhart

55

I jest niezły strzał! Luquinhas z dystansu, Livaković broni na raty!

55

Legia zepchnęła Dinamo do głębokiej defensywy. Czekamy jednak nadal na dobry, celny strzał.

52

Świetny strzał Josue z 20 metrów! Piłka poleciała jednak nad poprzeczką.

51

Legia od początku ruszyła do ataków, na razie brakuje finalizacji.

50

Kibice Legii Warszawa oklaskują Powstańców, którzy pojawili się dziś na stadionie.

49

Świetna wrzutka z lewej strony na pole karne Dinama! Ale zabrakło wejścia na piłkę w polu karnym i piłka przeszła przez szesnastkę i nikt jej nie przeciął!

47

Głupia strata Dinama na prawym skrzydle i Mladenović szybko wrzuca do Emrelego, ale radzą sobie obrońcy Dinama.

46

I jeszcze miana w Dinamie. Misić schodzi, w jego miejsce Francois Moubanjde

46

22:03

Zmiana w Legii. Josue za Andre Martinsa.

22:02

Obie ekipy już na murawie.

45  + 4'

Koniec pierwszej połowy. Dinamo prowadzi 1:0

45  + 4'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłka trochę przypadkowo trafia na stopę Wieteski. Nie zorientował się w porę i wyszło z tego podanie do bramkarza.

45  + 2'

Perić ogląda żółtą kartkę.Uderzony Emreli w walce o górną piłkę.

45

Cztery minuty doliczone.

44

Świetna akcja Legii. Strzał Emrelego z 16 metrów, ale napastnik Legii miał opiekę dwóch obrońców i piłka poleciała obok bramki. Był jeszcze rzut rożny, ale bez zagrożenia.

42

Żółta kartka dla kierownika Legii.

41

Leży Juranović na boisku i potrzebuje pomocy.

40

Kolejny strzał, tym razem Orsić z okolic narożnika pola karnego, ale nie dokręcił piłki. Zaczyna Boruc.

38

Majer i Jędrzejczyk starli się w powietrzu. Obaj potrzebują pomocy medycznej.

37

Kontra Dinama, ale na szczęście Majer zdecydował się na strzał z około 30 metrów i uderzył bardzo niecelnie.

35

Strzał Luquinhasa z dystansu. Piłka nieprzyjemnie spadała, ale przeleciała trochę nad poprzeczką.

33

Legia dłużej utrzymuje się przy piłce, ale Mladenović traci na lewej stronie.

31

Rzut rożny dla Legii rozegrany inaczej i zakończony ekwilibrystycznym strzałem piętą Mladenovicia, ale baaaardzo niecelnym. Aut bramkowy.

30

Majer strzela na bramkę, ale niecelnie. Boruc miał to pod kontrolą.

28

No i Wieteska się doigrał. Żółta kartka i wolny dla Dinama z około 30 metrów.

28

Poprzeczka! Uderzył głową Luquinhas i piłka poleciała bardzo wysoko i spadała za kołnierz bramkarza, ale zatrzymała się na poprzeczce!

27

Dwa rzuty rożne dla Legii bez zagrożenia. Będzie jeszcze jeden.

25

Zmiana w Dinamie. Perić za Lauritsena. Duńczyk musi zejść na skutek kontuzji.

23

Przerwa w grze. Zawodnik Dinama opatrywany, leży na boisku.

21

Genialne prostopadłe podanie w pole karne do lewego obrońcy Dinama, a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Boruca. Ale dlaczego biegnący obok niego Juranović nagle go odpuścił?!

20

1:0 dla Dinama Zagrzeb. Bartol Franjić.

19

Dobre dośrodkowanie Slisza wybite przez obrońców. Kontra Dinama kończy się złym prostopadłym podaniem.

18

Ładna klepka Dinama, ale w kluczowym momencie zatrzymuje tę akcję Juranović.

16

Luquinhas przewraca się i klasycznie łapie piłkę w ręce. Rzut wolny dla Dinama właśnie za złapanie piłki.

14

Strzał Luquinhasa zza pola karnego, ale lekko i niecelnie.

14

Indywidualna akcja Ivanuseca, ale wzięty w kleszcze przez trzech rywali traci piłkę

13

Dinamo dłużej utrzymuje się przy piłce. Przeraźliwe gwizdy przy Łazienkowskiej

11

Długie zagranie Luquinhasa na kontrę, ale za mocno. Piłkę przejmuje bramkarz

11

Zagraniem za plecy Slisza Lopes zmarnował kontrę Legii. Slisz jeszcze dośrodkował, ale radzi sobie Dinamo.

10

Dobra akcja Legii, ale Mladenović zatrzymany na lewej stronie na wysokości pola karnego Dinama.

8

Pierwszy strzał Dinama z dystansu. Wyjątkowo niecelny

7

Dwa dobre odbiory Martinsa, ale Lopes zgubił piłkę w środku. Na razie dużo walki.

5

Wieteska musi się pilnować. Drugi faul w pierwszych pięciu minuatach na Petkoviciu. Wkrótce skończy się to kartką.

20:55

Z kolei Slavia Praga wygrała z Ferencvarosem 1:0, ale odpadła z eliminacji do Ligi Mistrzów (2:0 dla Ferencvarosu w pierwszym spotkaniu) i to Slavia będzie rywalem Legii w IV rundzie eliminacji do Ligi Europy, jeśli Legia dziś odpadnie.

20:51

Sheriff Tiraspol pokonał Crvenę Zvezdę Belgrad 1:0 (1:1 w pierwszym meczu) i awansował do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jeżeli Legia dzisiaj wygra, to zmierzy się właśnie z mistrzem Mołdawii.

20:49

A oto skład Dinama Zagrzeb:

20:48

Czas przedstawić składy! Oto jedenastka Legii Warszawa:

20:41

Przypomnijmy, że Legia Warszawa jest już pewna gry w fazie grupowej Ligi Konferencji. Jeśli przejdzie Dinamo Zagrzeb, to będzie pewna gry w fazie grupowej Ligi Europy i będzie miała szansę na Ligę Mistrzów. Zostanie jeszcze tylko jeden dwumecz.

20:30

W pierwszym meczu Legia zaprezentowała się z dobrej strony w spotkaniu z wyżej notowanym rywalem i można jedynie żałować, że nie obowiązuje już zasada goli strzelonych na wyjeździe. Legia zremisowała 1:1 i dzisiaj w Warszawie będzie miała szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

20:10

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację live z meczu rewanżowego III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Legia Warszawa zmierzy się u siebie z Dinamem Zagrzeb!