Flora Tallin
3'
3' Bartosz Kapustka
7'
7' Bartosz Slisz za Bartosz Kapustka
17'

17' Marco Lukka
56'
56' Josue za Mahir Emreli
60'
60' Rafael Lopes za Mateusz Hołownia
90'
90' Rafael Lopes
53'

53' Rauno Sappinen
74'

74' Ken Kallaste za Marco Lukka
80'

80' Markus Poom za Markus Soomets
80'

80' Sten Reinkort za Rauno Sappinen
90'

90' Sergei Zenjov

Relacja z meczu Legia Warszawa - Flora Tallin

90  + 4'

To był bardzo słaby mecz w wykonaniu Legii Warszawa, ale najważniejsze, że zwycięski. Mistrzowie Polski pojadą do Tallina z jednobramkową przewagą. Rewanż już we wtorek o godzinie 18:00 czasu polskiego. Z naszej strony tymczasem to już wszystko. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

90  + 4'

Zagrał jednak zbyt mocno i to jest KONIEC MECZU! Legia Warszawa pokonała Florę Tallin 2:1!

90  + 4'

Jeszcze rzut wolny dla Flory i do piłki podchodzi Vassiljev...

90  + 2'

Jeszcze indywidualna akcja Ojamy, ale uderzył zbyt lekko, by pokonać Boruca!

90  + 1'

Uff, uff, uff!!!! Po rzucie wolnym i zagraniu w pole karne Flory fatalnie piłkę wybijał Poom i na środku pola karnego dopadł do niej Lopes, by potężnym strzałem z pierwszej piłki pokonać Igonena! Legia prowadzi tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego!

90

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! RAFAEEEEEEL LOPEEEEES!

90

Żółta kartka dla Zenjova. Cztery minuty doliczone.

88

Luquinhas z dystansu uderzył wysoko nad poprzeczką.

87

Legia postawiła w ostatnich 20-30 minutach na dośrodkowania w kierunku Pekharta i Lopesa, ale są one bardzo niedokładne. A do końca już tylko kilka minut.

84

Vassiljev w kontrataku uciekał obrońcom Legii i znalazł się z piłką w polu karnym, jednak w ostatnim momencie zatrzymał go wracający Martins!

82

Kontra Flory. Indywidualna akcja Zenjova została jednak zakończona niecelnym strzałem.

80

Podwójna zmiana we Florze. Poom i Reinkort za Soometsa i Sappinena.

79

Po dośrodkowaniu Juranovicia niecelnie główkuje Pekhart!

77

Rzut wolny dla Flory. Po centrze Vassiljeva zgranie piłki głową przez Millera było niedokładne.

76

Wieteska! Znakomite rozegranie przez gospodarzy, ale strzał głową Wieteski został wybity przez rywala z linii bramkowej! Jeszcze z 16 metrów uderzył Slisz, ale nad bramką!

75

Josue trafia w mur. Będzie jeszcze rzut rożny.

74

Zmiana we Florze. Kontuzjowanego Lukkę zastępuje kolejny dobry znajomy z polskich boisk - Ken Kallaste, który występował w Koronie Kielce i Górniku Zabrze.

73

Luquinhas faulowany około 25 metrów od bramki rywala. Rzut wolny dla Legii.

71

Groźna sytuacja pod bramką Legii. Zagranie Sappinena przeszyło pole bramkowe Legii, ale nie zostało zamknięte przez żadnego z Estończyków.

69

Dośrodkowanie Millera poszybowało poza boisko. Od bramki Boruc.

67

Kontuzjowany Lukka. Leży na murawie. Przerwa w grze.

66

Josue szukał zagrania w kierunku Lopesa, ale piłkę przejął Igonen.

64

Teraz do strzału głową doszedł Lopes, ale uderzył niecelnie!

64

Kusk bliski bramki samobójczej! Na jego szczęście piłka poszybowała nad poprzeczką. Kolejny korner.

63

Jędrzejczyk! Obrońca Legii świetnie odnalazł się w polu karnym, ale jego strzał głową kapitalnie obronił Igonen!

62

Luquinhas centrował w kierunku Pekharta, ale za wysoko dla Czecha! Po dośrodkowaniu Juranovicia goście wybijają na rzut rożny.

60

Ostatnia zmiana w Legii. Schodzi Hołownia, wchodzi Lopes! Skrajnie ofensywna zmiana trenera Michniewicza, Legia przechodzi na 4-4-2.

57

Znowu było groźnie! Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Millera główkował Purg, ale minimalnie obok bramki!

56

Schodzi Emreli, wchodzi Josue.

56

Groźną akcję Sappinena z Millerem zatrzymuje w polu karnym defensywa Legii. Rzut rożny.

55

Za chwilę na boisku pojawi się Josue.

54

Ależ klops! Ojamaa zakręcił na lewym skrzydle Juranoviciem, a po jego płaskim dośrodkowaniu piłkę do bramki skierował Sappinen! Estończycy wyrównują!

53

GOL DLA FLORY! Sappinen...

51

Rzut wolny dla Legii. Po wrzutce Martinsa główkował Wieteska, jednak niecelnie!

50

Ostra centra Zenjova przecina całe pole karne Legii Warszawa. Zabrakło agresywniejszej postawy napastnika, bo mogło być groźnie.

48

Walka w środku pola na początku drugiej części gry.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45

W taki sposób Legia objęła prowadzenie i... straciła Bartosza Kapustkę.

45

Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi z Florą Tallin 1:0 po szybkiej bramce Bartosza Kapustki, ale na boisku nie ma ani kontuzjowanego Kapustki, ani jakiejkolwiek kontroli ze strony mistrzów Polski. Jest za to cała masa niewymuszonych błędów, które nakręcają Estończyków, którym taki chaos na boisku jak najbardziej sprzyja.

45

Minuta doliczona.

44

Piłka za linię obrony Legii, ale Boruc zdołał przed polem karnym uprzedzić Sappinena.

43

Za chwilę koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi, ale trener Michniewicz będzie miał mnóstwo uwag do swoich piłkarzy w przerwie.

41

Znowu zamieszanie w polu karnym Legii, w którym jednak poradził sobie Boruc.

40

Rzut rożny dla Flory. Po dośrodkowaniu Vassiljeva strzela głową Purg, a odbita piłka od pleców Wieteski poszybowała tuż nad poprzeczką!

39

Dośrodkowanie Juranovicia mocno niecelne. Piłka poza boiskiem.

37

Dłuższy okres w trakcie którego nic się nie wydarzyło na boisku. Legia stara się odzyskać kontrolę nad tym meczem, choć Estończycy pokazują, że są groźni.

33

Luquinhas prostopadłym podaniem szukał na lewym skrzydle Mladenovicia, ale ten przegrał pojedynek z obrońcą Flory.

31

Strzela z dystansu Ojamaa, ale pewnie broni Boruc! Estończycy jednak bardzo śmiało sobie poczynają przy Łazienkowskiej.

29

I jeszcze jedna akcja Zenjova! Tym razem w analogicznej sytuacji uderza obok bramki mistrzów Polski!

28

Boruc ratuje Legię! W kontrataku Flory, po błędzie Hołowni, indywidualną akcją popisał się Zenjov! Ściął z prawego skrzydła w pole karne i uderzył lewą nogą w krótki róg, jednak znakomicie odbił piłkę Boruc!

26

Luquinhas! Po podaniu Mladenovicia Brazylijczyk znalazł się w znakomitej sytuacji do podwyższenia prowadzenia, jednak z ostrego kąta uderzył obok bramki!

25

Jędrzejczyk zamienił się pozycjami z Juranoviciem i włączył do akcji ofensywnej, ale jego dośrodkowanie było niecelne.

23

Szarżował w polu karnym rywala Emreli, przewrócił się po starciu z rywalem, ale rosyjski sędzia każe grać dalej.

22

Mladenović fauluje Zenjova na prawym skrzydle. Rzut wolny dla Flory, do bramki daleko, ale do piłki podchodzi Vassiljev. Po jego dośrodkowaniu piłkę wybija Jędrzejczyk.

20

Flora przedarła się pod pole karne mistrzów Polski, ale nie zakończyło się to stworzeniem zagrożenia pod bramką Boruca.

19

Martins! Ładna akcja Mladenovicia z Martinsem, ale Portugalczyk z kilkunastu metrów uderza nad poprzeczką!

17

Żółta kartka dla Lukki za brzydki faul na Juranoviciu.

15

Dobra akcja Legii. Piłka trafiła na lewe skrzydło do Mladenovicia, ale ten nie zdołał dokładnie dograć przed bramkę do któregoś z napastników.

14

Sappinen faulował w ofensywie Mladenovicia w narożniku boiska.

12

Znów powalczył Sappinen, ale tym razem nie dał rady stworzyć nic ciekawego w akcji indywidualnej.

10

Rzut rożny dla Flory kończy się zupełnie niecelnym strzałem głową Purga.

9

Błąd Hołowni, kapitalnie przebił się w pole karne Sappinen, ale Hołownia zdołał wrócić i zatrzymać zagranie Estończyka przed bramkę Legii.

7

Slisz zastępuje kontuzjowanego Kapustkę. Oby to nie było nic poważnego!

5

Rozgrzewa się Slisz.

5

No i niestety wygląda na to, że to równocześnie koniec meczu dla Kapustki. Doznał jakiegoś urazu przy świętowaniu i to wygląda na kontuzję kolana. Niewiarygodne, co za pech zawodnika Legii...

4

Ależ otwarcie Legii Warszawa! Po akcji Flory i wybitym dośrodkowaniu w pole karne piłkę w okolicach środka boiska przejął Kapustka, wszedł przed zawodnika Flory, popędził na bramkę i skorzystał z niezdecydowania estońskich obrońców! Płaskim uderzeniem lewą nogą z około 18 metrów pomocnik Legii pokonał Igonena 1:0!

3

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! CO ZA AKCJA BARTOSZA KAPUSTKI!!!

1

Rozpoczynamy mecz w Warszawie!

20:59

Dziura w siatce w jednej z bramek, więc musimy chwilę poczekać.

20:57

Jest, wrócił! Paulo Sousa obecny na dzisiejszym spotkaniu.

20:55

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Na stadionie w Warszawie tłumy! Może to być naprawdę koło 25 tysięcy kibiców.

20:55

Sędzia spotkania będzie Rosjanin Witalij Mieszkow. Warto zaznaczyć, że rewanż w Estonii zostanie rozegrany we wtorek 27 lipca o godzinie 18:00 czasu polskiego.

20:54

W sobotę Legia przegrała w meczu o Superpuchar Polski z Rakowem po rzutach karnych. Za to Flora jest w trakcie sezonu ligi estońskiej: zajmuje 2. miejsce w tabeli z 39 pkt, tracąc cztery punkty do prowadzącej Levadii. Jednak Flora rozegrała dwa mecze więcej, więc teoretycznie może wyprzedzić Levadię.

20:53

Skład Flory: Matvei Igonen - Marco Lukka, Marten Kuusk, Henrik Purg, Michael Lilander - Markus Soomets, Martin Miller - Henrik Ojamaa, Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov - Rauno Sappinen

20:51

Skład Legii: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia - Filip Mladenovć, Bartosz Kapustka, Andre Martins, Josip Juranović - Luquinhas, Mahir Emreli, Tomas Pekhart

20:48

W trzeciej rundzie el. LM zwycięzca tego dwumeczu spotka się z lepszym z pary Dinamo Zagrzeb - Omonia Nikozja. We wtorek obyło się bez niespodzianki i mistrzowie Chorwacji wygrali 2:0. Przegrani z obu tych par zagrają ze sobą w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy.

20:45

Co ważne, zwycięzca tego dwumeczu zapewni sobie grę w pucharach aż do końca jesieni: w najgorszym wypadku drużyna, która awansuje, odpadnie w III rundzie el. LM i w IV rundzie el. Ligi Europy, ale wtedy "spadnie" do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

20:43

W pierwszej rundzie Legia wyeliminowała Bodoe/Glimt, dwukrotnie pokonując mistrza Norwegii: 3:2 i 2:0. Za to Flora okazała się lepsza od maltańskiego Hibernaniansu (2:0 i 3:0).

20:41

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania Legia Warszawa - Flora Tallin w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.