SSC Napoli
36'
36' Ibrahima Konate
48'
48' Harvey Elliott za James Milner
73'
73' Darwin Nunez za Curtis Jones
73'
73' Trent Alexander-Arnold
85'
85' Mohamed Salah
87'
87' Fabio Carvalho za Roberto Firmino
87'
87' Stefan Bajcetic za Thiago Alcantara
87'
87' Calvin Ramsay za Trent Alexander-Arnold
90'
90' Darwin Nunez
90'
70'

70' Hirving Lozano za Matteo Politano
83'

83' Eljif Elmas za Khvicha Kvaratskhelia
83'

83' Piotr Zieliński za Stanislav Lobotka
88'

88' Giovanni Simeone za Victor Osimhen
88'

88' Giacomo Raspadori za Tanguy Ndombele

Relacja z meczu Liverpool FC - SSC Napoli

90  + 8'

Z grup A - D do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansowały Napoli (1. miejsce w grupie A), Liverpool (2. A), FC Porto (1. B), Club Brugge (2. B), Bayern Monachium (1. C), Inter Mediolan (2. C), Tottenham (1. D), Eintracht Frankfurt (2. D). W Lidze Europy z kolei zagrają Ajax Amsterdam, Bayer Leverkusen, FC Barcelona i Sporting Lizbona.

90  + 8'

Wyniki wszystkich wieczornych spotkań: Liverpool - Napoli 2:0, Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam 1:3, Bayern Monachium - Inter Mediolan 2:0, Viktoria Pilzno - FC Barcelona 2:4, Olympique Marsylia - Tottenham 1:2, Sporting Lizbona - Eintracht Frankfurt 1:2.

90  + 8'

Olympique Marsylia - Tottenham 1:2 (90'). Gol dla Tottenhamu! Koguty rzutem na taśmę, po golu Hojbjerga, wygrywają grupę D!

90  + 8'

Koniec meczu! Liverpool - Napoli 2:0. Po dwóch golach w końcówce Liverpool wygrywa ten mecz, ale zabrakło mu zaledwie jednego gola, by wygrać całą grupę A. W tej zwycięża Napoli!

90  + 8'

GOOOOOOOOOOOOL!!! Darwin Nunez! Urugwajczyk nie był na spalonym, gol zaliczony!

90  + 8'

Czekamy jeszcze na VAR.

90  + 7'

Po rzucie rożnym do siatki trafia Nunez, ale gol nie zostaje uznany z powodu spalonego.

90  + 6'

Kolejne rzuty rożne dla Napoli, kolejne źle rozegrane.

90  + 4'

Żółta kartka dla Nuneza.

90  + 3'

Kolejny rzut rożny nie dał nic drużynie Napoli, tymczasem w kontrze Liverpoolu przed pustą bramką zatrzymany został Salah! Ostigard wybił na korner.

90

Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam 1:3 (89'). Ajax błyskawicznie odpowiada. Francisco Conceicao na 3:1!

90

Siedem minut doliczonych na Anfield. Korner dla Napoli kończy się nieudanym strzałem Raspadoriego.

88

Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam 1:2 (87'). Gol kontaktowy dla Rangers. Tavernier zmniejsza straty z rzutu karnego.

88

Liverpool idzie za ciosem. Po ładnej akcji gospodarzy z 10 metrów nad poprzeczką uderza Carvalho.

87

Trzy zmiany w Liverpoolu. Schodzą Thiago, Firmino, Alexander-Arnold, wchodzą Carvalho, Bajcetić i Ramsay.

86

Liverpool trafia po rzucie rożnym! Strzał głową Darwina Nuneza z trudem broni Meret, ale z bliska skutecznie dobija Salah! 1:0!

85

GOOOOOOOOOOOOOLLLL! Mohamed Salah!

83

Elmas zmienia Kwaracchelię w zespole gości. Na murawie pojawia się także Piotr Zieliński, który zastępuje Lobotkę.

80

Było groźnie pod bramką Napoli! Piłka trafia na piąty metr na nogę Salaha, ale ten uderzył sytuacyjnie w sam środek bramki, w ręce Mereta.

76

Bayern Monachium - Inter Mediolan 2:0 (72'). Eric-Maxim Choupo-Moting na 2:0 dla Bayernu! Dobre minuty dla niemieckich drużyn.

76

Sporting Lizbona - Eintracht Frankfurt 1:2 (72'). Eintracht już na prowadzeniu w Lizbonie! Randal Kolo Muani daje wynik 2:1 i prowadzenie w całej grupie D! Sporting obecnie poza czołową dwójką.

75

Viktoria Pilzno - FC Barcelona 2:4 (75'). Kolejny gol dla Barcelony! Tym razem trafia młodziutki Pablo Torre. Szalony mecz w Pilznie.

73

Żółta kartka dla Alexandra-Arnolda.

72

Zmiana także w Liverpoolu. Nunez za Jonesa.

70

Lozano zmienia Politano w Napoli.

66

Sporting Lizbona - Eintracht Frankfurt 1:1 (62'). Eintracht wyrównuje w Lizbonie. Z rzutu karnego trafia Daichi Kamada, jednak to wciąż za mało dla Niemców, którzy muszą wygrać, by awansować.

66

W ładnej akcji Liverpoolu piłka trafiła na 16. metr do Elliotta, ale ten huknął wysoko w trybuny.

63

Viktoria Pilzno - FC Barcelona 2:3 (63'). Viktoria się nie poddaje i znów zmniejsza straty! Tomas Chory z drugą bramką w tym meczu.

61

Olympique Marsylia - Tottenham 1:1 (54'). Fatalny w pierwszej połowie Tottenham przebudził się po przerwie! Gola po rzucie rożnym strzela Clement Lenglet i "Koguty" obecnie w grupie D są drugie!

60

Miał swoją szansę Kwaracchelia, ale z kilku metrów nie zdołał pokonać Alissona!

59

Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam 0:2 (58'). W Glasgow trzeciego gola strzelił Ajax, a drugiego Kudus, ale i tutaj VAR anulował trafienie.

57

A jednak minimalny spalony! Gol Ostigarda anulowany!

55

A na Anfield wciąż czekamy.

55

Viktoria Pilzno - FC Barcelona 1:3 (55'). Barcelona błyskawicznie odpowiada! Ferran Torres po raz drugi!

54

Jeszcze jednak sprawdzamy tę sytuację na VAR, bo to wszystko odbywało się na granicy spalonego.

53

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kwaracchelii Ostigard efektownym szczupakiem daje gościom prowadzenie! 0:1 po golu Norwega!

53

GOOOOOOOOOOL!!! Leo Ostigard!

52

Po rzucie wolnym dla Liverpoolu piłka spada w polu karnym na nogę Salaha, ale ten uderza nad bramką.

51

Viktoria Pilzno - FC Barcelona 1:2 (52'). Gol kontaktowy dla Viktorii! Tomas Chory trafia z rzutu karnego.

48

Elliott zmienił Milnera w Liverpoolu.

47

Tak Bayern Monachium objął prowadzenie w meczu z Interem Mediolan:

47

Usiadł na murawie Milner, ma jakiś problem zdrowotny. To chyba będzie koniec meczu dla Anglika.

46

Rozpoczynamy drugą połowę na Anfield! Oba zespoły bez zmian.

45

Wyniki do przerwy: Liverpool - Napoli 0:0, Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam 0:2, Bayern Monachium - Inter Mediolan 1:0, Viktoria Pilzno - FC Barcelona 0:2, Olympique Marsylia - Tottenham 1:0, Sporting Lizbona - Eintracht Frankfurt 1:0.

45

Olympique Marsylia - Tottenham 1:0 (45'). Gol dla Marsylii! Chancel Mbemba z bramką do szatni, a to oznacza, że przy takich wynikach z grupy D wyszłyby zespoły Sportingu i Marsylii. Tottenham zagrałby tylko w Lidze Europy.

45

Koniec pierwszej połowy na Anfield. Liverpool - Napoli 0:0. To nie była dobra połowa w Liverpoolu. Napoli nie gra tutaj na maksa, gdyż do wygranej grupy nie może przegrać aż trzema golami, Liverpool z kolei jest wyjątkowo bezzębny.

45

Viktoria Pilzno - FC Barcelona 0:2 (45'). 2:0 dla Barcelony! Po znakomitym zagraniu za linię obrony Raphinhi, Jordi Alba zgrał piłkę głową do Ferrana Torresa, a ten z bliska wpakował ją do siatki!

41

Salah! Egipcjanin wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek z Meretem. Ponadto był na minimalnym spalonym.

40

Sporting Lizbona - Eintracht Frankfurt 1:0 (40'). Bardzo ważny gol w Lizbonie! Sporting prowadzi po trafieniu Arthura Gomesa i wychodzi na prowadzenie w całej grupie D.

39

Bardzo bolesne starcie głowami Milnera z Anguissą. Anglik ma rozcięcie na czole, potrzebna interwencja medyczna.

37

Żółta kartka dla Konate (Liverpool) za faul na Lobotce.

35

W Liverpoolu dalej dzieje się stosunkowo niewiele. Dwie-trzy niezłe sytuacje, żadnej stuprocentowej.

32

Bayern Monachium - Inter Mediolan 1:0 (32'). Mamy otwarcie wyniku w Monachium! Benjamin Pavard zapewnia Bayernowi prowadzenie!

31

Uderzenie głową Jonesa poszybowało nad poprzeczką bramki Napoli.

30

Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam 0:2 (29'). Tymczasem w Glasgow Ajax za sprawą Mohammeda Kudusa praktycznie zapewnia sobie trzecie miejsce w grupie A!

29

Meret! Liverpool odpowiada szybką kontrą, po której z 16 metrów groźnie uderzył Thiago, jednak świetnie odbił piłkę Meret.

28

Znów szarżował Kwaracchelia, a jego akcja kończy się mocnym, płaskim strzałem z kilkunastu metrów Ndombele, z którym poradził sobie Alisson.

26

Ładne podanie w pole karne dostał Milner, ale spod linii końcowej nie zdołał celnie wycofać piłki przed bramkę do któregoś z kolegów.

25

Rzut wolny dla Liverpoolu, ale dośrodkowanie Tsimikasa w pole karne zostaje wybite przez defensywę z Neapolu.

22

Na razie dość spokojny mecz mamy w Liverpoolu. Jedna niezła sytuacja Curtisa Jonesa to na razie wszystko, co stworzyły oba zespoły.

18

Centra Salaha ląduje w rękach Alexa Mereta.

16

Kwaracchelia znów zabawił się na lewym skrzydle z Alexandrem-Arnoldem, ale jego dośrodkowanie wybił z pola karnego Van Dijk.

15

Pierwsze kwadranse gry za nami. Na razie bramki padły tylko w Glasgow i Pilznie.

12

Niepewna interwencja w polu karnym Ostigarda. Na jego szczęście centra z pierwszej piłki Firmino była zupełnie nieudana.

9

Teraz Kwaracchelia uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

8

Szarżujący Kwaracchelia przewrócił się w polu karnym Liverpoolu po starciu z Konate, ale zdaniem sędziego faulu nie było.

7

Viktoria Pilzno - FC Barcelona 0:1 (7'). Bez Lewandowskiego też można! Po strzale Ansu Fatiego niepewnie interweniował bramkarz Viktorii i piłkę z bliska do siatki wbił Marcos Alonso. Barcelona prowadzi.

5

Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam 0:1 (4'). Mamy pierwszego gola! Steven Berghuis wyprowadził Ajax na prowadzenie w Glasgow. Oba zespoły walczą o 3. miejsce w grupie A i grę w Lidze Europy wiosną.

5

Szansa dla Liverpoolu! Salah dograł piłkę w pole karne do Jonesa, a ten z ostrego kąta podciął piłkę nad Meretem, ale też minimalnie nad bramką!

3

Spokojny początek spotkania. Liverpool przy piłce, ale "The Reds" na razie nie podkręcają tempa.

1

Rozpoczynamy hit na Anfield i inne wieczorne mecze Ligi Mistrzów!

20:54

O awans do fazy grupowej będzie walka tylko w grupie D, gdzie Olympique Marsylia (6 pkt) zagra z Tottenhamem (8), a Sporting Lizbona (7) podejmie Eintracht Frankfurt (7). Wszystkie te zespoły mają szanse na awans, jak i mogą dziś pożegnać się z Champions League. O wynikach wszystkich spotkań będziemy informować na bieżąco w tej relacji.

20:50

Viktoria Pilzno - FC Barcelona. A oto skład FC Barcelony, która dzisiejszym meczem w Pilznie zakończy udział w tegorocznej Lidze Mistrzów. Robert Lewandowski do Czech nawet nie poleciał.

20:49

Liverpool - Napoli. Skład Napoli: Meret - Di Lorenzo, Ostigard, Min Jae, Olivera - Anguissa, Lobotka, Ndombele - Politano, Osimhen, Kwaracchelia. Piotr Zieliński tylko na ławce rezerwowych.

20:48

Liverpool - Napoli. Skład Liverpoolu: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas - Fabinho, Milner, Thiago, Jones - Salah, Firmino.

20:46

Liverpool - Napoli. Hitem dzisiejszego wieczoru jest z pewnością mecz na Anfield pomiędzy Liverpoolem a Napoli. Będzie to bezpośrednia rywalizacja o 1. miejsce w grupie A, na które zdecydowanie większe szanse ma Napoli, które ma komplet 15 punktów i zwycięstwo 4:1 nad Liverpoolem z pierwszego meczu w Neapolu. Liverpool do wyprzedzenia Włochów potrzebuje wygranej przynajmniej różnicą trzech goli.

20:45

Za nami już ostatnie mecze w grupie B, które zakończyły się przed momentem. FC Porto wygrało z Atletico Madryt 2:1, a Bayer Leverkusen zremisował z Clubem Brugge 0:0. To oznacza, że grupę wygrało FC Porto (12 pkt) przed Clubem Brugge (11 pkt), w Lidze Europy zagra Bayer Leverkusen (5 pkt), a Atletico Madryt (5 pkt) zostaje z niczym, co można uznać za sporą niespodziankę.

20:43

Plan wieczornych meczów Ligi Mistrzów: Liverpool - Napoli, Glasgow Rangers - Ajax Amsterdam, Bayern Monachium - Inter Mediolan, Viktoria Pilzno - FC Barcelona, Sporting Lizbona - Eintracht Frankfurt, Olympique Marsylia - Tottenham.

20:40

Choć w wielu grupach kwestie awansu do fazy pucharowej są już rozstrzygnięte, we wtorkowych spotkaniach Ligi Mistrzów nie powinno zabraknąć emocji. Najciekawiej powinno być na Anfield, gdzie Liverpool postara się zrewanżować Napoli (Piotr Zieliński na ławce rezerwowych) za porażkę w pierwszym meczu aż 1:4. Ponadto FC Barcelona bez Roberta Lewandowskiego zagra ostatni mecz w tej edycji LM z Viktorią Pilzno, Bayern Monachium podejmie na Allianz Arenie Inter Mediolan, a do tego czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja w grupie D (Sporting - Eintracht, O. Marsylia - Tottenham), gdzie wszystkie drużyny mają jeszcze szanse na awans do 1/8 finału.

20:38

Witamy serdecznie na multirelacji na żywo z wtorkowych meczów 6. kolejki Ligi Mistrzów, na czele ze starciem Liverpoolu z Napoli. Początek wszystkich spotkań o godzinie 21:00.