18' Serge Gnabry
33'

33' Serge Gnabry
46'
46' Thiago Mendes za Bruno Guimaraes
58'
58' Moussa Dembele za Memphis Depay
67'
67' Jeff Reine-Adelaide za Karl Toko Ekambi
67'
67' Kenny Tete za Leo Dubois
73'
73' Rayan Cherki za Fernando Marcal
86'
86' Thiago Mendes
46'

46' Niklas Suele za Jerome Boateng
63'

63' Kingsley Coman za Ivan Perisić
75'

75' Philippe Coutinho za Serge Gnabry
82'

82' Benjamin Pavard za Leon Goretzka
82'

82' Corentin Tolisso za Thiago Alcantara
88'

88' Robert Lewandowski

Relacja z meczu Olympique Lyon - Bayern Monachium

90  + 3'

KONIEC! BAYERN W FINALE LIGI MISTRZÓW!

90

Trzy minuty doliczone. Formalność.

89

Dośrodkowanie w pole karne, na dalszym słupku zgubił krycie Lewandowski i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie Bayernu. Niemcy blisko finału Ligi Mistrzów!

88

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LEWANDOWSKI!!!

87

Nie Lewandowski, a Alaba ostatecznie uderzał z wolnego. Lekko, prosto w mur.

86

Wysoko podniesioną nogą zaatakował Kimmicha Thiago Mendes. Zasłużona żółta kartka dla gracza Lyonu. Rzut wolny dla Bayernu, do bramki około dwudziestu metrów. Szansa dla Lewandowskiego?

84

Podwójna zmiana w Bayernie: schodza Thiago i Goretzka, a w ich miejsce Tolisso i Pavard.

83

Mocny strzał Goretzki, ale w plecy Muellera. Gdyby kolega z zespołu nie znalazł się na drodze, mogło być 3:0 dla mistrzów Niemiec.

81

Piłka w bramce Lyonu i... na spalonym był Coutinho.

79

Mógł mieć wejście smoka Coutinho. Ładny, techniczny strzał w kierunku dalszego słupka i piłka minimalnie mija bramkę.

76

Zmiana w Bayernie: Coutinho za Gnabry'ego.

73

Zamieszanie w polu karnym Bayernu. Ostatecznie wyjaśniają sytuacja wybiciem defensorzy z Monachium.

70

Wyrównana druga połowa. Lyon próbuje, walczy, miał nawet jedną klarowną okazję, ale wynik wciąż bez zmian.

66

Wściekły jest Lewandowski. Dwóch obrońców zablokowało ofiarną interwencją jego strzał. Polak zdecydowanie nie chce kończyć tego spotkania bez gola.

63

Zmiana w Bayernie: Coman za Perisicia. Bardzo słaby mecz Chorwata.

60

Jakim cudem to nie jest bramka?! Dembele wystawia piłkę Ekambiemu, napastnik Lyonu ma przed sobą tylko Neuera i... uderza prosto w niego.

58

Zmiana w Lyonie: Dembele za Depaya.

56

Rzut rożny dla Lyonu. W szesnastce do dośrodkowanej piłki najwyżej wyskakuje Marcelo i choć uderza całkiem mocno, to w środek bramki, więc pewnie broni Neuer.

54

Piłkarze Lyonu sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Bayernu. Mylą się, powtórka nie pozostawia wątpliwości, że Sule, wybijając piłkę, nie pomagał sobie ręką.

51

Mogło być już 3:0. Perisić dostał prostopadłą piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z Lopesem. Chorwat uderzył jednak zbyt lekko, by bramkarza Lyonu zaskoczyć.

48

Nieudana kontra Lyonu. Za plecy piłkę dostał Ekambi i szybko zdążyli do niego dopaść powracający obrońcy Bayernu.

46

Zaczynamy drugą połowę!

45

Koniec pierwszej połowy. Po dwóch golach Gnabry'ego Bayern prowadzi z Lyonem 2:0 w drugim półfinale Ligi Mistrzów!

44

Pełna kontrola Bayernu w końcówce. Przespali Bawarczycy pierwszych dwadzieścia minut, ale potem zaczęli dominować.

41

Żółta kartka dla obrońcy Lyonu Marcala. Faul to chyba jedyny sposób w ostatnich minutach na zatrzymanie ataków Bayernu.

38

Gnabry dokręca piłkę na dalszy słupek! Strzał, dośrodkowanie? Ciężko powiedzieć. Efekt jest taki, że piłka o dosłownie centymetry mija słupek bramki Lopesa.

37

Lyon jakby przestał nadążać za tym, co robią z piłką piłkarze Bayernu.

34

Płaskie podanie z lewej strony przed bramkę do pozbawionego krycia Lewandowskiego! Polak z dwóch metrów nie trafia czysto w piłkę, jeszcze poprawia wślizgiem, ale Lopes blokuje to uderzenie na linii bramkowej. Na szczęście dla Bawarczyków strzał Lewandowskiego dobił skutecznie Gnabry!

33

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Bayernu!

32

Zaostrzył się nam ten mecz. Dużo szarpanej gry.

29

Goretzka znowu dwójkowo z Lewandowskim, z tą różnica, że tym razem to Niemiec obsługuje Polaka ostatnim podaniem. W porę z bramki wychodzi Lopes i powstrzymuje napastnika Bayernu.

26

Fatalny błąd Marcelo, który wybił piłkę głową prosto pod nogi Gnabry'ego. Kolejny potężny strzał atakującego Bayernu, jednak tym razem Lopes górą.

24

Bardzo intensywne spotkanie. Dużo błędów Bayernu w pierwszych dwudziestu minutach i groźnych kontrataków Lyonu. Mimo że to Francuzi mieli lepsze okazje, to Bayern prowadzi. Teraz Bawarczycy próbują uspokoić grę i cierpliwie rozgrywają piłkę.

21

Sprytnie podciął piłkę nad rywalami Thiago, Mueller dopadł do niej kilka metrów przed bramką i... nie trafił w piłkę! Nie może w to uwierzyć Niemiec.

19

Co to był za rajd! Gnabry, biegnąc wzdłuż pola karnego, minął kilku rywali i potężnym uderzeniem posłał piłkę w samo okienko!

18

GOOOOOOOOOOOOL!!! Bayern prowadzi 1:0!

16

Ależ szczęście Bayernu! Ekambi przedziera się przez obronę monachijczyków i z najbliższej odległości obija słupek bramki Neuera!

13

Panika w szesnastce Bayernu. Cornet ładnie uwolnił się spod krycia na lewym skrzydle. Depay czekał niepilnowany przy dalszym słupku bramki Bayernu, ale podanie lewoskrzydłowego Lyonu zostało przecięte ofiarnym wślizgiem Boatenga!

11

Piękna dwójkowa akcja Lewandowskiego z Goretzką. Ustawiony plecami do bramki Polak ładnie odgrywa na jeden kontakt do Niemca, który w polu karnym strzela w pełnym biegu. Nieczyste było to uderzenie Goretzki, ale i tak Lopes z najwyższym trudem odbił piłkę do boku.

9

Nie najlepiej piąstkuje Neuer, na jego szczęście wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem jego koledzy z defensywy.

7

Bayern gra wysokim pressingiem, ale Lyon radzi sobie z tym skutecznym i szybkim wyprowadzeniem piłki. Imponują w pierwszych minutach Francuzi.

5

Ależ szansa Lyonu! Przechwyt w środkowej strefie boiska i błyskawiczna kontra Francuzów. Depay już minął nawet Neuera, ale wyrzucił się tym dryblingiem za bardzo do narożnika pola karnego i z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. Pierwsze poważne ostrzeżenie dla Bawarczyków.

4

Lyon próbuje zaskoczyć dalekim wyrzutem z autu na wysokości pola karnego. Wszystko pod kontrolą mieli jednak piłkarze Bayernu i od bramki zacznie Neuer.

2

Dominuje Bayern od pierwszego gwizdka, a więc bez zaskoczeń. Z lewej strony dogrywał w pole karne Davies, ale dobrze ustawieni byli obrońcy Lyonu.

1

20:59

Oba zespoły już na boisku. Za chwilkę zaczynamy!

20:22

Szansę na zapisanie się w historii ma także Robert Lewandowski. Polak w trwającej edycji Ligi Mistrzów zdobył już 14 bramek. I choć koronę króla strzelców ma już praktycznie w kieszeni, może przy okazji pobić wynik Cristiano Ronaldo z sezonu 2013/2014, kiedy Portugalczyk trafił do siatki siedemnaście razy.

20:18

Bayern może w tej edycji Ligi Mistrzów pobić kilka imponujących rekordów, w tym ten dotyczący najbardziej bramkostrzelnej ekipy w historii tych rozgrywek. W dziewięciu spotkaniach sezonu 2019/2020 Bawarczycy zdobyli 39 bramek, 6 mniej niż Barcelona w rekordowym sezonie 1999/2000. Bayern na boisko w tej edycji rozgrywek wybiegnie jeszcze maksymalnie dwukrotnie, ale biorąc pod uwagę, że w poprzednich dwóch spotkaniach (z Chelsea i Barceloną) strzelił aż 12 goli, poprawienie wyniku Barcy nie wydaje się niemożliwe.

20:15

Oto składy obu zespołów na ten mecz. Trenerzy Hansi Flick (Bayern) i Rudi Garcia (Lyon) nie dokonali w wyjściowych jedenastkach swoich drużyn żadnych zmian w stosunku do ćwierćfinałowych starć z Barceloną (Bayern) i Manchesterem City (Lyon): Bayern Monachium: Neuer - Kimmich, Boateng, Alaba, Davies - Thiago, Goretzka - Gnabry, Mueller, Perisic - Lewandowski. [b]Olympique Lyon:[/b] Lopes - Denayer, Marcelo, Marcal - Dubois, Caqueret, Bruno Guimaraes, Aouar, Cornet - Ekambi, Depay.

20:13

W środowy wieczór w Lizbonie poznamy drugiego finalistę Ligi Mistrzów, który o ostateczny triumf w rozgrywkach powalczy z Paris Saint-Germain (Francuzi we wtorek pokonali RB Lipsk 3:0). Mecz Olympique Lyon - Bayern Monachium rozpocznie się o godz. 21. Zapraszamy na relację z tego spotkania w serwisie Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.