• Sergio Ramos (79')
RC Lens
Sevilla FC
23'
23' Neil El Aynaoui za Nampalys Mendy
37'
37' Neil El Aynaoui
63'
63' Przemysław Frankowski
72'
72' Morgan Guilavogui za Elye Wahi
72'
72' Angelo Fulgini za David Costa
75'
75' Facundo Medina
85'
85' Angelo Fulgini
90'
90' Angelo Fulgini
90'
90' Abdukodir Khusanov za Jonathan Gradit
90'
90' Kevin Danso
61'

61' Boubakary Soumare
65'

65' Kike Salas
70'

70' Rafa Mir za Oliver Torres
79'

79' Sergio Ramos
80'

80' Sergio Ramos
90'

90' Rafa Mir

Relacja z meczu RC Lens - Sevilla FC

90  + 10'

Koniec! Lens wygrywa i jest w fazie play-off Ligi Europy! Sevilla bez pucharów na wiosnę!

90  + 9'

Rafa Mir fauluje w ataku, jeszcze spięcie z Danso. Obaj po żółtej kartce dostali. Niepotrzebne to.

20:41

Koniec meczu w Eindhoven, PSV - Arsenal 1:1, Kiwior zepsuł strzał na niemalże pustą bramkę w ostatniej akcji.

90  + 6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lens to zamyka, Lens z pucharami na wiosnę! Co za kontra, kończy ją Fulgni w sytuacji sam na sam! 2:1 dla Francuzów.

90  + 3'

Lens się broni, Lens odpycha rywala. Chociaż teraz Ramos, dogodna pozycja, dogodna sytuacja, a on ją marnuje! Piłka spadła mu pod nogi w polu karnym, nie był kryty, a huknął w trybuny.

Jeszcze info sprzed kilkunastu minut z Eindhoven - anulowany gol Jakuba Kiwiora, VAR dopatrzył się pozycji spalonej w akcji Polaka.

90

Rafa Mir zbiera się do przewrotki, ale fauluje Gradita. Faul w ataku. I mamy aż siedem doliczonych minut.

88

Lens próbuje kontrować, ale popełnia błędy z przodu. Generalnie Francuzi są zamknięci na własnej połowie przez Sevillę, ale Hiszpanie nie mają okazji do strzału.

83

Naciska Sevilla, ale Lens dzielnie się broni.

20:24

GOOOOOOOOOL! Tym razem Ramos się nie myli. Panenką, podciął to i piłka poleciała pod samą poprzeczką! Sevilla remisuje. Co ciekawe, Samba znów wyszedł przed linię. A Ramos zarobił żółtą kartkę. Kopnął w rękę Sambę, który chciał złapać piłkę po strzale.

79

Ale, ale - jest interwencja VAR-u! Samba nie miał przynajmniej jednej nogi na linii w momencie strzału Ramosa, za szybko wyszedł. Będzie powtórka.

78

NIE MA! NIE MA! Samba to broni, dobitkę także!

77

Sergio Ramos będzie strzelał.

75

Rzut karny dla Sevilli! Medina szarpnął rywala i spowodował jego upadek.

74

Frankowski dziś bardzo dobrze w odbiorze. Kiwiorowi za to brakuje dziś dynamizmu.

70

Sevilla trochę jak oszołomiony bokser, trudno jej wyjść z akcją. Lens jednak nie wykorzystuje tego, nie idzie za ciosem.

63

GOOOOOOOOOOOL! PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI! Lens prowadzi z Sevillą i jest bliżej Ligi Europy! Bardzo pewny strzał Polaka z rzutu karnego. W zupełnie inną stronę, niż rzucił się bramkarz. Mocno, szukał strzału w wyższe partie bramki.

62

Frankowski ustawił piłkę. Będzie strzelał!

60

Co na to VAR? Jedna powtórka sugeruje, że Medna potknął się o murawę i własne nogi. Druga sugeruje, że Soumare trącił Medinę w pogoni za nim. Niejednoznaczna sytuacja.

60

Rzut karny dla Lens! Medina podhaczony w polu karnym.

57

Ależ akcja Sevilli, jest strzał Pedrosy, ale trafił tylko w poprzeczkę.

54

Pedro Da Costa się przedziera, pada w polu karnym, ale sędzia nie uważa, że był faulowany. Wcześniej wrzutka na Sotocę złapana przez bramkarza Sevilli.

51

W Lens leje jak z cebra, a w Eindhoven PSV z golem, tam jest 1:1.

47

Już jest akcja Lens. Wahi ze strzałem z ostrego kąta, ale obronił to bramkarz Sevilli. Był tu jednak spalony napastnika Lens.

46

Wracamy do gry, Kiwior i Frankowski grają dalej.

45

Przerwa w Lens, Francuzi remisują 0:0 z Sevillą. Przerwa też w Eindhoven, PSV przegrywa z Arsenalem 0:1.

43

Rakitić znów z dystansu, ale tym razem niecelnie.

40

Sevilla i Lens szarpią grę, a tymczasem gol dla Arsenalu autorstwa Eddiego Nketiaha i to londyńczycy prowadzą z PSV 1:0.

33

Ciekawa akcja Sevilli, kombinacyjna, ale Sow sfaulował w ataku.

30

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, przedłuża je Oliver Torres i było blisko strzału. Alarm dla Lens, że muszą odsunąć rywala od własnej bramki.

29

Rakitiiić, ależ bomba Chorwata! I jeszcze lepiej broni to Samba!

28

Frankowski musi uzupełniać środek pola Lens, przez to skrzydło jest przez moment odsłonięte. Ale musi tak asekurować.

24

Spokojniejszy fragment meczu. Na pewno Sevilla straciła impet.

18

Lens nie może swobodnie rozegrać, to wszystko jest szarpane przez pressing Sevilli.

14

Sevilla jest stroną dominującą, nadającą tempo gry. Wahi biega od obrońcy do obrońcy, ale nic nie może wskórać ze swoim pressingiem.

8

Gudelj strzela, ale zablokowany. Sevilla ma jednak rzut rożny.

7

Rzut wolny pośredni dla Sevilli, pięć metrów od bramki. Sędzia uznał, że wybicie piłki na przerwanie akcji przez Danso, które złapał Samba, było podaniem do bramkarza.

5

Rakitić na głowę Ramosa, ale ten strzela niecelnie. A PSV tymczasem zagrało dobrą akcję i niewiele brakowało do zdobycia gola.

4

W Enindhoven Arsenal dyktuje tempo gry, a Sevilla już nastawia się na przyspieszanie gry.

1

Zaczęliśmy oba spotkania!

18:45

Lens miało pięć punktów po trzech kolejkach, ale przegrało dwa ostatnie spotkania LM i te porażki pogrzebały szanse na awans do fazy pucharowej.

18:44

Arsenal wygrał z PSV 4:0, ale ma cztery punkty przewagi i bezpieczne pierwsze miejsce. Jeśli PSV i Lens będą miały po osiem punktów, to i tak Holendrzy zachowają drugą pozycję dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich starć.

18:42

W pierwszym meczu między Sevillą a Lens padł wynik 1:1. Dlatego Sevilla musi wygrać, bo przy równej liczbie punktów wyprzedzi Francuzów dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich.

18:40

Sevilla musi wygrać, by przejść do LE. Francuzów urządza remis.

18:39

Dziś w pierwszym składzie Arsenalu Jakub Kiwior, zagra na lewej obronie. A na lewym wahadle w Lens zacznie Przemysław Frankowski.

18:38

Arsenal i PSV mają pewny awans, odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu. Lens i Sevilla walczą bezpośrednio o miejsce w Lidze Europy na wiosnę.

18:37

Sytuacja w grupie B przed ostatnią kolejką:

18:37

Dobry wieczór, zapraszamy na łączoną relację na żywo z dwóch meczów grupy B Ligi Mistrzów: PSV Eindhoven - Arsenal i RC Lens - Sevilla.