RB Lipsk
20'

20' Xaver Schlager
46'
46' Rodrygo za Eduardo Camavinga
54'
54' Vinicius Junior
65'
65' Vinicius Junior
73'
73' Aurelien Tchouameni
75'
75' Toni Kroos
78'
78' Luka Modrić za Toni Kroos
85'
85' Joselu za Jude Bellingham
50'

50' David Raum
68'

68' Willi Orban
71'

71' Willi Orban
77'

77' Yussuf Poulsen za Ikoma Lois Openda
85'

85' Eljif Elmas za Xaver Schlager
85'

85' Christoph Baumgartner za Benjamin Sesko
90'

90' Kevin Kampl za Amadou Haidara

Relacja z meczu Real Madryt - RB Lipsk

22:55

W drugim meczu Manchester City pokonał 3:1 FC Kopenhagę. To mistrzowie Anglii zagrają w 1/4 LM.

90  + 5'

Koniec! Real Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

90  + 4'

Zagranie ręką Rauma. To raczej już koniec marzeń gości.

90  + 2'

Dani Olmo! W poprzeczkę! Próbował przelobować Łunina.

90  + 1'

Doliczone 4 minuty.

89

Dopiero teraz Real kontroluje wydarzenia boiskowe. Celny strzał Rodrygo.

85

Zmiana w Realu - Joselu za Bellinghama.

82

Ależ pali się pod bramką Realu! Kolejny korner dla gości.

78

Tak padły bramki w tym spotkaniu.

77

Opuszcza boisko Openda. W jego miejsce Poulsen. Zmiany również w Realu. Modrić za Kroosa.

77

Kolejne strzały z dystansu gości - dwukrotnie Olmo, raz Openda.

75

I kolejna kartka - Toni Kroos.

74

Mocno Sesko z dystansu! Celnie, ale wprost w Łunina.

74

Ależ to była szansa dla Lipska! Orban był sam i idealnie zgrał do Opendy, ale napastnik Lipska znów zablokowany.

73

Teraz upomniany został Tchouameni. Faul taktyczny.

71

Żółta kartka dla Orbana. Brzydki faul na Bellinghamie.

68

Dośrodkowanie z lewej strony, a do siatki trafia Willi Orban, który został w polu karnym po rzucie rożnym. Wygrał pojedynek z Nacho i z trudnej pozycji oddał strzał głową. W szesnastkę podawał David Raum.

68

GOL GOL! LIPSK W KOŃCU TRAFIA! 1:1!

67

Mógł szybko odpowiedzieć Lipsk, ale muszą zadowolić się jedynie kornerem.

66

Odbiór piłki Toniego Kroosa, kontrę wyprowadził Bellingham, dogrywając do Viniciusa w pole karne. Uderzenia nie zdążył zablokować Orban, nie interweniował też Gulacsi. Real na prowadzeniu!

65

GOL GOL GOL!!!! VINICIUS! 1:0 DLA REALU!

64

Dwójkowa akcja Carvajala z Rodrygo. Uderzał Brazylijczyk, ale tylko rzut rożny.

63

Może podziękować sędziemu Vinicius, że nadal jest na murawie.

60

W końcu dobra akcja Realu! Uderzał Bellingham - zablokowany przez Rodrygo - ale potem poprawił Kroos! Broni Gulacsi.

59

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Simonsa. Akcję zamykał Openda, ale kolejny strzał nad bramką.

56

Gramy dalej, ale to spora kontrowersja. To mogła być nawet czerwona kartka.

54

Żółta kartka dla Viniciusa. Brzydki faul, a potem niesportowe zachowanie.

53

Koronkowa akcja gości, ale ostatnie podanie Sesko niecelne.

51

Faul na Rodrygo. Żółta kartka dla Rauma.

50

Dani Olmo w mur.

50

Faul na Simonsie. Rzut wolny z 20. metra.

48

Ależ błąd Łunina, który wyszedł za daleko z bramki. Uprzedził go Openda, ale był przy samej linii końcowej i nie mógł wykorzystać pustej bramki.

46

Gramy! Druga połowa!

22:02

Rodrygo pojawi się w miejsce Camavingi.

21:51

W drugim meczu do przerwy: Manchester City 3:1 FC Kopenhaga. Powtórzony wynik z pierwszego meczu. Chyba już można stwierdzić, że obrońcy tytułu są w ćwierćfinale.

45  + 2'

Gwizdy na Bernabeu, ale całkowicie słuszne. Realu w pierwszej połowie w ogóle nie było.

45  + 2'

Minuta doliczonego czasu za nami. Przerwa. Bezbramkowy remis.

45  + 1'

Doliczony czas gry.

42

Znów Openda! Niemożliwe! Znów nie trafił, a piłka idealnie mu spadła po nogi.

41

Znów spróbował Xavi Simons, ale broni Łunin! Kolejny korner dla Lipska po późniejszym zablokowaniu centry.

38

Xavi Simons z dystansu, ale zablokowany. Korner.

36

Ale Lipsk teraz też trochę zgasł, przez co ostatnie minuty nie należą do najatrakcyjniejszych.

33

Fatalnie, fatalnie wygląda na razie Real w ofensywie. Teraz dośrodkowywał Vinicius, ale do nikogo.

33

W drugim dzisiejszym meczu po dwóch kwadransach Manchester City prowadzi 2:1 z FC Kopenhagą. Właśnie padł gol dla Duńczyków, którzy w pierwszym domowym spotkaniu przegrali 1:3.

30

Rykoszet po dośrodkowaniu Valverde nie zaskoczył Gulacsiego. To chyba jego pierwszy kontakt rękami z piłką w tym meczu.

26

Bellingham znalazł się w polu karnym, ale tylko rzut rożny dla Realu.

25

Oprawa ultrasów Realu.

24

Ma problemy Real, aby przejąć kontrolę nad tym meczem. Gracze Lipska czują się swobodnie na Santiago Bernabeu.

20

Pierwsza żółta kartka. Xaver Schlager zatrzymał taktycznym faulem Viniciusa.

16

Znów Openda, ale znów obok bramki! Świetnie wyprowadził piłkę spod własnej bramki Olmo, podprowadził kilkanaście metrów i dograł do Opendy, ale jego uderzenie minęło słupek bramki Łunina.

15

Zdołał oddać strzał Orban, ale Łunin nie musiał interweniować.

14

Brzydki faul Bellinghama. Rzut wolny dla Lipska na połowie rywali.

13

Teraz odpowiedź Opendy, ale z około 20. metra obok bramki.

12

Pierwsza akcja ofensywna Realu. Długo rozgrywali dookoła pola karnego, aż w końcu Tchouameni wrzucił w pole karne. Tam strzał oddał Vinicius, ale niecelnie.

9

Sesko nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Łuninem, ale i tak był na spalonym.

7

Faul w ofensywnie Olmo. Realu na razie na połowie rywali zbytnio nie było.

5

Znów w ataku Lipsk, który chciał skorzystać ze straty Camavingi, ale zbyt wolny był atak gości. Tylko korner.

3

Wysoko atakowany Real. Nie ma komfortu rozegrania na własnej połowie.

1

Pierwsza akcja ofensywna Lipska, ale dośrodkowanie z prawej strony zakończone niepowodzeniem.

1

Pierwszy gwizdek!

20:58

Obie ekipy pojawiają się na murawie. Za chwilę hymn Ligi Mistrzów.

20:53

Real Madryt świętuje dzisiaj swoje 122. urodziny.

20:53

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Włoch Davide Massa.

20:49

Wczoraj jako pierwsi do ćwierćfinału Ligi Mistrzów awansował Bayern Monachium i PSG.

20:49

W pierwszym meczu Real na terenie dzisiejszych rywali wygrał 1:0, choć to podopieczni Marco Rose oddali aż dziewięć celnych strzałów, które wszystkie obronił Andrij Łunin. Zwycięstwo "Królewskim" dał gol Brahima Diaza.

20:45

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Bejamin Henrichs, Willi Orban, Castello Lukeba, David Raum - Amadou Haidara, Xavier Chalger, Dani Olmo, Xavi Simons - Lois Openda, Benjamin Sesko

20:44

Real Madryt: Andrij Łunin - Dani Carvajal, Antonio Rudiger, Nacho Fernandez, Ferland Mendy - Toni Kroos, Aurelien Tchouameni, Eduardo Camavinga - Fede Valverde - Jude Bellingham, Vinicius Junior

20:43

Czas poznać wyjściowego jedenastki.

20:43

Dobry wieczór! Już tylko nieco ponad kwadrans dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego na Santiago Bernabeu. Zapraszamy na relacją na żywo z meczu Real Madryt - RB Lipsk.

15:23

ZAPOWIEDŹ:

Jednobramkową zaliczkę przed domowym rewanżem w 1/8 finału Ligi Mistrzów z RB Lipsk ma Real Madryt. Zapewniła mu to bramka Brahima Diaza, choć na największe pochwały za pierwsze spotkanie zasłużył Andrij Łunin, który obronił aż dziewięć uderzeń rywali. RB Lipsk w meczu na własnym boisku udowodniło, że są w stanie zagrozić faworyzowanym "Królewskim", lecz czy tak samo będzie na Santiago Bernabeu? Początek rewanżowego starcia o godz. 21:00.