45' Natan
27'

27' Vinicius Junior
29'

29' Eduardo Camavinga
34'

34' Jude Bellingham
54'
54' Piotr Zieliński
70'
70' Eljif Elmas za Matteo Politano
75'
75' Giacomo Raspadori za Piotr Zieliński
88'
88' Jens-Lys Cajuste za Stanislav Lobotka
88'
88' Giovanni Simeone za Andre-Frank Zambo Anguissa
88'
88' Mario Rui za Mathias Olivera
64'

64' Ferland Mendy za Eduardo Camavinga
64'

64' Luka Modrić za Toni Kroos
70'

70' Jude Bellingham
75'

75' Joselu za Rodrygo
78'

78' Alex Meret (sam.)
84'

84' Daniel Ceballos za Vinicius Junior
89'

89' Kepa Arrizabalaga

Relacja z meczu SSC Napoli - Real Madryt

23:07

Wyniki wieczornych meczów Ligi Mistrzów:

- Napoli - Real Madryt 2:3 (Ostigard 19', Zieliński 54'-k. - Vinicius Jr 27', Bellingham 34', Meret-sam. 78')

- RC Lens - Arsenal 2:1 (Thomasson 28', Wahi 69' - Jesus 14')

- FC Kopenhaga - Bayern Monachium 1:2 (Lerager 56' - Musiala 67', Tel 83')

- Inter Mediolan - Benfica Lizbona 1:0 (Thuram 62')

- Manchester United - Galatasaray Stambuł 2:3 (Hojlund 17', 67' - Zaha 23', Akturkoglu 71', Icardi 81')

- PSV Eindhoven - Sevilla 2:2 (De Jong 85'-k., Teze 90+5' - Gudelj 67', En Nesyri 87')

23:03

Asysta Przemysława Frankowskiego przy zwycięskim golu dla Lens w meczu z Arsenalem (2:1):

22:58

PSV Eindhoven - Sevilla 2:2 (90+5'). Niesamowite! PSV Eindhoven ratuje remis w doliczonym czasie gry! Ogromne zamieszanie w polu karnym Sevilli po rzucie rożnym wykorzystał Jordan Teze!

90  + 5'

Koniec meczu! Napoli - Real Madryt 2:3!

Świetne spotkanie obserwowaliśmy w Neapolu, ale ostatecznie nieco więcej szczęścia miał Real Madryt, który po efektownym, ale dość fartownym strzale z dystansu Fede Valverde, zakończonym bramką samobójczą Alexa Mereta, wywozi spod Wezuwiusza komplet punktów!

90  + 5'

Kepa broni uderzenie Ostigarda i to już będzie koniec!

90  + 3'

Gospodarze atakują, ale Real bardzo dobrze się broni. Akcja Napoli kończy się skuteczną akcją na przedpolu Kepy.

90

Żółtą kartką ukarany został Ceballos. Pięć minut doliczonych.

22:50

PSV Eindhoven - Sevilla 1:2 (88'). Dzieje się w Eindhoven! Najpierw gospodarze wyrównali, po tym jak w 86. minucie Ramos sfaulował w polu karnym Tillmana, a jedenastkę wykorzystał Luuk de Jong.

Jednak już w kolejnej akcji Sevilla rozpoczęła od środka szybką akcję i po dośrodkowaniu Sancheza skutecznym strzałem głową popisał się Youssef En-Nesyri!

88

Trzy zmiany w Napoli. Simeone, Cajuste i Mario Rui za Lobotkę, Anguissę oraz Oliverę.

87

Naciska Napoli. Nie najlepiej rozegrany rzut rozny, potem niedokładne dośrodkowanie Elmasa.

22:46

FC Kopenhaga - Bayern Monachium 1:2 (83'). Bayern na prowadzeniu w Kopenhadze! Po zgraniu piłki głową przez Kane'a, z piłką na wolne pole wyszedł Thomas Mueller. W polu karnym Niemiec zaczekał i wyłożył piłkę Mathysowi Telowi, a młodziutki napastnik pokonał Grabarę!

84

Zmiana w Realu: Ceballos za Viniciusa Juniora.

22:44

Manchester United - Galatasaray Stambuł 2:3 (82'). Co się odwlecze, to nie uciecze! Galatasaray prowadzi na Old Trafford i co za rehabilitacja Mauro Icardiego! Po złym zagraniu Amrabata i wybiciu głową Davinsona Sancheza Icardi znalazł się sam na sam z Andre Onaną i śliczną podcinką dał Turkom prowadzenie!

82

Wielkie zamieszanie w polu karnym Realu! Natan uprzedzony przez Mendy'ego przed bramką Królewskich!

81

Elmas zatrzymany w polu karnym przez Nacho. Rzut rożny dla Napoli.

22:41

Manchester United - Galatasaray Stambuł 2:2 (78'). Ależ sceny na Old Trafford! Po fatalnym błędzie Onany Casemiro fauluje w polu karnym Driesa Mertensa. Ogląda za to drugą żółtą i czerwoną kartkę. Z kolei z rzutu karnego Mauro Icardi uderza obok bramki! Wciąż 2:2!

79

Po stałym fragmencie gry Fede Valverde oddał przepotężny strzał z dystansu, po którym piłka trafiła w poprzeczkę, odbiła się od bramkarza Alexa Mereta i wpadła do siatki! 3:2 dla "Królewskich"!

78

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Samobój Alexa Mereta po strzale Fede Valverde! Real znów prowadzi!

22:37

RC Lens - Arsenal 2:1 (69'). Lens prowadzi z Arsenalem! Doskonała asysta Przemka Frankowskiego! Polak zagrał klepkę z pomocnikiem, rozpędził się na prawym skrzydle i dograł idealnie na nogę Elye Wahiego, który trafił na 2:1!

75

Zmiany w obu zespołach. W Napoli Raspadori za Zielińskiego, w Realu Joselu za Rodrygo.

74

Okazja dla Realu! Meret odbija strzał z kilkunastu metrów Rodrygo, a dobitka głową Bellinghama z kilku metrów była niecelna!

22:33

Manchester United - Galatasaray Stambuł 2:2 (71'). Cios za cios na Old Trafford! W 67. minucie po fatalnej stracie gości Rasmus Hojlund sam popędził z piłką na bramkę i podciął piłkę nad Muslerą na 2:1!

Jednak już cztery minuty później po podaniu Yilmaza sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kerem Akturkoglu!

72

Teraz to Real naciska na gospodarzy, ale ci dobrze się bronią.

22:30

FC Kopenhaga - Bayern Monachium 1:1 (67'). Bayern wyrównuje! Jamal Musiala zatańczył na linii pola karnego z Falkiem i Vavro, po czym precyzyjnym technicznym strzałem nie dał Grabarze żadnych szans!

22:29

Zagranie ręką Bellinghama i żółta kartka dla Anglika.

69

Elmas zmienia Politano w Napoli.

22:27

PSV Eindhoven - Sevilla 0:1 (68'). Jest otwarcie wyniku w Eindhoven! Po składnie rozegranym stałym fragmencie gry Sergio Ramos zgrał piłkę głową przed bramkę, a tam Nemanja Gudelj efektownym strzałem pokonał bramkarza!

Wcześniej goście już raz trafili do siatki, ale gol Pedrosy został nieuznany ze względu na bezwzględny przepis o tym, że każde zagranie ręką przez strzelca gola jest przewinieniem.

66

Anguissa zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka minęła bramkę Kepy!

65

Tak bramkę wyrównującą dla Napoli strzelił Piotr Zieliński:

64

Zmiany w Realu Madryt. Modrić i Mendy za Camavingę oraz Kroosa.

22:22

Inter Mediolan - Benfica Lizbona 1:0 (62'). Mamy też gola w Mediolanie! Barella prostopadłą piłką wypuścił Dumfriesa, ten spod linii końcowej wycofał ją przed bramkę, skąd uderzenie nie do obrony oddał Marcus Thuram!

60

Druga połowa jest na razie zdecydowanie na konto Napoli. Gospodarze mocno napędzeni wyszli po przerwie na boisko.

58

Zieliński! Teraz to Polak huknął zza pola karnego i musiał odbić piłkę Kepa!

57

Kwaracchelia w indywidualnej akcji oddał strzał z dystansu, którym trafił w boczną siatkę bramki gości!

22:15

FC Kopenhaga - Bayern Monachium 1:0 (55'). Mamy sensację w Kopenhadze! Gospodarze obejmują prowadzenie po golu Lukasa Leragera!

W szybkiej akcji Duńczyków zablokowany w polu karnym został Claesson, a do odbitej piłki dopadł Lerager i niezbyt czystym, ale precyzyjnym strzałem pokonał Ulreicha!

54

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Zieliński strzałem od słupka wykorzystuje jedenastkę! Remis w Neapolu!

53

Rzut karny dla Napoli za zagranie ręką Nacho!

52

Oho, jest jeszcze jakaś wideoweryfikacja! Wygląda na to, że jest blisko karnego dla Napoli!

50

Osimhen wpadł z piłką w pole karne, po czym został zatrzymany przez Nacho. Rzut rożny.

47

Indywidualna akcja Kwaracchelii kończy się zupełnym nieporozumieniem z Zielińskim. Piłka u Kepy.

46

Wznawiamy grę w Neapolu! Oba zespoły bez zmian.

22:03

Piłkarze wracają już na murawę Stadio Diego Armando Maradona. Za chwilę początek drugiej połowy.

21:50

W innych meczach do przerwy: RC Lens - Arsenal 1:1 (Thomasson 28' - Jesus 14'), FC Kopenhaga - Bayern Monachium 0:0, Manchester United - Galatasaray Stambuł 1:1 (Hojlund 17' - Zaha 23'), Inter Mediolan - Benfica Lizbona 0:0, PSV Eindhoven - Sevilla 0:0.

45

Koniec pierwszej połowy. Napoli - Real Madryt 1:2.

Napoli zaczęło ten mecz bardzo dobrze, od gola Leo Ostigarda, ale potem mistrzów Włoch pogrążały dwie kwestie - koszmarne błędy w defensywie oraz niesamowity Jude Bellingham. Anglik najpierw asystował przy bramce Viniciusa Juniora, następnie sam trafił do siatki po indywidualnej akcji i "Królewscy" schodzą na przerwę z prowadzeniem.

45

Kontra Realu przerwana faulem Natana na Rodrygo. Zasłużona żółta kartka dla stopera Napoli. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

Centrostrzał Politano poszybował wysoko nad bramką Kepy.

43

Kolejne rzuty rożne dla Napoli. Gospodarze szukają wyrównania.

41

Politano miał dużo miejsca na swojej "klepce", ale jego płaski strzał był zdecydowanie za lekki, by pokonać Kepę.

39

Kepa ratuje Real! Po dośrodkowaniu Politano celnie główkuje Osimhen, ale odbija to golkiper "Królewskich"!

38

Kolejne uderzenia Viniciusa i Valverde zablokowane. Real naciska.

36

I już szukał trzeciego gola Vinicius! Po indywidualnej akcji uderzył jednak "Panu Bogu w okno"!

35

Ależ koszmarne zachowanie defensywy Napoli! Anguissa przepuścił biegnącego z piłką Bellinghama, bojąc się rzutu wolnego, Anglik jeszcze z łatwością zwiódł w polu karnym Ostigarda i mocnym strzałem pokonał Mereta! 2:1 dla Realu!

34

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jude Bellingham po indywidualnej akcji!

31

Vinicius zakręcił rywalami przed polem karnym, a jego zablokowany strzał z dystansu daje rzut rożny.

29

Żółtą kartką ukarany pomocnik Realu Camavinga.

21:30

RC Lens - Arsenal 1:1 (25'). Przepiękne wyrównanie w Lens! Po akcji z Wahim wspaniałym technicznym strzałem na listę strzelców wpisuje się Adrien Thomasson!

28

Koszmarna strata Di Lorenzo na własnej połowie, a Real Madryt takich rzeczy nie marnuje. Bellingham dograł w pole karne do Viniciusa, a ten z ostrego kąta pewnie pokonał Mereta! 1:1!

27

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Vinicius Junior na 1:1!

25

Napoli szuka drugiego gola. Zablokowany strzał z dystansu jednego z gospodarzy daje rzut rożny. Potem jest jeszcze jeden korner. W końcu bardzo niecelnie główkuje Ostigard.

21:24

Manchester United - Galatasaray 1:1 (23'). Galatasaray wyrównuje! Doskonale znany z boisk Premier League Wilfried Zaha pokonuje Andre Onanę!

Po długim podaniu w kierunku Zahy fatalne zachowanie defensywy United z Diogo Dalotem na czele wykorzystał Iworyjczyk, który uderzył tak, że piłka po koźle przelobowała bramkarza!

20

Po centrze Kwaracchelii z rzutu rożnego z piłką fatalnie minął się Kepa. Dość przypadkowy strzał Natana spadł na poprzeczkę, ale skutecznie dobił to głową Ostigard! 1:0 dla mistrzów Włoch!

19

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Ostigard! Napoli prowadzi z Realem!

19

Olivera zablokowany w polu karnym Realu. Jeszcze jeden korner dla Napoli.

18

Rzut rożny miało teraz Napoli. Bez zagrożenia dla bramki Kepy.

21:18

Manchester United - Galatasaray 1:0 (17'). Angielskie zespoły idą za ciosem! Gol dla Manchesteru United. Rasmus Hojlund daje prowadzenie "Czerwonym Diabłom".

Długie podanie na prawe skrzydło do Marcusa Rashforda, ten zagrywa idealnie na głowę wbiegającego pod bramkę Hojlunda, który trafia do siatki!

16

Teraz zagotowało się w polu karnym Napoli. Kończy się to jeszcze zablokowaną przewrotką Rodrygo. Sędziowie odgwizdują także spalonego.

21:15

RC Lens - Arsenal 0:1 (14'). Mamy pierwszego gola tego wieczoru! Gabriel Jesus daje prowadzenie Arsenalowi w Lens!

Po fatalnej stracie Thomassona Saka zagrał piłkę do Jesusa, a ten precyzyjnym płaskim strzałem otworzył wynik spotkania.

13

Zamieszanie przed polem karnym gości kończy się zablokowanym strzałem Victora Osimhena.

11

Podobnie jak w ostatnim meczu z Gironą, doszedł do groźnego strzału głową Tchouameni, ale tym razem nie trafił w bramkę!

10

Teraz do strzału doszedł Bellingham, ale został zablokowany. Jeszcze jeden korner.

9

Jeden rzut rożny dla Realu za drugim, ale na razie nie ma z nich strzału na bramkę Mereta.

21:11

RC Lens - Arsenal 0:0 (7'). Tak kibice Lens powitali Ligę Mistrzów na swoim stadionie.

6

Pierwsza szansa dla Realu! Uciekł obrońcom gospodarzy Rodrygo, ale ten przegrał pojedynek z Meretem!

4

Składna szybka akcja Napoli zakończona zablokowanym dośrodkowaniem Di Lorenzo. Po chwili płaskie uderzenie z dystansu Politano łapie Kepa.

3

W pierwszych minutach przy piłce tylko Real Madryt. Ale jest bardzo spokojnie.

1

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

20:59

Francuski sędzia Clement Turpin wyprowadza oba zespoły na murawę Stadio Diego Armando Maradona. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:58

Pozostałe wieczorne spotkania: RC Lens - Arsenal (Przemysław Frankowski w XI, Jakub Kiwior na ławce rezerwowych), Inter Mediolan - Benfica Lizbona, FC Kopenhaga - Bayern Monachium (Kamil Grabara w bramce gospodarzy), Manchester United - Galatasaray Stambuł, PSV Eindhoven - Sevilla.

O wynikach tych meczów będziemy informować na bieżąco.

20:56

W takim składzie z kolei zagra Real Madryt.

20:56

Skład Napoli na dzisiejszy mecz. Jest w nim oczywiście Piotr Zieliński.

20:55

Mistrz Włoch Napoli w swoim pierwszym spotkaniu tej edycji Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe Bragę 2:1. Real Madryt, wicemistrz Hiszpanii, ograł z kolei na Santiago Bernabeu Union Berlin 1:0 po golu Jude'a Bellinghama w doliczonym czasie gry. Kto dziś wskoczy na pierwsze miejsce w grupie C?

20:54

Za nami we wtorek już dwa mecze Ligi Mistrzów - austriacki Red Bull Salzburg przegrał z hiszpańskim Realem Sociedad 0:2, z kolei niemiecki Union Berlin uległ portugalskiej Bradze 2:3. O godzinie 21:00 z kolei rozpocznie się sześć innych spotkań, z których przeprowadzimy multirelację, skupiając się na hicie w Neapolu.

20:53

Witamy serdecznie na multirelacji na żywo z wieczornych, wtorkowych meczów 2. kolejki Ligi Mistrzów, z naciskiem na spotkanie w Neapolu, gdzie Napoli Piotra Zielińskiego zmierzy się z Realem Madryt. Początek spotkań o godzinie 21:00.