40' Danylo Sikan
45'

45' Ronald Araujo
62'
62' Kevin Kelsy za Danylo Sikan
72'
72' Yegor Nazaryna za Taras Stepanienko
90'
90' Newerton
90'
90' Maryan Shved za Newerton
59'

59' Pedri za Oriol Romeu
59'

59' Joao Felix za Ferran Torres
59'

59' Lamine Yamal za Raphinha
59'

59' Alex Balde za Marcos Alonso
81'

81' Fermin Lopez za Gavi

Relacja z meczu Szachtar Donieck - FC Barcelona

90  + 4'

Koniec meczu! Barcelona przegrywa

90  + 4'

Felix pada w polu karnym, ale to było chyba słynne "padolino". Gramy dalej

90  + 2'

Piłkarze Barcy sygnalizują sędziemu karnego, ale on nie widzi jedenastki. Ręka była, ale została sklasyfikowana jako "błąd techniczny" obrońcy

90  + 1'

W dwóch poprzednich sezonach Barcelona nie wyszła z grupy Ligi Mistrzów. We wtorek w końcu mogła zapewnić sobie awans do fazy pucharowej, ale najprawdopodobniej zmarnowała okazję. Zostało raptem kilka minut, by odwrócić wynik

87

Newerton! Zszedł ze skrzydła do środka, minął obrońcę i huknął na dalszy słupek! Co za strzał! Co za gol! A nie! Stop! Nie ma gola! Był spalony! Co za emocje!

85

Kontra Szachtara! To może się skończyć golem! Ale nie! Nie będzie podwyższenia wyniku, bo kapitalnym wślizgiem popisał się Araujo

80

Borussia Dortmund - Newcastle United 2:0 (79').

Borussia podwaja prowadzenie! Dwóm gospodarzom udało się wyjść z kontratakiem na jednego obrońcę Newcastle, ale Julian Brandt rozwiązał to sam i płaskim strzałem pokonał Pope'a!

81

Yamal z ostrego kąta! Ale wprost w bramkarza

78

Dobrze piąstkuje bramkarz Szachtara

77

Felix znowu wywalczył rzut rożny. Może teraz?

74

Trudno w to uwierzyć, ale z wyjątkiem niegroźnego uderzenia Gaviego głową, Barca nie zanotowała celnego strzału. A do końca meczu został kwadrans

63

Zmiana w Szachtarze. Schodzi kontuzjowany Danyło Sikan, w jego miejsce pojawia się Kevin Kelsy

59

Cztery zmiany w Barcelonie.

Schodzą: Marcos Alonso, Oriol Romeu, Raphinha i Ferran Torres. Wchodzą Alejandro Balde, Pedri, Lamine Yamal oraz João Félix. S

58

Ferran Torres! Co za kiks! Trudno nawet skomentować taki strzał...

55

Bramkarz Szachtara w końcu łapie piłkę! Ale nie po strzale. Romeu zagrywał do Lewandowskiego, ale Polak nie sięgnął piłki

51

Trochę zaostrzył się nam ten mecz. Coraz więcej fauli

48

Ferran Torres strzela nad bramką

47

Lewandowski ładnie się zastawił z piłką i zagrał wzdłuż bramki. Problem w tym, że nikogo tam nie było

46

Wracamy do Niemiec, gdzie Szachtar rozgrywa swoje mecze.

19:46
19:43

Zero. Tyle celnych strzałów oddała Barcelona w pierwszej połowie. Goście praktycznie ani razu nie zagrozili bramce rywali, co świetnie obrazuje współczynnik xG, czyli tzw. goli oczekiwanych, który wyniósł zaledwie 0,07. To "gospodarze" (mecz rozgrywano w Hamburgu) schodzili do przerwy z jednym golem przewagi. W 40. minucie Giorgi Gocholeishvili świetnie zacentrował w pole karne, a Danylo Sikan popisał się piękną główką.

44

Co tu dużo pisać. Zasłużone prowadzenie Szachtara. Barca ma poważny kłopot z precyzją w trzeciej tercji boiska. Wciąż piłkarze Xaviego nie oddali celnego strzału

41

Wielopodaniowy kontratak Szachtara! Wrzutka z prawego skrzydła! I Danylo Sikan trafia do siatki! Czwarty gol w tym sezonie! Co za główka! GOOOOOL!

38

Cancelo próbował dwójkowej akcji z Gavim, ale "próbował" to kluczowe słowo w tym zdaniu

35

Brakuje sytuacji strzeleckich w tym meczu... Dość nudne widowisko...

33

Araujo zaczyna się podłączać do ofensywy, jak kiedyś Brazylijczyk Lucio

31

Pół godziny za nami. Barca wciąż nie oddała celnego strzału. Dwie próby i obie niecelne. Lepiej pod tym względem wygląda Szachtar. Trzy strzały, jeden celny.

29

Borussia Dortmund - Newcastle United 1:0

Mamy otwarcie wyniku w Dortmundzie! Po kontrataku Borussii piłkę przed bramkę zagrywał Marcel Sabitzer i z bliska do siatki skierował ją Niclas Fullkrug!

27

Kontra Barcelony przerwana. Piłka trafia na skrzydło. Newerton efektownie mija Cancelo. Ale to tyle, jeśli chodzi o ten atak. Sztuka dla sztuki.

24

Coraz odważniej gra Szachtar. Wreszcie zaczął regularnie przekraczać połowę

21

Araujo coraz bardziej się irytuje grą kolegów, więc sam zapędził się do ofensywy. Trochę pionowych podań i nagle Lewandowski mógł stanąć oko w oko z bramkarzem, ale golkiper jako pierwszy dobiegł do piłki.

20

O godz. 18:45 rozpoczęło się też starcie Borussii Dortmund z Newcastle, ale tam również nie padła jeszcze żadna bramka

16

Kolejny niecelny strzał z dystansu! Tym razem próbował Raphinha, ale piłka pofrunęła nad bramką

14

Andreas Christensen! Co za wślizg! No i kontra gospodarzy przerwana

12

Barcelona nie opuszcza połowy Szachtara. Gracze Xaviego budują ataki pozycyjne

10

Guendogan z dystansu! Niecelna próba Niemca...

8

Dobry powrót Cancelo, przecina akcję "gospodarzy" (mecz rozgrywany jest w Hamburgu)

6

Bramkarz powoli dochodzi do siebie, a Szachtar próbuje wyjść z własnej połowy

5

Bramkarz chciał przedryblować Lewandowskiego, ale Polak zatrzymał go faulem. Lekarze są już przy zawodniku Szachtara

2

Lewandowski pada w polu karnym! Bośniacki arbiter jednak nie dopatrzył się faulu. I wygląda na to, że miał rację.

1

GRAMY!

18:43

Czas na hymn Ligi Mistrzów.

18:34

Barcelona po trzech meczach Ligi Mistrzów na koncie dziewięć punktów i jest bliska awansu do fazy pucharowej. Jeśli Katalończycy ograją Szachtar Donieck, to będą mieli już pewnie miejsce w 1/8 finału prestiżowych rozgrywek.

18:34

Skład FC Barcelony na mecz z Szachtarem Donieck:

Marc-Andre ter Stegen - Joao Cancelo, Ronald Araujo, Andreas Christensen, Marcos Alonso - Oriol Romeu, Ilkay Guendogan, Gavi - Raphinha, Ferran Torres, Robert Lewandowski.

18:33

Dobry wieczór!

Spotkanie Szachtar Donieck - FC Barcelona rozpocznie się o godzinie 18:45. Przed dwoma tygodniami w Barcelonie mistrzowie Hiszpanii pokonali ukraińską drużynę 2:1, a obie bramki zdobył Ferran Torres.