Chelsea
35'
35' Ilkay Gundogan
39'

39' Andreas Christensen za Thiago Silva
42'

42' Kai Havertz
60'
60' Gabriel Jesus za Kevin De Bruyne
64'
64' Fernandinho za Bernardo Silva
77'
77' Sergio Aguero za Raheem Sterling
88'
88' Gabriel Jesus
57'

57' Antonio Ruediger
66'

66' Christian Pulisic za Timo Werner
80'

80' Mateo Kovacic za Mason Mount

Relacja z meczu Manchester City - Chelsea

90  + 7'

To miał być moment, gdy Pep Guardiola po 10 latach przerwy wreszcie sięgnie po Ligę Mistrzów! Tak się nie stało! Dziś lepszy od Katalończyka był Thomas Tuchel. To jego Chelsea była dziś zespołem lepszym i zasłużenie pokonała Manchester City 1:0! "The Blues" zwyciężają w Lidze Mistrzów po raz drugi w swojej historii!

90  + 7'

KONIEC MECZU! CHELSEA POKONUJE MANCHESTER CITY 1:0 I WYGRYWA CAŁĄ LIGĘ MISTRZÓW W SEZONIE 2020/21!

90  + 6'

Mahreeeeeez!!! Strzał z powietrza Algierczyka z 16 metrów poszybował tuż nad poprzeczką bramki Mendy'ego! Bramkarz Chelsea tylko stał i się przyglądał, gdzie pofrunie piłka!

90  + 6'

Jesus próbował minąć Christensena w polu karnym, ale to Duńczyk okazał się lepszy!

90  + 5'

Kolejne zagranie w pole karne Chelsea, faul w ofensywie zawodników Guardioli.

90  + 3'

Kolejne długie zagrania w pole karne Chelsea! Ale defensywa "The Blues" i N'golo Kante są dzisiaj praktycznie bezbłędni!

90  + 1'

Aż siedem minut doliczonych do tego spotkania!

90

Ogromne zamieszanie w polu karnym Chelsea! Christensen blokuje przed bramką Fodena!

87

Kolejne zagrania zawodników City w pole karne Chelsea! Coraz bardziej śpieszy się zawodnikom Guardioli!

85

Błąd Jamesa! Do piłki w polu karnym dopadł Aguero, ale zagrał w ręce Mendy'ego!

82

Rzut wolny dla The Blues kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Jorginho.

81

Chilwell faulowany na lewym skrzydle przez Walkera. Rzut wolny dla Chelsea.

80

Ostatnia zmiana w Chelsea. Schodzi Mount, wchodzi Kovacić.

78

Dośrodkowania Mahreza wybijane przez obrońców Chelsea. Piłka jednak błyskawicznie wraca do zawodników City.

78

Walker wywalczył korner dla City.

77

Sergio Aguero zmienia Raheema Sterlinga! Ostatnia zmiana Pepa Guardioli.

76

Bardzo niecelny strzał z dystansu Pulisicia.

74

Sterling spod linii końcowej szukał przed bramką Jesusa i Fodena! Dobrze przeciął to podanie Chilwell!

73

Ależ kontra Chelsea!!! Wspaniale uciekł rywalom Havertz i wypuścił na czystą pozycję Pulisicia! Ten w pojedynku z Edersonem uderza obok bramki!

72

Mahrez wpadł z piłką w pole karne i dośrodkowywał lewą nogą. Wybija Christensen. Azpilicueta zdążył wrócić do gry.

70

Ucierpiał teraz w starciu z rywalem Azpilicueta. Potrzebuje pomocy medycznej.

69

Rozpędzał się w kontrataku Pulisic i próbując wyjść na czystą pozycję odbił się od jednego z obrońców. Zdaniem Mateu Lahoza nie było faulu.

68

Świetna akcja City! Przyspieszył Foden, zagrał na skrzydło do Mahreza, a ten szukał przed bramką Gundogana! Kapitalny wślizg Azpilicuety ratuje Chelsea!

67

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w kierunku Rubena Diasa, ale ten dobrze wyblokowany przez obrońców Chelsea.

66

Druga zmiana także w Chelsea. Pulisic za Wernera.

64

Druga zmiana w Manchesterze City. Schodzi Bernardo Silva, wchodzi Fernandinho.

61

Foden uderza wysoko nad poprzeczką zza pola karnego.

60

Zablokowany strzał jednego z zawodników City! Piłkarze Manchesteru sygnalizują zagranie ręką, ale sędzia absolutnie nie zdecydował się na odgwizdanie jedenastki. VAR także nie interweniował.

59

"Znokautowany" De Bruyne opuszcza plac gry, a w jego miejsce wchodzi Gabriel Jesus. Ogromna strata City.

58

Rudiger już wstał, a De Bruyne ciągle jest opatrywany przez lekarzy i nie wygląda to dobrze. Już przygotowany do gry jest Gabriel Jesus.

56

Bardzo bolesne zderzenie Rudigera z De Bruyne. Obaj potrzebują pomocy medycznej. A że był to faul Niemca, to ogląda on jeszcze żółtą kartkę.

54

Havertz faulowany przez Gundogana na prawym skrzydle. Będzie szansa z rzutu wolnego dla The Blues.

52

De Bruyne rozpędził się środkiem boiska, jednak został znakomicie zatrzymany wślizgiem przez Kante tuż przed szesnastką!

51

City aktywniejsze tuż po przerwie, ale na razie nie było zagrożenia dla bramki Mendy'ego.

49

Centra Walkera z prawego skrzydła pada łupem Mendy'ego.

48

Rzut wolny dla City. Dośrodkowanie w pole karne Chelsea "zbiera" niezawodni N'golo Kante!

46

W przerwie nie było zmian w żadnym z zespołów. Przypomnijmy, że jeszcze w pierwszej połowie Andreas Christensen w Chelsea zastąpił kontuzjowanego Thiago Silvę.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45  + 3'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Chelsea prowadzi z Manchesterem City 1:0 i jest to prowadzenie jak najbardziej zasłużone! To "The Blues" w pierwszej połowie byli wyraźnie lepszym zespołem i mogło prowadzić jeszcze wyżej, gdyby skuteczniejszy był Timo Werner. Pep Guardiola musi zareagować, bo wygląda, że nie trafił też z eksperymentalnym zestawieniem środka pola swojego zespołu.

45  + 1'

Piłka w pole karne do Wernera, ale ten uderza nieczysto i niecelnie.

45

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

43

FENOMENALNE prostopadłe podanie Mounta do wychodzącego na czystą pozycję Havertza! Niemiec minął Edersona i trafił do pustej bramki! Chelsea zasłużenie prowadzi z Manchesterem City 1:0!

42

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! KAI HAVERTZ!

41

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Dobre tempo gry, są sytuację, ale wciąż czekamy na bramki!

39

Christensen zmienia Thiago Silvę.

38

Mahrez dośrodkowuje prosto w ręce Mendy'ego, a Thiago Silva nie będzie w stanie kontynuować gry... Wielka strata Chelsea!

37

Błyskawiczna kontra Chelsea po przechwycie Kante! Havertz kapitalnie zatrzymany w polu karnym przez Zinczenkę!

35

Jakieś problemy ze zdrowiem ma Thiago Silva. Chwilowa przerwa w grze.

34

Żółta kartka dla Guendogana.

33

Piłka za linię obrony City do uciekającego Havertza, ale ten dobrze uprzedzony przez Walkera.

30

Indywidualna akcja Sterlinga! Próba technicznego strzału z 16 metrów Anglika została zablokowana!

29

Ależ błąd Chilwella! Walker dopadł do piłki na prawym skrzydle i zagrał przed bramkę do Mahreza, ale ten nie trafił w piłkę!

28

Co za interwencja Rudigera! Niezwykle groźna akcja City, ale Foden został zablokowany wślizgiem tuż przed bramką przez niemieckiego stopera Chelsea!

27

Sterling próbował przedrzeć się lewym skrzydłem w pole karne, jednak został znakomicie powstrzymany przez Jamesa.

25

Stones fauluje Kante około 30 metrów od bramki Edersona. Może być groźny rzut wolny dla Chelsea.

23

I odpowiedź Chelsea. Płaskie dośrodkowanie Chilwella nie dotarło do żadnego z napastników. Centra Jamesa również nie znalazła adresata.

21

Szybka akcja City, ale na lewym skrzydle złapany na spalonym De Bruyne.

20

Pierwsze 20 minut tego spotkania zdecydowanie dla Chelsea. City co chwila daje się zaskakiwać w defensywie i piłkarze Guardioli mogą się cieszyć, że tak nieskuteczny jest na razie Timo Werner.

18

Kante! Filigranowy Francuz dopadł do dośrodkowania Chilwella, ale uderzył w trudnej sytuacji głową niecelnie!

16

Po rzucie rożnym Ederson łapie dośrodkowanie jednego z rywali i wznawia błyskawiczną kontrę! De Bruyne zatrzymany przez Kante tuż przed polem karnym!

15

I jeszcze jeden strzał Wernera! Uderzył z kilkunastu metrów, a odbita piłka poszybowała w boczną siatkę!

14

Werner! Znowu lewym skrzydłem przedarła się w pole karne Chelsea! Havertz wyłożył piłkę Wernerowi, ale ten z kilkunastu metrów uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Edersona!

13

Chilwell na spalonym.

12

Po akcji Wernera w polu karnym Ruben Dias zatrzymał Kante. Ważna interwencja!

11

Faul w środku pola Gundogana na Mouncie. Anglik domaga się żółtej kartki dla rywala - bez skutku.

10

I już odpowiedź City! Po szarży i podaniu Sterlinga wracający Chilwell fenomenalnie uprzedził w polu karnym Mahreza!

9

Ależ okazja dla Wernera! Po akcji lewym skrzydłem Havertza, piłka trafia przed bramkę do niemieckiego napastnika, ale ten fatalnie kiksuje!

8

Po rzucie rożnym sędzia Lahoz dopatrzył się faulu w ofensywie Zinczenki.

7

KAPITALNE długie podanie Edersona na czystą pozycję do Sterlinga! Ten uciekł Jamesowi, ale przegrał pojedynek z Mendym!

5

Błąd Zinczenki, ale na Walker znakomicie zatrzymał pędzącego lewym skrzydłem Chilwella.

4

Pierwsza groźna akcja Chelsea! Prostopadłe podanie na prawym skrzydle do Wernera, ten rozpędzony zagrywa w pole karne do Havertza, ale drugi z Niemców nieco się pogubił i spod linii końcowej zagrał w ręce Edersona.

2

Od pierwszych minut to City jest przy piłce, ale Chelsea atakuje rywala bardzo agresywnie, gdy ten tylko przekroczy linię środkową boiska.

1

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy wielki finał Ligi Mistrzów!

19:59
19:58

Piłkarze obu drużyn już na murawie! Czas na hymn Ligi Mistrzów!

19:46

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Hiszpan Antonio Mateu Lahoz. Warto dodać, że jednym z asystentów VAR będzie polski sędzia Paweł Gil.

19:45

Rezerwowi Chelsea: Kepa, Caballero, Alonso, Christensen, Emerson, Gilmour, Giroud, Hudson-Odoi, Kovacić, Pulisic, Ziyech, Zouma.

19:44

Skład Chelsea na dzisiejszy finał: Edouard Mendy - Reece James, Thiago Silva, Antonio Ruediger - Cesar Azpilicueta, N'Golo Kante, Jorginho, Ben Chilwell - Mason Mount, Kai Havertz, Timo Werner.

19:44

Rezerwowi Manchesteru City: Carson, Steffen, Aguero, Ake, Cancelo, Fernandinho, G. Jesus, E. Garcia, Laporte, Mendy, Rodri, F. Torres.

19:43

Skład Manchesteru City na to spotkanie: Ederson - Kyle Walker, Ruben Dias, John Stones, Oleksandr Zinczenko - Ilkay Guendogan, Kevin De Bruyne, Bernardo Silva - Riyad Mahrez, Phil Foden, Raheem Sterling.

19:42

Ze względów pandemicznych tegoroczny finał Ligi Mistrzów został przeniesiony z tureckiego Stambułu to portugalskiego Porto. Nie brakuje jednak przy tym sporych kontrowersji.

19:37

Londyńska Chelsea wciąż pozostaje bez trofeum w sezonie 2020/21. "The Blues" w lidze zajęli czwarte miejsce, a w finale Pucharu Anglii przegrali z Leicester City 0:1. Mimo to, pod wodzą Thomasa Tuchela Chelsea jest niezwykle silnym zespołem. Jeszcze za kadencji Franka Lamparda londyńczycy wygrali grupę z Sevillą, Krasnodarem i Rennes, a w fazie pucharowej pokonywali kolejno Atletico Madryt (1:0, 2:0), FC Porto (2:0, 0:1), a także Real Madryt (1:1, 2:0).

19:30

Manchester City nie tylko bardzo pewnie zdobył mistrzostwo Anglii, do którego dołożył Puchar Ligi Angielskiej, ale też zespół Guardioli fantastycznie spisuje się w tegorocznej Lidze Mistrzów. Podczas gdy kataloński szkoleniowiec na triumf w tych rozgrywkach czeka już 10 lat, tak w tym sezonie "The Citizens" idą jak burza. W grupie z FC Porto, Olympique Marsylia i Olympiakosem Pireus Manchester City zdobył 16 punktów na 18 możliwych. Ponadto City wygrało wszystkie (!) mecze fazy pucharowej, w której mierzyło się z Borussią Moenchengladbach (2:0, 2:0), Borussią Dortmund (2:1, 2:1) oraz Paris Saint-Germain (2:1, 2:0). Piłkarze Pepa Guardioli bez dwóch zdań zasłużyli na ten finał!

19:27

Po dwóch latach finał Ligi Mistrzów ponownie jest wewnętrzną sprawą drużyn angielskich. Tym razem na Estadio do Dragao w Porto zmierzą się nowy mistrz Anglii Manchester City, a także londyńska Chelsea. Faworytem powinien być zespół Josepa Guardioli, ale trzeba pamiętać, że ostatnie dwa mecze między tymi drużynami padły łupem drużyny Thomasa Tuchela. W półfinale Pucharu Anglii Chelsea zwyciężyła 1:0 po golu Hakima Ziyecha, a w meczu ligowym "The Blues" triumfowali na wyjeździe 2:1.

19:21

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z wielkiego finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Manchester City zmierzy się z Chelsea! Początek spotkania o godzinie 21:00!