Islandia
34'
34' Piotr Zieliński
27'

27' Albert Gudmundsson
46'
46' Kacper Kozłowski za Piotr Zieliński
58'
58' Kamil Jóźwiak za Jakub Świerczok
64'
64' Przemysław Płacheta za Przemysław Frankowski
64'
64' Karol Linetty za Grzegorz Krychowiak
80'
80' Maciej Rybus za Tymoteusz Puchacz
81'
81' Karol Świderski za Robert Lewandowski
88'
88' Karol Świderski
46'

46' Oegmundur Kristinsson za Runar Alex Runarsson
47'

47' Brynjar Ingi Bjarnason
74'

74' Gisli Eyjolfsson za Mikael Anderson
78'

78' Stefan Thordarson za Andri Fannar Baldursson
84'

84' Sveinn Aron Gudjohnsen za Jon Dadi Boedvarsson
87'

87' Kolbeinn Thordarson za Aron Gunnarsson
90'

90' Jon Thorsteinsson za Albert Gudmundsson

Relacja z meczu Polska - Islandia

90  + 5'

Polacy zanotowali więc dwa remisy w meczach towarzyskich przed Euro. Następny przystanek - Sankt Petersburg. Już w najbliższy poniedziałek zmierzymy się ze Słowacją w pierwszym meczu Euro 2020!

90  + 5'

Koniec meczu! Polska remisuje z Islandią 2:2. Gole dla Polaków zdobyli Piotr Zieliński i Karol Świderski.

90  + 3'

Za głębokie dośrodkowanie Jóźwiaka. Aut bramkowy.

90  + 1'

Zmiana w Islandii. Thorsteinsson za Gudmundssona.

90  + 1'

"Jeszcze jeden!" - skandują fani

91

Cztery minuty doliczone. Strzał Kozłowskiego z dystansu odbity i będzie rzut rożny. Wrzawa w Poznaniu!

90

Strzał po dośrodkowaniu Islandczyków z rzutu wolnego, ale łatwo łapie Szczęsny.

88

Dobre dogranie z prawej strony od Kozłowskiego do Świderskiego, a ten dobrze sobie przyjął, odwrócił się i strzelił w kierunku dalszego słupka!

88

JEEEEEEEEEEEEST! KAROL ŚWIDERSKI!

87

Gunnarsson schodzi, w jego miejsce Kolbeinn Thordarson

86

Aaaaach! Mieliśmy trzy sytuacje! Najpierw strzał Kozłowskiego z 15 metrów, bramkarz wypluwa przed siebie, ale dobitka Świderskiego prosto w bramkarza. Potem dośrodkowanie Kędziory i dobre wejście Kozłowskiego, ale jego główka niecelna!

84

Bodvarsson schodzi, w jego miejsce Gudjohnsen.

82

Mocny, celny strzał, ale broni Szczęsny.

82

Rzut wolny dla Islandii, pięć metrów od narożnika pola karnego.

81

Podwójna zmiana w reprezentacji Polski. Maciej Rybus w miejsce Puchacza, a Karol Świderski w miejsce Roberta Lewandowskiego.

78

Baldursson schodzi, w jego miejsce Stefan Thordarson.

78

Kontra Polaków zepsuta przez Linettego, ale był on wcześniej faulowany.

77

Znakomita szansa! Genialne, długie podanie do wchodzącego Płachety, a ten chciał głową pokonać wysuniętego bramkarza. Ten jednak dobrze zainterweniował. Ostatecznie jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

75

Zmiana w Islandii. Andreson schodzi, w jego miejsce Eyjolfsson.

74

Za wysoko, za mocno podkręcona piłka. Jóźwiak wrzucił źle.

74

Moder wywalczył rzut wolny blisko linii bocznej, wysokość pola karnego. Dobra okazja na wrzutkę.

73

Był rzut rożny dla Polski, ale ponownie bez historii.

72

Polacy bardzo długo próbowali przebić się prawą stroną. Polacy rozgrywali jednak tak długo i nieefektywnie, że aż pojawiły się gwizdy z trybun.

68

Spalony Islandczyków.

68

Grzegorz Krychowiak siedzi na ławce rezerwowych z nogą obłożoną lodem.

67

Półgórna piłka za linię obrony do Modera, ale były lechita nie dobiegł do piłki.

65

Podwójna zmiana w polskiej drużynie. Karol Linetty zmienia Krychowiaka, a Przemysław Płacheta wchodzi za Przemysława Frankowskiego.

63

Przerwa w grze, bo w tej akcji Kozłowski kopnął bramkarza w rękę. Cierpi teraz Kristinsson.

62

Ależ zamieszanie! Piłka odbiła się od kilku piłkarzy i wylądowała w rękach bramkarza.

62

Strzał Modera odbity przez mur. Rzut rożny.

61

Dobra akcja Polaków kończy się faulem na Krychowiaku około 25 metrów od bramki Islandii.

58

"Kamil Jóźwiak!" - skandują kibice na stadionie w Poznaniu.

58

Zmiana w reprezentacji Polski. Jakub Świerczok schodzi, a w jego miejsce Kamil Jóźwiak.

56

Dobra akcja tercetu Lewandowski - Puchacz - Świerczok. Ten ostatni strzela z pola karnego, ale za słabo, żeby zaskoczyć bramkarza.

54

Dobre podanie Modera na skrzydło do Puchacza, ale ten nieudanie dośrodkował.

52

Zupełnie nieudane dośrodkowanie w nasze pole karne. Zacznie Szczęsny.

51

Kapitan na szczęście wstał i kontynuuje grę.

48

Lewandowski leży na boisku i trzyma się za stopę.

47

Dośrodkowanie z lewej strony i piłkę na środku pola karnego dostaje Brynjar Bjarnason. Strzela on potężnie z woleja, Szczęsny nawet się nie ruszył. Znowu przegrywamy.

47

Niestety, tracimy bramkę. 1:2

46

Żółta kartka dla Krychowiaka.

46

18:05

Wracamy na drugą połowę. Zmiany w obu zespołach. W Polsce Kozłowski zmienia Zielińskiego. Natomiast w Islandii zmiana bramkarza - Kristinsson zmienia Runarssona.

45  + 2'
45  + 2'
45  + 2'
45  + 2'

Koniec pierwszej połowy. Polska remisuje z Islandią 1:1. Bramkę dla naszej reprezentacji strzelił Piotr Zieliński.

45  + 2'

Dobrze wyszli spod pressingu Polacy, ale Islandczycy faulem zatrzymują Lewandowskiego na naszej połowie.

45  + 1'

Dwie minuty doliczone.

45

Dobra akcja Polaków, ale Lewandowski źle wykłada piłkę Zielińskiemu. Interweniują Islandczycy.

43

Żółta kartka dla Baldurssona za faul na Moderze.

43

Dobrze łapie Szczęsny.

43

Faul Świerczoka na naszej połowie i Islandczycy będą mieli szansę na dośrodkowanie w pole karne.

39

Potężny strzał Zielińskiego z 25 metrów, ale baaaardzo niecelnie.

38

Moder! Dobry, mocny strzał pomocnika z około 15 metrów, ale piłka przechodzi obok bramki.

38

Długa piłka do Lewandowskiego, ale kapitan został zatrzymany przez obrońcę

35
35

Świetna akcja Lewandowskiego, który minął dwóch rywali. Był faulowany, ale zdążył dograć do lewej strony, a sędzia puścił przywilej korzyści. Puchacz z lewej zagrywa do środka, piłka trafia do Zielińskiego, a ten z bliska pakuje piłkę do siatki! Jest 1:1!

34

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PIOTR ZIELIŃSKI!

31

Dodajmy, że sędzią VAR jest Szymon Marciniak.

29

Gramy dalej. Kamil Glik wrócił na murawę. Kiedy wszyscy patrzyli na to, jak opatrywany jest Glik, to sędzia po konsultacji uznał bramkę dla gości.

27

A jednak gol dla Islanczyków. 0:1, autorem gola Albert Gudmundsson.

27

Mamy jeszcze analizę VAR.

26

A tymczasem kibice zamarli. Kamil Glik leży na murawie. Jest opatrywany.

25

Aaaaależ mamy szczęście! Po kolejnym rożnym piłka w naszej bramce, ale odgwizdano spalonego.

23

Kolejne dogranie Islandczyków w nasze pole karne. Będzie rzut rożny po wybiciu Glika.

22

Krótka przerwa w grze. Kamil Glik otrzymał cios w twarz.

20

Łatwa strata pod naszym polem karnym. Birkir Bjarnason wpadł w pole karne i uderzył ale na nasze szczęście w boczną siatkę.

20

Dośrodkowanie Baldurssona, ale przeciągnięte. Aut dla Polski.

19

Długa piłka do Lewandowskiego wyłapana przez bramkarza.

17

Na razie spokojny mecz. Paulo Sousa domaga się przyśpieszenia gry.

14

Runarsson piąstkuje.

13

Jeszcze jeden rzut rożny bo dobrej akcji Puchacza.

13

Wydawało się, że Moder wyprzedził obrońcę i mógł dogrywać do środka pola karnego. Ale skończyło się rożnym, po którym nie było strzału.

11

Pierwszy celny strzał. Dobra akcja Polaków z prawej strony pola karnego, blisko linii, uderzył Moder. Płasko, po ziemi, prosto w bramkarza.

11

Posiadanie piłki: 75%-25% dla Polski. Na razie jednak nie przekłada się to na sytuacje.

10

Piotr Zieliński na spalonym.

9

Znowu bez zagrożenia.

9

Kontra Polaków, a jej finałem strzał Krychowiaka z dystansu odbity przez obrońców. Rzut rożny

8

Szli z dobrą akcją goście, ale dobry wślizg Puchacza zażegnał niebezpieczeństwo

7

Bez strzału po rożnym. Piłka ostatecznie wylądowała w rękach bramkarza.

6

Ładna kombinacja Modera i Puchacza, ten drugi dogrywa do środka, piłkę wybijają obrońcy. Będzie rzut rożny dla Polski

5

Pierwsza akcja gości. Bodvarsson znalazł się z piłką na lewym skrzydle i płasko dograł do środka. Piłka w rękach Szczęsnego.

3

Na razie Polacy częściej przy piłce. Islandczycy blisko siebie, szukają okazji do kontry.

3

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne rywali. Lewandowski dogrywał, piłkę odbił bramkarz. Szkoda, że nie przejęliśmy piłki od razu.

1

Reprezentacja Polski tradycyjnie na biało-czerwono, Islandczycy na niebiesko.

1

Polacy zaczęli. Jedziemy!

17:01

Sędzią meczu jest Węgier Balazs Berke.

17:01

Czas na przywitanie kapitanów i losowanie.

17:00

Hymn Polski odśpiewany przez kilkanaście tysięcy kibiców. Za chwilę zaczynamy!

16:58

Czas na Mazurek Dąbrowskiego!

16:56

Czas na hymny. Najpierw hymn Islandii. Polscy kibice brawami witają gości.

16:55

Na murawie są też już Islandczycy

16:54

Sędziowie wychodzą na murawę, a za nimi reprezentacja Polski.

16:27

W ekipie Polaków brakuje dzisiaj jednego ważnego ogniwa. Poza kadrą znalazł się Jan Bednarek. Jak poinformował Szymon Borciuch z TVP Sport, jest to kwestia zdrowotna, ale nie ma powodów do niepokoju. Jest to tylko dmuchanie na zimne.

16:26

Reprezentacja Polski zagra w niemal najmocniejszym możliwym składzie. Dzisiaj zdobywca bramki Jakub Świerczok zagra u boku Roberta Lewandowskiego. Paulo Sousa szuka rozwiązań po tym, jak kontuzja wykluczyła z gry Arkadiusza Milika. Napastnik Olympique Marsylia pożegnał się już z kibicami

16:25

A to zestawienie kadry Islandii:

16:24

Oto skład, w jakim wystąpią dzisiaj podopieczni Paulo Sousy:

16:24

Już w najbliższy poniedziałek Polska zmierzy się ze Słowacją w pierwszym meczu grupowym. Spotkanie z Islandią to próba generalna przed Euro. Po tym spotkaniu piłkarze opuszczą Opalenicę i przeniosą się do Sopotu, gdzie będą stacjonować w trakcie Euro.