40' Vladimir Coufal
51'
51' Taulant Seferi
54'
54' Arbnor Muja za Jasir Asani
60'
60' Nedim Bajrami
67'
67' Mirlind Daku za Sokol Cikalleshi
67'
67' Ernest Muci za Nedim Bajrami
73'
73' Taulant Seferi
86'
86' Klaus Gjasula za Taulant Seferi
46'

46' Lukas Provod za Tomas Holes
62'

62' Lukas Provod
64'

64' Tomas Cvancara za Jan Kuchta
64'

64' Adam Hlozek za Vaclav Cerny
86'

86' David Doudera za David Jurasek

Relacja z meczu Albania - Czechy

22:49

Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji tekstowej na żywo z meczu Albania - Czechy w grupie E w eliminacjach do Euro 2024. Kolejne mecze już w niedzielę 15 października.

22:46

Po dzisiejszych meczach tabela grupy E wygląda następująco:

22:44

Koniec meczu w Tiranie! Albania wygrywa 3:0 z Czechami i znacznie przybliża się do awansu na Euro 2024. Przy okazji podopieczni Sylvinho pomogli Polsce w grupie E. Totalnie jednostronne spotkanie.

90  + 7'

Daku nieprzepisowo zatrzymał Krejciego, ale mimo to wywalczył rzut rożny.

90  + 5'

Dośrodkowanie na Hlozka, gracz Bayeru Leverkusen uderzył piłkę głową, ale nie trafił w bramkę.

90  + 2'

Daku wjechał w pole karne, jak do siebie, wchodząc między Sadilka a Coufala. Uderzenie jednak ponad poprzeczką. "Kończmy te dożynki w Tiranie" - mówią komentatorzy Polsatu. Pewnie Jaroslav Silhavy mógłby powiedzieć to samo.

90  + 1'

Siedem minut doliczonych do drugiej połowy przez Danny'ego Makkelie.

86

Zmiany po obu stronach. Gjasula za Seferiego, a po stronie Czechów Doudera za Juraska.

85

A jednak spalony. Pozostaje 3:0.

82

I 4:0 dla Albanii. Arbnor Muja.

81

Kolejny strzał Czechów, tym razem Provod. Uderzenie na notę dla Berishy.

80

Hlozek próbował uderzenia sprzed pola karnego, zrobił to jednak niezbyt celnie.

78

Dośrodkowanie Coufala na Soucka, broni pewnie Berisha.

76

Berisha znakomicie reaguje na przedpolu po dośrodkowaniu z lewej strony od Juraska.

73

I 3:0 Albania! Daku świetnie odnalazł się w polu karnym po podaniu Ramadaniego, potem oszukał Krejciego, a następnie asystował przy drugim golu Seferiego! Nokaut!

72

Albania starała się strzelić trzeciego gola, ale nie było strzału na bramkę Pavlenki. Czesi się wyratowali.

70

Zgadzamy się z byłym prezesem PZPN.

67

Podwójna zmiana w Albanii. Bajrami schodzi z urazem, za niego Ernest Muci. Poza tym Daku za Cikalleshiego.

66

Czesi bardzo niechlujni w rozgrywaniu piłki. Soucek długo szukał Cvancary, aż w końcu zagrał na skrzydło do gracza Borussii Moenchengladbach. Wciąż jednak bez celnego strzału.

64

Podwójna zmiana w kadrze czeskiej. Cvancara i Hlozek wchodzą za Kuchtę i Cerny'ego.

62

Tym razem żółtą kartkę obejrzał Provod.

60

Bajrami z żółtą kartką za faul w środkowej strefie.

57

Na razie Czesi nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Albanii. Gospodarze świetnie zorganizowani w obronie.

55

Zmiana w Albanii. Schodzi Asani, strzelec gola na 1:0, a w jego miejsce Arbnor Muja.

54

Sędzia jeszcze sprawdzał na VAR-ze, czy jeden z graczy Albanii był na spalonym, ale wszystko wyszło zgodnie z przepisami.

52

Cóż za kapitalna akcja Albanii! Asani zagrał w głąb pola karnego, przypadkiem piłka odbiła się jeszcze od Cikalleshiego, a Seferi był kompletnie niepilnowany. Wcześniej jeszcze Hysaj świetnie się odnalazł w ataku. WOW.

51

2:0 dla Albanii! Seferi!

48

Ciekawostka ze strony UEFA: w pierwszej połowie Albania wybijała piłkę 26 razy. Czesi - tylko raz.

47

Spięcie Soucka z Asllanim w środkowej strefie. Ciężko stwierdzić, o co poszło.

46

Lukas Provod zmienia Tomasa Holesa. To prawdopodobnie oznacza, że z formacji 3-4-3 Czesi przechodzą na 4-4-1.

46

Rozpoczęła się druga połowa w Tiranie.

21:36

Koniec pierwszej połowy w Tiranie. Albania prowadzi 1:0 po golu Jasira Asaniego, a Czesi grają w osłabieniu od 40. minuty po drugiej żółtej kartce dla Mojmira Chytila. To wynik idealny dla Polaków.

45  + 3'

Ramadani próbował zagrania prostopadłego do Asaniego, ale podał piłkę za mocno.

45  + 1'

Cztery minuty dodane do pierwszej połowy.

44

Holes uderzył z woleja, trafił jednak prosto w Berishę.

41

Coufal z kartką za dyskusje.

40

Chytil ukarany drugą żółtą kartką za zagranie ręką. A zatem Czesi grają w dziesiątkę!

39

Mamy chwilę zamieszania. Wydawało się, że Czesi wyrównali, ale Chytil zagrał piłkę ręką.

38

Próba uderzenia Cerny'ego z wolnego, ale prosto w mur.

37

Cikalleshi sfaulował Soucka blisko pola karnego. Może być groźnie z rzutu wolnego.

35

Cerny wbiegł w pole karne, zagrał jednak bardzo źle.

34

Czesi znów niedokładnie w próbie ataku. Czy to Soucek, czy to Holes... brakuje celności.

31

Cikalleshi upadł na murawę po starciu z Brabecem. Albania zatrzymała dośrodkowanie Coufala, a potem próbę wejścia w pole karne przez Juraska.

29

Albańczycy znakomicie się bawią na trybunach w Tiranie. I mają ku temu powód, bo jest dobry wynik i kadra Sylvinho gra bardzo mądrze.

27

Dośrodkowanie Juraska do jednego z napastników, piłka poszła jednak do Coufala na drugą stronę. Brakuje przyspieszenia w grze Czechów.

26

Na razie Albania radzi sobie z grą wahadłami u Czechów. Ani Coufal, ani Jurasek, nie są tak aktywni, jak można by było się spodziewać.

25

Pierwsza żółta kartka dla Chytila za złapanie Bajramiego w środkowej linii.

24

Teraz Albania utrzymuje się przy piłce, gra w ataku pozycyjnym. Ramadani i Asllani dobrze się odnajdują w środkowej linii.

21

Świetne zagranie Ramadaniego do Asaniego, sędzia jednak dopatrzył się spalonego.

20

Próba dośrodkowania Krejciego na Soucka, kapitan Czech jednak uprzedzony przez Berishę.

19

Raport z meczu Polski: od czwartej minuty prowadzimy 1:0 z Wyspami Owczymi po golu Sebastiana Szymańskiego. Przy takich wynikach biało-czerwoni awansują na drugie miejsce w grupie E.

18

Kolejny kontratak Albanii. Cikalleshi popędził z atakiem, zdołał oszukać Brabeca, ale uderzył prosto w Pavlenkę. To jest właśnie plan Albanii - obrona i szybka kontra.

16

Albania starała się wyjść z kontratakiem, ale reakcja defensywy czeskiej wzorowa. Holes uratował sytuację.

15

Na razie widać sporo niedokładności po obu stronach. Akcje głównie toczą się na połowie Albanii.

12

Cerny uderza z dystansu, ale prosto w Berishę, który piąstkuje piłkę przed siebie.

10

Gol dla Albanii! Asani pokonuje Pavlenkę uderzeniem z dystansu! Znów gracz Albanii zszedł ze skrzydła do środka, ale tym razem strzał bardziej płaski.

8

Na razie Czesi jako jedyni tworzą sobie sytuacje bramkowe. Goście bardzo spokojnie w defensywie.

6

Dośrodkowanie Holesa w pole karne, Berisha bez problemów łapie piłkę.

4

Oba zespoły aktywnie w środkowej linii, próba przejęcia inicjatywy.

1

Już w pierwszej akcji spotkania Kuchta próbował uderzenia, Berisha skutecznie obronił.

1

Zabrzmiał pierwszy gwizdek w Tiranie.

20:42

Albańscy kibice z absolutnym brakiem klasy - w momencie hymnu Czech rozległy się gwizdy.

20:41

Czas na hymny Albanii i Czech.

20:41

Na ławce rezerwowych w Albanii znajduje się Ernest Muci, gracz Legii Warszawa.

20:40

Skład Albanii: Berisha - Hysaj, Ajeti, Djimsiti, Mitaj - Ramadani, Asllani - Asani, Bajrami, Seferi - Cikalleshi

20:38

Skład Czechów: Pavlenka - Krejci, Brabec, Holes - Coufal, Soucek, Sadilek, Jurasek - Cerny, Chytil, Kuchta

20:37

Pierwszy mecz między tymi zespołami w grupie E zakończył się remisem 1:1. Na gola Vaclava Cerny'ego odpowiedział wówczas Nedim Bajrami.

20:36

Arbitrem tego spotkania będzie Holender Danny Makkelie.

20:35

Dobry wieczór! O godz. 20:45 reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację na wyjeździe z Wyspami Owczymi. W tym samym czasie będzie rozgrywany hit grupy E między Albanią i Czechami. Zapraszamy do śledzenia relacji.