• Mikkel Damsgaard (30')
Anglia
Dania
39'
39' Simon Kjaer (sam.)
30'

30' Mikkel Damsgaard
49'
49' Harry Maguire
69'
69' Jack Grealish za Bukayo Saka
67'

67' Daniel Wass za Jens Stryger Larsen
67'

67' Yussuf Poulsen za Mikkel Damsgaard
67'

67' Christian Noergaard za Kasper Dolberg
72'

72' Daniel Wass
79'

79' Joachim Andersen za Andreas Christensen
88'

88' Mathias Jensen za Thomas Delaney
95'
95' Jordan Henderson za Declan Rice
95'
95' Phil Foden za Mason Mount
104'
104' Harry Kane
104'
105'

105' Jonas Wind za Jannik Vestergaard
106'
106' Kieran Trippier za Jack Grealish

Relacja z meczu Anglia - Dania

120

Finał Anglia - Włochy już w niedzielę o 21. Czekamy i zapraszamy na finał! Dobranoc!

120

KONIEC MECZU! ANGLIA W FINALE MISTRZOSTW EUROPY!

120

Świetna interwencja Schmeichela po uderzeniu Sterlinga.

118

Anglicy doskonale utrzymują się przy piłce.

115

Pięć minut nadziei Duńczyków, ale trudno mieć tę nadzieję, gdy się nie atakuje.

112

Dobry strzał Braithwaite'a i interwencja Pickforda.

108

Duńczycy starają się przenieść grę bliżej angielskiej bramki.

106

Początek 2. połowy dogrywki.

105  + 3'

Przerwa. 15 minut nadziei Duńczyków.

104

Schmeichel obronił rzut karny, jednak przy dobitce Kane'a był bez szans! 2:1 dla Anglii!

100

Duńczycy nie mają już sił, by wychodzić z własnego pola karnego. O połowie nawet nie wspominamy. Totalna dominacja Anglików.

98

I niecelny strzał Sterlinga. Wydaje się, że Duńczycy nie mają prawa przetrwać tej dogrywki.

98

Mocne uderzenie Grealisha odbite przez Schmeichela.

98

Anglicy cierpliwi w ataku pozycyjnym.

96

Henderson za Rice'a i Foden za Mounta.

96
94

Świetna interwencja Schmeichela po uderzeniu Kane'a z ostrego kąta!

93

Tak to wyglądało w końcówce podstawowego czasu gry.

90

Początek 1. połowy dogrywki.

90  + 7'

Koniec podstawowego czasu gry! 1:1! Dogrywka!

90  + 5'

Dośrodkowanie Mounta z rzutu wolnego i celny, ale za słaby strzał Maguire'a głową.

90  + 3'

Bardzo niecelne uderzenie Phillipsa.

90

Sześć minut doliczoych. Dominacja Anglików, Duńczycy wyglądają na wyczerpanych.

88

Jensen za Delaney'a.

85

Pięć minut do dogrywki.

83

Dośrodkowanie Shawa z rzutu wolnego i niecelne uderzenie Stonesa.

80

Niecelne uderzenie Phillipsa z dystansu.

79

Andersen w miejsce Christensena.

77

Doskonała interwencja Christensena okupiona kontuzją. Duńczyk już wcześniej narzekał na uraz mięśniowy i teraz będzie już zmiana.

74

Kontrowersja w polu karnym Duńczyków. Norgaard ostro wszedł w Kane'a, ale ostatecznie nie ma rzutu karnego.

72

Kartka dla Wassa.

69

Grealish w miejsce Saki.

65

Wass w miejsce Strygera, Poulsen za Damsgaarda i Norgaard za Dolberga.

64

Kolejne uderzenie Mounta, tym razem w rękach Schmeichela.

62

Zablokowane uderzenie Mounta.

60
60

W odpowiedzi zamieszanie w polu karnym Duńczyków po ofensywnej akcji i zagraniu Shawa!

59

Teraz Dolberg nie był na spalonym, ale jego uderzenie sprzed pola karnego było zbyt lekkie, by zaskoczyć Pickforda.

55

Dośrodkowanie Mounta, uderzenie Maguire'a i niesamowita interwencja Schmeichela!

55

Rzut wolny dla Anglików po faulu Maehle na Kanie.

53

Dobre piąstkowanie Pickforda po dośrodkowanie Braithwaite'a.

52

Genialna interwencja Pickforda po uderzeniu Dolberga! Ostatecznie odgwizdany jednak spalony po podaniu Maehle, co nie zmienia faktu, że angielski bramkarz wykonał doskonałą pracę.

49

Dośrodkowanie Mounta z rzutu wolnego i faul w ofensywie Maguire'a na Kjaerze. Kartka dla Anglika za uderzenie łokciem.

46

Początek 2. połowy.

45

Przerwa. Świetne widowisko na Wembley, na razie 1:1. Duńczycy objęli prowadzenie po golu Damsgaarda z rzutu wolnego, wyrównanie po samobójczym golu Kjaera.

42

Wspaniały mecz na Wembley. Wspaniały jak cały ten turniej. Niech on się nie kończy! :)

40

Fantastyczne podanie Kane'a do Saki. Ten z prawej strony zagrał w pole karne do Sterlinga i to jednak Simon Kjaer wbił piłkę do własnej bramki! Remis!

39

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! STERLING!

38

Co za interwencja Schnmeichela! Po zagraniu Kane'a zawodnik Manchesteru City był sam na sam z Duńczykiem, ale ten popisał się niewiarygodną interwencją!

37
35
32

Najpierw Duńczycy mieli jeden rzut wolny. Po dośrodkowaniu Shaw faulował jednak Christensena, dzięki czemu Duńczycy zyskali kilka metrów. Damsgaard już nie kalkulował, co za bomba! Zasłużone prowadzenie Danii!

31

Genialne uderzenie Damsgaarda z rzutu wolnego! Genialny strzał z dystansu, Pickford bezradny! Co za bramka!

30

O MATKO, CO ZA GOL! DANIA NA PROWADZENIU!

25

Minimalnie niecelne uderzenie Damsgaarda.

23

Duńczycy przycisnęli. Wreszcie moment, w którym Duńczykom udało się zepchnąć rywala do obrony.

20

20 minut za nami. Na razie przewaga Anglików, ale Duńczycy zdają się rozkręcać z każdą minutą.

17

Pogubili się Anglicy. Najpierw słabe uderzenie Hojbjerga wylądowało w rękach Pickforda. Chwilę później angielski bramkarz źle wznowił grę, podając wprost pod nogi Braithwaite'a. Duńczyk oddał jednak za słaby strzał, by zdobyć bramkę.

15

Niecelne uderzenie Kane'a z dystansu. Na razie wyraźna przewaga Anglików.

12

Uderzenie Sterlinga najpierw odbiło się od Kjaera, a później wylądowało w rękach Schmeichela.

8

Dośrodkowanie Sterlinga w pole karne, jednak Saka nie miał szans w pojedynku powietrznym z duńskimi stoperami.

6

Pierwsza dobra akcja Anglików. Z prawej strony w pole karne zagrał Kane, ale nie zdążył do niej Sterling.

3

Energiczny początek ze strony Anglików, którzy ewidentnie chcą wziąć sprawy w swoje ręce.