18' Stefan Lainer
28'

28' Goran Pandev
42'

42' Aleksandar Trajkovski
46'
46' Philipp Lienhart za Alexander Dragović
58'
58' Michael Gregoritsch za Christoph Baumgartner
59'
59' Marko Arnautovic za Sasa Kalajdzic
78'
78' Michael Gregoritsch
85'
85' Stefan Lainer
89'
89' Marko Arnautovic
90'
90' Julian Baumgartlinger za Konrad Laimer
90'
90' Stefan Ilsanker za Xaver Schlager
52'

52' Ezgjan Alioski
63'

63' Tihomir Kostadinov za Aleksandar Trajkovski
63'

63' Egzon Bejtulai za Boban Nikolov
82'

82' Ivan Trickovski za Enis Bardhi
86'

86' Milan Ristovski za Visar Musliu

Relacja z meczu Austria - Macedonia Płn.

19:53

Austriacy wygrywają swój pierwszy mecz w historii ich występów na mistrzostwach Europy. A my już teraz zapraszamy Was na relację z ostatniego niedzielnego meczu, w którym Holandia zagra z Ukrainą!

90  + 5'

Koniec meczu! Austria wygrywa z Macedonią Północną 3:1!

90  + 4'

Ilsanker za Schlagera.

90  + 3'

Jeszcze zmiana w Austrii. Kapitan zespołu, Baumgartlinger w miejsce Laimera.

90  + 2'

Cztery minuty doliczone. Tymczasem powinno być 4:1! Laimer sam na sam z bramkarzem, ale tym razem Dimitrievski wyłuskał mu piłkę, kiedy Austriak próbował go minąć.

90

Ależ asysta Laimera! Piętą, z powietrza, tyłem do bramki. Idealnie za linię obronę do Arnautovicia, a ten mija bramkarza i pakuje piłkę do siatki!

90

ARNAUTOVIĆ DOBIJA MACEDONIĘ! 3:1!

89

Buczenie i gwizdy macedońskich kibiców. Alioski ustawił bramkarzowi Austrii piłkę do wykonania autu bramkowego, a Bachmann jeszcze ją wziął i ustawił gdzieś indziej.

87

Zmiana w Macedonii. Ristovski za Musliu.

85

Faul taktyczny i żółta kartka dla Lainera.

84

Kontra Austrii prawym skrzydłem. Sam w środku był Gregoritsch, ale podanie do niego była za głębokie.

82

Zmiana w Macedonii. Enis Bardi schodzi, w jego miejsce Ivan Trickovski.

79

Gregoritsch tak samo jak Lainer pokazał koszulkę z wyrazami wsparcia dla Christiana Eriksena.

78

Dośrodkowanie z lewej strony od Alaby na piąty metr, a tam Gregoritsch uprzedził bramkarza i wpakował piłkę do bramki!

78

GOOOOOOOOOOOOOOL! AUSTRIA ZNÓW PROWADZI, MICHAEL GREGORITSCH!

74

Kontra Macedonii i Elmas w ostatniej chwili zablokowany na 12. metrze!

73

Alioski z woleja! Został jednak zablokowany w pobliżu narożnika pola karnego.

70

Świetne podanie od Alioskiego do Elmasa, ale ten drugi nie przyjął piłki. Gdyby to zrobił, byłby sam na sam z bramkarzem.

69

Strzał z 25 metrów Schlagera bardzo niecelny.

67

Strzał Sabitzera, ale bardzo niecelny.

67

Kolejna strata Macedonii na własnej połowie. Na szczęście dla nich kończy się tylko rożnym.

66

Ależ interwencja Dimitriewskiego! Dośrodkowanie na pole karne na bliższy słupek, kilka metrów przed bramką. Gregoritsch mimo asysty dwóch obrońców zdołał oddać strzał w kierunku dalszego słupka, ale fantastyczną paradą popisał się bramkarz!

63

Egzon Bejtulaj za Nikolova i Kostadinov za Trajkowskiego

63

Ależ szansa Macedonii! Genialne podanie prostopadłe do Nikolowa, ale ten w sytuacji sam na sam został zatrzymany przez bramkarza! Lobem próbował dobijać Pandev, ale niecelnie.

59

Podwójna zmiana w Austrii. Marco Arnautović i Michael Gregoritsch za Kalajdzicia i Baumgartnera.

58

Bramkarz Macedonii się podnosi. Gramy dalej.

57

Lepszy moment w Austrii. Kilka piłek posłanych w pole karne Macedonii kończy się ostatecznie wyłapaniem piłki przez Dimitriewskiego. Tylko że golkiper Macedonii leży teraz na murawie i jest opatrywany.

53

Kolejny faul Macedończyków. Gra się zaostrza

53

Zamieszanie i przepychanki na boisku. Alioski leżał na boisku, a kiedy wstał, dostał żółtą kartkę za ostry wślizg w nogi rywala.

51

Pressing na ostatniego obrońcę Austrii zakończony faulem Pandeva.

50

Bardziej otwarty początek drugiej połowy. Obie drużyny zagościły już pod polem karnym rywali, ale na razie zabrakło strzału.

46

19:02

Zmiana w Austrii. Dragović schodzi, w jego miejsce Philipp Lienhart.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy. Austria remisuje z Macedonią Północną 1:1 bo golach Lainera i Pandewa.

45  + 1'

Dwie minuty doliczone.

45  + 1'

Bardzo dobra akcja Austrii zakończona świetną wrzutką Lainera, w ostatnim momencie interweniują obrońcy.

45

Faulowany Dragović otrzymał pomoc medyczną i wraca do gry.

43

Aleksandar Trajkovski ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem Dragovicia.

42

Krótka przerwa. Baumgartner przypadkowo zderzył się z rywalem.

40

Dobra akcja Lainera i wrzutka z prawej strony, ale do nikogo. Wyjaśnia sytuację obrońca.

37

Ładna akcja Macedonii zakończona nieładnym strzałem z dystansu Ristovskiego.

35

Dobrze wypiąstkował bramkarz.

34

Rzut rożny dla Austrii.

33
28

Co za kuriozum! Najpierw Sabitzer nastrzelony przez kolegę i piłka trafiła w pole karne Austrii. Do niej ruszył Trajkovski i bramkarz Bachmann. Golkiper był pierwszy, ale na skutek starcia z napastnikiem Macedonii wypuścił piłkę z rąk! Do niej dopadł Goran Pandev i trafił do siatki!

28

GOOOOORAAAAAN PANDEV! 1:1!

27

Stefan Lainer zadedykował gola Christianowi Eriksenowi.

26

Dobre dośrodkowanie, ale sędzia odgwizduje faul Macedończyka

26

Rzut wolny z prawej strony boiska, szansa na wrzutkę dla Macedonii.

24
23

Mogło być 2:0! Dośrodkowanie z lewego skrzydła i na szóstym metrze sam był Kalajdzić. Dziwnie jednak złożył się do strzału i trafił w bramkarza.

21

Kilka razy Austriacy próbowali długich podań, jedno wyszło im perfekcyjnie. Efektem pierwszy w historii gol stracony przez Macedonię Północną na Euro.

18

Znowu długa piłka z lewej strony boiska na okolice narożnika pola bramkowego. Tam znakomicie na piłkę wszedł Lainer, który dobrze skontrował piłkę i umieścił ją w bramce!

18

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! AUSTRIA PROWADZI 1:0, STEFAN LAINER!

16

Strata pod własnym polem karnym Macedończyków, Kalajdzić strzela z dystansu, ale słabo i jego uderzenie zostało zablokowane.

14

Kolejna długie podanie w pole karne Macedończyków. Dwa zagrania głową i znowu piłkę łapie Dimitrievski

12

Próba zagrania za linię obrony Austrii. Trzech Macedończyków już wychodziło za plecy obrońców, ale ci przecięli podanie.

10

Strzał Baumgartnera po długim podaniu z głębi pola, ale bardziej było to odbicie piłki. To po zagraniu głową poleciała do góry i spadła ostatecznie na ręce golkipera.

10

Na razie najjaśniejszym punktem spotkania są macedońscy kibice, którzy są głośniejsi i świetnie komponujący się z żółto-czerwonymi krzesełkami na stadionie.

7

Akcja Macedonii prawą stroną, ale kończy się tylko autem na wysokości pola karnego.

5

Pierwsza akcja Macedonii, ale płaskie dogranie w pole karne z lewego skrzydła wybite przez obrońców.

4

Bardzo spokojny początek z obu stron. Długa piłka do Laimera zdecydowanie za mocna. Aut bramkowy.

1

Zaczynamy prawdopodobnie najbardziej hipsterski mecz na Euro 2020. Jedziemy!

17:54

Czas na hymny!

17:53

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę stadionu w Bukareszcie.

17:49

Dodajmy, że obie te drużyny spotkały się w eliminacjach, właśnie do tego turnieju. Dwukrotnie lepsi byli Austriacy (4:1 i 2:1). Z obiema ekipami zmierzyła się również reprezentacja Polski. Z Austrią Polacy wygrali i zremisowali (1:0 i 0:0), a Macedonią udało się dwukrotnie wygrać (2:0, 1:0).

17:48

Macedończycy nigdy nie zagrali na mistrzostwach Europy, ale i Austria może napisać dzisiaj historię. Austriacy na Euro jeszcze nie wygrali meczu. W teorii lepszej okazji niż z debiutującą Macedonią może nie być.

17:47

To spotkanie jest pierwszym meczem w grupie C. Poza Austrią i Macedonią w tej grupie znajduje się jeszcze Holandia i Ukraina.

17:45

A oto ekipa, która jako pierwsza w historii Macedonii Północnej zagra na mistrzostwach Europy:

17:45

Oto skład drużyny austriackiej:

17:40

Dzień dobry! Zapraszamy na relację z drugiego niedzielnego meczu Euro 2020! Austriacy zagrają z Macedonią Północną, która liczy na sprawienie sensacji.