31' Nicolo Barella
44'

44' Lorenzo Insigne
69'
69' Dries Mertens za Youri Tielemans
69'
69' Nacer Chadli za Thomas Meunier
73'
73' Dennis Praet za Nacer Chadli
74'

74' Bryan Cristante za Marco Verratti
74'

74' Andrea Belotti za Ciro Immobile
79'

79' Domenico Berardi za Lorenzo Insigne
79'

79' Emerson za Leonardo Spinazzola
90'

90' Domenico Berardi
90'

90' Rafael Toloi za Federico Chiesa

Relacja z meczu Belgia - Włochy

22:58

To był świetny mecz. Włosi wygrali zasłużenie, ale Belgom nie mona odmówić walki i tego, że też stworzyli sobie sporo bardzo dogodnych sytuacji. Nieskuteczność jednak się na nich zemściła.

90  + 7'

Koniec meczu, Włosi w półfinale!

90  + 7'

Aut bramkowy!

90  + 7'

Jeszcze gramy! Ostatni rzut rożny dla Belgii!

90  + 4'

Gramy dalej, ale kolejne faule na Włochach. I znowu kradną czas.

90  + 2'

I będzie opatrywany

90  + 2'

Donnarumma teraz kradnie czas jak tylko może, wręcz bezczelnie.

90  + 2'

Wrzutka, zamieszanie, faul na bramkarzu, dyskusje z arbitrem, emocje sięgają zenitu.

90  + 1'

Pięć minut doliczone.

90  + 1'

Rafael Toloi za Chiesę. Zmiana stricte defensywna.

90

Będzie powtórka wolnego, bo Berardi za szybko wyskoczył z do piłki! I jeszcze żółta kartka dla Włochów.

90

Faul na De Bruyne! Około 30 metrów do bramki Donnarummy. Piłka dla prawonożnego piłkarza.

89

Walczą Belgowie, ale na razie szukają wyrwy we włoskim murze. A Włosi już nie wychodzą z kontrami i pilnują wyniku!

84

Doku minął trzech piłkarzy i uderzył z 20 metrów, ale trochę niecelnie! Ale znakomita akcja 19-latka!

84

Coraz bliżej końca. Belgowie są teraz stroną przeważającą. Włosi głęboko cofnięci. Czy utrzymają ten wynik?

80

Spinazzola został zniesiony na noszach. Włoch zalał się łzami.

80

Zmiany we włoskiej ekipie. Berardi za Insigne i Emerson za Spinazzolę.

78

Przerwa w grze. Spinazzola jest opatrywany. Reprezentant Włoch się rozpłakał.

77

Spinazzola prosi o zmianę! Coś go szarpnęło przy sprincie.

76

Odbiór Belgów i znowu dobra akcja! Ale De Bruyne zgubił piłkę i Lukaku musiał uderzać z nieprzygotowanej pozycji. Łapie Donnarumma.

75

Zmiany w obu ekipach. Dennis Praet za Chadliego. Natomiast we Włoszech schodzi Verratti, a w jego miejsce Cristante. Schodzi też Immobile, a wchodzi Belotti.

73

Kłopoty Belgów. Chadli dopiero co wszedł, ale ma poważne problemy zdrowotne. Przerwa w grze.

71

Znowu - jak to nie wpadło?! Kontra Belgów i dogranie z lewej strony do środka pola karnego. Znowu praktycznie pusta bramka, ale Lukaku nie sięgnął piłki, a Hazard miał ją za plecami. To powinien być gol!

70

Zmiany w Belgii. Mertens za Tielemansa i Chadli za Meuniera.

69

Strzał Insigne z okolic narożnika pola karnego. Odbił piłkę Courtois.

68

Wyszli z kontrą Belgowie, ale ostatecznie De Bruyne za daleko wypuścił sobie piłkę

68

Rzut wolny z lewej strony dla Włochów. Szansa na wrzutkę

66

Spinazzola mógł zostać już absolutnym bohaterem! Znakomite wejście w pole karne, ale nie wykorzystał wrzutki nie mając wokół siebie żadnego rywala! Strzał niecelny. To była "setka"!

64

Oto interwencja Spinazzoli!

64

Świetna akcja Włochów. Courtois wybija dogranie Chiesy ze skrzydła.

60

COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO! Akcja lewą stroną, dogranie do pola karnego i De Bruyne wykłada piłkę Lukaku. Prawie pusta bramka. Prawie, bo na drodze stanął Spinazzola i uratował Włochów! To powinno być 2:2!

60

"Ole" - krzyczą kibice przy każdym udanym podaniu Włochów.

59

Immobile w polu karnym z piłką znowu próbował się odwrócić i strzelić, ale znowu jest zablokowany.

58

Jorginho przewraca się w polu karnym, ale sędzia pozostaje niewzruszony. Włoch jednak nie protestował i szybko wstał.

56

Rzut rożny dla Włochów.

56

Doku znowu oszukał Włochów i dograł w pole karne, ale świetnie zachował się Donnarumma.

55

Belgowie w końcu dłużej mają piłkę przy nodze. Groźna wrzutka w pole karne Włochów i Di Lorenzo nie ryzykuje wybijając na rożny.

52

Coraz więcej miejsca maj Włosi! Dobra akcja, ale podanie z prawej strony w pole karne nie znajduje adresata, którym był Immobile

50

Włosi zdecydowanie lepiej weszli w drugą połowę. Grają jak na razie na luzie. Ale muszą się pilnować - mają tylko jednego gola przewagi!

48

Ładna mała gra Włochów, ale Insigne trochę się potknął w kluczowym momencie i będzie tylko korner

47

Dobra akcja Włochów i strzał Chiesy z 20 metrów. Ale Włoch przewracał się już i w wyniku tego strzelił niecelnie.

45  + 2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LUKAKU, BELGIA JESZCZE ŻYJE!

45  + 2'

Nie będzie zmiany decyzji. Romelu Lukaku zaraz wykona rzut karny!

45  + 2'

Jeszcze czeka sędzia na sygnał od sędziów VAR.

45  + 1'

Doku już wyprzedzał Di Lorenzo, a ten pchnął go w plecy ręką.

45

Rzut karny dla Belgii!

45

Tak jak pisaliśmy wcześniej - w swoim stylu! Przełożył Tielemansa i z 20 metrów uderzył "rogalem" w kierunku dalszego słupka! 2:0!

44

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LORENZO INSIGNE, 2:0!

41

Chiesa z 20 metrów! Dobry strzał, podkręcona piłka, ale minimalnie niecelnie.

40

Rzut rożny dla Włochów

39

Belgowie teraz dłużej utrzymują się przy piłce na połowie Włochów. Oni teraz muszą ruszyć bardziej do przodu.

34

Rykoszet z kilkudziesięciu metrów mógł zakończyć się golem dla Belgii. Ale pod kontrolą miał to Donnarumma i tylko rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

34

Immobile zabrał piłkę bramkarzowi! Ale sędzia dopatrzył się faulu!

31

Nicolo Barella! Jego tajemnicą będzie, jak poradził sobie w polu karnym z czterema obrońcami! A znalazł się tam, bo Belgowie źle wyprowadzili piłkę ze swojej strefy obronnej!

31

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! I TERAZ CHYBA BEZ WĄTPLIWOŚCI! 1:0!

30

Dośrodkowanie na bliższy słupek wybite przez Vermaelena.

29

Strzał Chiesy z 17 metrów, zablokowany! Rzut rożny dla Włochów.

27

Insigne w swoim stylu - zejście na prawą nogę i "rogal" w kierunku dalszego słupka. Ale niecelnie.

27

I kontra Włochów! Strzał Chiesy z pola karnego, rykoszet i piłka w rękach bramkarza!

26

Kontra Belgów! Lukaku miał piłkę na prawej stronie pola karnego i sprytnie strzelił zza zasłony w kierunku dalszego słupka, ale znowu znakomicie Donnarumma!

25

Lukaku rozkłada ręce twierdząc, że był faulowany przez Chielliniego. Sędzia niewzruszony

22

Kolejna akcja Belgii, ale koncertowo zmarnował ją Thorgan Hazard. Fatalne dośrodkowanie.

22

Kapitalna interwencja Donnarummy! De Bruyne miał piłkę na 18 metrze i oddał świetny strzał, ale jeszcze lepiej zachował się bramkarz!

22

Ładna indywidualna akcja Insigne, ale było za ciasno. Obrońcy zatrzymali napastnika.

21

Ależ rewanż Tielemansa! Atak od tyłu na nogi Włocha i Belg też ogląda kartkę.

20

Żółta kartka dla Verattiego za faul taktyczny na Tielemansie.

18

Dobra akcja Włochów. Prostopadłe podanie Di Lorenzo do Chiesy na prawym skrzydle, a ten dogrywa do środka. Ale radzą sobie Belgowie

17

Belgowie zamknęli Włochów w polu karnym, ale Chiellini i Bonucci ratują Włochów! Aut dla Belgii na wysokości pola karnego.

16

Strzał Tielemansa zablokowany i będzie rzut rożny.

16

Rzut wolny z prawej strony boiska, kilkanaście metrów przed polem karnym Belgii. Niskie dośrodkowanie, pikę najpierw trącił Barella, a brzuchem piłkę do bramki wepchnął Bonucci. Ale obrońca był na spalonym. Nadal jest 0:0!

14

Gol nieuznany!

13

ITALIAAAAAAA 1:0! LEONARDO BONUCCI!

12

Złe dośrodkowanie. Włosi odzyskują piłkę.

12

Wygrana przebitka przez Tielemansa na połowie Włochów, efektem szybka akcja Belgów i rzut rożny.

11

Włosi utrzymują się częściej przy piłce, ale Belgowie są dobrze ustawieni i nie pozwalają rywalom na stworzenie dobrej sytuacji.

8

Włosi chwilę poklepali na połowie Belgów, ale Insigne fatalnie zagrywa w pole karne.

7

Doku dogrywał z lewej strony, ale słabo. Łapie Donnarumma.

6

Ładna akcja Włochów zakończona przerzutem do Chiesy. Ten dograł piłkę do środka pola karnego spod linii końcowej, ale spokojnie wyłapał to Cortuois.

5

Długie podanie do Lukaku, ten odwraca się i strzela z pola karnego, ale był na spalonym.

3

Rzut rożny dla Belgii kończy się tylko autem dla Belgów.

1

Pierwsza akcja Belgów! Strata Włochów na własnej połowie i prostopadłe podanie dostał Lukaku. Przepchnął Chielliniego, ale zdążył zainterweniować Donnarumma.

1

Belgia zaczęła! Jedziemy!

20:59

Włosi cali na biało, Belgowie na czerwono.

20:58

Losowanie zakończone, kapitanowie się przywitali. Sędziuje Słoweniec Slavko Vinčić

20:53

Na boisku pojawili się sędziowie, Belgowie i Włosi - w tej kolejności. Za chwilę hymny obu państw, co w przypadku Włochów zawsze jest czymś wartym odnotowania.

20:48

Obie drużyny czekają już w tunelu na "przedwczesny finał". Za chwilę zaczynamy granie w Monachium!

20:23

A to jedenastka reprezentacji Włoch!

20:20

Największy hit nie może odbyć się bez najlepszych piłkarzy. I tu znakomita wiadomość - w pierwszym składzie Belgów znalazł się Kevin de Bruyne, którego występ stał pod znakiem zapytania! Oto skład Belgii!

20:19

Belgowie, choć grają w koszulach z tym samym herbem, to mówią różnymi językami, a ich fanom najłatwiej porozumieć się śpiewając po angielsku. A to tylko początek językowego galimatiasu - pisze przed tym starciem Kacper Sosnowski.

20:17

Belgowie w drodze do ćwierćfinału wygrali swoją grupę z Danią, Finlandią i Rosją notując komplet zwycięstw. Tak samo dobrze sprawili się Włosi, którzy wygrali z Walią, Turcją i Szwajcarią. W 1/8 finału Belgowie wygrali 1:0 z broniącą tytułu Portugalią, a Włosi po dogrywce pokonali Austrię 2:1.

20:16

Dobry wieczór! Czas na hit 1/4 finału Euro 2020! Faworyci do końcowego triumfu zagrają ze sobą o awans do półfinału. Belgia kontra Włochy! Zapraszamy na relację na żywo!