5' Thomas Delaney
42'

42' Kasper Dolberg
46'
46' Jakub Jankto za Tomas Holes
46'
46' Michael Krmencik za Lukas Masopust
49'
49' Patrik Schick
65'
65' Jakub Brabec za Ondrej Celustka
79'
79' Matej Vydra za Patrik Schick
80'
80' Vladimir Darida za Petr Sevcik
84'
84' Michael Krmencik
86'
86' Tomas Kalas
59'

59' Yussuf Poulsen za Kasper Dolberg
60'

60' Christian Noergaard za Mikkel Damsgaard
71'

71' Daniel Wass za Jens Stryger Larsen
81'

81' Joachim Andersen za Andreas Christensen
81'

81' Mathias Jensen za Thomas Delaney

Relacja z meczu Czechy - Dania

96

KONIEC MECZU! DANIA W PÓŁFINALE EURO! Duńczycy w ćwierćfinale pokonali Czechów 2:1. O finał zagrają ze zwycięzcą meczu Anglia - Ukraina.

96

Z ok 25. metrów strzelał Barak, ale obok słupka.

95

Atak Czechów, ale stracili piłkę na 18 metrze przed bramką Duńczyków.

95

Hojbjerg prosi jeszcze o wsparcie kibiców. Od razu głośny okrzyk duńskich fanów.

94

Dwie minuty dzielą Duńczyków od półfinału Euro!

93

Krmencik strzelał z 13 metrów, ale wysoko, wysoko nad bramką.

93

Brabec próbował znaleźć kolegę w polu karnym, ale znów czujny Kjaer.

92

Duńczycy mądrze dłużej utrzymują się przy piłce.

91

Czesi wyglądają już na zmęczonych.

90

Aż sześć minut doliczył arbiter.

89

Braithwaite popychany w polu karnym, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

89

Długi atak pozycyjny Czechów zakończony prostą stratą.

88

Duńczycy bronią się już całym zespołem na swojej połowie.

86

Brzydka gra w końcówce meczu. Teraz Kalas otrzymał żółtą kartkę.

84

Żółta kartka dla Krmencika za protesty. Zawodnik CZech domagał odgwizdania rzutu wolnego na 20 metrze przed bramką Duńczyków.

82

Kapitalna okazja Duńczyków! Maehle był sam na sam z bramkarzem, ale świetnie obronił jego strzał Vaclik.

81

Dwie zmiany w ekipie Danii: Andersen i Jensen wchodzą na boisko, a schodzą Christensen i Delaney.

80

Czesi już nie mają możliwości żadnej korekty w składzie.

79

Dwie zmiany w Czechach. Wchodzą na boisko Vydra i Darida, a schodzą Schick i Sevcik.

77

Poulsen strzelał mocno z 15 metrów, ale dobrze obronił Vaclik.

75

Ostatni kwadrans nadziei dla Czechów na zostanie na Euro.

73

Czesi znów przejęli inicjatywę. Dążą do zdobycia wyrównującej bramki.

72

Złe wybicie piłki Wassa, strzelał Jankto, ale zablokował dobrze ustawiony Kjaer.

70

Zmiana w Duńczykach. Wchodzi Wass, a schodzi Stryger Larsen.

69

Niezła kontra Duńczyków. Poulsen zrobił indywidualną akcję i strzelił, ale zdecydowanie zbyt lekko.

67

Te przerwy w grze nieco wybiły z rytmu Czechów. Czy do niego wrócą?

65

Zmiana w drużynie Czech. Schodzi kontuzjowany Celustka, a wchodzi Brabec.

63

Prawdopodobnie będzie musiała być zmiana w ekipie Czech.

62

Dwóch zawodników z Czech ucierpiało w akcji i leżą na boisku.

61

Kontra Duńczyków, ale źle w końcówce akcji zagrał Braithwaite.

59

Dwie zmiany w Danii. Schodzą z boiska Dolberg i Damsgaard, a wchodzą Norgaard i Poulsen.

58

Za chwilę będą zmiany w ekipie Danii.

56

Czesi grają bardzo odważnie w tej połowie. Pytanie czy wystarczy im sił do końca meczu.

55

Braithwaite szarżował przed polem karnym, ale ostatecznie stracił piłkę.

54

Kolejny atak Czechów, ale tym razem niedokładnie zagrali w polu karnym Duńczyków.

53

Tak padła bramka dla Czechów.

52

Patrick Schick wraz z Cristiano Ronaldo jest najlepszym strzelcem Euro - obaj mają po pięć bramek!

51

Próbują odpowiedzieć Duńczycy, ale źle rozegrali rzut rożny.

49

Piąty gol na Euro Patricka Schicka !!!! Wykorzystał trochę szczęśliwie dośrodkowanie Coufala.

49

GGGGGGGGOOOOOOLLLL DLA CZECHÓW !!!!!!!!!!!!! 1:2 !!!!!

48

Schick strzelał przewrotką, ale został zablokowany.

48

Czesi z furią weszli na drugą połowę. Chcą szybko strzelić kontaktowego gola.

47

Ależ początek Czechów. Barok strzelał z ponad 20 metrów, ale Schmeichel wybił piłkę na rzut rożny.

47

Krmencik strzelał z 20 metrów i niepewnie obronił Schmeichel.

47

Dwie zmiany w ekipie Czech: Jankto i Krmencik wchodzą na boisko, a schodzą Masopust i Holes.

46

Początek drugiej połowy!

47

Koniec pierwszej połowy. Duńczycy prowadzą 2:0 z Czechami po bramkach Delaneya i Dolberga. Są lepsi, choć Czesi też mieli swoje szansę. Na razie dobra pierwsza połowa w Baku.

47

A tutaj jeszcze zdjęcie z gola Dolberga.

46

Ciekawi jesteśmy, czy Czesi będą w stanie się jeszcze podnieść w drugiej połowie.

46

Duńczycy są teraz w komfortowej sytuacji. Prowadzili 1:0, rywale mieli swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystali. A teraz jest 2:0.

45

Sędzia główny doliczył dwie minuty.

43

Tak padła druga bramka dla Duńczyków.

42

Duńczycy wreszcie dłużej rozegrali atak pozycyjny. Z lewej strony podawał Maehle, piłki nie sięgnął Braithwaite, ale dopadł do niej Dolberg i strzelił do bramki!

42

2:0 DLA DANII !!!!!!!!!!!!!!!!!!

39

Ostre starcie Borila i Strygera Larsena. Obaj zawodnicy byli opatrywani przez sztab medyczny, ale wracają już do gry.

38

Dobra kontra Duńczyków. Mikkel Damsgaard strzelał z ok. 11 metrów, ale dobrze odbił piłkę Vaclik.

37

Czesi teraz atakują i dłużej są przy piłce. Duńczycy czekają na kontratak.

36

Szósty rzut rożny Czechów, ale bez sytuacji bramkowej.

35

Kolejna ładna akcja Czechów. Z 145 metrów strzelał Holes, ale zbyt lekko i Schmeichel nie miał problemów ze złapaniem piłki.

33

Vaclik uratował Czechów po pięknej kontrze Duńczyków. Uprzedził szarżującego rywala i złapał piłkę odważnym wyjściem z bramki na 10 metrze.

31

W takiej sytuacji fatalnie przestrzelił Braithwaite.

29

Duńczycy po przejęciach piłki w przeciągu 120 sekund mieli dwie szansę na udaną kontrę, ale fatalnie rozgrywali akcje i tracili piłkę.

27

Martin Braithwaite strzelał z kąta, ale fatalnie! - To nie był strzał w stylu zawodnika Barcelony - skomentował Andrzej Juskowiak, komentator TVP Sport.

26

Soucek strzelał głową po rzucie rożnym, ale bardzo niecelnie.

25

Po zaledwie 25 minutach już siedem rzutów rożnych - 4 dla Czechów i 3 dla Duńczyków.

24

Czesi mogą być zdenerwowani, bo przegrywają 0:1, choć mieli dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia gola.

23

Ależ okazja Czechów na wyrównanie! Schmeichel źle wykopał piłkę, Czesi mieli kontrę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Holes. Przegrał jednak ten pojedynek.

22

Nie da się ukryć, że Czesi dziś słabo grają w obronie. Zdecydowanie lepiej grali w tej formacji w meczu z Holandią.

20

Kolejny rzut rożny dla Czechów. Dobrze rozegrany, ale Soucek źle uderzył głową.

18

Duńczycy i Hiszpanie mają najwięcej goli w I połowach na Euro.

17

Ależ szansa Duńczyków! Po dobrym dośrodkowaniu Stryger Larsena, z 10 metrów fatalnie spudłował Delaney.

15

Bardzo dobra szansa Czechów. Po stałym fragmencie strzelał Petr Sevcik z 13 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

13

Kapitalna szansa Duńczyków. Hojbjerg posłał daleką piłkę do Mikkela Damsgaarda, ten był sam przed bramkarzem, ale uderzył zbyt lekko i niecelnie.

12

Wreszcie zaatakowali Czesi. Mieli nawet rzut rożny, ale nic z tego nie wynikło.

10

Tak padła bramka dla Duńczyków.

9

Duńczycy cały czas atakują. Teraz mieli dwa rzuty rożne z rzędu.

7

Radość Duńczyków po bramce.

6

Po rzucie rożnym strzałem głową z jedenastu metrów bramkarza pokonał Thomas Delaney!

5

GGGGGGOOOOOOLLLLL DLA DUŃCZYKÓW!!!!!!!

4

Coufal strzelał z ponad 20 metrów, ale został zablokowany.

3

Mocne wejście Czecha, ale Duńczycy źle rozegrali rzut wolny.

2

Ucierpiał Joakim Maehle i leżał na boisku, ale już wszystko z nim ok.

18:00

Początek meczu!

17:58

Mecz poprowadzi Holender Björn Kuipers.

17:57

Głośne brawa, a teraz hymn reprezentacji Czech.

17:55

Hymn Danii. Głośno śpiewają go kibice i zawodnicy.

17:52

Obie drużyny wychodzą na boisko.

17:48

Do tego dochodzi jeszcze kwestia decyzji UEFA, która poprosiła swoich sponsorów, aby podczas meczów Euro 2020 w Rosji i Azerbejdżanie ci nie używali reklam z elementami tęczy jako wsparcia dla środowiska osób LGBT. Sprawa wyszła na jaw za sprawą Volkswagena, który nazwał tę prośbę "godną ubolewania".

17:41

Ten mecz zostanie rozegrany w Baku, co budzi spore emocje z kilku powodów. - Przykro nam, że musimy grać w Baku, gdzie nie będziemy w stanie ściągnąć naszych fanów i naszych rodzin. To niewytłumaczalne - przekonuje Antonin Barak, reprezentant Czech.

17:37

Skład Danii: Schmeichel, Christensen, Kjaer, Vestergaard, Stryger, Hojbjerg, Delaney, Maehle, Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.

17:34

Skład Czech: Vaclik, Coufal, Celustka, Kalas, Boril, Holes, Soucek, Masopust, Barak, Sevcik, Schick.

17:31

Duńczycy również awansowali z drugiego miejsca, choć zdobyli zaledwie trzy punkty: najpierw przegrali z Finlandią 0:1, a następnie 1:2 z Belgią, by w ostatniej kolejce rozbić Rosję 4:1. A w 1/8 finału podopieczni Kaspera Hjulmanda nie dali żadnych szans Walii (4:0).

17:29

Czesi wyszli ze swojej grupy z drugiego miejsca po zwycięstwie ze Szkocją (2:0), remisie z Chorwacją (1:1) i porażce z Anglią (0:1), a w 1/8 finału sprawili sensację, pokonując Holandię 2:0 (która przez niemal całą drugą połowę grała w osłabieniu).

17:27

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z trzeciego ćwierćfinału Euro 2020, który wyłoni sensacyjnego półfinalistę: bo przed turniejem mało kto dawał większe szanse na dojście do strefy medalowej zarówno Czechom, jak i Duńczykom. Początek meczu o 18:00.