• Joel Pohjanpalo (60')
Dania
Finlandia
43'
43' Mathias Jensen za Christian Eriksen
4'

4' Robin Lod
63'
63' Andreas Skov Olsen za Jonas Wind
63'
63' Jannik Vestergaard za Simon Kjaer
74'
74' Pierre-Emile Hoejbjerg
76'
76' Jens Stryger Larsen za Daniel Wass
76'
76' Andreas Cornelius za Thomas Delaney
51'

51' Tim Sparv
60'

60' Joel Pohjanpalo
76'

76' Joni Kauko za Teemu Pukki
76'

76' Rasmus Schueller za Tim Sparv
84'

84' Marcus Forss za Joel Pohjanpalo
90'

90' Leo Vaeisaenen za Jukka Raitala

Relacja z meczu Dania - Finlandia

92

KONIEC MECZU! Finowie wygrywają 1:0 po meczu, który zapamiętamy latami. Złotą bramkę zdobył Joel Pohjanpalo.

92

Zagranie ręką Duńczyka w polu karnym Finów. Rzut wolny dla Finów. Mogą odetchnąć w końcówce.

90

Vestergaard strzelał głową, ale wprost w ręce bramkarza.

89

Sędzia doliczył cztery minuty.

86

Znów na murawie leży Fin. Przerwa w grze. Słychać gwizdy na trybunach.

85

Pięć minut regulaminowego czasu gry plus to co doliczy arbiter. Tyle minut mają Duńczycy na doprowadzenie chociaż do remisu.

83

Zmiana w ekipie Finów. Schodzi Joel Pohjanpalo, a wchodzi Forss

80

Znów zakotłowało się pod bramką Finów, ale dobrze sytuację uratował Arajuuri.

78

Tak fatalnie wykonał rzut karny Hojbjerg.

77

Zmiana też w drużynie Finów. Za Sparva wchodzi Schuller.

76

Zmiany w drużynie Danii: Za Delaneya wchodzi Cornelius, a za Wassa wchodzi Stryger Larsen.

74

Tak padła bramka dla Finów.

73

Hojbjerg MARNUJE RZUT KARNY!!!! Uderzył fatalnie. Piłkę pewnie złapał Hradecky.

72

RZUT KARNY DLA DUŃCZYKÓW!

70

Kolejna akcja Duńczyków i znów niedokładność. Znów złe ostatnie podanie.

67

Duńczycy uparli się na wrzucanie piłek, ale robią to niedokładnie.

65

Delaney starł się w polu karnym Finów, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

63

Zmiany w drużynie Danii: Za Kjaera i Winda wchodzą Vestergaard i Skov Olsen.

61

Finowie przeprowadzili praktycznie pierwszą groźną akcję. Po dośrodkowaniu z lewej strony akcję głową zakończył skutecznie Joel Pohjanpalo i pokonał Schmeichela !!!!

60

GOOOL DLA FINLANDII !!!!!!

56

Z dystansu strzelał Maehle, ale został zablokowany. Duńczycy coraz bardziej dominują, ale brakuje im ostatniego podania i wykończenia akcji.

55

Kontra Finów, ale tradycyjnie bez groźnej sytuacji.

53

Po koronkowej akcji Duńczyków, Jensen strzelał z dobrej pozycji z 18 metrów, ale źle przymierzył.

52

Żółta kartka dla Sparva. Druga w tym meczu dla Fina.

51

Finowie, tak jak w pierwszej połowie ograniczają się tylko do kontrataków.

50

Kolejny rzut rożny Duńczyków, po którym nie było zagrożenia pod bramką.

48

Duńczycy od pierwszych minut atakują bramkę Finów.

46

Początek drugiej połowy. Zaczynają Finowie.

48

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis 0:0. Po pięciominutowej przerwie, druga połowa ma zostać wznowiona.

48

Dalekie podanie z lewej strony, ale pewnie łapie piłkę Hradecky.

48

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

47

Jensen gra na lewym skrzydle w miejsce Eriksena.

45

Za Eriksena na boisku pojawił się Jensen.

45

Mecz już został wznowiony.

45

Będzie dokończone ostatnie pięć minut pierwszej połowie, krótka przerwa i druga połowa.

45

Zawodnicy Finlandii nie zaczynali na rozgrzewkę, tylko czekali na Duńczyków. Jak Duńczycy wychodzili, to Finowie ze łzami w oczach bili im brawa.

45

Zawodnicy się rozgrzewają.

45

Jest decyzja! Mecz ma zostać wznowiony od godziny 20:30

45

Tutaj można zobaczyć aktualny obrazek ze stadionu w Kopenhadze.

45

Czekamy z niecierpliwością na kolejne komunikaty UEFA.

45

Eriksen jest na badaniach w szpitalu w Kopenhadze, ale nie śpi i czuje się lepiej.

45

Na trybunach kibice Danii i Finlandii wspólnie skandują dwa słowa: Cristian Eriksen.

45

Tutaj informacje kim jest Eriksen.

45

Jeszcze raz zdjęcie żony Eriksena i wspierających ją piłkarzy: Kjaera i Schmeichela.

45

Christian Eriksen jest przytomny, przechodzi badania, potwierdza duńska federacja.

45

Eriksen jest badany w szpitalu w Kopenhadze.

45

- Najrozsądniej byłoby zaliczyć mecz wynikiem 0:0 - mówi Mateusz Borek.

45

Trwa oficjalne spotkanie obu drużyn, delegata, sędziów. Zaraz będzie decyzja, co dalej z meczem Dania - Finlandia.

45

A oto oficjalny komunikat UEFA. Eriksen został przeniesiony do szpitala i jego stan jes stabilny.

45

O godz. 19.45 będzie oficjalny komunikat.

45

Według informacji duńskiej telewizji, przyczyną upadku Christiana Eriksena był zawał serca.

45

Eriksen miał odzyskać przytomność jeszcze zanim został zniesiony na noszach do szatni.

45

Nieoficjalne informacje są takie, że Eriksen żyje! To byłaby najlepsza informacja dzisiejszego dnia!

45

Włoskie media donoszą, że Eriksen odzyskał przytomność.

45

Chyba nie ma wątpliwości, że to może być najważniejsze zdjęcie całego turnieju.

45

Tutaj piłkarze przytulali płaczącą żonę Eriksena.

45

Kolejna dobra informacja.

45

Mnóstwo sportowców wspiera Eriksena na Twitterze. Wpisy dali m.in. Granerud czy Rashford.

45

Większość kibiców na Twitterze nie ma wątpliwości, że rozgrywanie dzisiejszego meczu Rosja - Belgia nie ma żadnego sensu.

45
45

UEFA oficjalnie ogłosiła, że mecz został zawieszony.

45

- Rozgrywanie dalej tego meczu nie ma już żadnego sensu - mówi Mateusz Borek.

45

Eriksen na nosach znoszony jest do szatni. Jest zasłonięty ręcznikami, by nie widzieli go kibice.

45
45

Na boisku jest żona Eriksena. Zalana łzami.

45

Przeraźliwa cisza na stadionie. Dramat.

45

Eriksen - walcz! Można tylko tyle napisać...

45

- Jestem przerażony. Nie widzę już żadnej przyjemności z oglądania tego meczu - mówi Maciej Szczęsny w studiu TVP.

45

Wiadomo już, że Eriksen nie miał żadnego kontaktu z żadnym innym zawodnikiem. Biegł i po prostu nagle zemdlał.

45

Kibice i piłkarze Finlandii też płaczą. Zawodnik cały czas nie odzyskał świadomości.

45

Cisza na stadionie w Kopenhadze. Piłkarze Danii płaczą...Cały czas trwa reanimacja Eriksena.

45

Kibice w Kopenhadze płaczą. Zawodnicy Danii są zrozpaczeni.

45

- Trzeba się modlić, żeby Eriksen po prostu żył - mówi Mateusz Borek.

45
44

Trwa reanimacja Eriksena. Dramatyczne sceny w Kopenhadze.

43

Dramatyczne sceny na stadionie. Eriksen stacił przytomność. Już są obok niego lekarze, są nosze. Zamarły trybuny w Kopenhadze.

41

Duńczycy niedokłądni w końcówce tej części. Chaotycznie rozgrywają swoje ataki.

39

Martin Braithwaite strzelał z 18 metrów, ale daleko obok słupka. Mógł lepiej przymierzyć napastnik Barcelony.

37

Akcja Finów, ale bardzo szybko zatrzymana. Finowie są bezradni w ataku pozycyjnym.

36

Kolejne dośrodkowanie w pole karne, ale bez problemów piłkę łapie Hradecky. Nieudana próba gospodarzy.

34

Kolejna przerwa w grze. Teraz na boisku leży O'Shaughnessy. Coż mu się stało w twarz w starciu w polu karnym Finów.

32

Wszystko już w porządku. Obaj piłkarze wstali i gra toczy się dalej.

30

Zderzył się obrońca Finlandii ze swoim bramkarzem. Gdyby popełnili błąd, to mógł być gol dla Duńczyków.

28

Na boisku leży uderzony w twarz Pukki.

27

Duńczycy cały czas grając wysokim pressingiem. Finowie często grają długą piłką.

25

Martin Braithwaite wpadł w pole karne w kontrze, uderzył mocno lewą nogą, ale obok słupka.

23

Pukki wychodził na czystą pozycję, sam na sam z bramkarzem, ale dobrze dogonił go i odepchnął Kjaer.

22

Delaney strzelał po rzucie rożnym z 10 metrów, ale nad poprzeczką. Ale to była dobra szansa.

20

Finowie znów wychodzili z kontrą, ale znów zrobili to nieudolnie. Nie mają pomysłu na gospodarzy.

19

Eriksen strzelał z 20 metrów, ale zbyt lekko i obronił Hradecky.

17

Duńczycy są bardzo zdeterminowani, by już do przerwy przed własną publicznością objąć prowadzenie.

15

Kolejna bardzo dobra szansa Duńczyków. Hojbjerg dobrze przymierzył głową, ale kapitalny refleks bramkarza Finlandii.

14

Finowie wreszcie byli na połowie Duńczyków. Mieli nawet rzut wolny, ale źle go rozegrali.

12

Duńczycy zakładają wysoki pressing, już na połowie rywali odzyskują piłkę.

11

Eriksen strzelał z 13 metrów, ale został zablokowany.

9

Kolejna akcja Duńczyków, ale niecelna wymiana podań w polu karnym.

7

Kapitalnie broni Hradecky strzał z 18 metrów Oldera Winda! Rzut rożny dla gospodarzy.

5

Zakotłowało się w polu karnym Finów po rzucie rożnym gospodarzy, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękach bramkarza Lukasa Hradeckiego, grającego na co dzień w Bayerze Leverkusen.

4

Wczoraj w meczu Włochy - Turcja do pierwszej żółtej kartki trzeba było czekać ponad 80 minut. A tutaj już pierwsza żółta kartka. Otrzymał ją Robin Lod.

3

Finowie długo byli na połowie Duńczyków, ale zagrali niedokładnie.

2

Duńczycy chcą nawiązać w tym turnieju do 1992 roku i swojego największego sukcesu - zdobycia złota Euro.