Rosja
22'
22' Glen Kamara
26'

26' Wiaczesław Karawajew za Mario Fernandes
27'

27' Dmitrij Barinow
34'

34' Magomied Ozdojew
45'

45' Aleksiej Miranczuk
67'
67' Joni Kauko za Rasmus Schueller
75'
75' Pyry Soiri za Jukka Raitala
75'
75' Lassi Lappalainen za Teemu Pukki
85'
85' Fredrik Jensen za Joona Toivio
90'
90' Daniel O'Shaughnessy
61'

61' Rifat Żemaletdinow za Magomied Ozdojew
85'

85' Aleksandr Sobolew za Artiem Dziuba
85'

85' Maksim Muchin za Aleksiej Miranczuk
88'

88' Gieorgij Dżykija

Relacja z meczu Finlandia - Rosja

90  + 3'

Koniec spotkania! Rosja pokonuje Finlandię 1:0 i oba zespoły mają po dwóch meczach po trzy punkty w grupie B! Losy obu drużyn rozstrzygną się w ostatniej kolejce!

90  + 3'

Żamaletdinow pudłuje w dobrej sytuacji! Było blisko drugiego gola!

90  + 2'

Dobrze wdarł się z piłką w pole karne Kuzjajew, ale jego zagranie spod linii końcowej zostało wybite przez Finów!

90

Pięć minut doliczonych!

90

Soboliew teraz ucierpiał, trwa interwencja medyczna.

89

Arajuuri w niezłej sytuacji główkuje nad poprzeczką!

88

Żółta kartka dla Dżikiji.

87

Zobnin uderza bardzo niecelnie z powietrza! To nie była zła okazja.

85

Podwójna zmiana w zespole rosyjskim. Muchin i Soboliew za Dziubę i Miranczuka.

84

Jensen zmienił Toivio w zespole Finlandii.

81

Teraz gra toczy się głównie w środku pola. Dziesięć minut do końca.

78

Finowie mają problem, żeby stworzyć sobie okazję bramkową. Ale nie można ich jeszcze przekreślać w tym spotkaniu.

75

Dwie zmiany u Finów: Lappalainen i Soiri za Pukkiego i Raitalę.

73

Teraz bramkarz Finów pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

72

Kapitalna kontra Rosjan! Piłka trafia na skraj pola karnego do Kuzjajewa, ten uderza technicznie, ale wspaniale broni Hradecky!

70

Kolejne dośrodkowania w pole karne Rosji, na razie rosyjscy stoperzy grają bardzo uważnie.

68

Problemy ze zdrowiem Dżikiji. Potrzebna interwencja medyczna. Wcześniej w zespole Finów Kauko zastąpił Schullera.

66

Powinno być 2:0 dla Rosji! Piękne prostopadłe podanie do rozpędzonego Żamaletdinowa, a ten płaskim strzałem szukał długiego rogu fińskiej bramki i minimalnie się pomylił!

62

Gołowin uderza technicznie z 18 metrów wyraźnie nad poprzeczką.

61

Zmiana w reprezentacji Rosji. Schodzi Ozdojew, wchodzi Żamaletdinow.

60

Finowie uzyskali sporą przewagę, ale teraz kontra Rosjan i fauluje taktycznie Schuller.

58

Miękka wrzutka Raitali w kierunku Pukkiego, ale ten nie zdołał oddać strzału głową.

56

Kolejna akcja Finów! Lod zablokowany w polu karnym!

53

Odpowiada Pukki! Fiński napastnik strzelał z kilkunastu metrów! Celnie, ale wprost w ręce bramkarza! To jednak pierwszy celny strzał Finów (nie ze spalonego)!

51

Gołowin z dystansu uderza minimalnie niecelnie!

49

Świetne prostopadłe podanie do Pukkiego, ale tego blokuje kapitalnym wślizgiem Diwiejew!

47

Kuzjajew popędził na lewym skrzydłem, ale spod linii końcowej zagrał w ręce Hradecky'ego.

47

Tymczasem Mario Fernandes został przewieziony do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym. Trzymamy kciuki, aby nie było to nic poważnego.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Petersburgu!

45  + 6'

Koniec pierwszej połowy! Rosja po bramce w doliczonym czasie prowadzi z Finlandią 1:0! To jest naprawdę ciekawy mecz i liczymy, że po przerwie będzie podobnie!

45  + 4'

Jeszcze jedna szansa dla Rosjan! Dziuba główkuje jednak w sam środek bramki!

45  + 3'

Rosjanie obejmują prowadzenia! Ładna dwójkowa akcja Miranczuka z Dziubą, po czym zawodnik Atalanty Bergamo ślicznym technicznym strzałem pod poprzeczkę otwiera wynik meczu!

45  + 2'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ALEKSIEJ MIRANCZUK!

45

Sześć minut doliczonych do pierwszej połowy.

43

Kolejna niezła kombinacja Rosjan, ale znowu zabrakło strzału, po najważniejsze podanie Barinowa było niecelne.

41

Coraz bliżej końca pierwszej połowy. To jest naprawdę ciekawy mecz, ale brakuje goli.

27

Żółta kartka dla Barinowa.

38

Po rzucie rożnym w ofensywie faulował Dziuba.

36

Kolejne bardzo nieprzyjemne zdarzenie na boisku! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Uronen świetnie uprzedził przed bramką Karawajewa. Rosjanin boleśnie zderzył się ze słupkiem i przy okazji kopnął korkami w głowę swojego przeciwnika. Obaj potrzebowali pomocy medycznej, ale wracają do gry.

35

Ozdojew do strzału głową po rzucie rożnym, ale również uderzył obok bramki.

34

Ozdojew sfaulował rozpędzonego Kamarę. Żółta kartka.

32

Kolejna groźna akcja Finów, tym razem pograli kombinacyjnie, ale w końcowej fazie dobrze zachował się Barinow, który został też po interwencji sfaulowany.

30

Rzut rożny dla Rosji! Piłka trafia na głowę Diwiejewa, ale ten w niezłej sytuacji uderza bardzo niecelnie!

28

Kolejny wielbłąd rosyjskiej obrony, z piłką w pole karne wpadł Pohjanpalo, jednak w ostatniej chwili zatrzymał go Dżikija.

26

Karawajew już gotowy do wejścia na boisko i to właśnie on zastępuje kontuzjowanego Fernandesa, który opuszcza je na noszach. Oby to nie było nic poważnego.

24

Fernandes jeszcze po swoim zagraniu bardzo nieprzyjemnie upadł na plecy i potrzebuje pomocy medycznej. Potrzebne są nosze, źle to wygląda, kolejne nieprzyjemne zdarzenie na tym turnieju...

23

Dośrodkowanie w pole karne Finów, gdzie zgrywał piłkę Fernandes, a nie dał rady oddać strzału z bliska Dziuba!

22

Żółta kartka dla Kamary za ostre wejście korkami na przeciwnika.

20

Ależ jest groźny Pohjanpalo! Świetne prostopadłe zagranie do fińskiego napastnika, który w decydującym momencie został zablokowany przez Dżikiję!

19

Nieporozumienie wśród stoperów fińskich zakończyło się dla nich szczęśliwie. Udało się Finom wybić piłkę.

18

Zagranie za linię rosyjskiej obrony do rozpędzonego Pukkiego, ale tego uprzedził zagraniem głową przed polem karnym bramkarz Safonow.

17

Dośrodkowanie w pole karne Finów, gdzie ponownie zgrywał piłkę głową Dziuba, jednak niedokladnie.

14

Pohjanpalo znalazł się z piłką w polu karnym, ale nie zdołał oddać strzału, został zatrzymany przez rosyjskich obrońców!

14

Słupek! I spalony! Groźnie technicznie uderzył Dziuba, ale ponownie został też złapany na ofsajdzie.

12

Zagranie w pole karne do Dziuby, jednak ten był na wyraźnym spalonym.

10

Ozdojew!!! To powinien być gol! Po ładnej kombinacji piłka trafia przed bramkę do Ozdojewa, ale ten w fantastycznej sytuacji uderza Panu Bogu w okno!

9

W pierwszych minutach dominuje Rosja, ale też zaprezentowała swoje słabości, z których wykorzystania Finowie byli o krok!

6

Dośrodkowanie Ozdojewa, głową zgrywał najpierw Dziuba, potem Miranczuk, ale nie udało się oddać strzału!

4

ALE JEDNAK NIE! SPALONY! Koszmarny błąd w wyprowadzeniu piłki Rosjan! Na prawym skrzydle piłkę przejął Raitala i zacentrował na głowę swojego napastnika! Pohjanpalo znowu trafił, ale VAR orzekł, że był na minimalnym spalonym!!!

3

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! JOEL POHJANPALO!

2

Świetnie poradzili sobie w defensywie Finowie, ale już widać, że Rosjanie dzisiaj nie zamierzają kalkulować. Zapowiada się świetne spotkanie!

1

I już pierwsze ataki Rosjan! Ruszyli z furią gospodarze! Strzał Miranczuka z 16 metrów zablokowany, ale jeszcze jest rzut rożny!

1

Rozpoczynamy mecz!

14:57

Sędzią spotkania będzie Holender Danny Makkelie, który prowadził już mecz otwarcia Włochy - Turcja (3:0).

14:57

Obie drużyny już na murawie stadionu w Petersburgu, czas na hymny narodowe!

14:56

Skład reprezentacji Rosji: Safonow - Fernandes, Diwiejew, Dżikija, Kuzjajew - Zobnin, Barinow, Ozdojew - Miranczuk, Dziuba, Gołowin.

14:55

Skład reprezentacji Finlandii: Hradecky; O'Shaughnessy, Arajuuri, Toivio; Uronen, Kamara, Schuller, Lod, Raitala; Pukki, Pohjanpalo.

14:47

Na stadionie w Petersburgu, gdzie dwa dni temu Polacy przegrali ze Słowacją, dziś mecz o wszystko rozegra reprezentacja Rosji. Po porażce z Belgią aż 0:3 zespół Stanisława Czerczesowa jest zmuszony dzisiaj osiągnąć dobry wynik w starciu z Finlandią. Finowie z kolei, po pokonaniu Danii 1:0, już dziś mogą być praktycznie pewni awansu do 1/8 finału Euro 2020.

14:46

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy B Euro 2020, w którym Rosja zagra w Petersburgu z Finlandią! Początek spotkania o godzinie 15:00!