0
Francja
Niemcy
20'
20' Mats Hummels (sam.)
7'

7' Joshua Kimmich
89'
89' Corentin Tolisso za Karim Benzema
90'
90' Ousmane Dembele za Adrien Rabiot
74'

74' Timo Werner za Serge Gnabry
74'

74' Leroy Sane za Kai Havertz
88'

88' Emre Can za Matthias Ginter
88'

88' Kevin Volland za Robin Gosens

Relacja z meczu Francja - Niemcy

90  + 8'

Wszyscy spodziewaliśmy się trochę bardziej widowiskowej gry w tym spotkaniu. Ostatecznie to Francja wygrała z Niemcami 1:0 po samobójczym golu Matsa Hummelsa. W następnej kolejce podopieczni Deschampsa zmierzą się z Węgrami, zaś Niemcy zagrają z Portugalią.

90  + 8'

Koniec spotkania! Niemcy do końca walczyli o wyrównanie, ale nie stworzyli zbyt wielu groźnych sytuacji. Francuzi kontrolowali sytuację, a Kylian Mbappe w każdym kontakcie z piłką pokazywał swoje ponadprzeciętne umiejętności.

90  + 4'

Ousmane Dembele melduje się na boisku w ostatnich minutach spotkania, schodzi Adrien Rabiot.

90

Sędzia doliczył 6 minut.

89

Zmiana również u Francuzów. Karima Benzemę zastępuje Corentin Tolisso.

88

Kolejna podwójna zmiana. Wchodzą: Emre Can i Kevin Volland. Zeszli: Robin Gosens i Matthias Ginter.

85

GOOOL! JEDNAK NIE. SPALONY. Mbappe zagrywa piłkę Benzemie, który musiał tylko dobić piłkę do pustej bramki.

81

Jeszcze raz sytuacja Mbappe. Należał się rzut karny czy jednak nie?

77

Kylian Mbappe błyskawicznie urwał się obrońcom Niemców. Wybiegł sam na sam z bramkarzem, ale od tyłu piłkę w ostatniej chwili wygarnął mu Hummels. Kontrowersyjna sytuacja, Francuzi protestowali.

73

Podwójna zmiana w reprezentacji Niemiec! Na boisko wchodzą Leroy Sane i Timo Werner za Serge'a Gnabry'ego i Kaia Havertza.

67

Mbappe zamieszał obrońcami w polu karnym, po czym oddał strzał po długim słupku i piłka wpadła do bramki. Był jednak na pozycji spalonej!

66

Benzema wbiegł do środka pola. Próbował strzału, ale został zablokowany przez niemieckiego obrońcę.

64

Niemcy w ataku pozycyjnym, Francuzi skupieni na obronie. Przez chwilę nawet Neuer był na połowie rywala.

62

Muller zagrywał do Havertza. Piłkarzowi Chelsea udało się wywalczyć rzut rożny, który zneutralizowali Francuzi.

59

Gosens atakując piłkę w polu karnym wpadł na Pavarda. Zawodnik reprezentacji Francji leży dość długo na boisku.

57

Gnabry dostał podanie z boku, wystarczyło lekko musnąć piłkę, ale Lloris był na posterunku.

56

Benzema gra prostopadłą piłkę do Mbappe. Francuz jednak został zablokowany przez obrońców.

54

Gnabry strzela z powietrza i piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Francuzów!

52

Rabiot uderza w słupek po doskonałym podaniu od kolegi z głębi pola!

48

Niemcy powoli budują ataki, ale znowu nic z tego nie wychodzi. Każdy kontakt z piłką Hugo Llorisa kończy się gwizdami.

46

Zaczynamy drugą połowę!

21:49

W pierwszej połowie obie drużyny oddały tylko jeden celny strzał na bramkę.

21:46

Niestety hitowe starcie na razie lekko zawodzi. Obie ekipy grają bardzo zachowawczo i dość statycznie. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie to się zmieni.

45  + 1'

Koniec pierwszej połowy.

45

Sędzia dolicza minutę.

40

Hernandez leży na boisku po tym, jak Joshua Kimmich kopnął go w twarz. Po chwili wstaje i gramy dalej!

39

Hugo Lloris nie pierwszy raz bardzo wolno wznawia grę. Kibice się niecierpliwią, słychać gwizdy.

38

Gundogan miał szansę wyrównać wynik spotkania, ale przeszkadzał mu Pogba i piłka przeleciała obok bramki.

35

Kylian Mbappe biegł lewym skrzydłem, szukał w polu karnym swoich kolegów, ale Niemcy wybili piłkę na rzut rożny.

33

Oba zespoły grają dość bezpiecznie. Z pewnością na razie jest to zdecydowanie wolniejsze spotkanie niż poprzedni mecz grupy F pomiędzy Portugalią i Węgrami.

29

Kimmich ładnie pobiegł prawym skrzydłem, ale odbił się od Kimpembe. Niemiec protestował, ale sędzia szybko go upomniał.

27

Toni Kroos miał drugą szansę na strzelenie bramki z rzutu wolnego. Piłka przeleciała wysoko nad bramką Llorisa.

25

Kroos strzela w mur.

24

Gundogan faulowany tuż przed szesnastką. Rzut wolny i szansa dla Niemców.

21

GOOOL! Samobój Matsa Hummelsa! Hernandez mocno dośrodkował w pole karne, ale obrońca reprezentacji Niemiec wbił piłkę do własnej bramki!

19

Na boisku w tej chwili mamy trzynastu mistrzów świata i trzynastu zwycięzców Ligi Mistrzów.

17

Mbappe oddaje mocny strzał z okolic szesnastego metra. Neuer broni.

16

Pogba uderza głową, ale wysoko nad bramką.

14

Pierwsza ciekawa akcja w tym meczu. Francuzi zagrali szybką "klepkę". Pavard zagrał płaską piłkę w pole karne, ale Niemcy wybili i mamy rzut rożny.

12

Na razie oglądamy typowy mecz środka pola. Wszelkie ofensywne akcje kończą się jeszcze przed szesnastką.

6

Joshua Kimmich z żółtą kartką.

6

Obie drużyny na razie bardzo ostrożnie rozgrywają piłkę.

3

Toni Kroos dośrodkowuje, Mats Hummels główkuje wysoko nad bramką.

2

Druga minuta, pierwszy odbiór Kante.

1

Rozpoczynamy widowisko na Allianz Arena!

20:56

Za moment zaczynamy drugie spotkanie grupy śmierci. Przypomnijmy: do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny i cztery najlepsze z trzecich miejsc (z sześciu grup) z najlepszym bilansem. Jednak to wcale nie oznacza, że Francja, Niemcy i Portugalia w komplecie zameldują się w kolejnej fazie.

20:54

Francuzi też oczywiście szykowali się do hitowego spotkania.

20:51

Za kilka minut zaczynamy. Tymczasem mała migawka z rozgrzewki Niemców:

20:40

Ronaldo strzelił z Węgrami dwa gole, a były to jego trafienia numer 10 i 11 na mistrzostwach Europy, dzięki czemu został samodzielnym rekordzistą - do tej pory dzierżył miano najlepszego strzelca wraz z Michelem Platinim (9 goli). Dodatkowo dla Ronaldo był to mecz już na piątym Euro i pod tym względem również jest samodzielnym rekordzistą.

20:36

W pierwszym spotkaniu tej grupy Portugalia ograła Węgry w Budapeszcie 3:0, choć to spotkanie miało zupełnie inny przebieg, niż wskazywałby na to wynik: do 84. minuty było 0:0, a chwilę wcześniej Węgrzy strzelili gola (nieuznanego ze względu na spalonego).

20:33

Niemcy: Neuer, Kimmich, Ginter, Hummels, Rudiger, Gosens, Kroos, Gundogan, Havertz, Gnabry, Muller

20:30

Francja: Lloris, Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez, Kante, Pogba, Rabiot, Griezmann, Mbappe, Benzema

20:28

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z jednego z największych hitów fazy grupowej Euro: w Monachium zmierzą się dwaj ostatni mistrzowie świata, czyli Francuzi z Niemcami. Początek meczu o 21:00.