• Kai Havertz (51') , Robin Gosens (60')
Portugalia
Niemcy
15'
15' Cristiano Ronaldo
35'

35' Ruben Dias (sam.)
39'

39' Raphael Guerreiro (sam.)
46'
46' Renato Sanches za Bernardo Silva
58'
58' Rafa Silva za William Carvalho
64'
64' Joao Moutinho za Bruno Fernandes
67'
67' Diogo Jota
83'
83' Andre Silva za Diogo Jota
51'

51' Kai Havertz
60'

60' Robin Gosens
62'

62' Marcel Halstenberg za Robin Gosens
62'

62' Emre Can za Mats Hummels
66'

66' Kai Havertz
73'

73' Leon Goretzka za Kai Havertz
73'

73' Niklas Suele za Ilkay Gundogan
77'

77' Matthias Ginter
87'

87' Leroy Sane za Serge Gnabry

Relacja z meczu Portugalia - Niemcy

90  + 4'

Piłka wybita poza boisko. KONIEC MECZU. NIEMCY WYGRYWAJĄ 4:2!

90  + 4'

Andre Silva zablokowany. Jeszcze rzut rożny dla Portugalii. Ginter z interwencją.

90  + 3'

Thomas Mueller blokuje dośrodkowanie piętnaście metrów przed polem karnym. Bezradna Portugalia.

90  + 2'

Końcówka meczu pod kontrolą Niemców.

90

Ronaldo stracił piłkę po tym, jak odbił ją od siebie przy dryblingu! Cztery minuty doliczonego czasu!

88

Kolejna akcja w obronie Niemców! Blisko Portugalczycy kolejnego gola.

88

Świetna interwencja Suele po akcji Portugalczyków. Jeszcze rzut rożny.

87

Zmiana u Niemców: Leroy Sane za Serge'a Gnabry'ego.

85

Przewaga Niemców i bez wielu okazji Portugalczyków.

83

Zmiana u Portugalczyków: Andre Silva za Diogo Jotę.

81

Strata Portugalczyków i kontra, po której ponad poprzeczką strzelił Leon Goretzka.

79

SŁUPEK! Blisko Portugalczycy, strzelał Renato Sanches, ale piłka już poza polem karnym Niemców.

78

Faul Mathiasa Gintera i żółta kartka dla niemieckiego obrońcy.

76

Próby Niemców neutralizowane przed polem karnym.

73

Zmiany Niemców: Leon Goretzka za Kaia Havertzów, Niklas Suele za Ilkaya Guendogana.

69

Druga przerwa na nawodnienie.

69

Ronaldo zagrał płaską piłkę w pole karne, ale niemieccy obrońcy wybijają.

68

Teraz dośrodkowanie Portugalczyków w pole karne po rzucie wolnym wybite.

67

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, do którego w polu karnym dograł z powietrza Cristiano Ronaldo, a do pustej bramki wbił ją Diogo Jota.

67

GOOOOOOL! DIOGO JOTA! PORTUGALIA WRACA?

66

Żółta kartka dla Kaia Havertza.

64

Zmiana w Portugalii: Moutinho za Bruno Fernandesa.

61

Zmiany u Niemców: Halstenerg za Gosensa i Can za Hummelsa.

60

Dośrodkowanie piłki z prawego skrzydła i bramka głową Gosensa!

60

GOOOOOOL! TO JUŻ DOMINACJA! NIEMCY Z CZWARTYM GOLEM!

59

Diogo Jota pada w polu karnym, ale Niemcy nie faulowali.

57

Zmiana u Portugalii: Rafa Silva za Williama Carvalho.

54

Potężne uderzenie Cristiana Ronaldo z rzutu wolnego, ale piłka przechodzi obok słupka.

53

Kolejny rzut wolny dla Portugalii. Toni Kroos nie może uwierzyć, że sędzia odgwizdał faul.

52

Faul i rzut wolny dla Portugalii.

50

Robin Gosens podaje do Kaia Havertza, a ten tylko lekko uderzył i trafił do bramki Patricio. 3:1 dla Niemców!

50

GOOOOOOL! KAI HAVERTZ!

47

Gosens uderzony piłką przez Nelsona Semedo.

46

Zaczynamy drugą połowę! Bez zmian w składach.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Portugalia przegrywa 1:2 z Niemcami.

45  + 3'

Gnabry blisko gola po długiej kontrze, ale jego strzał broni Patricio!

45

Trzy minuty doliczone.

43

Sytuacja w grupie się zmieniła: Teraz to Niemcy są przed Portugalią. Są odpowiednio na drugim i trzecim miejscu, mając po trzy punkty. Prowadzi Francja z czterema punktami.

43

Rzut rożny dla Portugalii. Niewykorzystany.

43

Strzał Gosensa obroniony przez Patricio.

41

UEFA już poinformowała, że Ruben Dias strzelcem samobójczego gola na 1:1.

41

Strzał Rudeigera po rzucie rożnym niecelny.

40

Ależ chwile Niemców! Havertz wpada w pole karne, ale piłka wybita na rzut rożny. Na boisku leży Thomas Mueller narzekający na uraz.

39

Zgranie piłki w polu karnym do Gnabry'ego i do własnej bramki trafia Raphael Guerreiro. VAR nie wskazał spalonego na początku akcji.

39

GOOOOOOOL! DRUGI SAMOBÓJ PORTUGALII W CZTERY MINUTY!

38

Za mocne podanie do Joshuy Kimmicha na prawe skrzydło u Niemców. Piłka poza linią końcową, zanim zawodnik Bayernu do niej dobiegł.

36

Oficjalnie UEFA nadal utrzymuje, że to gol Kaia Havertza, ale powtórki wskazują, że to jednak samobój Rubena Diasa.

36

Faul Thomasa Muellera na Pepe przy próbie odzyskania piłki przed polem karnym.

35

Zgranie Gosensa z lewego skrzydła i wydaje się, że jednak to Ruben Dias strzelił gola samobójczego! 1:1!

35

GOOOOOOOL! KAI HAVERTZ I REMIS!

32

Nieudana kontra Bernardo Silvy, został zatrzymany w polu karnym.

32

Faul Havertza na Pepe. Portugalski obrońca leży na murawie.

31

Przypomnijmy, że w takiej sytuacji Niemcy zajmują czwarte miejsce w grupie bez punktów. Portugalia jest jej liderem z sześcioma punktami.

31

Nieudana akcja Niemców. Piłka wybita przez obrońców Portugalii. Chwilę później zatrzymany jeszcze Gnabry.

29

Dośrodkowanie Niemców z lewego skrzydła po ziemi, ale wyłapane przez Ruia Patricio.

28

Dośrodkowanie na Diogo Jotę, ale piłka uderzona ponad poprzeczką.

27

Faul na Williamie Carvalho. Rzut wolny dla Portugalii blisko pola karnego.

26

Przerwa na nawodnienie.

25

Blisko piłki w polu karnym Portugalczyków Hummels, ale w nią nie trafił.

24

Dobra interwencja Rubena Diasa w polu karnym, wybił piłkę na rzut rożny.

23

Dośrodkowanie w pole karne, blisko siebie Ruben Dias i Cristiano Ronaldo, ale żaden nie dał rady dobrze wbić piłki lub podać do partnera.

22

Jota dostał piłkę przed polem karnym, ta została kilkukrotnie odbita przez Niemców i jest rzut rożny dla Portugalii.

20

Fatalne wybicie Ruia Patricio. Oddali piłkę Niemcom.

18

Gosens uderzał z lewego skrzydła po ziemi, ale znów broni Patricio!

15

Diogo Jota dostał piłkę na połowie rywali w bardzo szybkiej kontrze, oddał piłkę Cristiano Ronaldo i ten dobił do pustej bramki! To jego trzeci gol na tym turnieju!

15

GOOOOOOOL! CRISTIANO RONALDO! PORTUGALIA PROWADZI!

14

Długa akcja Niemców, piłka wybita spod nóg Muellera na rzut rożny.

13

Thomas Mueller uderzył zza pola karnego, ale Rui Patricio bez trudu wyłapał piłkę.

13

Strzał Kimmicha zablokowany w polu karnym przez Portugalczyków! Kolejna groźna sytuacja!

10

Strzał Kaia Havertza obroniony przez Ruia Patricio, zabrakło też dobitki Serge'a Gnabry'ego! Ależ blisko Niemcy!

8

Spalony Diogo Joty, który dostał piłkę pod pole karne Niemców.

7

Serge Gnabry wpadł w pole karne, ale dośrodkował piłkę wprost w bramkarza Portugalczyków, Ruia Patricio.

5

Anthony Taylor potwierdza: bez bramki dla Niemców.

5

GOOOOOOL! Gosens trafia dla Niemców, ale... NIE! Jednak bramka nieuznana. Serge Gnabry, który uczestniczył w akcji, był na spalonym.

3

Portugalia dwukrotnie zatrzymana na lewej stronie boiska.

1

Pierwsza akcja Niemców lewą stroną nieudana. Piłka po podprowadzeniu Kaia Havertza wybita przez obronę Portugalii.

1

Zaczynamy spotkanie!

17:51

Piłkarze wychodzą już na boisko, za chwilę hymny obu państw.

17:51

Skład Portugalczyków;:

17:48

Skład Niemców:

17:45

To sprawia, że Niemcy znajdują się w trudnej sytuacji: by wyjść z grupy chociażby z trzeciego miejsca, potrzebują prawdopodobnie co najmniej trzech punktów (z dobrym bilansem bramkowym), a cztery punkty dawałaby im niemal pewny awans.

17:42

Sytuacja w grupie w tej chwili wygląda następująco: 1. Francja 2 mecze 4 pkt 2. Portugalia 1 mecz 3 pkt 3. Węgry 2 mecze 1 pkt 4. Niemcy 1 mecz 0 pkt

17:37

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Portugalia - Niemcy, który zacznie się o 18.