• Andreas Christensen (79') , Joakim Maehle (82')
Rosja
Dania
28'
28' Fiodor Kudriaszow
38'

38' Mikkel Damsgaard
61'
61' Rifat Żemaletdinow za Magomied Ozdojew
61'
61' Aleksandr Sobolew za Aleksiej Miranczuk
67'
67' Maksim Muchin za Daler Kuziajew
67'
67' Wiaczesław Karawajew za Fiodor Kudriaszow
70'
70' Artiem Dziuba
75'
75' Igor Diwiejew
57'

57' Thomas Delaney
59'

59' Yussuf Poulsen
60'

60' Jens Stryger Larsen za Daniel Wass
60'

60' Kasper Dolberg za Yussuf Poulsen
72'

72' Christian Noergaard za Mikkel Damsgaard
79'

79' Andreas Christensen
82'

82' Joakim Maehle
85'

85' Andreas Cornelius za Martin Braithwaite
85'

85' Mathias Jensen za Thomas Delaney

Relacja z meczu Rosja - Dania

22:57

Dziękujemy za dziś, dobranoc!

22:57

Ależ to były emocje! Duńczycy, mimo że w dwóch pierwszych meczach nie zdobyli punktu, awansowali z 2. miejsca do 1/8 finału Euro 2020! Grupę B wygrali Belgowie, trzecie miejsce zajęła Finlandia, a do domu jedzie Rosja.

90

Belgia pokonała Finlandię 2:0, a Dania rozbiła Rosję 4:1! Oznacza to, że w 1/8 finału zagrają Belgowie i Duńczycy. Trzecie miejsce w tej grupie zajmują Finowie, a z turniejem na pewno żegnają się Rosjanie. Mają oni najgorszy bilans bramkowy.

90

KONIEC MECZÓW!

83

ROMELU LUKAKU NA 2:0 DLA BELGII!

83

Kapitalna, indywidualna akcja Maehle, który oddał płaski strzał sprzed pola karnego, dobijając Rosjan!

82

ROSJA NA KOLANACH! 4:1!

80

Genialne uderzenie obrońcy Chelsea i Dania jest już o krok od awansu z 2. miejsca!

79

ANDREAS CHRISTENSEN! 3:1 DANIA! CO ZA BOMBA!

77

13 minut do końca meczów! Teraz Duńczycy są w niebie, ale jeden gol dla Rosji sprawi, że odpadną z turnieju! Ależ tu będą emocje!

75

Dzięki takim wynikom Dania jest na 2. miejscu w grupie!

74

GOL DLA BELGII! THOMAS VERMAELEN!

70

Pewne uderzenie Artioma Dziuby i gramy dalej! 1:2!

66

FINLANDIA 0:1 BELGIA! ROMELU LUKAKU STRZELA GOLA!

64

Kapitalną szansę miał Dolberg, który wszedł na boisko w miejsce Poulsena, jednak za długo trzymał piłkę, którą wybili mu rosyjscy obrońcy!

60

Katastrofalne podanie Zobnina, który wycofywał piłkę do bramkarza, ale zrobił to tak, że przejął ją Poulsen, który bez problemu podwyższył na 2:0!

59

ALEŻ BŁĄD ROSJAN! 2:0! POULSEN!

56

Kartka dla Delaney'a za faul na Zobninie.

52

Ładna akcja Duńczyków zatrzymana w ostatniej chwili przez rosyjską defensywę.

49

Odważniejszy początek reprezentacji Rosji.

46

Początek drugi połów.

45

Przerwa. Rosja 0:1 Dania. Finlandia 0:0 Belgia.

43

Damsgaard został 1. w historii zawodnikiem urodzonym w XXI wieku z golem na mistrzostwach Europy :)

41

Jeżeli oba mecze zakończą się takimi wynikami, to Szwedzi, nasi najbliżsi rywale, już na pewno mają awans z grupy.

40
39

Genialne uderzenie Damsgaarda sprzed pola karnego i rosyjski bramkarz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem!

38

GOL DLA DANII! CO ZA TRAFIENIE!

34

Niecelne uderzenie Gołowina sprzed pola karnego.

33

W meczu Finlandia - Belgia też wciąż bez goli.

29

Potężne, minimalnie niecelne uderzenie Hojbjerga z dystansu!

28

Kartka dla Kudriaszowa.

25

Rosjanie mądrze uspokajają i zwalniają grę. Kibice na trybunach w Kopenhadze coraz bardziej źli.

21

Dobre tempo spotkania Rosja - Dania. Po pierwszych minutach niemocy Rosjanie podjęli rękawicę i nawiązują walkę z Duńczykami, którzy dziś na swoim stadionie grają w roli teoretycznego gościa.

17

Ależ szansa dla Rosji! Kapitalna, indywidualna akcja Gołowina, który minął kilku rywali, jednak w kluczowym momencie uderzył wprost w Schmeichela!

13

Coraz mocniej podkręcają tempo Duńczycy. Rosjanie mają problem z utrzymaniem się przy piłce.

9

Duńczycy coraz mocniej spychają Rosjan. Na razie bez wielkich konkretów, ale pojawiły się pierwsze stałe fragmenty gry.

5

Spokojny początek meczu w Kopenhadze. Duńczycy nie rzucili się na rywali jak ostatnio na Belgów.

1

20:56

Wszystkie kadry już na murawach obu stadionów. Hymny i gramy.

20:38

Skład Rosji: Safonov - Fernandes, Diveyev, Dzhikiya, Kudryashov, Kuzyayev - Miranchuk, Ozdoev, Zobnin, Golovin - Dzyuba. [b]Skład Danii:[/b] Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard - Wass, Hojbjerg, Delaney, Maehle - Braithwaite, Poulsen, Damsgaard.

20:36

Skład Finlandii: Hradecky - Raitala, Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen - Lod, Sparv, Kamara - Pohjanpalo, Pukki. [b]Skład Belgii:[/b] Courtois - Boyata, Denayer, Vermaelen - Trossard, De Bruyne, Witsel, Chadli - E. Hazard, Lukaku, Doku.

20:32

Dlaczego te mecze są ważne w kontekście naszej kadry? Jeśli dziś wygrają Belgowie i Duńczycy, to z naszej grupy na pewno wyjdą już Szwedzi. 4 punkty, jakie zgromadzili, na pewno dadzą im awans. Przy takich wynikach po 3 punkty mieć będzie 3. drużyna tej grupy oraz Ukraina, która przegrała 0:1 z Austrią i też spadła na 3. miejsce. 4 punkty na pewno dadzą awans z 3. miejsca w grupie.

20:30

A więc: po dwóch meczach w tej grupie prowadzi Belgia, która ma 6 punktów. Po 3 punkty mają Rosja i Finlandia, a bez punktu jest Dania. W tej chwili wydaje się, że Duńczycy są w bardzo trudnej sytuacji, jednak jest prosty schemat, który pozwoli im na awans. Otóż Duńczycy muszą pokonać Rosjan, a Belgia Finlandię. Wtedy trzy drużyny będą miały po 3 punkty, a decydować będzie bilans bramkowy. W tym momencie Rosja (1:3), Finlandia (1:1), Dania (1:3). Wszystko w tej grupie może się jeszcze zdarzyć. Ewentualna wygrana Finlandii z Belgią sprawi, że to Finowie wygrają grupę.

20:29

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na multirelację na żywo z ostatnich meczów w grupie B na Euro 2020. O 21:00 rozpoczną się mecze Finlandia - Belgia oraz Rosja - Dania. Mecze te będą decydujące nie tylko dla tej grupy, ale też bardzo ważne w kontekście reprezentacji Polski.