• Denis Zakaria (8')
Szwajcaria
Hiszpania
23'
23' Ruben Vargas za Breel Embolo
8'

8' Denis Zakaria (sam.)
67'
67' Silvan Widmer
68'
68' Xherdan Shaqiri
77'
77' Remo Freuler
81'
81' Djibril Sow za Xherdan Shaqiri
81'
81' Mario Gavranovic za Haris Seferovic
90'
90' Christian Fassnacht za Steven Zuber
46'

46' Daniel Olmo za Pablo Sarabia
54'

54' Gerard Moreno za Alvaro Morata
90'

90' Marcos Llorente za Koke
90'

90' Aymeric Laporte
100'
100' Kevin Mbabu za Silvan Widmer
100'
100' Fabian Schaer za Denis Zakaria
91'

91' Mikel Oyarzabal za Ferran Torres
120'
120' Mario Gavranovic
113'

113' Thiago Alcantara za Pau Torres
119'

119' Rodri za Pedri

Relacja z meczu Szwajcaria - Hiszpania

120

Wielkie emocje w Petersburgu! Hiszpania w rzutach karnych pokonuje Szwajcarię i to ona zagra w półfinale Euro 2020! Dziękujemy za uwagę, zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

120

3:1 OYARZABAL... GOOOOOOOOOOOLLL! HISZPANIA W PÓŁFINALE!

120

2:1 Vargas... NAD POPRZECZKĄ! Hiszpania o krok od wygranej!

120

2:1 Moreno... TRAFIA! Piękny strzał Hiszpana! GOL!

120

1:1 Akanji... RÓWNIEŻ NIE STRZELA! BRONI SIMON!

120

1:1 Rodri... BRONI SOMMER! Co to jest za mecz szwajcarskiego bramkarza!

120

Zaczynają Hiszpanie! Pierwszy do piłki podejdzie Busquets.

120

Koniec meczu! Szwajcaria remisuje z Hiszpanią 1:1, będą rzuty karne!

120

Rodri główkuje, ale niecelnie!

120

Minuta doliczona! Żółta kartka dla Gavranovicia, który nie zagra w ewentualnym półfinale.

119

Zmiana u Hiszpanów. Schodzi Pedri, wchodzi Rodri.

118

Indywidualna akcja Moreno zakończona zbyt lekkim uderzeniem, by zaskoczyć Sommera! Coraz bliżej rzutów karnych!

116

Strzał głową Busquetsa pewnie broni Sommer!

115

Ogromne zamieszanie w polu karnym Szwajcarii! Strzał Olmo zablokowany! Rzut rożny!

113

Thiago zmienia Pau Torresa!

113

Teraz z kilkunastu metrów uderza Olmo, ale łapie Sommer! Po chwili raz jeszcze w pozycji strzeleckiej znalazł się Olmo, jednak tym razem nie trafił!

110

Bardzo dobra akcja Hiszpanów! Zagranie na środek pola karnego do Llorente, który został zablokowany!

108

Kontra Szwajcarów. Na prawym skrzydle Mbabu przegrał jednak pojedynek z Pau Torresem.

106

Gramy dalej!

105

Koniec pierwszej części dogrywki.

105

Kolejny raz Oyarzabal, kolejny raz broni Sommer!

104

Po rzucie rożnym faulowany na przedpolu Sommer!

103

Oyarzabal technicznie uderza z kilkunastu metrów i znowu genialnie Sommer!

101

Mbabu i Schaer za Widmera i Zakarię.

101

Niesamowite! Znowu Moreno! Oyarzabal dostał piłkę za linię obrony, powalczył z obrońcami, a strzał z powietrza oddał Moreno! Kapitalnie broni Sommer!

99

Zablokowany w polu karnym Llorente! Po rzucie rożnym w kapitalnej sytuacji znalazł się Gerard Moreno, ale na piątym metrze nie trafił w piłkę głową!

98

Ładna kombinacja Hiszpanów po rzucie wolnym, ale zagranie piętą Pau Torresa trafia w ręce Sommera! Hiszpania naciska!

97

Uderzenie z dystansu Olmo zablokowane przez... Moreno! A mogło być groźnie!

96

Strzał głową Llorente z ostrego kąta łapie Sommer!

95

Alba! Strzał z dystansu obrońcy Barcelony przenosi nad poprzeczkę Sommer!

92

Ależ pudło Moreno!!! Po dośrodkowaniu Alby hiszpański napastnik uderza z 5 metrów obok bramki!

91

Rozpoczynamy dogrywkę!

91

Oyarzabal u Hiszpanów zmienia Ferrana Torresa.

90  + 4'

Koniec podstawowego czasu gry! Szwajcaria remisuje z Hiszpanią 1:1, więc będzie dogrywka!

90  + 3'

Żółta kartka dla Laporte'a.

90  + 2'

Fassnacht zmienia Zubera, a u Hiszpanów Llorente wchodzi w miejsce Koke. Kolejne niedokładne dośrodkowanie Hiszpanów. Dziwną taktykę przyjęli sobie zawodnicy Luisa Enrique.

90

Sommer łapie dośrodkowanie Koke. Cztery minuty doliczone.

87

Akcja Szwajcarów przerwana przez hiszpańską defensywę już w polu karnym. Przy interwencji ucierpiał jeszcze Jordi Alba, przerwa w grze.

84

Moreno uderza z 16 metrów zbyt lekko, by zaskoczyc Sommera!

83

Ferran Torres zabrał piłkę rywalowi w jego polu karnym, ale faulował.

82

Tak Szwajcarzy doprowadzili do remisu.

81

Dwie zmiany w zespole Szwajcarii: Sow i Gavranović za Shaqiriego i Seferovicia.

79
79

Po rzucie wolnym niecelnie główkuje Moreno!

77

CZERWONA KARTKA DLA FREULERA! Szwajcarski pomocnik brutalnie zaatakował obiema nogami Gerarda Moreno! Szwajcaria w dziesiątkę!

76

Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale ani Laporte, ani Pau Torres nie zdołali oddać strzału przed bramką rywala.

75

Otrząsnęli się Hiszpanie! Zagranie spod linii końcowej Azpilicuety nie zostało zamknięte przez żadnego z napastników, po chwili w polu karnym zablokowany Olmo. Korner.

72

Kolejny atak Szwajcarów! Spore zamieszanie w polu karnym Simona, ale Hiszpanie się wybronili!

46

Zmiana u Hiszpanów. Olmo za Sarabię.

69

Mamy remis w Petersburgu! Koszmarne zachowanie duetu stoperów Pau Torres - Laporte! Piłkę w polu karnym przejął Freuler i wyłożył ją Shaqiriemu, który płaskim strzałem pokonał Simona! 1:1!

68

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! XHERDAN SHAQIRI!

67

Żółta kartka dla Widmera za faul na Busquetsie.

65

Po rzucie rożnym dla Szwajcarii dobrą interwencją popisała się hiszpańska defensywa.

64

Rzuty rożne dla Hiszpanii nie przyniosły zagrożenia pod bramką rywala, zdecydowanie groźniejsza była kontra Szwajcarii! Po podaniu Vargasa Zuber nie zdołał pokonać z ostrego kąta Simona!

62

Atak Hiszpanów lewym skrzydłem, ale centra Jordiego Alby została zablokowana.

59

Po rzucie wolnym efektownie nożycami uderzał Ferran Torres, ale zdążył go zablokować Seferović! Rzut rożny!

57

Dośrodkowanie Zubera zostało zablokowane i trafiło w ręce Simona.

56

Seria rzutów rożnych dla Szwajcarii. Po ostatnim z nich minimalnie obok bramki uderza głową Zakaria! Wreszcie było naprawdę groźnie!

54

Gerard Moreno zmienia Alvaro Moratę.

52

Kolejny rzut rożny dla Szwajcarii. Shaqiri próbował zaskoczyć bezpośrednio Simona, ale trafił w boczną siatkę.

50

Po dośrodkowaniu Torresa z trudnej pozycji nad bramką główkuje Koke.

48

Po dośrodkowaniu Zubera Alba wybija piłkę głową na rzut rożny. Po nim piłka spada przed bramkę Simona, ale bezpańską futbolówkę łapie bramkarz Hiszpanów.

47

Dobra akcja Hiszpanów. Po podaniu Moraty Olmo uderzył zbyt lekko, by pokonać bramkarza, a w dodatku jeszcze Morata był na spalonym.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45

Piłkarze Luisa Enrique bardzo szybko objęli prowadzenie, a od tego momentu to spotkanie bardzo rozczarowuje, bo na murawie stadionu w Petersburgu dzieje się bardzo niewiele. Oby więcej emocji było po przerwie.

45

Koniec pierwszej połowy! Hiszpania prowadzi ze Szwajcarią 1:0!

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Centrę Seferovicia łapie Simon.

42

Dośrodkowanie Sarabii pada łupem Sommera.

41

Zuber próbował w walce ze stoperami hiszpańskimi wyjść na czystą pozycję, ale i tak był na spalonym.

39

I znowu Widmer! Tym razem doszedł do strzału głową, ale uderzył niecelnie!

38

Szwajcarzy próbują dobrze zaatakować. Widmer wywalczył rzut rożny.

35

Doszedł do strzału głową Akanji, ale uderzył wysoko nad poprzeczką!

34

Widmer zablokowany na prawej stronie pola karnego. Wywalczył rzut rożny.

32

Uspokoiło się nieco to spotkanie. Mało się dzieje na murawie w Petersburgu.

29

W taki sposób Hiszpanie wyszli na prowadzenie w 8. minucie tego spotkania.

28

Ucierpiał w jednym ze starć Pablo Sarabia. Przerwa w grze.

25

Do strzału głową doszedł Azpilicueta! Ale trafił prosto w ręce Sommera.

24

Elvedi wybija piłkę po dośrodkowaniu Ferrana Torresa. Rzut rożny.

23

Zbyt długie podanie do Seferovicia przejmuje Simon. Tymczasem Embolo nie wróci na boisko. Kolejny problem Szwajcarów. Zmienia go Ruben Vargas.

21

Gol na 0:1 ostatecznie został zapisany na konto Denisa Zakarii (samobój), ale Jordi Alba i tak ma się z czego cieszyć! To już dziesiąty samobój na tych mistrzostwach!

20

Wybronili ten rzut rożny Hiszpanie. Poza boiskiem opatrywany jest Embolo i nie wygląda to dobrze.

19

Błędy Unaia Simona i Pau Torresa pod własnym polem karnym przynoszą Szwajcarii rzut rożny!

18

Koke uderza nad poprzeczką!

17

Widmer faulował Moratę tuż przed polem karnym. Kolejna świetna szansa dla Hiszpanii.

16

Tym razem dobrze wybija piłkę z pola karnego Embolo.

16

Po ładnej akcji i dośrodkowaniu Hiszpanów w pole karne Elvedi wybija na rzut rożny.

14

Jest i legendarny już szwajcarski kibic! Na razie nie może mieć szczęśliwej miny.

13

Na spalonym Seferović.

11

Alba mocno dośrodkowywał z lewego skrzydła, ale wybijają piłkę z pola karnego Szwajcarzy.

9

Hiszpania na prowadzeniu! Po rzucie rożnym piłka spadła przed pole karne do Jordiego Alby, ten zdecydował się na strzał, a odbita od Zakarii piłka zaskoczyła Sommera i wpadła do siatki!

8

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! JORDI ALBA!

8

Ferran Torres w walce z Rodriguezem wywalczył rzut rożny.

7

Po chwili szarżował Zakaria środkiem pola, jednak został zatrzymany tuż przed polem karnym. Moment później Shaqiri znalazł się na spalonym.

6

Zgodnie z przewidywaniami piłka znajduje się głównie przy nogach Hiszpanów, gdy Szwajcaria przyczajona czeka na kontratak.

4

Po zagraniu Torresa w polu karnym skiksował Elvedi, ale zdołał wypiąstkować piłkę Sommer.

2

Kontra Szwajcarii. Popędził środkiem pola Shaqiri, ale jego strzał z dystansu został zablokowany. Piłka w rękach Simona.

1

Rozpoczynamy mecz w Petersburgu!

17:58

Dzisiaj ogromnym osłabieniem Szwajcarów jest brak Granita Xhaki. Pomocnik Arsenalu musi pauzować za żółte kartki.

17:47

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Czas na hymny narodowe.

17:45

Sędzią dzisiejszego meczu, rozgrywanego w rosyjskim Petersburgu, będzie Anglik Michael Oliver.

17:45

A tak wygląda specjalny trening Unaia Simona - bramkarz Hiszpanii popełnił katastrofalny błąd w meczu z Chorwacją, gdy nie opanował podania od kolegi, a piłka trafiła do jego siatki. Tym razem taka sytuacja ma się nie powtórzyć.

17:39

Skład Hiszpanii: Simon, Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Alba, Koke, Busquets, Pedri, Sarabia, Morata, Ferran Torres

17:37

Skład Szwajcarii: Sommer, Widmer, Elvedi, Akanji, Zakaria, Freuler, Seferovic, Rodriguez, Zuber, Shaqiri, Embolo

17:34

W drugiej części drabinki jutro zostaną rozegrane dwa mecze: Czechy - Dania o 18 i Ukraina - Anglia o 21.

17:31

Zwycięzca dzisiejszego starcia zmierzy się w półfinale ze zwycięzcą największego hitu ćwierćfinałów: Włochy - Belgia, które rozpocznie się o 21.

17:28

Obie drużyny stworzyły niesamowite widowiska w 1/8 finału. Szwajcarzy jeszcze na 10 minut przed końcem meczu z Francją przegrywali 1:3, ale zdołali wyrównać i wyeliminować mistrzów świata po rzutach karnych. Za to Hiszpania straciła dwie bramki w końcówce meczu z Chorwacją (3:3), ale zdołała strzelić jeszcze dwa gole w dogrywce, by ostatecznie wygrać 5:3.