0
Szwecja
Słowacja
23'
23' Kristoffer Olsson
64'
64' Viktor Claesson za Kristoffer Olsson
64'
64' Robin Quaison za Marcus Berg
77'
77' Emil Forsberg
88'
88' Gustav Svensson za Albin Ekdal
88'
88' Pierre Bengtsson za Ludwig Augustinsson
90'
90' Emil Krafth za Emil Forsberg
65'

65' Lukas Haraslin za Peter Pekarik
76'

76' Martin Dubravka
77'

77' Vladimir Weiss za Robert Mak
77'

77' Laszlo Benes za Marek Hamsik
80'

80' Ondrej Duda
84'

84' Michal Duris za Patrik Hrosovsky
84'

84' David Hancko za Tomas Hubocan
87'

87' Vladimir Weiss

Relacja z meczu Szwecja - Słowacja

95

KONIEC MECZU. SZWECJA WYGRYWA ZE SŁOWACJĄ 1:0. ZASŁUŻENIE, BO W DRUGIEJ POŁOWIE BYŁA LEPSZA. GOLA Z KARNEGO STRZELIŁ FORSBERG.

94

Było gorąco w polu karnym Szwedów, ale bez celnego strzału.

93

Zmiana w Szwecji. Krafth zastępuje strzelca gola - Forsberga.

92

Kucka faulował Szweda po rzucie rożnym.

91

Szwedzi mieli niezłą kontrę, ale źle ją rozegrali.

90

Sędzia doliczył aż pięć minut.

88

Dwie zmiany w Szwecji. Za Ekdala i Augustinssona weszli na boisko Svensson i Bengtsson.

87

Żółta kartka dla Weissa za przerwanie kontry Szwedów.

87

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Szwedów, ale wyjaśniają sytuację.

86

Słowacy próbują wyrównać. Cały czas atakują, wywalczają rzuty rożne.

84

Dwie zmiany w Słowacji. Za Hubocana i Hrosovskiego wchodzą Duris i Hancko.

82

Dobra kontra Szwedów, ale Isak źle ją odegrał, zbyt długo zwlekał w dobrej pozycji ze strzałem lub podaniem.

80

Żółta kartka dla Dudy. Druga dla Słowaków.

79

Radość Forsberga po zdobytym golu.

78

Dwie zmiany w Słowacji. Za Maka i Hamsika wchodzą Weiss i Benes.

77

BRAMKA DLA SZWECJI !!! Forsberg skutecznie wykonał rzut karny !

75

RZUT KARNY DLA SZWECJI !!!! ISAK FAULOWANY BYŁ PRZEZ DUBRAVKĘ.

73

Znów słychać gwizdy na trybunach.

72

Isak to jeden z najlepszych zawodników dzisiejszego meczu.

71

Piękna, indywidualna akcja Isaka. Minął trzech rywali, strzelał z 16 metrów, ale dobrze spisał się Dubravka.

70

Być może to będzie drugi na EURO mecz bezbramkowy. Dotychczas 0:0 było w spotkaniu Hiszpania - Szwecja.

67

Isak był bliski szczęścia. Strzelał głową z pięciu metrów, ale tuż nad poprzeczką.

65

Zmiana w Słowacji. Za Pekarika wszedł Haraslin, dobrze znany polskim kibicom z występów w Lechii Gdańsk. Obecnie gra w Sassuolo.

64

Dwie zmiany w drużynie Szwecji. Z boiska zeszli Olsson i Berg, a weszli Claesson i Quaison.

63

Szwedzi domagają się rzutu karnego, ale sędzia odgwizdał spalonego.

61

Kolejkna szansa Szwedów, tym razem po rzucie rożnym. Świetnie główkował Isak, który odnalazł Ludwiga Augustinssona, ale ten z czterech metrów główkował nad poprzeczką.

60

Najlepsza okazja w meczu. Głową z ośmiu metrów mocno strzelał Ludwig Augustinsson, ale znakomicie spisał się bramkarz Dubravka.

59

A zatem Słowacy wciąż bez celnego strzału na bramkę!

58

Kapitalna okazja Słowaków! Kucka strzelał głową, ale doskonale obronił bramkarz. I tak jednak był spalony.

57

Szwedzi lepiej prezentują się od Słowaków na początku tej części.

56

Szybka, składna akcja Szwedów, ale Forsberg podał na pamięć niedokładnie w pole karne.

55

Brakuje elementu zaskoczenia w grze obu drużyn.

53

Nieudana akcja indywidualna Isaka.

52

Szwedzi nieco odważniej i szybciej grają w tej części.

50

Duda strzelał z 18 metrów, ale nad poprzeczką.

48

Trochę dziwimy się, że trenerzy nie przeprowadzili żadnych zmian, zwłaszcza w formacjach ofensywnych.

47

Fatalny strzał Forsberga z ponad 20 metrów z woleja. Wysoko nad bramką.

46

I już się działo! Isak dostał piłkę na 16 metrze, nie był kryty, oddał szybki strzał, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

46

Początek drugiej połowy meczu. Jesteśmy niemal pewni, że będzie lepsza niż pierwsza.

45

Rzeczywiście mieliśmy rację. Sędzia nic nie doliczył do pierwszej połowy. Do przerwy po nudnym meczu Słowacja remisuje 0:0 ze Szwecją. Bilans celnych strzałów to: 0:1.

44

Można być niemal pewny, że sędzia nic nie doliczy do nudnej pierwszej połowy.

43

Hamsik strzelał z ok. 20 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

42

Pierwsze głośne gwizdy na trybunach. Kibice się niecierpliwą.

41

Coś jest w tych słowach :)

40

Słowacy cały czas czekają na celny strzał.

39

Duda dostał piłkę na 11 metrze w polu karnym, zagrał piętą, ale do nikogo. A mógł przyjąć piłkę i pokusić się o strzał.

38

Kucka strzelał z woleja z 14 metrów, ale został zablokowany. Słowacy dobrze prezentują się w ostatnich minutach.

37

A tu ciekawostka. Szwecji wystarczyło dziś tylko 30 minut, by wykonać więcej podań niż w meczu z Hiszpanią.

35

Słowacy wreszcie próbują coś zrobić w ofensywie. Wcześniej ograniczali się tylko do obrony.

34

Niezła akcja Słowaków. Pekarik podawał z prawej strony do Haksika, który był na szóstym metrze, ale Słowak źle przyjął piłkę i wywrócił się.

32

Za dużo jest niedokładności z obu stron. Nie wypada tak grać na Euro.

31

Nieudane dośrodkowanie Słowaków z rzutu wolnego i goniący piłkę Kucka strzelił wysoko nad poprzeczką. Lepszego strzału jednak praktycznie nie mógł oddać.

30

Wreszcie dłuższa akcja w ataku pozycyjnym Słowaków. Wymienili nawet kilka podań, ale w polu karnym zabrakło im dokładności.

29

To raczej jest mecz z gatunku tych, w których może zadecydować jedna bramka.

28

Trudno nie zgodzić się z takimi słowami.

27

Szwedzi mieli kontrę, ale źle rozegrał ją Isak, zwalniając akcję.

26

Posiadanie piłki wyrównane - 52-48 dla Szwecji.

24

Słowacy nie potrafią zupełnie zagrozić obronie Szwedów. Czekają na kontry, które nieudolnie wyprowadzają.

23

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Otrzymał ją Olsson.

21

A tutaj ciekawostka. To drugi mecz w historii Euro pod względem najstarszych wyjściowych jedenastek obu drużyn.

20

Wszyscy Słowacy jak się bronią, to są na własnej połowie. Szwedzi nie potrafią na razie oszukać ich obrony.

17

Niestety nie jest to na razie porywające widowisko. Od kilku minut częściej przy piłce są Szwedzi, ale niewiele z ich akcji wynika. Słowacy mądrze się bronią.

16

Na tego napastnika liczy Szwecja - 21-latek grający w Sociedad - Alexander Isak.

13

Larsson dobrze dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Głową strzelił Lustig, ale nad bramką.

12

Na razie we wszystkich meczach rozgrywanych o godz. 15 strzelono na Euro dziewięć bramek.

11

Na razie obie drużyny nie chcą grać składnie po ziemi, ale bazują na dośrodkowaniach.

10

Akcja Słowaków, ale nieudane dośrodkowanie i bramkarz Olsen nie miał problemów ze złapaniem piłki.

8

Szwedzi dziś grają w identycznym składzie, jak w meczu z Hiszpanią. Trudno się dziwić, skoro zremisowali 0:0.

6

Dobra interwencja bramkarza Dubravki po wrzutce Szwedów z lewej strony.

5

Po raz pierwszy niezła akcja Isaka, który wyróżnił się w meczu z Hiszpanią. Napastnik Szwedów wywalczył rzut rożny.

3

Obie drużyny grały ze sobą ostatni raz w 2018 roku. Wtedy był remis 1:1.

2

Słowacy już mieli pierwszą niezłą okazję, ale oddali niecelny strzał.

15:04

Początek meczu!

13:59

Obie drużyny spotykają się ze sobą po raz szósty. Szwedzi jak do tej pory nie dali się pokonać. Dwa razy wygrali, trzy razy padł remis. Słowacja zdołała wbić rywalom tylko jedną bramkę.

13:57

Wygrana Szwedów otwiera co prawda drogę Polakom do awansu z drugiego miejsca, jednak wywalczenie choćby punktu z Hiszpanią, mając na uwadze to, co stało się 14 czerwca, będzie niezwykle trudne. Tym bardziej, że Polacy będą pod presją, a Hiszpanie również będą musieli wygrać, bo po pierwszym spotkaniu mają tylko jeden punkt.

11:53

Dzień dobry! Zgodnie z porzekadłem "wciąż mamy matematyczne szanse" zapraszamy na pierwszy z kilku kluczowych z punktu widzenia reprezentacji Polski meczów. O 15 grają grupowi rywale Polaków. Szwecja zmierzy się ze Słowacją.