Walia
42'

42' Aaron Ramsey
46'
46' Merih Demiral za Okay Yokuslu
46'
46' Yusuf Yazici za Ozan Tufan
72'
72' Mert Muldur za Umut Meras
75'
75' Halil Dervisoglu za Kenan Karaman
83'
83' Irfan Kahveci za Cengiz Under
90'
90' Burak Yilmaz
90'
90' Hakan Calhanoglu
61'

61' Gareth Bale
73'

73' Ethan Ampadu za Joe Allen
85'

85' Harry Wilson za Aaron Ramsey
90'

90' Chris Mepham
90'

90' Ben Davies
90'

90' Neco Williams za Daniel James
90'

90' Connor Roberts

Relacja z meczu Turcja - Walia

90

Walia była bardzo nieskuteczna, a i tak pewnie wygrała to spotkanie 2:0. Turcja miała swoje szanse na wyrównanie, ale jednak dziś jest bardzo blisko odpadnięcia z Euro 2020. Walia z kolei już powoli może się szykować na fazę pucharową. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na Sport.pl.

90

Koniec meczu! Walia zasłużenie pokonuje Turcję 2:0!

90

Wspaniała akcja przy linii końcowej Bale'a! Piłkarz Realu wykłada piłkę na piąty metr do Robertsa, a ten płaskim strzałem ustala wynik spotkania! 2:0 dla Walii!

90

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! CONNOR ROBERTS!

90

Kapitalna szarża Bale'a, jednak jego strzał z ostrego kąta broni Cakir! Dobitka Moore'a zablokowana! Rzut rożny!

90

Zmiana w Walii. Williams za Jamesa.

90

Wilson w znakomitej sytuacji, ale blokuje go Celik!

90

Żółte kartki dla Yilmaza, Calhanoglu, Daviesa i Mephama.

90

Oho! Będą pierwsze kartki w tym meczu! Yilmaz faulował w ofensywie jednego z rywali i rozpoczęło się ogromne zamieszanie z udziałem wielu zawodników obu drużyn! Co zrobi sędzia?

88

Popędził lewym skrzydłem James, jednak dośrodkował zbyt mocno dla wbiegającego Wilsona!

87

Ward ratuje Walię! Po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Demiral, ale jego strzał głową odbił świetnie walijski bramkarz!

85

Zmiana u Walijczyków. Wilson za Ramseya!

83

Schodzi Under, wchodzi Kahveci.

81

Prostopadłe podanie Calhanoglu do Buraka zablokowane, a w kontrze James zatrzymany przez Demirala!

79

Cakir w krótkim odstępie czasu broni najpierw uderzenie Jamesa, a następnie strzał głową Bale'a!

76
76

Rzut rożny dla Turcji. Kolejne dośrodkowania w pole karne, ale bez efektu.

75

Zmiana w Turcji. Dervisoglu za Karamana.

74

Moore teraz oberwał od Soyuncu w pojedynku powietrznym i zalał się krwią. Przerwa w grze.

73

W drużynie Walii Ampadu zastępuje Allena.

72

Dośrodkowanie w walijskie pole karne, gdzie jednak dobrze interweniuje Ward. Kontuzjowanego Merasa zmienia Muldur.

71

Bale próbował wejsć z piłką w pole karne, ale został powstrzymany.

70

Znakomity jest to mecz! Od pola karnego do pola karnego! Jedni i drudzy mogli być jednak skuteczniejsi, a wtedy wynik mógłby być hokejowy!

67

Faul w ofensywie jednego z Walijczyków. Piłka dla Turków.

66

Davies wywalczył rzut rożny dla Walii.

63

Strzał Merasa z dystansu zablokowany i rzut rożny dla Turcji! Po nim główkuje Yazici, ale w ręce Warda!

62

Co tu się wydarzyło? Cakir się zagapił i nastrzelił Bale'a, po czym piłka minimalnie minęła bramkę!

61

NIESAMOWITE! Bale uderza wysoko nad poprzeczką! Nie ma gola!

60

Rzut karny dla Walii! Bale sfaulowany przy linii bocznej szesnastki przez Celika! Nie ma wątpliwości!

60

Dośrodkowanie w tureckie pole karne, gdzie Soyuncu uprzedził Jamesa!

59

W odpowiedzi popędził w indywidualnym kontrataku Yilmaz, ale jego uderzenie było baaaardzo niecelne.

58

Znowu Ramsey! Po akcji Jamesa strzelec jedynej bramki w tym spotkaniu uderzył z 9 metrów, ale prosto w Cakira!

57

Faul w ofensywie Turków i nie ma zagrożenia po tym rzucie rożnym.

56

Naciskają Turcy! Kolejny stały fragment gry, po którym na rzut rożny wybija piłkę Rodon.

55

Ależ szansa dla Buraka Yilmaza! Po rzucie rożnym piłka spadła mu na nogę 5 metrów od bramki rywala, jednak napastnik Lille fatalnie przestrzelił!

53

Pędził z kontrą Yilmaz, ale został doskonale powstrzymany przez wracającego Rodona. Po chwili piłka trafia na 25. metr do zupełnie niepilnowanego Bale'a, jednak ten uderzył nad poprzeczką!

52

Ramsey wywalczył rzut rożny dla Walii, po którym dobrą interwencją na przedpolu popisał się Cakir.

50

Płaski strzał z dystansu Calhanoglu broni Ward!

48

Centrostrzał jednego z Walijczyków odbija na rzut rożny Cakir!

47

Pierwsze akcje Turków! Najpierw Yilmaz nie zdołał w polu karnym oddać strzału, ale po chwili dośrodkowanie z lewego skrzydła dotarło w pole karne do zamykającego akcję Undera, ale ten uderzył nieczysto i niecelnie!

46

Bramka Aarona Ramsey'a. Warto zwrócić uwagę na cudowne podanie Bale'a i kapitalne zachowanie byłego pomocnika Arsenalu!

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Dwie zmiany u Turków w przerwie. Schodzą Tufan i Yokuslu, wchodzą Demiral i Yazici.

45

Koniec pierwszej połowy! Turcja przegrywa z Walią 0:1! Walijczycy prowadzą zasłużenie i mogli mieć jeszcze większą przewagę, ale z pięciu sytuacji, w tym trzech stuprocentowych, wykorzystali tylko jedną. Turcja też miała swoje szanse, jednak dużo mniej klarowne, a do tego jej defensywa jest totalnie niezorganizowana.

44

I już Turcja próbuje odpowiedzieć. Uderzenie Undera zablokowane, a dośrodkowanie z rzutu rożnego łapie Ward!

44

Do trzech razy sztuka! Ponownie kapitalnie podał Bale, a wbiegający z drugiej linii Ramsey tym razem wygrał pojedynek z Cakirem! Walia prowadzi!

43

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Aaron Ramsey!

42
41

Piłka za linię obrony do wbiegającego w pole karne Allena, ale ten jej nie przyjął.

39

Akcja Walii zakończona bardzo niedokładnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła Robertsa. Ucierpiał w starciu z Moorem Yokuslu, ale będzie w stanie kontynuować grę.

37

Yilmaz główkuje bardzo niecelnie w akcji drużyny tureckiej.

36

Fenomenalna interwencja Soyuncu ratuje Turków! Fatalna strata Ayhana i Bale był bliski wyjścia sam na sam z Cakirem! Obrońca Leicester kapitalnym wślizgiem go zatrzymał!

35

Teraz małą przewagę uzyskali Turcy. Czyżby wreszcie drużyna Senola Gunesa miała wreszcie obudzić się na tym turnieju?

33

Akcja ofensywna Turków zakończona jednak faulem w ofensywie Calhanoglu.

31

Kontra Walii, Ramsey i James byli zatrzymywani przez rywali i zdaniem sędziego nie było tam faulu, choć Walijczycy z tym się nie zgadzają.

29

Rzut rożny dla Turcji i było groźnie! Po strzale głową Ayhana interweniuje na linii bramkowej Morrell. Po chwili powtórka z rozgrywki! Główka jednego z Turków i interwencja na linii bramkowej walijskiego obrońcy!

26

To jest niebywałe, że Walia jeszcze w tym meczu nie prowadzi. Wyspiarze mieli już 3-4 świetne sytuacje do otwarcia wyniku tego spotkania!

24

Niesamowite! Fatalne ustawienie Turków w defensywie i Ramsey wychodzi sam na sam z Cakirem! Uderzył Panu Bogu w okno!

23

Dośrodkowanie w walijskie pole karne w kierunku Karamana, ale ten nie sięgnął futbolówki!

22

Przedarł się lewym skrzydłem w pole karne Ramsey, próbował dograć przed bramkę do Moore'a, jednak ten został uprzedzony przez Ayhana!

20

Turcy zupełnie nie przypominają drużyny, która w marcu w eliminacjach pokonała Holandię i rozbiła Norwegię. Na razie Turków na tym Euro "nie ma".

18

Prostopadłe podanie do Moore'a, ale ten nie opanował piłki.

17

Ogromne zamieszanie pod turecką bramką! Walijczycy sygnalizują zagranie ręką, ale sędzia każe grać dalej! Powtórki pokazują, że było zagranie ręką Soyuncu, ale absolutnie przypadkowe. Wcześniej turecki stoper kapitalnie "zdjął" piłkę z nogi Moore'a przed pustą turecką bramką!

16

Kwadrans dobrego, wyrównanego spotkania za nami! Obie drużyny nie kalkulują i to może się podobać.

14

Zaskakujący strzał z dystansu Undera! Ward pewnie łapie piłkę.

13

James minął rywala na lewym skrzydle i zacentrował w pole karne na głowę Moore'a, jednak ten uderzył niecelnie!

12

Na spalonym złapany Burak Yilmaz.

10

Teraz akcja Walii, jednak dośrodkowanie Jamesa nie znalazło adresata w polu karnym.

9

Szansa dla Turcji! Szybko rozegrany rzut wolny, zagranie Undera z prawego skrzydła, a z kilkunastu metrów uderzył Yilmaz! Odbita piłka trafia w boczną siatkę!

7

Ależ interwencja Cakira! Kapitalne prostopadłe podanie Bale'a, fatalne zachowanie defensywy Turków, Ramsey przełożył w polu karnym rywala, ale przegrał pojedynek z bramkarzem!

5

Tufan próbował z piłką wbiec w pole karne, ale został czysto zatrzymany przez walijską defensywę.

4

Do strzału głową doszedł Davies, jednak odchylony z trudnej pozycji uderzył niecelnie.

3

Faulowany Roberts na prawym skrzydle. Pierwszy groźniejszy rzut wolny dla Walii.

2

Pierwsza akcja Turków, którzy dzisiaj mają na trybunach ogromne wsparcie swoich oraz azerskich kibiców. Yilmaz szukał dośrodkowaniem z prawego skrzydła któregoś z kolegów w polu karnym, ale lepiej ustawieni byli Walijczycy.

1

Rozpoczynamy mecz!

17:54

Piłkarze obu drużyn już na murawie, czas na hymny narodowe!

17:48

Sędzią dzisiejszego spotkania, rozgrywanego w azerskim Baku, będzie Portugalczyk Artur Soares Dias.

17:47

Skład reprezentacji Turcji: Cakir - Celik, Ayhan, Soyuncu, Meras - Yokuslu - Karaman, Calhanoglu, Tufan. Under - Yilmaz.

17:46

Skład reprezentacji Walii: Ward - Roberts, Mepham, Rodon, Davies - Morrell, Allen - Bale, Ramsey, James - Moore.

17:44

Jedni i drudzy w pierwszym spotkaniu nie zachwycili, ale o ile Turcja przegrała wyraźnie z Włochami 0:3, tak Walia zdołała urwać punkt Szwajcarii i zremisować 1:1. Dzisiaj dla obu drużyn cel jest jeden - zwycięstwo, szczególnie dla Walii, której pozostanie już tylko mecz z Włochami.

17:44

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy A Euro 2020, w którym Turcja zmierzy się z Walią! Początek spotkania o 18:00!