• Jordan Henderson (63')
Ukraina
Anglia
35'
35' Wiktor Cigankow za Sergiej Kriwcow
4'

4' Harry Kane
64'
64' Jewhenij Makarenko za Serhij Sydorczuk
46'

46' Harry Maguire
50'

50' Harry Kane
57'

57' Jordan Henderson za Declan Rice
63'

63' Jordan Henderson
65'

65' Kieran Trippier za Luke Shaw
65'

65' Marcus Rashford za Raheem Sterling
65'

65' Jude Bellingham za Kalvin Phillips
73'

73' Dominic Calvert-Lewin za Harry Kane

Relacja z meczu Ukraina - Anglia

90

Bezdyskusyjne zwycięstwo reprezentacji Anglii! Zespół Garetha Southgate'a nie dał żadnych szans drużynie Andrija Szewczenki i zagra w półfinale! Rywalem Anglików na Wembley będzie Dania. Tymczasem z naszej strony to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90

KONIEC MECZU! Anglia rozbiła Ukrainę 4:0 i jest ostatnim półfinalistą Euro 2020

86

Trwa dogrywanie tego meczu do końca. Ani jedni, ani drudzy już nie atakują bramki przeciwnika.

82

Sancho chciał prawym skrzydłem wbiec w pole karne, ale zatrzymał go Mykolenko.

79

Jarmolenko zablokowany w polu karnym. Rzut rożny.

78

Zinczenko na lewym skrzydle próbował płaskiego dośrodkowania w pole karne, ale zostało ono wybite przez Anglików.

75

Potężny strzał z dystansu Makarenki, ale w środek bramki! Odbija Pickford!

73

Harry Kane opuszcza boisko! Zmienia go Dominic Calvert-Lewin!

70

Kiks Pickforda przed własnym polem karnym! Ukraińcy nie zdołali jednak oddać strzału do pustej angielskiej bramki!

69

Szybka akcja Anglików, ale Rashford został zatrzymany w polu karnym.

67

Rashford wywalczył rzut rożny, ale Maguire nie zdołał po nim oddać strzału głową.

65

Trzy zmiany w reprezentacji Anglii. Rashford, Trippier i Bellingham za Shawa, Sterlinga oraz Phillipsa!

64

Zmiana w Ukrainie. Makarenko za Sydorczuka.

63

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Masona Mounta, Henderson głową pokonuje Buszczana! To jego dopiero pierwszy gol w 62. występie w reprezentacji!

63

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! JORDAN HENDERSON!!!

62

Piękne uderzenie z powietrza Kane'a znakomicie odbija Buszczan!

60

Godzina gry za nami. Wygląda to już na rozstrzygniętego meczu do końca, a przecież zostało jeszcze pół godziny!

57

Zmiana w reprezentacji Anglii. Schodzi Rice, wchodzi Henderson.

53

Aż machnął ręką zrezygnowany Andrij Szewczenko. Jego drużyna w 5 minut po przerwie zaprzepaściła wszelkie szanse na dobry wynik w tym spotkaniu.

51

Po meczu? Prawdopodobnie tak! Szybka kontra Anglii, Sterling na lewym skrzydle do Shawa, a ten dośrodkowuje idealnie na środek pola karnego, skąd Kane głową nie dał szans Buszczanowi! 3:0!

50

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! HARRY KANE!

47

Na lewym skrzydle faulowany był Harry Kane, a z rzutu wolnego Luke Shaw dośrodkował idealnie na głowę Harry'ego Maguire'a, który z bliska nie miał problemu z pokonaniem Buszczana! 2:0 dla Anglii!

47

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! HARRY MAGUIRE!

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę Stadio Olimpico.

45

Anglicy bardzo szybko objęli prowadzenie po akcji Sterlinga z Kanem, a następnie niemal w stu procentach kontrolowali to, co działo się na boisku. Ukraina w końcówce pierwszej części gry próbowała stworzyć groźną sytuację pod bramką Pickforda, ale niespecjalnie jej się to udawało.

45

Koniec pierwszej części gry! Ukraina przegrywa z Anglią 0:1!

45

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

43

Kolejny niezły atak Ukrainy! Kończy się on niecelnym strzałem z dystansu Szaparenki!

41

Ładna akcja Ukraińców, ale znowu zabrakło ostatniego podania, tym razem Jaremczukowi!

40

Świetne prostopadłe podanie do Shawa! Ten wyłożył piłkę Sancho, który uderza z kilkunastu metrów prosto w Buszczana!

37

Ukraina przeszła na ustawienie 4-3-3. Teraz dobra akcja zawodników Szewczenki, po której w polu karnym został zablokowany Zinczenko!

35

Będzie potrzebna zmiana. Krywcow nie da rady kontynuować gry. Zmienia go Cygankow!

34

Cierpi na murawie Krywcow. Przerwa w grze.

33

Buszczan! Po akcji Sterlinga prawdziwą bombę z dystansu Rice'a odbił ukraiński bramkarz! Dobitka Mounta zablokowana!

32

Przewaga Anglików nie podlega dyskusji. Ukraina nie ma argumentów.

29

Po wrzutce Shawa z rzutu wolnego Kane główkuje nad bramką!

28

Sancho na wyraźnym spalonym.

27

Sterling znalazł się z piłką w bocznej strefie pola karnego. Przy próbie strzału został zablokowany.

25

Anglicy poza jedną sytuacją Jaremczuka w pełni kontrolują to spotkanie. Ukraina ma w ogóle problemy, żeby odebrać piłkę drużynie Garetha Southgate'a.

22

Bardzo ładna akcja zespołowa Anglików, ale płaska centra Shawa nie znalazła adresata w polu karnym!

20

Matwijenko doznał jakiegoś urazu w starciu z rywalem. Potrzebna interwencja medyczna.

18

Anglicy dobrze wybronili rzut rożny Ukrainy.

17

Szansa dla Ukrainy! Prosta strata Anglików na własnej połowie, popędził z piłką Jaremczuk, ale jego płaski strzał odbił Pickford!

14

Odważna akcja Walkera zakończona zablokowanym dośrodkowaniem z prawego skrzydła.

12

Ruszył prawym skrzydłem Jarmolenko, ale jego płaskie dośrodkowanie zostało zablokowane.

11

Mimo prowadzenia, Anglicy dalej utrzymują się przy piłce, a Ukraińcy będą szukali swoich szans w szybkim ataku.

8

Rzut wolny dla Ukrainy. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie zrobiło się zamieszanie, ale wyjaśnili je angielscy obrońcy.

7

Próba uderzenia z dystansu Jaremczuka zablokowana przez Anglików.

5

Fantastyczne podanie Raheema Sterlinga! Harry Kane w sytuacji sam na sam uprzedził Buszczana i posłał piłkę obok niego do bramki! Anglia na prowadzeniu!

4

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! HARRY KANE!

3

Bardzo spokojny początek spotkania, Anglicy spokojnie rozgrywają piłkę, Ukraińcy grają w średnim pressingu.

1

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:57

Piłkarze obu drużyn na murawie. Czas na hymny narodowe!

20:52

Sędzią spotkania w Rzymie będzie Felix Brych z Niemiec.

20:50

Skład reprezentacji Anglii: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Rice, Phillips - Sancho, Mount, Sterling - Kane.

20:47

Skład reprezentacji Ukrainy: Buszczan - Zabarnyj, Krywcow, Matwijenko - Karawajew, Sydorczuk, Zinczenko, Szaparenko, Mykolenko - Jarmolenko, Jaremczuk.

20:45

Hiszpania, Włochy, Dania i...? No właśnie! Kto zostanie ostatnim półfinalistą Euro 2020? Dzisiaj w Rzymie Ukraina zmierzy się z Anglią. Faworytem spotkania są oczywiście Anglicy. Zespół Garetha Southgate na tym turnieju wygrał 3 mecze i jeden zremisował, nie tracąc przy tym ani jednego gola! W 1/8 finału Anglia pokonała Niemcy 2:0, podczas gdy Ukraina po dogrywce wyeliminowała Szwecję (2:1). Ukraińcy z gry jednak wciąż nie przekonują, w grupie zdobyli tylko trzy punkty z Macedonią Północną, a i przeciwko Szwecji nie byli w stanie nawet w przewadze zdziałać zbyt wiele. Czy to się potwierdzi na murawie Stadio Olimpico w Rzymie?

20:44

Witamy serdecznie na relacji na żywo z ostatniego meczu ćwierćfinałowego Euro 2020, w którym Ukraina zmierzy się z Anglią! Pierwszy gwizdek o 21:00!