0
Ukraina
Włochy
7'

7' Alessandro Buongiorno
79'
79' Yukhym Konoplia
80'
80' Ołeksandr Zubkow za Wiktor Cigankow
80'
80' Oleksandr Pikhalyonok za Taras Stepanienko
86'
86' Oleksandr Tymchyk za Yukhym Konoplia
86'
86' Danylo Sikan za Ołeksandr Zinczenko
90'
90' Rusłan Malinowski za Ołeksandr Swatok
46'

46' Gianluca Scamacca za Giacomo Raspadori
71'

71' Matteo Politano za Nicolo Zaniolo
71'

71' Bryan Cristante za Jorginho
80'

80' Moise Kean za Federico Chiesa
90'

90' Matteo Darmian za Matteo Politano

Relacja z meczu Ukraina - Włochy

22:44

W grupie H awans, oprócz Danii, uzyskała Słowenia, która pokonała u siebie Kazachstan 2:1 po golach Benjamina Seski i byłego piłkarza Legii Warszawa Benjamina Verbicia. Dla Kazachów na 1:1 trafił tuż po przerwie Ramazan Orazow.

22:41

Awans Włochów oznacza, że reprezentacja Polski zagra w półfinale baraży u siebie. Teraz od Chorwacji, która zagra u siebie z Armenią we wtorek, zależy, czy Biało-Czerwoni zagrają w nim z Estonią, czy z kimś z dywizji B (Ukraina / Islandia / Finlandia).

90  + 6'

KONIEC MECZU! Ukraina - Włochy 0:0! Włosi jadą na Euro, Ukraina będzie musiała grać w barażach!

90  + 6'

Strzał Sikana z 16 metrów zablokowany! Świetnie Buongiorno. Doliczył dodatkową minutę Gil Manzano.

90  + 5'

Bezpańską piłkę w polu karnym wyłapał Donnarumma.

90  + 4'

Nie ma karnego! Została minuta!

90  + 3'

Przewrócił się w polu karnym Mudryk! Sygnalizują Ukraińcy faul Acerbiego! Sędzia nie gwiżdże, co na to VAR?

22:35

Czechy - Mołdawia 3:0 (90'). Koniec meczu! Czesi jadą na Euro 2024.

W poniedziałkowym meczu w Ołomuńcu gospodarze nie pozostawili Mołdawianom złudzeń. Wygrali 3:0 i w efektownym stylu przypieczętowali kwalifikację na Euro!

90  + 2'

Zmiana w reprezentacji Włoch na końcówkę. Wędka dla Politano, wchodzi Darmian.

90

Znakomity powrót Frattesiego zatrzymał bardzo groźną kontrę gospodarzy. Pięć minut doliczonych.

90

Strzał z dystansu Sudakowa łapie Donnarumma.

90

Czechy - Mołdawia 3:0 (90'). GOOOOOOOOOOOOL!!! Czesi dobijają Mołdawię! Po kolejnym rzucie rożnym, w zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki pakuje Soucek!

87

Po akcji Politano Zubkow uprzedził we własnym polu karnym Dimarco. Rzut wolny dla Włochów.

86

Dwie zmiany także w Ukrainie. Tymczyk i Sikan za Zinczenkę i Konoplię. Idzie na całość Rebrow, bo Ukrainie remis nic nie daje.

22:27

Czechy - Mołdawia 2:0 (85'). Chory żegnany owacją w Ołomuńcu. W jego miejsce wchodzi Chytil.

84

Ucierpiał Sudakow, który leży w środku boiska. Będą dwie zmiany w Ukrainie.

82

Politano z dystansu uderzył nad poprzeczką.

81

Zubkow i Pichalonok zmieniają Cygankowa i Stepanenkę w zespole Ukrainy. Luciano Spalletti z kolei ściąga z boiska Chiesę i wpuszcza Keana.

22:22

Czechy - Mołdawia 2:0 (80'). Miał doskonałą okazję do podwyższenia wyniku Lingr, ale dwukrotnie z kilku metrów nie zdołał trafić do siatki!

79

Absurdalny rzut wolny dla Ukrainy odgwizdał Gil Manzano. Po nim do strzału głową doszedł Stepanenko, ale trafił w Scamaccę.

22:21
77

Czechy - Mołdawia 2:0 (77'). Zmiana u Czechów. Lingr w miejsce Provoda. U Mołdawii schodzi z kolei Rata, wchodzi Stina.

76

Odpowiedział szarżą Chiesa. Scamacca nie doszedł do czystego strzału po jego płaskiej centrze w pole bramkowe.

75

Jeszcze raz Mudryk. Po akcji indywidualnej uderza z 20 metrów bardzo nieudanie i niecelnie.

72

Dwie zmiany u Włochów. Zeszli Zaniolo i Jorginho, weszli Politano i Cristante. Spalletti reaguje na trudny moment gości w Leverkusen.

71

Czechy - Mołdawia 2:0 (72'). GOOOOOOL!!! Tomas Chory w końcu trafia do siatki! Uderza perfekcyjnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kuseja. Czesi już tego nie wypuszczą, pojadą na Euro 2024!

70

Cygankow wywalczył rzut rożny dla Ukrainy.

67

Znakomity powrót Jorginho zatrzymuje bardzo groźną akcję Cygankowa w polu karnym! Ukraina naciska!

67

Wielbłąd we włoskiej defensywie po wrzucie piłki z autu w pole karne, ale Donnarumma wspaniale zatrzymuje Mudryka!

65

Czechy - Mołdawia 1:0 (65'). Ogromna szansa dla Czechów! Po rzucie wolnym w piłkę na pustą bramkę nie trafił Chory! Zmiana w Mołdawii - zszedł Nicolaescu, wszedł Cojocari.

63

Jeszcze jedna szarża Mudryka, ale zatrzymał go Di Lorenzo i to Ukrainiec faulował w ofensywie.

61

Po dośrodkowaniu Chiesy do akcji ofensywnej włączył się Di Lorenzo i to on uderzał głową nad poprzeczką.

59

Efektownie szarpnął lewym skrzydłem Mudryk. Został zatrzymany dopiero w polu karnym. Rzut rożny dla Ukrainy.

58

Czechy - Mołdawia 1:0 (59'). Zmiany w obu zespołach. Kral i Kusej za Hlozka i Sadilka. W Mołdawii Platica za Caimacova. I od razu Kral uderza z dystansu, broni bramkarz gości.

54

Czechy - Mołdawia 1:0 (55'). Koszmarny początek drugiej połowy Baboglo! Druga żółta kartka w ciągu kilku minut i czerwona! Mołdawia w dziesiątkę!

52

Błyskawiczna kontra Ukrainy, urwał się prawym skrzydłem Konoplia, jednak jego płaskie dośrodkowanie było niedokładne. W odpowiedzi w polu karnym Chiesa zablokowany przez Zabarnego. Rzut rożny dla Italii.

21:51

Czechy - Mołdawia 1:0 (49'). Caimacov wyszedł sam na sam ze Stankiem, ale miał bardzo ostry kąt i nie wykorzystał tej sytuacji.

21:50

Czechy - Mołdawia 1:0 (48'). Z rzutu wolnego uderza w mur Hlozek, także poprawka zablokowana. Żółta kartka dla Baboglo.

47

Zablokowany strzał z dystansu Dimarco. Rzut rożny.

46

Jedna zmiana u Włochów. Za Raspadoriego wchodzi Scamacca.

21:48

Rozpoczynamy drugą połowę w Leverkusen.

46

Czechy - Mołdawia 1:0 (46'). Dwie zmiany w Mołdawii w przerwie. Za Revenco i Motpana wchodzą Cojocaru oraz Damascan. Zaczynamy drugą połowę.

21:44

Oprócz Włochów i Czechów blisko awansu na Euro 2024 jest także Słowenia, która w decydującym meczu prowadzi u siebie z Kazachstanem 1:0 po golu Benjamina Sesko w 41. minucie z rzutu karnego.

45

Koniec pierwszej połowy w Leverkusen. Ukraina - Włochy 0:0.

Dobry mecz w Leverkusen, z przewagą, ale i nieskutecznością reprezentacji Włoch. Italia przy takim wyniku awansuje na Euro 2024, jednak Ukraina w tej pierwszej połowie pokazuje, że potrafi być groźna w swoich nielicznych kontratakach. Będzie na pewno ciekawie.

45

Czechy - Mołdawia 1:0 (przerwa). Koniec pierwszej połowy w Ołomuńcu. Czesi prowadzą po golu Doudery i są bardzo blisko Euro 2024.

45

Czechy - Mołdawia 1:0 (45'). Trzecia żółta kartka dla gości. Tym razem dla Posmaca.

42

Ogromne zamieszanie w polu karnym Ukrainy po akcji Chiesy. Zablokowani Frattesi i Barella, w końcu wyjaśnili to Ukraińcy.

40

Nieco spokojniejsze minuty w Leverkusen. Ale trzeba uczciwie przyznać, że dotąd tempo było bardzo wysokie.

32

Ależ blisko Italia! Znowu urwał się lewym skrzydłem Chiesa i zagrał przed bramkę, gdzie minimalnie spóźnił się Raspadori, by trafić wślizgiem do pustej bramki!

31

Jeszcze jedna szansa dla Włochów. Z bliska pudłuje Dimarco, a w dodatku zdaniem sędziów był na spalonym.

30

Czechy - Mołdawia 1:0 (31'). Groźnie Mołdawia! Z 16 metrów obok bramki uderza kat Polaków, Ion Nicolaescu.

29

Trubin ratuje Ukrainę! Po znakomitej kontrze Italii sam na sam z bramkarzem wyszedł Frattesi, ale wygrał ten pojedynek bramkarz Benfiki!

28

Czechy - Mołdawia 1:0 (30'). Druga żółta kartka dla Mołdawian. Ukarany Caimacov, również za faul taktyczny.

28

Po rzucie rożnym dla gości minimalnie obok bramki główkował Di Lorenzo!

27

Szarżował prawym skrzydłem Frattesi, Mykolenko zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

26

Długo rozgrywają piłkę Włosi. Ukraińcy mają konkretny plan - znaleźć odpowiedni moment do pressingu i błyskawicznej kontry.

23

Czechy - Mołdawia 1:0 (24'). Pierwsza żółta kartka w Ołomuńcu. Ukarany nią Revenco za faul na Douderze.

22

Wrzuca w pole karne Barella, ale prosto w ręce Trubina.

21

Czechy - Mołdawia 1:0 (23'). Okazja dla Mołdawii! Do strzału z powietrza doszedł po zamknięciu akcji na lewej stronie pola karnego Motpan, ale zupełnie skiksował.

20

Po centrze Zaniolo Di Lorenzo główkuje nad poprzeczką.

19

Kolejne dośrodkowania w ukraińskie pole karne, kolejne dobre interwencje ukraińskiej defensywy. Jest jeszcze korner dla gości.

18

Raspadori zablokowany przy strzale z 16 metrów. Dobry mecz w Leverkusen, nie ma zabawy w półśrodki u żadnej z drużyn. Będzie jeszcze korner dla Włochów.

17

Zagranie za linię obrony Włochów, Donnarumma uprzedził przed polem karnym Dowbyka i wybił piłkę głową.

16

Odpowiada strzałem z dystansu Barella! Ale i Anatolij Trubin popisuje się świetną interwencją!

15

Po szybkiej akcji Włochów goście sygnalizowali zagranie ręką rywala w polu karnym, jednak Chiesa ostatecznie wywalczył tylko korner.

14

Sudakow! Pomocnik Szachtara uderzył bardzo dobrze płasko z dystansu, ale odbił piłkę Donnarumma.

21:00

Czechy - Mołdawia 1:0 (14'). Gol! Czesi prowadzą z Mołdawią! Po kapitalnym kontrataku gospodarzy i podaniu Chorego, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje płaskim strzałem David Doudera!

12

Ależ groźnie atakował lewym skrzydłem Mudryk. Ograł na linii bocznej pola karnego Di Lorenzo, ale po jego wrzutce dobrze interweniował w polu karnym Dimarco.

11

Czechy - Mołdawia 0:0 (12'). Po dośrodkowaniu Provoda główkuje celnie Doudera, ale pewnie broni mołdawski bramkarz.

10

Czechy - Mołdawia 0:0 (11'). Pierwszy groźniejszy atak Czechów. Strzał Hlozka po rykoszecie odbija Railean.

8

Cygankow zagrywa z wolnego prosto w ręce Donnarummy.

8

Dowbyk faulowany taktycznie przez Buongiorno. Żółta kartka dla Włocha i groźny rzut wolny dla gospodarzy.

7

Kapitalna okazja dla Włochów! Po rzucie rożnym i zgraniu głową Zaniolo fatalnie kiksuje z kilku metrów Chiesa! Piłka otarła się o poprzeczkę.

6

Lewym skrzydłem szarżował Chiesa, wywalczył rzut rożny.

5

Dobry kontratak Ukrainy kończy się celnym strzałem z dystansu Cygankowa, jednak bardzo spokojnie łapie piłkę Donnarumma.

4

Czechy - Mołdawia 0:0 (5'). Pierwsza świetna szansa dla Mołdawii! Uderzenie z kilkunastu metrów Raty przerzucił nad poprzeczką Stanek.

3

Pierwsza akcja Włochów zakończyła się zablokowanym strzałem Raspadoriego.

2

W bieżącej relacji będziemy przede wszystkim opisywać to, co działo się w Leverkusen w meczu Ukraina - Włochy oraz informować na bieżąco o najważniejszych wydarzeniach w Ołomuńcu.

20:47

Zaczynamy mecze!

20:46

Za nami już hymny narodowe. Za chwilę zaczynamy!

20:44

Skład Mołdawian. Sędzią tego meczu będzie Szwajcar Sandro Scharer.

20:43

Tak zagrają dziś Czesi. Jest kilka zmian w porównaniu do meczu z Polską, choćby z powodu wyrzucenia Vladimira Coufala, Jana Kuchty i Jakuba Brabeca za aferę alkoholową.

20:41

Skład Ukrainy:

20:39

Skład Włochów na mecz z Ukrainą. Sędzią tego spotkania będzie Hiszpan Jesus Gil Manzano.

20:37

Ponadto dowiemy się, kto zajmie drugie miejsce w "polskiej" grupie E. Tu Biało-Czerwoni szans na awans już nie mają, ale cieszyć z niego mogą się dziś Czesi albo Mołdawianie, którzy spotkają się w Ołomuńcu. W zdecydowanie lepszej sytuacji są gospodarze, którzy potrzebują zaledwie remisu, a Mołdawia do historycznego awansu aż zwycięstwa.

20:36

W poniedziałek dojdzie do rywalizacji o dwa miejsca na Euro 2024, która rozstrzygnie się w dwóch meczach bezpośrednich. W grupie C Ukraina podejmie w niemieckim Leverkusen Włochy. W tym meczu gospodarze potrzebują wygranej, by zakwalifikować się już dziś na Euro i zepchnąć do baraży mistrzów Europy. Z kolei drużynie Luciano Spallettiego do szczęścia wystarczy remis. Wtedy Ukraina w drodze losowania drużyn z dywizji B także będzie mogła trafić do "polskiej" drabinki marcowych baraży.

20:33

Witamy serdecznie na relacji na żywo z dwóch spotkań ostatniej kolejki eliminacji do Euro 2024. W jednym z nich Ukraina zmierzy się w Leverkusen z Włochami, w drugim Czechy podejmą Mołdawię. Początek obu spotkań o godzinie 20:45.