2' Luke Shaw
47'
47' Nicolo Barella
54'
54' Bryan Cristante za Nicolo Barella
54'
54' Domenico Berardi za Ciro Immobile
55'
55' Leonardo Bonucci
67'
67' Leonardo Bonucci
84'
84' Lorenzo Insigne
86'
86' Federico Bernardeschi za Federico Chiesa
90'
90' Giorgio Chiellini
70'

70' Bukayo Saka za Kieran Trippier
74'

74' Jordan Henderson za Declan Rice
91'
91' Andrea Belotti za Lorenzo Insigne
96'
96' Manuel Locatelli za Marco Verratti
99'

99' Jack Grealish za Mason Mount
114'
114' Jorginho
118'
118' Alessandro Florenzi za Emerson
106'

106' Harry Maguire
120'

120' Marcus Rashford za Jordan Henderson
120'

120' Jadon Sancho za Kyle Walker

Relacja z meczu Włochy - Anglia

120  + 2'

Najlepszy zespół turnieju zdobywa mistrzostwo Europy! Włosi byli w całym Euro 2020 najlepsi i potwierdzili to także w rzutach karnych! Wspaniały sukces drużyny Roberto Manciniego, a za nami piękne mistrzostwa Europy, które zapamiętamy na bardzo, bardzo długo! WŁOSI MISTRZAMI EUROPY! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:3 Saka... NIE MAAAAAA! BRONI DONNARUMMAAA! WŁOSI MISTRZAMI EUROPY!!!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:3 Saka... Musi trafić!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:3 Jorginho... NIE MAAAA! PICKFORD ODBIŁ NA SŁUPEK I URATOWAŁ ANGLIKÓW!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:3 Jorginho... Jak trafi, to koniec!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:3 Sancho... NIE MA!!! BRONI DONNARUMMA! WŁOSI O GOLA OD MISTRZOSTWA!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:3 Sancho...

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:3 GOOOL! Bernardeschi uderza w sam środek, ale skutecznie!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:2 Bernardeschi...

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:2 Rashford...NIE MA! TYLKO SŁUPEK!!!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:2 Rashford...

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:2 GOOOL! Włoch uderzył poza zasięgiem Pickforda!

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:1 Bonucci...

120  + 2'

Anglia - Włochy 2:1 GOOOL! Maguire bardzo pewnie wykorzystuje karnego! W okienko!

120  + 2'

Anglia - Włochy 1:1 Maguire...

120  + 2'

Anglia - Włochy 1:1 Belotti... NIE MA! Odbija piłkę Pickford!!!

120  + 2'

Anglia - Włochy 1:1 Belotti...

120  + 2'

Anglia - Włochy 1:1 GOOOL! Kane uderzył mocno, nie do obrony dla Donnarummy!

120  + 2'

Anglia - Włochy 0:1 Kane...

120  + 2'

Anglia - Włochy 0:1 GOOOL! Berardi zmylił Pickforda!

120  + 2'

Anglia - Włochy 0:0 Berardi...

120  + 2'

Zaczynamy rzuty karne! Rozpoczynają Włosi!

120  + 2'

KONIEC MECZU! ANGLIA - WŁOCHY 1:1! O MISTRZOSTWIE EUROPY ZADECYDUJĄ RZUTY KARNE! CO ZA MECZ, CO ZA TURNIEJ!

120  + 2'

Bardzo niedokładne dośrodkowanie Di Lorenzo wypada poza boisko.

120

Bernardeschi strącił piłkę głową na pierwszym słupku, ale nikt nie zamknął akcji! Trzy minuty doliczone.

120

Podwójna zmiana w reprezentacji Anglii. Rashford i Sancho za Hendersona i Walkera.

119

Florenzi wywalczył rzut rożny.

118

Zmiana w zespole włoskim. Florenzi za Emersona.

117

Bernardeschi trafił z bliska w rękę Stonesa w polu karnym. O karnym nie ma mowy.

115

Po rzucie wolnym dla Anglii dobrze na przedpolu interweniował Donnarumma. Pięć minut do rzutów karnych!

113

Groźnie starcie Jorginho z Grealishem! Obaj potrzebują pomocy, ale to był bardzo brzydki faul Włocha. Żółta kartka dla Jorginho i powinien być on wdzięczny sędziemu, że tylko żółta.

111

Chiellini znakomicie zastępuje Sterlinga w polu karnym! Było groźnie!

109

Groźna kontra Włochów, w której na spalonym znalazł się Belotti.

108

Zamieszanie pod bramką Włochów! Zablokowany jeden z gospodarzy w polu karnym, potem ryzykowna, ale skuteczna interwencja na przedpolu Donnarummy.

107

Rzut wolny z około 30 metrów. Na mocny strzał zdecydował się Bernardeschi, ale na raty złapał piłkę Pickford.

106

Wznawiamy grę!

105

Koniec pierwszej części dogrywki! Jeszcze 15 minut i o mistrzostwie Europy zadecydują rzuty karne!

105

Minuta doliczona.

105

Locatelli zablokowany przy próbie uderzenia z dystansu.

103

Szansa dla Włochów!!! Po akcji Emersona Locatelli i Bernardeschi nie zdołali trafić w piłkę przed bramką Pickforda!

101

Grealish z piłką w polu karnym, ale nie porozumiał się w akcji dwójkowej z Saką. Od bramki Donnarumma.

99

Zmiana także u Anglików. Grealish zastępuje Mounta.

98

Strzał z dystansu Belottiego zablokowany. Piłka w rękach Pickforda.

97

Phillips! Angielski pomocnik uderzył mocno z dystansu obok bramki Donnarummy!

96

Zmiana w reprezentacji Włoch. Locatelli za Verrattiego.

96

Szybka akcja Anglików, ale Chiellini znakomicie zatrzymał Sterlinga w polu karnym! Tylko rzut rożny dla Anglii!

94

Sporo fauli z obu stron na początku tej dogrywki.

92

Faul w ofensywie Emersona na Hendersonie.

91

Rozpoczynamy dogrywkę!

91

Belotti zmienia przed dogrywką Insigne.

90  + 6'

Włosi zdominowali Anglię w drugiej połowie i doprowadzili do zasłużonego wyrównania. To oni wydawali się być bliżej zwycięskiego gola, ale będzie dogrywka, w której wszystko może się zdarzyć.

90  + 6'

KONIEC PODSTAWOWEGO CZASU GRY! ANGLIA - WŁOCHY 1:1, BĘDZIE DOGRYWKA!

90  + 6'

Pomylił się Chiellini i musiał faulować Sakę. Żółta kartka.

90  + 5'

Sekundy pozostały do dogrywki. Dośrodkowanie Berardiego nie dotarło do Bernardeschiego. Walker zgrał piłkę do Pickforda.

90  + 2'

Dośrodkowanie Bernardeschiego z prawego skrzydła nie znalazło adresata w polu karnym.

90

Sześć minut doliczył Bjorn Kuipers!

89

Efektowna akcja indywidualna Sterlinga. Popędził z piłką, wpadł w pole karne, ale naciskany przez Bonucciego wyjechał poza linię końcową.

87

Przerwa w grze, bo na murawę wtargnął intruz z trybun. Czterech porządkowych przez dłuższy czas nie potrafiło go złapać.

86

Zła informacja dla Włochów! Chiesa opuszcza boisko z urazem, a grał znakomicie! Zmienia go Bernardeschi!

85

Bardzo niecelny strzał z dystansu Shawa.

84

Żółta kartka dla Insigne.

83

Chiesa wrócił do gry. A teraz atak reprezentacji Anglii! Przedarł się lewym skrzydłem Mount, ale jego dośrodkowania nie opanował w polu karnym Saka!

81

Ma problem z prawą kostką Federico Chiesa. Jest mu udzielana pomoc medyczna. Przerwa w grze.

80

Tak do remisu doprowadził Leonardo Bonucci.

79

Chiesa w indywidualnym kontrataku! Przed polem karnym przegrał jednak pojedynek z Walkerem!

77

Niespełna kwadrans do końca. Teraz to Włosi kontrolują to spotkanie, są bardzo groźni w drugiej połowie! Czy zdołają jeszcze to wygrać?

75

Cristante nie opanował piłki przy próbie wejścia z nią w pole karne!

74

Druga zmiana u Anglików. Henderson za Rice'a.

73

Berardi!!! Kapitalna piłka za linię obrony, Berardi uprzedził Pickforda, ale z powietrza uderzył nad poprzeczką!

71

Saka zmienia Trippiera! Anglia wraca do gry z czwórką w obronie.

70

Wyraźna przewaga Włochów w drugiej połowie przyniosła skutek! Gramy od nowa, do końca meczu zaledwie 20 minut, potem dogrywka!

68

Niezbyt udane dośrodkowanie Emersona zakończyło się golem! Akcję strzałem głową zamykał Verratti, ale jego uderzenie sparował na słupek Pickford! Do piłki najszybszy był jednak Bonucci i z bliska doprowadził do wyrównania! REMIS!

67

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LEONARDO BONUCCI! REMIS!

66

Włosi wywalczyli rzut rożny.

64

Po kornerze głową uderza Stones, ale końcówkami palców odbija piłkę Donnarumma!

63

Anglicy zdobywają rzut rożny.

62

Fenomenalna interwencja Pickforda!!! Po indywidualnej akcji Chiesy przeciwko kilku obrońcom Włoch zdołał dojść do strzału z kilkunastu metrów! Jego płaskie uderzenie kapitalnie jedną ręką obronił Pickford!

60

Po akcji Włochów piłkę w polu karnym opanował z pomocą ręki Emerson. Rzut wolny dla Anglii.

59

Anglia już skupiona na defensywie. Włochów czeka bicie głową w mur, być może do samego końca spotkania.

57

Pierwsza bardzo dobra okazja dla Włochów! Po szarży lewym skrzydłem Chiesy piłkę w polu karnym przejął Insigne, ale jego strzał z ostrego kąta odbił Pickford!

56

Po rzucie wolnym do strzału głową doszedł Maguire, jednak uderzył bardzo niedokładnie.

55

Żółta kartka dla Bonucciego za faul na Sterlingu.

54

Zmiany w reprezentacji Włoch. Schodzą Barella i Immobile, wchodzą Cristante i Berardi.

53

Indywidualna akcja Insigne, który ściął z lewego skrzydła do środka, ale uderzył bardzo, bardzo niecelnie!

52

Tak wygląda wypełnione 60 tysiącami kibiców legendarne Wembley.

51

Insigne wyraźnie się pomylił! Uderzył obok bramki Pickforda.

50

Insigne faulowany 18 metrów przed bramką Pickforda! Może być bardzo groźnie!

49

Sterling próbował wejść z piłką między Chielliniego i Bonucciego, przewrócił się, ale Kuipers ani myślał odgwizdać rzutu karnego.

47

Faulowany Kane, faulował Barella. Żółta kartka dla Włocha, pierwsze napomnienie w tym spotkaniu.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn wrócili na boisko. Nie ma zmian w żadnej z drużyn!

45  + 4'
45  + 4'

Anglicy rozpoczęli to spotkanie w najlepszy możliwy sposób - od gola Luke'a Shawa już w drugiej minucie gry i tą bramką ustawili sobie dużą część pierwszej połowy. Dopiero w jej ostatnich minutach Włosi zdołali dojść do głosu, ale stworzyli w ofensywie zdecydowanie zbyt wiele, aby powiedzieć, że wyrównanie było blisko. Anglia ma jednobramkową przewagę i jest o krok bliżej mistrzostwa Europy!

45  + 4'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! ANGLIA PROWADZI Z WŁOCHAMI 1:0!

45  + 4'

Bonucci huknął bardzo niecelnie z dystansu.

45  + 3'

Kombinacja Anglików przed polem karnym zakończona złym podaniem Sterlinga.

45  + 2'

Strzał z pierwszej piłki Immobile zablokowany przez Stonesa! Jeszcze próbował poprawić Verratti, ale jego uderzenie z dystansu łapie Pickford!

45

Emerson zwiódł dwóch obrońców na skraju szesnastki, ale już w polu karnym został zatrzymany przez trzeciego. Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy!

44

Efektowna akcja środkiem pola Rice'a! Zabrakło jednak decydującego podania do napastnika!

43

Długa piłka w pole karne do Sterlinga, ale tego twardo wyblokował Di Lorenzo.

42

Dobrze zachowała się angielska defensywa po centrze Verrattiego. Włosi jednak utrzymali się przy piłce.

41

Rzut wolny dla Włochów. Do bramki około 35 metrów.

39

Na spalonym Immobile.

38

Ostro faulował Emerson Rice'a w środku pola. Trybuny domagały się żółtej kartki, ale sędzia Kuipers jeszcze się wstrzymał.

36

Ależ powalczył na lewym skrzydle Shaw! Jego dośrodkowanie wybił z piątego metra Emerson!

35

CHIESA! Kapitalna indywidualna akcja włoskiego skrzydłowego, ale mocny płaski strzał z 20 metrów okazał się minimalnie niecelny!

34

Próba akcji dwójkowej Mounta ze Sterlingiem, ale zawodnik Chelsea zagrał w polu karnym niedokładnie!

32

Włosi przeszli do ataku pozycyjnego. Anglia cofnięta na własną połowę.

30

Pół godziny gry za nami. Anglicy prowadzą od 2. minuty i kontrolują boiskowe wydarzenia. Włosi są zaskakująco bezradni.

29

Z trybun dzisiejsze spotkanie oglądają m.in. David Beckham i Tom Cruise.

28

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Insigne.

27

Na spalonym Trippier.

25

Sterling próbował indywidualnie środkiem wbić się z piłką w pole karne, ale nie zdołał minąć znakomicie ustawionego Bonucciego.

24

Jorginho na razie wrócił na boisko.

23

Na razie Jorginho utykając opuszcza murawę. Nie wygląda to optymistycznie dla Włochów.

21

Dominacja Anglii od pierwszych minut jest na razie bezdyskusyjna. Teraz na murawę padł Jorginho, który potrzebuje pomocy medycznej.

19

Duże problemy od początku spotkania mają Włosi. Widać, że szybko stracona bramka nie pozostała bez wpływu na ich postawę.

17

W akcji Włochów na minimalnym spalonym został złapany Emerson.

16

W taki sposób Luke Shaw dał prowadzenie Anglikom już w drugiej minucie spotkania!

15

Kolejne dośrodkowania w pole karne Włochów. Centrę Mounta ostatecznie przejmuje Donnarumma.

14

Mount wywalczył rzut rożny dla Anglii.

14

Złapał dośrodkowanie rywali Donnarumma, próbował rozpocząć groźną kontrę, ale w niej zatrzymany został Immobile.

13

Znowu znakomicie rozegrał piłkę Kane! Po dośrodkowaniu Trippiera Włosi wybijają na rzut rożny.

12

Bramka Luka Shawa jest najszybszym golem w historii meczów finałowych mistrzostw Europy!

12
11

Zagranie Insigne w kierunku Immobile zdołał przejąć Pickford.

10

Kolejna dobra akcja Anglii! Świetne prostopadłe podanie Walkera, ale Trippier nie zdołał ze skrzydła dograć piłki przed bramkę do Sterlinga!

8

Insigne uderza nad poprzeczką bramki Pickforda! Angielscy kibice odetchnęli z ulgą!

7

Szarżujący Chiesa faulowany przez Shawa blisko narożnika pola karnego. Rzut wolny dla Włochów.

6

To jest niezwykłe. Niespełna trzech minut potrzebowaliśmy na to, by dowiedzieć się, że Gareth Southgate trafił ze zmianą ustawienia "w dziesiątkę"! Asysta Trippiera, gol Shawa - akcja wahadłowych daje Anglikom prowadzenie!

4

Niesamowite! Kane kapitalnie poprowadził kontratak środkiem i zagrał piłkę na prawe skrzydło. Stamtąd dośrodkował ją Kieran Trippier, a akcję zamknął idealnym strzałem z powietrza drugi z wahadłowych - Luke Shaw! Piłka od słupka wpada do siatki, Donnarumma nawet nie drgnął! ANGLIA PROWADZI 1:0!

2

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LUKE SHAW! ALEŻ POCZĄTEK ANGLII!!!

2

Dobra interwencja Maguire po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Rusza kontra Anglii i...

2

Naciskany Maguire wybija piłkę głową na rzut rożny. Korner dla Italii.

1

Pierwszy gwizdek arbitra Kuipersa i ZACZYNAMY WIELKI FINAŁ EURO 2020!

20:54

Czas na hymny narodowe!

20:49

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Wembley!

20:49

Trwa krótka ceremonia przed dzisiejszym finałem! Do meczu już tylko 10 minut!

20:40

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie doświadczony holenderski arbiter - Bjorn Kuipers.

20:36

Włosi grają swoją żelazną jedenastką, w systemie 4-3-3. Roberto Mancini stawia na tę samą jedenastkę, co w półfinale z Hiszpanią. Oczywiście, nie ma w niej poważnie kontuzjowanego Leonardo Spinazzoli, którego zastępuje Emerson Palmieri.

20:35

Skład reprezentacji Włoch: Gianluigi Donnarumma - Giovanni Di Lorenzo, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Emerson Palmieri - Marco Verratti, Jorginho, Nicolo Barella - Federico Chiesa, Ciro Immobile, Lorenzo Insigne.

20:33

Gareth Southgate zaskoczył i na finał wybrał ustawienie, którym Anglicy na tym turnieju grali tylko raz - w meczu 1/8 finału z Niemcami, wygranym 2:0. W porównaniu do półfinału z Danią (2:1) nastąpiła jedna zmiana - za skrzydłowego Bukayo Sakę zagra boczny obrońca Kieran Trippier, co oznacza przejście na grę trójką stoperów - z 4-2-3-1 na 5-2-2-1. Warto zaznaczyć, że z powodu kontuzji nawet z ławki nie zagra dzisiaj Phil Foden.

20:32

Skład reprezentacji Anglii: Jordan Pickford - Kieran Trippier, Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw - Declan Rice, Kalvin Phillips - Mason Mount, Raheem Sterling - Harry Kane..

20:30

W grupie zespół Roberto Manciniego zaliczył komplet zwycięstw bez straty gola. Italia pokonywała Turcję i Szwajcarię 3:0, a następnie w rezerwowym składzie ograła skromnie Walię 1:0. W 1/8 finału Włosi potrzebowali dogrywki, aby pokonać Austrię 2:1, a w hitowym ćwierćfinale wygrali z Belgią również 2:1. Najtrudniej Italii było już w półfinale, gdzie została ona zdominowana przez Hiszpanię, ale za sprawą remisu 1:1 Włosi dociągnęli w rzutach karnych, a w nich zachowali więcej zimnej krwi od swojego rywala.

20:28

Włosi z kolei to aż czterokrotni mistrzowie świata (1934, 1938, 1982 i 2006), ale mistrzostwo Europy udało im się zdobyć tylko jeden jedyny raz i było to równie dawno, co mistrzostwo świata ich dzisiejszych rywali. Miało to miejsce w 1968 roku, gdy w finale Italia pokonała Jugosławię 2:0.

20:26

Reprezentacja Anglii w tym turnieju straciła tylko jednego gola! Anglicy w grupie skromnie pokonali Chorwację (1:0) i Czechy (1:0), a także zremisowali ze Szkocją (0:0). W 1/8 finału drużyna Garetha Southgate'a odpędziła złe demony i pokonała na Wembley Niemców 2:0, a później okazali się lepsi także od Ukrainy (4:0) i Danii (2:1 po dogrywce).

20:23

Reprezentacja Anglii jeszcze nigdy nie była mistrzem Europy, a wielki turniej wygrała tylko raz - gdy w 1966 roku drużyna Alfa Ramseya sięgnęła po mistrzostwo świata. Teraz zespół Garetha Southgate'a także ma szansę na zapisanie się w historii futbolu. Angielscy kibice śpiewają "Football's coming home!" Czy tak rzeczywiście będzie?

20:22
20:20

Czas na ostatnie spotkanie tego wspaniałego turnieju, jakim jest Euro 2020! Na londyńskim Wembley zmierzą się dwie zdecydowanie najlepsze drużyny na tych mistrzostwach. Anglia czy Włochy - kto sięgnie po mistrzostwo starego kontynentu? Przekonamy się w ciągu najbliższych trzech godzin!

20:18

Witamy serdecznie na relacji na żywo z wielkiego finału Euro 2020, w którym Anglia zmierzy się z Włochami! Początek spotkania na Wembley o 21:00!