0
Włochy
Szwajcaria
24'
24' Francesco Acerbi za Giorgio Chiellini
26'
26' Manuel Locatelli
52'
52' Manuel Locatelli
69'
69' Federico Chiesa za Lorenzo Insigne
70'
70' Rafael Toloi za Domenico Berardi
86'
86' Matteo Pessina za Manuel Locatelli
86'
86' Bryan Cristante za Nicolo Barella
89'
89' Ciro Immobile
46'

46' Mario Gavranovic za Haris Seferovic
49'

49' Mario Gavranovic
57'

57' Steven Zuber za Fabian Schaer
58'

58' Silvan Widmer za Kevin Mbabu
76'

76' Ruben Vargas za Xherdan Shaqiri
79'

79' Breel Embolo
84'

84' Djibril Sow za Remo Freuler

Relacja z meczu Włochy - Szwajcaria

90  + 3'

Od początku tego spotkania było jasne i oczywiste, kto jest drużyną lepszą. Włosi odnieśli drugie bardzo efektowne zwycięstwo na tym turnieju i już są pewni gry w fazie pucharowej! Szwajcarów czeka z kolei mecz o wszystko z Turcją. Tymczasem z naszej strony to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje na Sport.pl!

90  + 3'

Koniec spotkania! Włosi rozbijają Szwajcarów 3:0 i jako pierwsi zapewniają sobie awans do fazy pucharowej Euro 2020! W pełni zasłużony triumf Italii po znakomitej grze!

90  + 2'

Sow uderza z dystansu tak, że... nie będzie kontry Włochów.

90

Trzy minuty doliczone.

90

W najtrudniejszej ze wszystkich swoich sytuacji Immobile uderzył mocno i kąśliwie z około 25 metrów, a jego uderzenie zaskoczyło Sommera! 3:0 dla Włochów!

89

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! A JEDNAK, DOCZEKAŁ SIĘ! CIRO IMMOBILE!

86

To był wieczór Locatellego i właśnie on przy aplauzie opuszcza boisko! Zmienia go Pessina. Cristante z kolei zmienia Barellę.

84

Zmiana u Szwajcarów. Sow za Freulera.

83

Sommer wygrywa pojedynek z Immobile, ale jeszcze wcześniej zdaniem sędziego Włoch faulował Akanjiego.

81

Vargas na spalonym.

79

Żółta kartka dla Embolo. Tymczasem na murawie leży kopnięty przez niego Barella, który potrzebuje pomocy medycznej.

76

Vargas zmienia Shaqiriego.

75

I powtórka z rozrywki! Po akcji Chiesy w kontrataku Immobile znowu pudłuje w pojedynku z bramkarzem!

73

Immobile! Znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale z ostrego kąta uderzył obok bramki!

72

Immobile blokowany w polu karnym, po chwili składna kontra Szwajcarów i Shaqiri także ofiarnie zablokowany w szesnastce przez Acerbiego!

70

Na spalonym złapany Gavranović.

69

Jednak podwójna zmiana u Włochów. Schodzą Insigne i Berardi, wchodzą Chiesa i Toloi.

66

Federico Chiesa za chwilę pojawi się na boisku!

64

Było groźnie! Donnarumma ratuje Włochów! Bramkarz (jeszcze) Milanu wygrywa pojedynek z Zuberem!

61

Wreszcie jakiś atak Szwajcarów. Indywidualnie zagrał Shaqiri, ale też uderzył zza pola karnego nad bramką!

58

... oraz Widmer za Mbabu.

57

Zmiany w reprezentacji Szwajcarii. Zuber za Schaera...

55

Ciekawe, jak teraz zareaguje Szwajcaria. Czy jeszcze nawiąże walkę? A może jest już pozamiatane przy tak grających Włochach? To się okaże w najbliższych minutach.

53

Szwajcarzy się wyszumieli, a Włosi zdobywają drugą bramkę! Wspaniały strzał Locatellego z około 23 metrów! Płaski, mocny i precyzyjny! Sommer nawet się nie ruszył! 2:0!

52

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MANUEL LOCATELLI PO RAZ DRUGI!

51

Pierwsze minuty dla Szwajcarii, ale już Włosi mieli bardzo groźną kontrę. Berardi zagrał jednak niedokładnie!

49

Gavranović fauluje Bonucciego pod polem karnym rywala i ogląda żółtą kartkę. Zasłużoną.

47

I już Szwajcarzy próbowali zaatakować. Zdobyli rzut rożny, który zakończył się bardzo niecelnym uderzeniem głową Schaera.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Jedna zmiana u Szwajcarów. Gavranović za Seferovicia.

45
45

Koniec pierwszej połowy! Włosi prowadzą ze Szwajcarią 1:0! Absolutna dominacja znakomicie grających piłkarzy Roberto Manciniego. Szwajcarzy nie wiedzą, co się dzieje, i mogą się cieszyć, że do przerwy stracili tylko jednego gola.

45

Embolo próbował minąć na prawej stronie Acerbiego, ale przegrał ten pojedynek. Dwie minuty doliczone.

42

Dobre podanie za linię obrony do Immobile! Ten ledwo zdążył przed linią końcową, ale oddał strzał! Sommer odbił piłkę!

40

Jeszcze jeden korner. Ale to jest dominacja Italii!

39

Jeszcze jedna kontra z udziałem Spinazzoli, ale teraz kończy się tylko na rzucie rożnym.

38

Kolejna kontra! Spinazzola zakręcił Schaerem, jednak uderzył nieznacznie obok bramki!

37

Kontra Włochów, jednak Berardi zablokowany przy strzale z dystansu!

36

Wreszcie lepsza akcja Szwajcarów, ale dośrodkowanie Rodrigueza zablokowane. Rzut rożny.

35

Na spalonym złapany Immobile.

33

Szwajcaria na razie nie istnieje na boisku, a tu kolejny atak Włochów! Immobile zakręcił obrońcą, ale zatrzymał go wychodzący Sommer. Jeszcze wkręcać próbował z ostrego kąta Insigne, jednak wybił piłkę Akanji!

30

Zbyt długie zagranie Bonucciego w kierunku Immobile. Mija pół godziny gry, niezwykle imponujące w wykonaniu Italii!

27

Kapitalne długie podanie Locatellego na prawe skrzydło do Berardiego, Berardi popędził i poradził sobie z obrońcą, po czym wyłożył piłkę na piąty metr, a tam był... tak, tak... Locatelli! Ten dopełnił formalności! Co za akcja graczy Sassuolo! 1:0 dla Włochów!

26

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MANUEL LOCATELLI!

24

Acerbi zastępuje Chielliniego!

24

Ależ to jest pech Chielliniego! Przed chwilą nieuznana bramka, teraz kontuzja. Wybił piłkę poza boisko i zdjął opaskę kapitańską. To koniec meczu dla doświadczonego Włocha! Ależ szkoda!

21

A JEDNAK NIE!!! VAR interweniował i sędzia anulował gola! Chiellini w tym zamieszaniu dotknął piłkę ręką!

20

Po dośrodkowaniu Insigne piłka spadła między Akanjiego, Xhakę i Chielliniego, ale to właśnie obrońca Juventusu spisał się w tej sytuacji zdecydowanie najprzytomniej i z kilku metrów skierował piłkę do siatki! 1:0 dla Włochów!

19

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! GIORGIO CHIELLINI!

18

Spinazzola jest bardzo aktywny! Teraz w walce z Mbabu wywalczył rzut rożny.

16

Insigne huknął z dystansu bardzo niecelnie.

15

W pierwszych trzech minutach Szwajcarzy radzili sobie nieźle, ale teraz zostali stłamszeni przez Włochów. Widać, że te ataki wpłynęły na Helwetów pod względem mentalnym, bo teraz są oni skupieni na własnej połowie.

12

Insigne przewrócił się w starciu z rywalem w polu karnym Szwajcarów! O karnym nie było mowy.

11

Setka dla Włochów! Kapitalnie na lewej stronie przedarł się Spinazzola i dośrodkował idealnie na głowę Immobile! Ten jednak przestrzelił!

9

Bardzo agresywnie atakują Włosi Szwajcarów już na ich połowie. I teraz dominują.

7

6

Piłka za linię obrony w kierunku Insigne, ten zgrywał ją przed bramkę, jednak w ręce Sommera.

4

Rodriguez szukał podania w pole karne do któregoś z napastników, ale jego zagranie zostało przecięte.

3

W pierwszych minutach częściej przy piłce Szwajcaria, ale gdy tylko Włosi przejęli piłkę, popędził Insigne i zrobiło się groźnie! Przed polem karnym znakomicie interweniował wracający Xhaka.

20:58

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz w Rzymie!

20:44

Piłkarze obu drużyn już na murawie Stadio Olimpico! Czas na hymny narodowe!

20:32

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Rosjanin Siergiej Karasiew.

20:31

Skład reprezentacji Szwajcarii: Sommer - Elvedi, Schaer, Akanji - Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez - Shaqiri - Embolo, Seferović.

20:30

Skład reprezentacji Włoch: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola - Barella, Jorginho, Locatelli - Berardi, Immobile, Insigne.

20:26

Włosi i Szwajcarzy to najwyżej notowane drużyny w grupie A, ale tylko gospodarze dzisiejszego meczu w Rzymie zdołali wygrać w swoim pierwszym spotkaniu. Piłkarze Roberto Manciniego rozbili Turcję 3:0 i pokazali, że powinni się liczyć na tym turnieju. Szwajcaria z kolei nie wykorzystała szansy na zwycięstwo w meczu z Walią, jedynie remisując 1:1. To sprawia, że Helweci muszą walczyć o jak najlepszą sytuację przed ostatnim meczem z Turcją. Ten zespół, który dziś nie wygra, będzie musiał walczyć do upadłego o awans w ostatniej kolejce.

20:25

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki grupy A Euro 2020, w którym Włochy zagrają ze Szwajcarią! Początek spotkania o 21:00!