Walia
39'
39' Matteo Pessina
46'
46' Francesco Acerbi za Leonardo Bonucci
75'
75' Bryan Cristante za Jorginho
75'
75' Giacomo Raspadori za Federico Bernardeschi
79'
79' Matteo Pessina
87'
87' Gaetano Castrovilli za Matteo Pessina
89'
89' Salvatore Sirigu za Gianluigi Donnarumma
51'

51' Joe Allen
55'

55' Ethan Ampadu
60'

60' Kieffer Moore za Joe Morrell
74'

74' Harry Wilson za Daniel James
79'

79' Chris Gunter
86'

86' David Brooks za Gareth Bale
86'

86' Ben Davies za Neco Williams
86'

86' Dylan Levitt za Joe Allen

Relacja z meczu Włochy - Walia

90  + 3'

Grupa A 1. Włochy 9 punktów, gole 7:0 2. Walia 4 punkty, 3:2 3. Szwajcaria 4 punkty, 4:5 4. Turcja 0 punktów, 1:8

90  + 3'

Włochy 1:0 Walia Koniec meczu! Włosi szczęśliwi, bo w pięknym stylu wygrali grupę. Ale Walijczycy też nie płaczą, bo awansowali do fazy pucharowej z drugiego miejsca

89

Szwajcaria 3:1 Turcja Wszystko wskazuje, że Szwajcaria zajmie trzecie miejsce w grupie, bo choć też ma cztery punkty (jak Walia), to ma gorszy bilans bramek

85

Dla Włochów będzie to już dziewiąty mecz z rzędu z zachowaniem czystego konta. Mancini zaraz zdejmie Donnarummę i wpuści Sirigu

75

Włochy 1:0 Walia Bale! Ależ spartaczył doskonałą okazję. Walijczyk strzelał z woleja, ale piłka pofrunęła wysoko nad poprzeczką

70
68

Szwajcaria 3:1 Turcja Xherdan Shaqiri oddaje mocny strzał! Gol! Gol! Gol! To już jego drugi gol dziś!

65

Włochy 1:0 Walia Włochy w natarciu! Walijczycy są zamknięci na własnej połowie

63

Szwajcaria 2:1 Turcja A jednak! Turcja wraca do gry! Irfan Kahveci popisał się pięknym uderzeniem z dystansu!

61

Szwajcaria 2:0 Turcja Godzina gry za nami. Szwajcarzy prowadzą i nie zanosi się na to, że sytuacja się zmieni. Słabiutka gra Turków

56

Włochy 1:0 Walia [b]Ethan Ampadu zaatakował tzw. nakładką Bernardeschiego! Czerwona kartka![/b]

52

Włochy 1:0 Walia Verratti przeskoczył nad piłką, a Bernardeschi huknął z rzutu wolnego w słupek

49

Włochy 1:0 Walia Bastoni sfaulował Bale'a, ale kartki nie zobaczył. A Walijczycy nie zamienili rzutu wolnego w groźną sytuację

46

Zaczynamy drugą połowę! Przypomnijmy: w tej chwili 1. miejsce w grupie zajmują Włosi (9 pkt), a drugie Walia, która wyprzedza Szwajcarię. Obie drużyny mają po 4 pkt - w takim wypadku decyduje najpierw bilans bezpośrednich spotkań (ale tam padł remis 1:1), a następnie bilans bramkowy. I tu lepsi są Walijczycy, bo mają bilans +1 (3:2), a Szwajcarzy -1 (3:4). Szwajcarzy muszą więc strzelić dwa gole, żeby wyprzedzić Walijczyków (jeśli ci przegrają 0:1).

18:49
18:47

Włosi prowadzą z Walią po golu Pessiny i dominują rywali. Z kolei Szwajcarzy ogrywają Turków 2:0, ale Sommer musiał się popisać kilkoma interwencjami

45

Jeżeli Włosi wygrają 3:0, a Szwajcarzy 2:0, to o tym, kto awansuje, zadecyduje liczba kartek! Szwajcarzy i Walijczycy mogą zakończyć grupę z takim samym dorobkiem goli i punktów. Oczywiście zespół, który zobaczył mniej kartek, będzie wyżej w tabeli.

44
42

Wirtualna tabela 1. Włochy 9 punktów, gole 7:0 2. Walia 4 pkt, 3:3 3. Szwajcaria 4 pkt, 3:4 4. Turcja 0, 0:7

40

Włoch 1:0 Walia Włosi sprytnie rozegrali rzut wolny! Verratti dośrodkował na bliższy słupek, gdzie wbiegł Matteo Pessina! Piłkarz Atalanty strzela gola!

38

Włochy 0:0 Walia Znowu faulowany Verratti. Rozgrywający PSG dopiero wrócił po kontuzji i zachwyca. Walijczycy potrafią go zatrzymać jedynie faulem

35

Szwajcaria 2:0 Turcja Turcy mieli być czarnym koniem turnieju, ale są chyba największym rozczarowaniem. Nie strzelili jeszcze gola, a stracili aż siedem

31
30

Włochy 0:0 Walia Chiesa! Skrzydłowy Juventusu z bliskiej odległości huknął na bramkę, ale kopnął bardzo niecelnie

28

Wirtualna tabela A 1. Włochy 7 pkt 2. Walia 5 2. Szwajcaria 4 4. Turcja 0

26

Szwajcaria 2:0 Turcja GOOOOOOOOOOOOL! SZWAJCARIA POWIĘKSZA PRZEWAGĘ! Xherdan Shaqiri popisał się pięknym strzałem zza pola karnego!

24

Włochy 0:0 Walia Belotti strzelał z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę. Szybka odpowiedź Walijczyków. Wrzutka w pole karne! Ramsey jednak dotknął piłki ręką

20

Włochy 0:0 Walia Włosi mają problem z zagrożeniem Walijczykom, ale i tak grają lepiej niż Gareth Bale i spółka. Gigio Donnarumma nie ma za dużo roboty

16

Szwajcaria 1:0 Turcja Sommer znowu ratuje Szwajcarów. Dobre piąstkowanie bramkarza oddaliło zagrożenie

14

Włochy 0:0 Walia Italia zaczyna dominować. Kolejne groźne dośrodkowanie Chiesy

11

Włochy 0:0 Walia Długa piłka w kierunku Belottiego, ale napastnik Włoch nie sięgnął piłki

9

Włochy 0:0 Walia Verratti sfaulował rywala w środku pola, ale Walijczycy nie potrafili dobrze rozegrać stałego fragmentu gry

6

Szwajcaria 1:0 Turcja Seferović popatrzył, przymierzył zza pola karnego i goooooooooooooooool! Szwajcaria wychodzi na prowadzenie!

5

Szwajcaria 0:0 Turcja Cudowna parada Sommera ratuje Szwajcarów przed utratą bramki

3

Włochy 0:0 Walia Dośrodkowanie w pole karne! Donnarumma łapie piłkę

3

Włochy 0:0 Walia Jorginho sfaulował Jamesa w środkowej strefie boiska. Na razie obie drużyny się badają

1

GRAMY!

17:54

Skład Turcji: Cakir, Celik, Demiral, Soyuncu, Muldur, Tufan, Under, Calhanoglu, Kahveci, Ayhan, Yilmaz.

17:52

Skład Szwajcarii: Sommer, Elvedi, Akanji, Rodriguez, Widmer, Freuler, Xhaka, Zuber, Embolo, Seferovic, Shaqiri.

17:50

Walia wychodzi za to podstawowym składem: Ward, Gunter, N. Williams, Rodon, Allen, Ramsey, Bale, C. Roberts, Ampadu, Morrell, James.

17:48

Co ważne, Włosi postanowili dać szanse aż siedmiu zmiennikom. Do podstawowej jedenastki wraca też Marco Verratti, który nie był gotowy do gry od początku turnieju. Skład Włochów: Donnarumma - Toloi, Bonucci, Bastoni, Emerson - Barella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Belotti, Bernardeschi

17:46

Włosi wiedzą więc, że by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie, muszą uniknąć porażki z Walią. Za to Walia musi wygrać, by zająć 1. miejsce w grupie. Jeśli zremisuje, na pewno będzie 2. W przypadku porażki może spaść na pierwsze miejsce tylko jeśli Szwajcaria wygra z Turcją i w dodatku Szwajcarzy będą mieli lepszy bilans bramkowy (obecnie mają 1:4, a Walia 3:1). W przypadku równej liczby punktów najpierw rozstrzygający jest bezpośredni mecz, ale Walia zremisowała ze Szwajcarią 1:1. Za to w najgorszej sytuacji jest Turcja. By myśleć o awansie musi wygrać ze Szwajcarami i wtedy na pewno zajmie 3. miejsce w grupie z 3 pkt. Turkowie będą musieli czekać wtedy na wyniki innych grup (do 1/8 awansują cztery z sześciu zespołów z trzecich miejsc z najlepszym bilansem), aczkolwiek będą mieli małe szanse, ze względu na fatalny bilans bramkowy (-5, musieliby wysoko pokonać Szwajcarię, by go poprawić tak, by móc myśleć o awansie).

17:43

Tak wygląda tabela: 1. Włochy 6 pkt bramki 6:0 2. Walia 4 pkt 3:1 3. Szwajcaria 1 pkt 1:4 4. Turcja 0 pkt 0:5

17:40

Jak na razie pewne w tej grupie jest tylko jedno: Włosi mają już pewny awans do fazy pucharowej Euro 2020.

17:37

Dzień dobry! Zapraszamy na relację z dwóch ostatnich meczów w grupie A, które rozpoczną się o godzinie 18:00. W Rzymie Włosi zagrają z Walią, natomiast w Baku Turcy zmierzą się ze Szwajcarami.