• Sebastian Szymański (4') , Adam Buksa (65')
Wyspy Owcze
Polska
4'

4' Sebastian Szymański
17'

17' Matty Cash
43'

43' Arkadiusz Milik
49'
49' Hoerdur Askham
76'
76' Ari Mohr Jonsson za Brandur Hendriksson
76'
76' Paetur Petersen za Joan Simun Edmundsson
76'
76' Andrass Johansen za Joannes Bjartalid
82'
82' Joannes Kalsoe Danielsen za Jakup Andreasen
86'
86' Ari Mohr Jonsson
90'
90' Odmar Faeroe
90'
90' Stefan Radosavljevic za Soelvi Vatnhamar
59'

59' Adam Buksa za Arkadiusz Milik
59'

59' Karol Świderski za Sebastian Szymański
59'

59' Paweł Wszołek za Matty Cash
65'

65' Adam Buksa
82'

82' Jakub Piotrowski za Patryk Dziczek
87'

87' Filip Marchwiński za Piotr Zieliński
90'

90' Jakub Piotrowski
90'

90' Bartosz Slisz

Relacja z meczu Wyspy Owcze - Polska

22:57

To nie był wielki mecz reprezentacji Polski, ale czy ktoś takowego się spodziewał po katordze, jakim było oglądanie meczów Biało-Czerwonych w 2023 roku? Najważniejsze jest, że Polacy osiągnęli pewne zwycięstwo na wyjeździe, które w żadnym momencie nie było zagrożone. A że w Tiranie Albania rozbiła Czechów 3:0, Biało-Czerwoni znów zależą tylko od siebie na finiszu eliminacji. Warunek? Trzeba wygrać u siebie z Mołdawią w niedzielą oraz 17 listopada z Czechami.

22:44

Tak wyglądała druga bramka Adama Buksy:

90  + 7'

Koniec meczu! Wyspy Owcze - Polska 0:2!

90  + 4'

Teraz z kolei żółtą kartką ukarany został Slisz.

90  + 3'

Trwają dożynki już w tym spotkaniu. Brzydki faul Faero i zasłużona żółta kartka.

90

Ostatnia zmiana u gospodarzy. Schodzi S. Vatnhamar, wchodzi Radosavlljević. Siedem minut doliczonych do tefgo spotkania!

87

Kolejny debiut w reprezentacji Polski! Filip Marchwiński zastępuje Piotra Zielińskiego!

85

Żółta kartka dla Jonssona za brzydki faul na Piotrowskim.

84

Polacy długo utrzymują się przy piłce, ale brakuje przyspieszenia w ich grze, żeby spróbować jeszcze dobić gospodarzy.

82

U rywali za Andreasena wchodzi Danielsen.

81

Zmiana w reprezentacji Polski. Debiutant za debiutanta - Piotrowski w miejsce Dziczka.

78

Dobre zagranie Zielińskiego za linię obrony do Świderskiego, jednak ten nie zdołał dobrze opanować piłki. Przejął ją Lamhauge.

76

Trzy zmiany u gospodarzy. Zeszli: Edmundsson, Hendriksson, Bjartalid. Weszli: Jonsson, Petersen, Johansen.

75

3:0 dla Albanii w Tiranie! Czechów dobija drugą bramką Seferi. Albania praktycznie pewna awansu na Euro, Polacy łapią zasięg do Czechów.

72

Frankowski zamarkował strzał z dystansu, ale potem próbował zagrać prostopadle do Świderskiego. Ten się jednak nie zorientował.

70

20 minut do końca. Patryk Peda efektownie wygrywa pojedynek z rywalem pod własnym polem karnym.

68

Bardzo niecelny strzał głową Edmundssona po dośrodkowaniu z lewej strony boiska! A jak wygląda sytuacja w Tiranie? Tam też Albania strzeliła na 2:0 po golu Seferiego! Ten wieczór układa się idealnie dla reprezentacji Polski!

66

Mamy upragnionego drugiego gola! Frankowski na lewym skrzydle ograł swojego przeciwnika i dośrodkowaniem z linii pola karnego zagrał idealnie na głowę Adama Buksy, który nie mógł tego zmarnować! 0:2!

65

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Buksa!

64

Niezłe dośrodkowanie Kiwiora, ale nie sięgnął piłki głową w polu karnym Buksa.

62

Teraz z kolei korner po drugiej stronie boiska po interwencji Pedy.

61

Zablokowany strzał Frankowskiego daje nam rzut rożny.

59

Zmiany w reprezentacji Polski. Schodzą Szymański, Milik i Cash. Wchodzą Wszołek, Świderski i Buksa.

55

Po rzucie rożnym dla Farerów. dośrodkowanie pada łupem Szczęsnego.

54

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Peda przewrócił się, ale jeszcze oddał strzał na bramkę rywala. Niestety, zdecydowanie za lekki.

52

Teraz Farerzy domagali się rzutu karnego za starcie Kiwiora z jednym z nich. Sędzia jednak szybko odrzucił ich protesty.

50

Blisko! Zieliński uderza z rzutu wolnego minimalnie obok słupka!

49

Czerwona kartka dla Askhama! Rzut wolny dla Polski z 17 metrów i rywale będą grali w osłabieniu!

48

Jest interwencja VAR!

46

I od razu kontrowersja! Bo po dobrym podaniu do Milika Polak został przewrócony przez Askhama w polu karnym!

46

Zaczynamy drugą część spotkania!

21:38

W Tiranie na razie wszystko układa się idealnie dla reprezentacji Polski. Albania prowadzi 1:0 z Czechami po bramce Asaniego, a do tego goście grają już w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Chytila. Taki wynik byłby praktycznie zapewnieniem sobie awansu na Euro przez Albanię, z kolei Czesi ponownie byliby w zasięgu reprezentacji Polski.

21:35

Szału nie ma, ale po szybkiej bramce Sebastiana Szymańskiego prowadzimy w Thorshavn 1:0. Polacy są lepsi, gdyby mieli lepsze wykończenie, mogli też prowadzić wyżej. Gospodarze tylko raz zagrozili po rzucie rożnym, gdy z linii bramkowej wybił piłkę nieźle grający debiutant Patryk Peda. Warto strzelić drugiego gola po przerwie, żeby nie było tu nieoczekiwanych kłopotów.

45

Koniec pierwszej połowy. Wyspy Owcze - Polska 0:1.

45

Dośrodkowanie Frankowskiego pada łupem Lamhauge. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez Wyspy Owcze. Dośrodkowanie poza boisko, od bramki zacznie Szczęsny.

43

Żółta kartka dla Milika za faul na Hendrikssonie.

41

Zaatakowali lewym skrzydłem gospodarze, ale kolejne dośrodkowanie stamtąd zostało przecięte przez Polaków. Akcja kończy się faulem na wychodzącym z piłką z opresji Szymańskim.

39

Szansa dla Polski! Po dośrodkowaniu Slisza z prawej strony boiska, Milik "ściągnął" piłkę z głowy nabiegającego Szymańskiego, który miałby sytuację stuprocentową. Jeszcze w zamieszaniu zablokowany został Frankowski, a uderzenie głową Casha było zbyt lekkie, by zaskoczyć Lamhauge.

36

Tak padła bramka dla Polski w tym spotkaniu:

34

Polacy kontrolują ten mecz, poza dosłownie kilkudziesięcioma sekundami, gdy zrobiło się groźnie pod naszą bramką po stałych fragmentach gry. Jest jednak za mało strzałów na bramkę Lamhauge, tego brakuje.

31

Seria rzutów rożnych dla Polski kończy się zagraniem ręką w polu karnym jednego z rywali. Widać to było na powtórkach, ale ani sędzia, ani VAR nie zareagowali.

30

Frankowski! Odbiór Polaków pod polem karnym rywala, strzał zawodnika Lens zablokowany. Rzut rożny.

29

Niezła szansa dla Polaków! Uciekł na lewym skrzydle Frankowski i dobrze dośrodkował przed bramkę, gdzie nie sięgnął piłki Milik! Mogło być 0:2!

28

Groźnie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu głową przed bramkę świetnie na linii bramkowej interweniował Peda! Polski stoper uprzedził tam Askhama, który skierowałby piłkę do pustej bramki!

27

Świetna interwencja Szczęsnego! Centrostrzał z rzutu rożnego prawdopodobnie trafiłaby do siatki, gdyby nie parada bramkarza Juve!

26

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Edmundssona zablokowane przez Slisza. Korner dla Wysp Owczych.

25

Próba akcji gospodarzy. Vatnhamar nie porozumiał się z Hendrikssonem i piłka trafiła w ręce Szczęsnego.

23

Na spalonym złapany Arkadiusz Milik.

21

Niepewna interwencja Kiwiora po centrze Hendrikssona. Wypadałoby jednak mieć nieco więcej kontroli nad tym meczem.

20

Świetna wiadomość z Tirany! Jasir Asani trafił przeciwko Polakom, trafił też przeciwko Czechom, Albania - Czechy 1:0! Relację z tego spotkania

18

Bardzo ładna akcja Polaków! Prostopadłe podanie Zielińskiego w pole karne do Szymańskiego, ten spod linii końcowej zagrał przed bramkę do Milika, ale nogą świetnie przeciął to podanie bramkarz Lamhauge.

17

Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Polaków, dobrze przecina je Kędziora.

17

Stempelek Casha na nogę rywala. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu.

16

Długa piłka w kierunku Edmundssona, ten jej nie opanował. Od bramki Szczęsny.

15

Świetna miękka centra w pole karne Casha, a akcję zamykał drugi wahadłowy Frankowski! Jego strzał z powietrza został zablokowany!

13

Polacy nieco oddali piłkę swojemu przeciwnikowi, a to pozwoliło na połowie rywala odebrać ją Zielińskiemu. Polski kapitan przedryblował jednego zawodnika, ale na drugim się zatrzymał.

11

Gospodarze z piłką na naszej połowie, co jeszcze w tym meczu się nie wydarzyło. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Hendrikssona wybite przez Biało-Czerwonych. Rzut wolny dla Polski po faulu na Szymańskim.

9

Próbowali pograć na lewym skrzydle Zieliński z Szymańskim, ale ten pierwszy wyblokowany przez rywala i piłka wyleciała poza boisko./

7

Nie mogło się to rozpocząć lepiej. Już nie trzeba będzie się bić z podwójnymi zasiekami rywala przed jego polem karnym. Byle tylko ustrzec się głupich błędów.

5

Idealne otwarcie Polaków! Złe wybicie z pola karnego jednego z obrońców gospodarzy przejął przed polem karnym Zieliński, kapitan Polaków wyłożył piłkę na 16. metr do Szymańskiego, a pomocnik Fenerbahce się nie zastanawiał i technicznym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza rywali! 1:0 dla Polski!

4

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sebastian Szymański!

3

Nasz korespondent na Wyspach Owczych nadaje!

2

Nie ma kompletu na stadionie Thorshavn, jest za to głośna i liczna grupa polskich kibiców, których doping jest naprawdę dobrze słyszalny.

1

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:41

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Czas na hymny narodowe!

20:39

Równolegle do tego spotkania będzie rozgrywany mecz Albania - Czechy, w którym Polacy muszą trzymać kciuki za gospodarzy. Wygrana Czechów sprawia bowiem, że Biało-Czerwoni nawet przy wygranej z Wyspami Owczymi nie będą już zależeć tylko od siebie.

20:37

W Thorshavn od rana leje tak, że sztuczna murawa na stadionie Torsvollur jest bardzo nasiąknięta. Pogoda i brak Roberta Lewandowskiego odstrasza kibiców do tego stopnia, że niektórzy oddawali przed meczem bilety - pisze z Wysp Owczych Dominik Wardzichowski, korespondent Sport.pl.

20:36

Sędzią tego spotkania będzie Holender Allard Lindhout, który będzie miał do dyspozycji pomoc VAR.

20:36

Rezerwowi Wysp Owczych: Bjarti Mork, Bardur Reynatrod, Joannes Danielsen, Paetur Petersen, Sonni Nattestad, Andrias Edmundsson, Klaemint Olsen, Petur Knudsen, Bartal Wardum, Stefan Radosavlevic, Ari Jonsson, Andrass Johansen.

20:35

Skład Wysp Owczych:

Mathias Lamhauge - Rene Joensen, Odmar Faero, Hordur Askham, Viljomur Davidsen - Gunnar Vatnhamar - Joannes Bjartalid, Brandur Hendriksson, Jakup Andreasen, Solvi Vatnhamar - Joan Edmundsson.

20:35

Nie są to najprzyjemniejsze warunki do gry w piłkę, ale dziś nie ma żadnych wymówek!

20:34

Trener Michał Probierz zaskoczył wyjściowym składem Biało-Czerwonych. Koniec końców w pierwszej jedenastce wychodzi dwóch debiutantów - Patryk Peda z trzecioligowego włoskiego SPAL, a także Patryk Dziczek z Piasta Gliwice. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie reprezentacji zagra także Bartosz Slisz z Legii Warszawa. Polacy zagrają jednym napastnikiem - Arkadiuszem Milikiem, a tacy zawodnicy jak Karol Świderski czy wahadłowy Paweł Wszołek rozpoczną spotkanie na ławce rezerwowych.

20:33

Rezerwowi Polski: Łukasz Skorupski, Marcin Bułka, Mateusz Wieteska, Jakub Piotrowski, Filip Marchwiński, Karol Świderski, Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, Sebastian Walukiewicz, Adam Buksa, Damian Szymański, Paweł Wszołek. Poza kadrą znaleźli się Bartosz Bereszyński i Bartłomiej Wdowik.

20:32

Skład reprezentacji Polski na mecz z Wyspami Owczymi:

Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Patryk Peda, Jakub Kiwior - Matty Cash, Bartosz Slisz, Patryk Dziczek, Przemysław Frankowski - Sebastian Szymański, Piotr Zieliński - Arkadiusz Milik.

20:28

To nie żart. W debiucie Michała Probierza w roli selekcjonera reprezentacja Polski zagra o swoje pierwsze wyjazdowe punkty w eliminacjach Euro 2024. Po porażkach z Czechami (1:3), Mołdawią (2:3) i Albanią (0:2) w swoim ostatnim meczu wyjazdowym Polacy zagrają na wyjeździe z najsłabszymi w grupie Wyspami Owczymi. Mimo braku Roberta Lewandowskiego Biało-Czerwoni są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, a paradoksalnie największy problem mogą im stwarzać warunki atmosferyczne - w Thorshavn mocno wieje i pada rzęsisty deszcz, co dodając do tego grę na sztucznej murawie może być sporym wyzwaniem.

20:25

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu eliminacji do Euro 2024, w którym reprezentacja Polski zmierzy się na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Początek spotkania o 20:45.