Relacja z meczu Francja U17 - Polska U17

90  + 2'

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje!

90  + 2'

Koniec meczu. Polska przegrała z Francją w pierwszym meczu ME U-17 w Izraelu 1:6.

90  + 2'

Dwie minuty doliczone.

90  + 1'

Kolejny strzał, tym razem Emery. Celnie, ale dobrze interweniuje Mikulko.

89

Jeszcze jeden strzał z dystansu. Na szczęście niecelne.

84

Trochę zamieszania, ale Polacy ostatecznie wybijają piłkę.

84

Strzał Emery'ego z dystansu. Rykoszet i rzut rożny.

79

Zmiana w reprezentacji Polski. Kacper Masiak za Dawida Tkacza.

76

Naim Byar schodzi a w jego miejsce Elyaz Zidane. Tak, z tych Zidane'ów. To syn legendarnego Zizou.

74

Gol dla Polski, 1:6! Gol odrobinę kuriozalny. Prostopadłe dogranie do Drachala, ale trochę za mocne. Pierwszy do piłki poza polem karnym dopadł Olmeta. Próbował ją wybić, ale... trafił w Drachala i piłka po odbiciu poleciała do bramki!

74

Patryk Rychlik zmienia Bartosza Tomaszewskiego.

73

Starcie w polu karnym po rzucie rożnym dla Francji. Tomaszewski jest kontuzjowany i będzie konieczna zmiana.

69

Nie nadążamy za wydarzeniami. Doszło jeszcze do zmiany w obu zespołach. W naszej kadrze Szymon Doba zmienił Oliwiera Sławińskiego, a we Francji Desire Doue ustąpił miejsca Juniorowi Ndiayemu.

66

Kompletny bałagan. Naim Byar pakuje piłkę głową praktycznie do pustej bramki. A 10 sekund wcześniej trafił w słupek.

66

6:0.

64

Bardzo łatwo Francuzi przedostali się pod naszą bramkę. Na prawej stronie sam był Alexis Kabamba. Wykłada on piłkę Mathysowi Telowi, a ten z bliska pakuje piłkę do siatki.

62

Dobrze zapowiadała się akcja Polaków, ale Guercio i Sławiński sobie przeszkodzili. A szkoda, bo Guercio mógł wybiec sam na sam z bramkarzem.

61

Akcja Francuzów w naszym polu karny. Zza linii 16 metra strzelił ostatecznie Atangana, ale bardzo niecelnie.

59

Potrójna w reprezentacji Francji. Mathys Tel za Zoumanę Diallo, Warren Emery za Axela Gueguina i Alexis Kabamba za Toma Saettela

57

Dośrodkowanie Saettela z prawej strony, wybijają Polacy.

55

Polacy stawiają trochę większy opór rywalom, ale nadal mają problem z zawiązaniem akcji.

53

Atangana próbuje wstrzelić piłkę w pole karne z prawej strony, ale trafia w boczną siatkę.

50

Akcja Francuzów. Diall strzela z pola karnego, ale na szczęście słabo i prosto w bramkarza. Łapie Mikulko.

48

Dobra szansa Polaków. Kurzydłowski doszedł do dośrodkowanej z rzutu wolnego piłki i uderzył głową, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

46

W przerwie dwie zmiany w polskiej kadrze. Dawid Drachal za Terleckiego i Mikołaj Dudruj za Lewickiego

46

Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

45  + 3'

Koniec pierwszej, fatalnej dla Polaków połowy. Biało-czerwoni przegrywają z Francją 0:4.

45  + 3'

Ruszył Saettel na naszą bramkę. Minął jednego z naszych i uderzył z dystansu, ale został zablokowany.

45  + 1'

Trzy minuty doliczone.

44

Błąd Francuzów i znaleźliśmy się z piłką w polu karnym rywali, ale wyblokowali Polaków Francuzi. A chwilę potem Olmeta popełnia błąd i był blisko Tkacz. Bramkarz Francji za daleko wypuścił sobie piłkę, ale wślizgiem uratował sytuację. Przy okazji trafił w Polaka, który wymaga pomocy medycznej.

42

Kolejna znakomita akcja Francuzów. Doue mógł mieć hat-tricka, ale na szczęście z kilku metrów uderzył nieczysto i piłka minęła słupek bramki Polaków.

41

Terlecki chciał zagrać ze skrzydła do bramkarza. Zagrał za lekko, do piłki dopadł Diallo. Trącił piłkę i ta przeszła obok Mikulki i jest już 4:0.

40

Koszmarny błąd Polaków i 4:0 dla Francji. Zaoumana Diallo.

38

Gueguin faulowany. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez Polaków.

37

Rzut wolny dla Polski i chwila oddechu dla defensywy.

36

Polacy w defensywie. Francuzi dorzucają piłkę w pole karne, ale na razie wychodzą z opresji nasi reprezentanci.

35

Wybronili się Polacy, ale Francuzi mają jeszcze aut.

34

Gramy dalej. Rzut rożny dla Francji.

33

Ale Lewicki teraz leży na murawie i potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

32

Znowu Gueguin znalazł się przed naszą bramką, ale tym razem Lewicki znakomicie wybił mu piłkę.

31

Ależ blisko! Sławiński strzela jednak obok bramki.

30

Polacy odzyskali piłkę na połowie rywali i szybka akcja kończy się faulem Sarra na Sławińskim. Żółta kartka i rzut wolny z około 18 metrów.

28

Fantastyczne prostopadłe zagranie do Gueguina, którego zgubił Lewicki i Francuz jest sam na sam z Mikulko. Pewnie wykorzystuje tę sytuację.

28

3:0. Axel Gueguin

26

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale dobrze ustawiony był Magnuszewski.

26

Polacy nadal nie mają pomysłu na rozegranie akcji ofensywnej. Francuzi na razie są bezbłędnie w destrukcji.

23

Mieli pomysł Francuzi, ale zabrakło dokładności.

22

Rzut rożny dla Francji.

22

Katastrofalne wykonanie. Jeden z Polaków wybija piłkę "Panu Bogu w okno"

22

Faul na Kalembie kilkadziesiąt metrów od bramki. Szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

20

Strzał Diallo z pola karnego. Miał jednak ostry kąt i trafił w boczną siatkę.

19

Teraz długie zagranie na naszym prawym skrzydle do Guercio, ale czujny był Olmeta.

18

Wychodzili z akcją Francuzi i Doue miał autostradę na lewej stronie. Na szczęście piłka opuściła boisko.

16

Niestety, bardzo słaby kwadrans Polaków. Nie udało się stworzyć żadnej bardzo dobrej sytuacji poza atomowym uderzeniem Sławińskiego. A Francuzi strzelili już dwa gole.

15

2:0. Fantastyczny strzał Doue z rzutu wolnego.

14

Francuzi wysoko atakują Polaków. Staniszewski już miał piłkę, ale faulował rywala. I to na żółtą kartkę. Rzut wolny dla Francji przed polem karnym.

13

Polacy teraz dłużej utrzymują się przy piłce, ale złe zagranie Magnuszewskiego powoduje, że posiadanie z powrotem mają Francuzi.

10

Szarża Gueguina, który przewraca się przed polem karnym, ale tym razem bez faulu.

8

Ależ było blisko! Dobra akcja i potężny strzał Sławińskiego z 16 metrów. Kończy się to rzutem rożnym, z którego już jednak nic nie wynikło.

6

1:0 dla Francji. Desire Doue pewnie wykorzystuje rzut karny.

5

Szarża Kumbediego w pole karne z prawej strony boiska i błąd popełnił Staniszewski. Faul od tyłu i "jedenastka" dla rywali.

4

Niestety, rzut karny dla Francji.

3

Polacy odebrali piłkę Francuzom na skrzydle na ich połowie. Guercio dośrodkowuje, ale za mocno.

2

Pierwsza akcja Francuzów. W polu karnym Polaków pojawił się z piłkę Gueguin, ale ostatecznie został zatrzymany.

1

Zaczęli Polacy. Gramy!

16:30

Francuzi w ciemnych, granatowych strojach, a Polacy tradycyjnie na biało-czerwono

16:29

Małe zamieszanie już na początek. Piłkarze obu zespołów musiały wrócić do linii i się ze sobą przywitać. Po hymnach obie drużyny od razu ruszyły na swoją połowę. Za nami już przywitanie kapitanów.

16:24

Obie ekipy na boisku i czas na hymn obu państw.

16:11

Polacy dzisiaj wracają na turniej po 10 latach nieobecności. W 2012 roku wywalczyli półfinał. Wśród kadrowiczów byli wtedy m.in. Mariusz Stępiński czy Karol Linetty. Teraz Polacy rozpoczynają grę od fazy grupowej. Oprócz Polski i Francji w grupie B znajdują się jeszcze Holendrzy i Bułgarzy.

16:09

A to skład reprezentacji Francji: Olmeta - Kumbedi, Sarr, Bitshiabu, Belocian - Doue - Atangana Edoa, Byar - Gueguin, Diallo, Saettel

16:07

Oto skład, który do boju posyła dziś trener Dariusz Gęsior:

16:05

Dzień dobry! Dzisiaj zaczynają się mistrzostwa Europy U-17 w piłce nożnej. Już pierwszego dnia do rywalizacji staną biało-czerwoni. Reprezentacja Polski zmierzy się z Francją. Początek meczu o godzinie 16:30.