Rosja
10'
10' Romelu Lukaku
27'
27' Thomas Meunier za Timothy Castagne
34'
34' Thomas Meunier
29'

29' Denis Czeryszew za Daler Kuzyaev
43'

43' Wiaczesław Karawajew za Jurij Żyrkow
72'
72' Eden Hazard za Dries Mertens
76'
76' Thomas Vermaelen za Jan Vertonghen
77'
77' Dennis Praet za Yannick Carrasco
88'
88' Romelu Lukaku
46'

46' Igor Diveev za Dmitri Barinov
63'

63' Maksim Mukhin za Roman Zobnin
63'

63' Aleksiej Miranczuk za Denis Czeryszew

Relacja z meczu Belgia - Rosja

90

Liderem grupy B są Belgowie, którzy mają trzy punkty i lepszy bilans bramkowy niż Finowie, którzy ograli Duńczyków 1:0. Tabelę zamykają Rosjanie.

90
90

Koniec meczu!

87

GOOOOOOOOOOOL! LUKAKU! LUKAKU! ZNOWU ON! CO ZA BESTIA! BELG WYKORZYSTAŁ ŚWIETNĄ PROSTOPADŁA PIŁKĘ OD MEUNIERA!

84

Belgowie wciąż utrzymują się przy piłce

81

Belgia potwierdza swoje aspiracje, że chce walczyć o złoto. Ale Rosjanie jednak mocno zawiedli

78

Schodzi Carrasco, zastępuje go Praet

77

Schodzi Vertonghen, który nabawił się kontuzji. Wchodzi Vermaelen

76

Ładna dwójkowa akcja braci Hazard! Gdyby Eden ciut lżej podał...

74

Mirańczuk wbiegł w pole karne Belgów i stracił piłkę

71

Hazard zmieni Mertensa. Bracia Hazard na boisku!

50

Tielemans źle zagrywa na prawą flankę do Mertensa. Piłkarz Napoli nie przyjął piłki

45

Ładna akcja Carrasco zakończona minimalnie niecelnym strzałem. Pachniało trzecim golem

43

Rosjanie kompletnie bez pomysłu, jak zaatakować

37

Belgowie dominują, choć wydaje się, że nawet nie wrzucili trzeciego biegu

32

GOOOOOL! 2:0! SZUNIN ŹLE WYBIŁ PIŁKĘ, CO SKUTECZNIE WYKORZYSTAŁ MEUNIER! ROSJA W TARAPATACH!

23

Carrasco wywalczył rzut rożny. Tylko rzut rożny...

20

Thorgan Hazard przegrał pojedynek z bramkarzem Rosji! Dobre wyjście z bramki i skrócenie kąta przez Szunina

17

Wydawało się, że to Rosjanie teraz przycisnęli, jednak Belgowie ruszyli z kontrą. Zagranie na 11. metr do Leandera Dendonckera! Strzał! Ależ huknął Belg. Problem w tym, że bardzo niecelnie

14

Thibaut Courtois! Ależ interwencja Belga!

12

Timothy Castagne wybił piłkę Gołowinowi spod nóg i uratował Belgów z opresji

9

Rosyjski obrońca nie trafił w piłkę, a za jego plecami czyhał niepilnowany Lukaku, który później z łatwością pokonał Szunina! 1:0!

6

Gołowin zepsuł akcję Rosjanom. Ale to i tak gracz na którego warto zwrócić uwagę

4

Od razu widać, że Belgowie w niemal każdej akcji będą szukać Lukaku, czyli kandydata do króla strzelców turnieju

2

Szunin wznowi grę od bramki

1

GRAMY!

19:52

Reprezentacja Belgii mierzyła się z Rosją (lub wcześniej ze Związkiem Radzieckim) 12 razy. Więcej zwycięstw mają na swoim koncie Belgowie (sześć zwycięstw), Rosjanie triumfowali czterokrotnie, natomiast dwa spotkania zakończyły się remisem. Ostatnie konfrontacje tych zespołów miały miejsce podczas eliminacji Euro 2021. Obydwa mecze zakończyły się wygranymi Belgów, którzy w Brukseli zwyciężyli 3:1, a w Sankt Petersburgu pokonali rywali 4:1.

19:50

Pierwszy gwizdek o godz.21:00

19:49

Grupa B, w której poza Belgią i Rosją znalazły się także Dania i Finlandia, jest jedną z najbardziej wyrównanych grup na tegorocznych mistrzostwach Europy. Reprezentacje w niej występujące nie mogą poszczycić się wieloma sukcesami w ME. Tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie zdobyła jedynie Dania w 1992 roku. Belgia może pochwalić się trzecim miejscem (1972) i wicemistrzostwem z 1980 roku. Największym sukcesem Rosji jest natomiast półfinał w Euro 2008.

19:48

Dobry wieczór! Choć pewnie nie taki dobry, ze względu na atak serca, jaki miał Christian Eriksen. Najważniejsze jednak, że Duńczyk odzyskał przytomność, a nawet poprosił kolegów, by dokończyli mecz z Finlandią. My się tutaj skupimy na drugim spotkaniu grupy B, w którym Belgowie zmierza się z Rosją, której trenerem jest Stanisław Czerczesow, były szkoleniowiec Legii Warszawa.