43' Bukayo Saka
45'
45' Raheem Sterling
20'

20' Hossein Hosseini za Alireza Beiranvand
25'

25' Alireza Jahanbakhsh
62'
62' Bukayo Saka
70'
70' Eric Dier za Harry Maguire
70'
70' Marcus Rashford za Bukayo Saka
70'
70' Jack Grealish za Raheem Sterling
70'
70' Phil Foden za Mason Mount
71'
71' Marcus Rashford
75'
75' Callum Wilson za Harry Kane
90'
90' Jack Grealish
46'

46' Ali Gholizadeh za Alireza Jahanbakhsh
46'

46' Saeid Ezatolahi za Ali Karimi
46'

46' Hossein Kanaani za Roozbeh Cheshmi
48'

48' Morteza Pouraliganji
63'

63' Mehdi Torabi za Milad Mohammadi
65'

65' Mehdi Taremi
77'

77' Sardar Azmoun za Ahmad Nourollahi
90'

90' Mehdi Taremi

Relacja z meczu Anglia - Iran

90  + 10'

Koniec meczu. Anglicy pokazują świetną formę i wygrywają aż 6:2 z Iranem. Jedyny ich problem to kontuzja podstawowego środkowego obrońcy - Maguiera.

90  + 10'

GOOOOOOOOOL DLA IRANU - 6:2. Taremi trafił z rzutu karnego!

90  + 10'

Rzut karny dla Iranu!

90  + 10'

Jest analiza VAR. Być może będzie rzut karny dla Iranu!

90  + 8'

Azmount trafił w poprzeczkę! Świetnie obroni Pickford.

90  + 7'

Anglicy w tym meczu zdobyli aż sześć goli, dwa więcej niż w sześciu meczach Ligi Narodów!

90  + 6'

Niedokładne podanie Fodena w kontrze.

90  + 5'

Anglicy spokojnie rozgrywają piłkę. Iran wygląda na załamanego.

90

Sędzia doliczył aż dziesięć minut.

89

Błąd obrony Iranu, Wilson nie był na spalony, wyszedł sam na sam z bramkarzem i podał do Grealisha, który strzelił z czterech metrów do pustej bramki!

89

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ANGLII - 6:1 !!!

85

Anglicy próbują już grać bardzo efektownie.

83

Dobra, indywidualna akcja Rashforda, ale jego strzał został zablokowany.

80

Queiroz prosi kibiców Iranu o głośniejszy doping.

78

Zmiana w Iranie. Schodzi Noorollahi, a wchodzi Azmoun.

76

Zmiana w Anglii. Schodzi Kane, a wchodzi Wilson.

71

ANGLIA - IRAN 5:1!!!!! Ależ wejście Rashforda! W polu karnym z łatwością minął Hosseiniego i strzelił obok bramkarza.

70

Trzy zmiany w Anglii. Wchodzą Dier, Rashford, Grealish i Foden, a schodzą Maquire, Saka, Sterling oraz Mount.

67

Ucierpiał Maquire. Narzeka chyba na ból głowy. Będzie musiał być zmieniony.

65

GOOOOOOOOL DLA IRANU! Taremi! Napasnik Iranu dostał piłkę w polu karnym i mocno strzelił pod poprzeczkę.

62

Jak padł czwarty gol? Saka otrzymał piłkę w polu karnym. Zwiódł dwóch rywali, strzelił lewą nogą i zdobył gola!

62

GOOOOOOOL DLA ANGLII! SAKA PO RAZ DRUGI W MECZU! 4:0!

61

Ezatolahi strzelał z ponad 30 metrów, ale niecelnie.

60

Niestety dla widowiska, mecz się skończył już po pierwszej połowie. Anglicy prowadzą 3:0 i pewnie kontrolują przebieg spotkania.

59

Shaw strzelał z 18 metrów, ale został zablokowany.

55

Dobra kontra Anglików. Sterling po wymianie piłki z Kane'm, biegł sam na sam z bramkarzem, ale został dogoniony i wywalczył tylko rzut rożny.

53

Zupełnie niewidoczny jest dziś Taremi, bramkostrzelny gwiazdor FC Porto.

52

Niezła akcja Irańczyków, ale akcję dobrze przerwał Maguire.

50

Teraz ucierpiał Trippier. Narzekał przez chwilę na stopę, ale już wrócił do gry.

49

Żółta kartka dla Pouraliganjia. Kane leży na boisku, narzeka na uraz stopy. Jest opatrywany przez sztab medyczny.

47

W przerwie aż trzy zmiany w Iranie. Schodzą Karimi, Jahanbakhsh i Cheshmi, a wchodzą Ezatolahi, Gjolizadeh i Kanaani.

46

Początek drugiej połowy!

45  + 14'

Koniec pierwszej połowy. Anglicy prowadzą z Iranem aż 3:0. Gole zdobyli Bellingham, Saka i Sterling. Niesamowita jest stastystyka posiadania piłki - Anglicy aż 82 proc, a rywale - 18 proc. Anglicy oddali osiem strzałów, a rywale jeden.

45  + 13'

Tak padł drugi i trzeci gol Anglików.

45  + 10'

Wreszcie szansa dla Irańczyków. Po bardzo prostym błędzie Rice'a, Jahanbakhsh strzelał z 12 metrów, ale wysoko nad poprzeczką. I tak jednak chyba był spalony.

45  + 9'

Anglicy pewnie kontrolują przebieg meczu. W drugiej połowie Southgate, trener Anglików, będzie mógł dać szansę zmiennikom.

45  + 6'

Anglicy oddali siedem strzałów, cztery celne i zdobyli trzy gole. Zawodnicy Iranu nie oddali jeszcze strzału!

45  + 2'

Sędzia do pierwszej połowy doliczył aż 14 minut!

45  + 1'

Tak padł pierwszy gol dla Anglików.

45

Świetna akcja Anglików, którą rozpoczął Pickford. Kilka składnych podań, Kane był z prawej strony na wysokości pola karnego, dośrodkował do Sterlinga, który wpakował piłkę do siatki! Iran na kolanach!

45

GOOOOOOOOOOOL DLA ANGLII - 3:0!

43

Jak padł gol? Po rzucie rożnym piłkę głową przedłużył Maquire, a Saka popisał się pięknym strzałem z 14 metrów pod poprzeczkę!

43

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ANGLII - 2:0! SAKA!

40

Saka teraz odebrał piłkę rywalowi w polu karnym, ale sędzia odgwizdał jednak jego faul.

38

Anglicy zasłużyli na prowadzenie. Są drużyną zdecydowanie lepszą.

36

Dobry odbiór Anglików przed polem karnym Iranu, ale fatalnie w kontrze podał Kane.

35

Jak padł gol? Koronkowa akcja Anglików. Z lewej strony dośrodkował Shaw na 10 metr, a głową trafił Bellingham! To jego pierwszy gol w kadrze.

35

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ANGLIKÓW!!!!!!

32

Poprzeczka ratuje Iran! Po rzucie rożnym i podaniu Trippiera, głową w poprzeczkę trafił Maquire.

31

Niezła akcja Anglików, ale Kane źle przedłużył piłkę w polu karnym.

30

Dobra, składna akcja Anglików. Z prawej strony podawał Saka do Mounta, który strzelał z siedmiu metrów, ale w boczną siatkę.

26

Kolejna nieudana akcja Saki. Na razie słaby mecz skrzydłowego Arsenalu.

25

Żółtą kartkę otrzymał Jahanbakhsh, który faulował Shawa.

24

Sporo niedokładności po powrocie do gry.

22

Wreszcie Iran dłużej był na połowie Anglików. Źle jednak zagrał akcję i niedokładnie dośrodkował z prawej strojny Jahanbakhsh.

20

Gra już wznowiona. Przerwa trwała dziesięć minut.

19

Tak fatalnie wyglądał nos bramkarza. Jest podejrzenie wstrząsu mózgu.

18

Tak wyglądało to feralne zderzenie.

17

Jednak będzie konieczna zmiana bramkarza. Położył się on na boisku. Szykuje się już rezerwowy bramkarz. Wejdzie na boisko Hosseini.

16

Gra już wznowiona.

14

Zmiany bramkarza, póki co, nie będzie. Bramkarz zmienił bluzę i spodenki, bo były zakrwawione. Na razie zostaje na boisku. Ma cały opuchnięty nos. Nie gramy już pięć minut.

11

Rozgrzewa się bramkarz rezerwowy. Być może konieczna będzie zmiana.

8

Szybkie rozegranie rzutu wolnego. Kane dośrodkował z prawej strony, z piłką minął się bramkarz, akcję zamykał Maquire, ale spudłował strzałem lewą nogą. Trafił w boczną siatkę.

5

Anglicy na razie dominują, cały czas są przy piłce. Irańczycy tylko się bronią. Nie potrafią przeprowadzić kontry.

3

Maguire padł w polu karnym, był trzymany przez rywala. Domaga się rzutu karnego! Sędzia każe jednak grać dalej.

2

Pierwsza groźna akcja Anglików i już 1 rzut rożny. Wykona go Trippier.

1

Początek meczu! Zaczynają Anglicy, którzy klękneli przed meczem, by pokazać, że walczą z rasizmem i dyskryminacją.

13:57

Angielscy kibice na pewno mogą mieć obawy o postawę obrony. Na środku wraz ze Stonesem gra Harry Maguire, który stracił miejsce w Manchesterze United. Nie gra w wyjściowej jedenastce.

13:56

Iran dotychczas 5 razy grał w MŚ. Ani razu nie wyszedł z grupy. Z kolei Anglicy raz wygrali mundial - w 1966 roku.

13:54

Gwiazdą Iranu jest Medhi Taremi, 30-letni bramkostrzelny napastnik FC Porto. W tym sezonie w portugalskiej drużynie w 13 meczach zdobył 6 goli. W ubiegłym sezonie jego bilans był świetny - 32 mecze, 20 bramek i 12 asyst.

13:53

Queiroz Iran drugi raz w historii objął we wrześniu tego roku.

13:50

Trener Queiroz po raz trzeci poprowadzi Iran na mundialu. Prowadził go też w latach 2014 i 2018.

13:49

Iran wygrał eliminacje. W 8 meczach zdobył 18 punktów. Wyprzedził Irak, Bahrajn, Hongkong i Kambodżę.

13:47

Niektórzy domagali się nawet wykluczenia Iranu z MŚ, dopóki w tym kraju nie będzie normalnie i nie będzie demokracji.

13:44

Cała ławka rezerwowych Anglików: Ramsdale, Pope (bramkarze) - Alexander-Arnold, Coady, Dier, Walker, White - Gallagher, Henderson, Phillips - Foden, GRealish, Maddison, Rashford, Wilson.

13:42

Na ławce Anglików kilka wielkich gwiazd: Alexander- Arnold, Foden, Grealish, Rashford...

13:41

Potem jednak Anglicy fatalnie spisywali się w Lidze Narodów. Zajęli ostatnie miejsce i spadli do dywizji B.

13:40

Anglicy świetnie spisali się w eliminacjach, w których grali z Polską, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. W 10 meczach ich bilans to - osiem zwycięstw i dwa remisy.

13:39

A tak wygląda skład Iranu.

13:37

Tak wygląda skład Anglików.

13:36

Dzień dobry Państwu. Zapraszamy do relacji na żywo z drugiego meczu MŚ w Katarze - Anglia - Iran.