0
Anglia
Senegal
38'
38' Jordan Henderson
45'
45' Harry Kane
57'
57' Bukayo Saka
65'
65' Jack Grealish za Phil Foden
65'
65' Marcus Rashford za Bukayo Saka
76'
76' Mason Mount za Jude Bellingham
76'
76' Eric Dier za John Stones
82'
82' Kalvin Phillips za Jordan Henderson
46'

46' Pape Sarr za Krepin Diatta
46'

46' Ahmadou Bamba Dieng za Iliman Ndiaye
46'

46' Pape Gueye za Pathe Ciss
72'

72' Famara Diedhiou za Boulaye Dia
76'

76' Kalidou Koulibaly
84'

84' Fode Ballo-Toure za Ismail Jakobs

Relacja z meczu Anglia - Senegal

90  + 4'

Anglicy dali się wyszaleć Senegalowi w pierwszej połowie, a następnie jeszcze przed upływem godziny gry strzelili trzy gole, którymi bardzo pewnie zapewnili sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw świata, w którym zmierzy się z Francją. Ten mecz odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego na Al Bayt Stadium w Al Khor.

90  + 4'

Koniec meczu. Anglia pokonuje Senegal 3:0!

90  + 4'

Jeszcze rzut rożny dla Senegalu.

90  + 3'

Dieng uderza prosto w mur.

90  + 2'

Jeszcze rzut wolny dla Senegalu. Szansa na strzał z 25 metrów.

90  + 1'

Do miękkiego dośrodkowania Shawa dopadł na wślizgu Rashford, ale z ostrego kąta nie zdołał skierować piłki do siatki.

90

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

90

Jeszcze jeden niecelny strzał z dystansu, którego autorem był P. Sarr.

88

Skuteczna interwencja Pickforda na przedpolu.

87

Sabaly zakręcił rywalami, ale jego dośrodkowanie wybił Maguire. Odbity strzał Gueye daje rzut rożny Senegalowi.

85

Zmiana w Senegalu: Ballo-Toure za Jakobsa.

84

Po dośrodkowaniu Jakobsa bardzo niecelnie głową uderza Diedhiou.

82

Jeszcze jedna zmiana u Anglików. Phillips za Hendersona.

78

Rzut wolny dla Anglii nie przyniósł zagrożenia pod bramką Mendy'ego.

77

Kolejne dwie zmiany w reprezentacji Anglii. Mount i Dier za Bellinghama oraz Stonesa.

76

Bezsensowny faul Koulibaly'ego. Faulowany Kane. Żółta kartka dla Senegalczyka.

75

Trzeci gol Bukayo Saki:

74

Z rzutu wolnego P. Sarr uderzył obok muru, ale też nieznacznie obok bramki Pickforda.

72

Czwarta zmiana w Senegalu. Diedhiou za Dię.

70

Zupełnie zgasło to spotkanie po trzecim golu dla reprezentacji Anglii. Tu już się raczej nic nie wydarzy.

68

Faul za faulem w ostatnich minutach. Maguire, Mendy, Dieng...

65

Dwie zmiany w angielskim zespole. Zeszli Foden i Saka, weszli Grealish i Rashford.

64

Ucierpiał w środku pola Henderson. Przerwa w grze.

61

Kane założył siatkę rywalowi w środku pola, ale po chwili po jego podaniu Foden stracił futbolówkę.

60

Mija godzina gry. Tu już się chyba nic nie wydarzy, bo Anglicy są dzisiaj po prostu bezwzględni.

58

3:0 dla Anglii! Po płaskim dośrodkowaniu Fodena Saka wyprzedził obrońcę i z bliska z łatwością podcinką pokonał Mendy'ego!

57

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Bukayo Saka!

56

Uderzył zaskakująco z dystansu Kane. Mendy wypuścił piłkę, ale zdołał ją złapać, bo nie było nikogo z Anglików w polu karnym.

54

Szybka akcja Anglików kończy się zupełnie nieudanym uderzeniem z kilkunastu metrów Saki.

50

Akcja Senegalu kończy się bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu P. Sarra.

49

Dobry odbiór Saki na połowie rywala, ale Bellingham nadział się na jednego z obrońców przed polem karnym.

48

Po prawej stronie boiska piłkę otrzymał Henderson, ale jego miękkie dośrodkowanie w pole karne zostało wybite przez obrońców rywali.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Trzy zmiany w reprezentacji Senegalu. Zeszli Ciss, Diatta oraz Ndiaye, a weszli P. Sarr, Dieng oraz Gueye.

45  + 3'

Gol Harry'ego Kane'a na 2:0:

45  + 3'

Gol Jordana Hendersona na 1:0:

45  + 3'

Anglicy przez niespełna 40 minut nie grali najlepiej, ale dwie świetne szybkie akcje w końcówce pierwszej części gry dają im dwubramkowe prowadzenie. Bardzo trudno będzie Senegalowi wrócić do tego spotkania, ale może po przerwie mistrzowie Afryki jednak spróbują nawiązać walkę o awans do ćwierćfinału.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy. Anglia - Senegal 2:0!

45  + 2'

W ostatniej akcji pierwszej połowy Anglia podwyższa na 2:0! Fantastyczna, błyskawiczna kontra wicemistrzów Europy, którą uruchomił Bellingham. Foden odegrał do Kane'a, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i mocnym strzałem pokonał Mendyego!

45  + 2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Harry Kane!

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Uciekł prawym skrzydłem Rice, jednak centrował zbyt słabo w pole karne. Koulibaly wybił na rzut rożny.

43

Jeszcze jedna akcja Anglików. Tym razem prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Shaw, ale za daleko sobie wypuścił piłkę i zamiast sytuacji bramkowej mógł tylko wywalczyć rzut rożny.

41

Anglia idzie za ciosem! Po płaskim dośrodkowaniu Saki z bliska nad poprzeczką uderza Kane!

40

No i cóż z tego, że Anglicy grali niewiele, jak już prowadzą?! Kane świetnie wypuścił na lewym skrzydle Bellinghama, ten dograł piłkę przed bramkę do Hendersona, a doświadczony pomocnik Liverpoolu pewnym strzałem z około 10 metrów otworzył wynik spotkania!

39

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Jordan Henderson!

38

Rzut wolny dla Senegalu. Dośrodkowanie Jakobsa wybite z pola karnego przez Anglików.

36

Urwał się Sarr Walkerowi i został sfaulowany przez Anglika. Nie ma jednak żółtej kartki za faul taktyczny.

35

Nie jest to ciekawe spotkanie. Bardzo słabo grają Anglicy w tym spotkaniu.

33

Zagranie w polu karnym Senegalu w kierunku Saki, ten jednak został czujnie uprzedzony przez Jakobsa i nie oddał strzału.

32

No to wykrakaliśmy! Świetna szansa dla Senegalu. Po podaniu Sarra w dobrej sytuacji znalazł się Dia, którego strzał z kilku metrów bardzo dobrze odbił Pickford!

31

Teraz dłużej przy piłce utrzymuje się Senegal, ale też bez przyspieszenia i na razie pod bramką Pickforda dzieje się niewiele.

29

Jakieś drobne spięcie Saki z N. Mendym na połowie Senegalu. Sędzia szybko to wyjaśnił, jeszcze bez kartek.

26

Nie klei się gra ofensywna Anglików w tym meczu. Dobrze zorganizowany w obronie jest Senegal.

24

Kontrowersja w polu karnym Anglii. Po koszmarnym błędzie Maguire'a strzał Dii blokował Stones. Piłka odbiła się najpierw od uda, a następnie od ręki Anglika, a po chwili z bliska spudłował Sarr! Nie ma gola, karnego ani interwencji VAR też nie.

22

Dużo walki z obu stron blisko pola karnego Anglii, ale wicemistrzowie Europy się wybronili.

21

Do strzału głową doszedł Stones, jednak uderzył bardzo niecelnie.

20

Wyrównał się ten mecz w ostatnich minutach. Prosty błąd Diallo daje Anglikom rzut rożny.

17

Ndiaye stoczył twardy pojedynek na skrzydle z Maguirem, ale lepszy okazał się angielski obrońca.

15

Nieporozumienie Kane'a z Shawem w polu karnym Senegalu. Piłka w rękach Mendy'ego.

14

Bardzo twardo grają od początku Senegalczycy. Teraz naprawdę ostro potraktowany Kane i upomina piłkarzy z Afryki sędzia Barton.

13

Urwał się prawym skrzydłem Saka, ale jego mocne dośrodkowanie było bardzo niecelne. Chwilę później to samo uczynił na lewym skrzydle Kane.

12

Anglicy przejęli piłkę i rozgrywają ją od dłuższego czasu na połowie przeciwnika.

10

Indywidualna akcja lewym skrzydłem Bellingham. Po jego dośrodkowaniu minął się z piłką Mendy, ale do niej nie dopadł Kane.

9

Diallo był bliski straty piłki we własnym polu karnym na rzecz Saki. Na szczęście Senegalu, piłkę przejął Mendy.

8

Długie zagranie w pole karne Senegalu, Rice zgrywa spod linii końcowej przed bramkę, ale tam dobrze interweniuje Koulibaly. Akcja kończy się faulem w ofensywie.

7

Kolejny faul na Bellinghamie, tym razem około 30 metrów od bramki przeciwnika. Może być szansa dla Anglii.

6

Brzydko potraktowany Bellingham w środku pola. Rzut wolny dla Anglii.

5

Świetne prostopadłe podanie do rozpędzonego Boulaye Dii! Napastnik Senegalu zamiast strzelać, pogubił się w dryblingu i stracił futbolówkę w dobrej sytuacji.

3

Kane zagrywał w pole karne do Fodena, jednak tego wyblokowali senegalscy obrońcy. Piłka poza boiskiem.

2

Odważnie Senegal. Pressing na Pickforda w polu karnym Anglików i ten musiał wybijać na aut.

1

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

19:52

Piłkarze obu drużyn meldują się na murawie Al Bayt Stadium w Al Khor. Czas na hymny narodowe.

19:45

Sędzią tego spotkania będzie Ivan Barton z Salwadoru.

19:41

Skład reprezentacji Senegalu: E. Mendy - Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs - Sarr, N. Mendy, Ciss, Diatta - Ndiaye - Dia.

19:40

Skład reprezentacji Anglii na to spotkanie: Pickford - Walker, Maguire, Stones, Shaw - Henderson, Rice, Bellingham - Saka, Kane, Foden.

19:38

Zwycięzca tego spotkania w ćwierćfinale zagra z Francją. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę 10 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego na Al Bayt Stadium w Al Khor.

19:38

Wyniki reprezentacji Senegalu w fazie grupowej: 0:2 z Holandią, 3:1 z Katarem, 2:1 z Ekwadorem.

19:36

Wyniki reprezentacji Anglii w fazie grupowej: 6:2 z Iranem, 0:0 z USA i 3:0 z Walią.

19:33

Czas na drugi niedzielny mecz 1/8 finału mistrzostw świata. Poznamy w nim rywala ćwierćfinałowego rywala reprezentacji Francji. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą Anglicy, który pewnie wygrali grupę B, strzelając w trzech spotkaniach aż dziewięć bramek. Senegal z kolei miał z kolei sporo problemów w grupie A, gdzie zajął drugie miejsce, które wyszarpał w bezpośrednim meczu z Ekwadorem.

19:31

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, w którym Anglia zmierzy się z Senegalem. Początek spotkania o godzinie 20:00.