28' Saleh Al-Shehri
34'
34' Ali Al-Hassan
37'
37' Riyadh Sharahili za Ali Al-Boleahi
16'

16' Edson Alvarez
46'
46' Abdullah Madu za Ali Al-Hassan
52'
52' Hassan Altambakti
62'
62' Abdulrahman Al-Obood za Saleh Al-Shehri
81'
81' Abdullah Madu
88'
88' Hattan Sultan Babhir za Sultan Al Ghanam
90'
90' Abdulelah Al Amri
90'
90' Salem Al-Dawsari
90'
90' Hattan Sultan Babhir
46'

46' Uriel Antuna za Alexis Vega
47'

47' Henry Martin
52'

52' Luis Chavez
77'

77' Raul Jimenez za Henry Martin
77'

77' Carlos Rodriguez za Orbelin Pineda
86'

86' Rogelio Funes Mori za Edson Alvarez
86'

86' Kevin Alvarez za Jorge Sanchez

Relacja z meczu Arabia Saudyjska - Meksyk

22:02

Aż trudno w to uwierzyć! Może nie zachwyciła nasza gra, ale zerujemy ten licznik! Koniec odliczania! Po 36 latach wychodzimy z grupy na mistrzostwach świata!

22:01

KONIEC! A WIĘC AWANSUJEMY BILANSEM BRAMKOWYM! PROSZĘ PAŃSTWA! MEKSYK WYGRYWA DZIŚ 2:1, ALE JEDZIE DO DOMU

90  + 7'

Polska przegrała 0:2 z Argentyną, ale wynik w tym meczu daje nam awans!

90  + 7'

Meksyk teraz nie potrafi podejść pod bramkę. Ależ dramat tej ekipy! Arabia zagrała fatalny mecz, ale strzeliła.

90  + 6'

Salem Al-Dawsari strzelił tę bramkę!

90  + 6'

Pierwszy celny strzał Arabii! I gol! Meksyk musi strzelić teraz dwie bramki!

90  + 6'

GOOOOOOOOL!!! ARABIA STRZELA BRAMKĘ! AAAA! TO DAJE NAM KOMFORT PROSZĘ PAŃSTWA

90  + 5'

Saudyjczycy kradną cenne sekundy. Już niewiele dzieli Polskę od awansu!

90  + 4'

Carlos Rodriguez na poprzeczką!

90  + 3'

Zbyt płaska centra Lozano z rzutu rożnego.

90  + 2'

Al Owais broni mocny strzał Chaveza z rzutu wolnego. Arabia dzielnie się broni

90  + 2'

Wściekają się Meksykanie, bo faulowany był ich zawodnik. Funes Mori otrzymuje żółtą kartkę za podcięcie rywala.

90

7 minut dolicza sędzia.

89

Funes Mori strzela zza pola karnego, ale trafia prosto w rywala.

89

Zmiana u Saudyjczyków. Schodzi: Sultan Al-Ghanam. Wchodzi: Hattan Bahebri.

88

O matko! Znów piłka była w siatce Arabii, ale jednak spalony!

87

Zmienia Meksyk. Schodzi: Edson Alvarez i Jorge Sanchez. Wchodzi: Rogelio Funes Mori i Kevin Alvarez .

86

Pressują nagle Saudyjczycy, ale Meksyk wciąż groźny!

85

Jorge Sanchez faulował pod polem karnym Arabii. Jest szansa na złapanie oddechu!

83

Ruszyła Arabia z kontrą, ale zabrakło ludzi do akcji i sił.

83

Chavez!! Zablokowany ten strzał!

82

Abdullah Madu z żółtą kartką.

81

Lozano faulowany przed polem karnym Arabii. Wiemy, co to może oznaczać!

79

Salem Al-Dawsari zdecydował się na strzał z dystansu. Zupełnie bez sensu, bo nad bramką.

79

Znów było gorąco! Saudyjczycy w ostatniej chwili ofiarnie wybijają piłkę.

77

Podwójna zmiana w ekipie Meksyku. Schodzą: Henry Martin i Orbelin Pineda. Wchodzą: Raul Jimenez i Carlos Rodriguez.

76

Orbelin Pineda miał dużo miejsca na strzał, ale piłka obok bramki. Ufff. Wciąż mamy to drugie miejsce w grupie.

75

Meksyk też teraz spalił.

75

Szkolny błąd Saudyjczyków... spalili akcję w sposób bardzo oczywisty.

73

Luis Chavez strzelał w światło bramki. Wybronił bramkarz Arabii!!

72

Lozano faulowany w pobliżu pola karnego. I znów będą mieli rzut wolny Meksykanie.

70

Henry Martin przestrzelił! A miał stuprocentową szansę!

68

Sanchez udanie zatrzymuje Al Dawsariego w narożniku boiska.

67

Al Buraikan przymierza z 16. metra, ale w ostatniej chwili zostaje zablokowany.

66

Wciąż jesteśmy na drugim miejscu w grupie, bo mamy lepszy bilans kartkowy. Jednak jedna strata bramki w naszym meczu, albo gol Meksyku, będzie nas eliminował z turnieju.

65

KOMPLIKUJE SIĘ SPRAWA POLAKÓW. Julian Alvarez strzela nam drugą bramkę.

64

Trochę zamieszania było w grze, ale już Meksyk odzyskuje przewagę.

63

Zmiana w ekipie Saudyjczyków. Boisko opuszcza Al Shehri, w jego miejsce wchodzi Al Oboud.

62

Nie wyszło nic z rzutu wolnego.

62

Salem Al-Dawsari faulowany na połowie rywala. Arabia ma rzut wolny.

60

Al Owais daleko wypiąstkowuje futbolówkę po rozegraniu rzutu rożnego przez Meksyk.

60

Nie udało się nic z dwóch kornerów wyczarować. Ale Arabia znów wybiła piłkę na rzut rożny.

59

Arabia odstaje absolutnie w tym meczu. Meksyk ma rzut rożny.

56

O matko! Piłka znowu w siarce Arabii. Sędzia podniósł jednak chorągiewkę.

55

Saudyjczycy próbują teraz odważniej zaatakować rywali.

54

W tej sytuacji wciąż Polska jest na drugim miejscu w grupie, ale nie możemy stracić bramki, ani też Meksyk najlepiej, gdyby nie strzelił.

52

GOOOOOOOOOOOOL!!! MEKSYK PROWADZI JUŻ 2:0. WYMYKA NAM SIĘ TA SYTUACJA! Luis Chavez z pierwszym gole w reprezentacji. Kapitalny strzał z rzutu wolnego.

52

Hassan Al-Tambakti z żółtą kartką.

50

Niedokładny przerzut Lozano na lewą flankę. Futbolówka wychodzi za linię boczną.

50

Al Dawsari miękko centruje w szesnastkę z rzutu wolnego, ale nie udaje się stworzyć groźnej okazji pod bramką Ochoi Saudyjczykom.

48

Gol wpadł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pogubiła się obrona Arabii Saudyjskiej i dopuściła do uderzenia z bliska do siatki Henry'ego Martina.

48

Co to oznacza dla nas? Nic złego. Mamy lepszą sytuację bramkową. Mamy plus jedną bramkę, a Meksyk minus jedną bramkę.

47

GOOOOOOOOOOL! MEKSYK NACISKAŁ I MA! PIERWSZY GOL NA MUNDIALU. Henry Martin bohaterem!

46

Zmiana też u Saudyjczyków. Nie wyszedł: Ali Al-Hassan. Wszedł: Abdullah Madu.

46

Zmiana w Meksyku. Na boisko nie wszedł: Alexis Vega. Za niego: Uriel Antuna.

46

Zaczęli drugą połowę!

21:05

Ależ wejście Argentyny! Alexis Mac Allister wbija piłkę do siatki Polaków. W tej sytuacji Argentyna prowadzi w tabeli, a Polacy na drugim miejscu.

20:53

Koniec pierwszej połowy! Arabia - Meksyk 0:0. To samo jest w meczu Polaków. W tej chwili mamy wciąż pierwszej miejsce w grupie!

45  + 6'

I jeszcze raz Arabia! Jakby czekali do samego końca. Kapitalna wrzutka, ale Al-Hassan główkuje obok bramki!

45  + 5'

Kapitalna sytuacja Arabii! Al Dawsari zostaje w ostatniej chwili zatrzymany przez jednego z obrońców na skraju szesnastki.

45  + 4'

Lozano koszmarnie centruje z prawej flanki. Piłka wychodzi poza boisko.

45  + 4'

Kto mówił, że to musi być tylko pojedynek Lewandowski - Messi? Zobaczcie, jak Szczęsny poskromił Argentyńczyka!

45  + 3'

Abdulhamid zostaje odepchnięty przez Sancheza przy linii bocznej.

45  + 2'

Co z tego, że Meksyk przeważa, jak potrzebuje goli!

45  + 1'

Sześć minut doliczył sędzia.

45

Vega w polu karnym! Ajajajaj! Nie chce wejść piłka Meksykanom do siatki!

44

Martin zdziwiony, że sędzia uznał, iż ten faulował. Wyglądało to na walkę o piłkę.

41

Chavez przymierza z rzutu wolnego, ale trafia w zawodnika w murze.

41

Potrafią świetnie podejść do bramki Meksykanie, ale... brakuje wykończenia.

40

A na boisku Meksyku i Arabii, jakby oczekiwanie na to, co się tam wydarzy. Bo siadło tempo gry.

37

WOJTEK SZCZĘSNY BRONI! NAJLEPSZY BRAMKARZ TEGO TURNIEJU. WOJTEK SZCZĘSNY, WOJTEK!!!! KAPITALNIE! TO MUSI BYĆ NASZ DZIEŃ!

37

Złe wieści z murawy Polaków. Rzut karny dla Argentyny!

37

Znów problemy mają Saudyjczycy. Schodzi: Ali Al-Bulaihi. Wchodzi: Riyadh Sharahili.

36

Jesus Gallardo doszedł do centry z rzutu rożnego, ale przestrzelił.

35

Nie udało się wykorzystać rzutu wolnego, to będzie korner.

35

Luis Chavez sfaulowany niedaleko pola karnego Arabii. Będzie rzut wolny. Al-Hassan z żółtą kartką.

33

Abdulelah Al-Amri bardzo brzydko zatrzymał rywala. Sędzia odgwizdał przewinienie.

31

Edson Alvarez otrzymuje żółtą kartkę za zatrzymanie ciałem Tambaktiego.

29

Saleh Al-Shehri ujrzał żółtą kartkę za niedozwoloną grę łokciem.

27

Ajajajaj! Tam można było widzieć już piłkę w siatce. Lozano kapitalnie wrzucił. Zabrakło niewiele, aby Orbelin Pineda umieścił futbolówkę w bramce.

25

Meksyk szuka, ale wciąż brakuje lepszego złożenia się do strzału. Orbelin Pineda miał okazję, przeszkodzili mu obrońcy i piłka w rękach Mohammeda Al-Owaisa.

23

Zagotowało się znów w polu karnym Saudyjczyków. Henry Martin zamykał to strzałem, ale wprost w ręce bramkarza.

22

Gra przeniosła się w środkową strefę boiska.

20

Uspokojone zostało tempo gry. Dwudziesta minuta, a tu wciąż bezbramkowy remis, który nic nie daje ani Arabii, ani Meksykowi.

18

Meksyk ma 56% posiadania piłki.

18

Wrócił Kanno do gry i dostał ogromne brawa od fanów.

16

Kolejna przerwa. Leży Kanno na boisku po faulu Alvareza.

16

Alvarez ujrzał żółtą kartkę.

15

Widać, że trwa walka o wyjście z grupy, bo ten mecz naprawdę może się podobać. Na razie ze wskazaniem na Meksyk, ale z minuty na minutę Arabia spisuje się coraz lepiej.

13

Kanno, minimalnie nad poprzeczką z rzutu wolnego!

12

Rzut wolny dla Arabii tuż przed polem karnym rywali. Luis Chavez nie przepisowo zatrzymał.

11

Napierają Meksykanie. Zupełnie inna ekipa, niż dotychczas na tym turnieju. Tylko dokładności brakuje im w rozegraniu.

8

Salem wrócił na boisko, a jego kolega Kanno strzelał z prawej strony bramki. I chybił!

8

Ależ szczęście ma Arabia! Spóźnił się do dośrodkowania Alexis Vega. Centymetrów zabrakło mu, aby wcelować główką piłkę do siatki.

6

Nie rozpoczyna się najlepiej ten mecz dla Arabii. Leży na murawie Salem Al-Dawsari. Interwencja medyczna i rozgrzewa się jeden z Saudyjczyków. Chyba będzie zmiana.

6

Meksyk stawia na wysoki pressing. Widać, że bardzo im zależy. Oni zawsze wychodzą z grupy, a teraz są w najgorszej sytuacji!

4

Ależ kapitalna okazja Meksyku. Wbiegał Alexis Vega w pole karne, ale w porę wyszedł bramkarz. Mogło być już 1:0.

3

Pierwszy strzał teraz Saudyjczyków, ale piłkę pewnie łapie bramkarz Meksyku.

3

Kapitalna atmosfera na trybunach. Genialna!

2

Pierwszy strzał Meksyku, ale bardziej rozgrzewkowy. Luis Chavez z dystansu i obok bramki.

19:54

No to rozpoczęła się już ceremonia ogniowa, która otwiera każde spotkanie.

19:52

Tak, spotkanie Meksyku i Arabii to będą także wielkie emocje. Tak naprawdę obie drużyny muszą.

19:48

Dziesięć minut do startu tego spotkania. Oto składy Arabii i Meksyku.

19:47

Zasady klasyfikacji w fazie grupowej:

19:44

W przypadku porażki trzema bramkami Polacy będą mieli taki sam bilans bramkowy jak Saudyjczycy. Kluczowe będzie więc to, kto strzeli więcej goli. W interesie Polaków byłoby więc nie przegrać do zera i liczyć, że w meczu Saudyjczyków z Meksykiem padnie jak najmniej goli. Jeśli Polska i Arabia Saudyjska będą miały identyczny wynik punktowy i bramkowy, to Polacy będą górą dzięki wygranej w bezpośrednim meczu. Porażka co najmniej czterema golami wyrzuci Polaków z turnieju.

19:44

Jeśli Polska przegra dwoma golami, to znowu trzeba liczyć na remis w drugim meczu lub wygraną Meksyku, ale wyłącznie jedną bramką. Jeśli Meksyk wygra dwoma golami, to liczyć będą się bramki zdobyte w całym turnieju, a może nawet klasyfikacja fair play. Porażka trzema golami będzie oznaczała, że trzeba będzie liczyć na remis Meksyku z Arabią Saudyjską, albo wygraną Meksyku, ale nie wyżej niż jedną bramką.

19:42

Jeśli Polska przegra jednym golem, to będzie musiała liczyć na remis Arabii Saudyjskiej z Meksykiem lub jak najniższą wygraną Meksyku. Przez "jak najniższą" mamy na myśli to, żeby w tym meczu padło jak najmniej goli.

19:41

Polska może awansować do 1/8 finału nawet w przypadku porażki z Argentyną. W takim przypadku jednak istotne będą rozmiary ewentualnej porażki i to, co wydarzy się w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem. Wtedy jednak liczymy przede wszystkim na to, aby nie wygrała Arabia.

19:39

To oczywiście oznacza, że reprezentacji Polski wystarczy do awansu remis z Argentyną. Najlepiej jednak skupmy się na to, aby wygrali.

19:38

Oto jak prezentuje się sytuacja w naszej grupie po dwóch kolejkach: 1. Polska - 4 punkty, bramki 2:0,<br> 2. Argentyna - 3 punkty, bramki 3:2,<br> 3. Arabia Saudyjska - 3 punkty, bramki 2:3,<br> 4. Meksyk - 1 punkt, bramki 0:2.<br>

19:36

Meksyk na stadionie!

19:32

Dobry wieczór! Czy tego wieczoru wyzerujemy licznik oczekiwania na wyjście z grupy reprezentacji Polaki podczas mistrzostw świata? 36 lat to dłuuugoooo! Nasz awans może zależeć od tego meczu: Meksyk - Arabia Saudyjska. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:00. Zapraszamy na relację z tego pojedynku.