Maroko
29'
29' Amadou Onana
60'
60' Youri Tielemans za Amadou Onana
60'
60' Dries Mertens za Eden Hazard
75'
75' Charles De Ketelaere za Michy Batshuayi
75'
75' Leandro Trossard za Thorgan Hazard
81'
81' Romelu Lukaku za Thomas Meunier
68'

68' Abdelhamid Sabiri za Selim Amallah
68'

68' Yahia Attiyat Allah za Achraf Hakimi
73'

73' Zakaria Aboukhlal za Sofiane Boufal
73'

73' Abderrazak Hamdallah za Youssef En-Nesyri
73'

73' Romain Saiss
78'

78' Jawad El Yamiq za Azzedine Ounahi
90'

90' Zakaria Aboukhlal
90'

90' Abdelhamid Sabiri

Relacja z meczu Belgia - Maroko

15:57

KONIEC! KOLEJNA SENSACJA NA TYM MUNDIALU. Maroko pokonuje Belgię 2:0!! Absolutnie zasłużone zwycięstwo!

90  + 5'

Sabiri ukarany żółtą kartką.

90  + 4'

Aboukhlal otrzymał podanie od Ziyecha i nie dał Courtoisowi szans strzałem pod poprzeczkę!

90  + 2'

GOOOOOL STADIONY ŚWIATA!!!!! MAROKO PROWADZI 2:0. ALEŻ BRAMKA! Zakaria Aboukhlal!

90  + 2'

Nie popisali się Belgowie po przejęciu piłki. To miało być długie prostopadłe podanie, ale wyszło za linię końcową.

90

Maroko wyszło z kapitalną kontrą. Strzał poszedł z boku w bramkarza i mają rzut rożny.

88

Mertens dogrywał przed bramkę - Lukaku nie zdołał oddać strzału.

88

Belgowie nacierają na bramkę rywala. Chcą za wszelką cenę uzyskać remis.

86

Zapowiadało się na dobra kontrę ekipy z Maroko. Podanie w pole karne było jednak zbyt mocne. Tak niewiele brakowało.

84

Reprezentacji Belgii się śpieszy. Piłkarze z Maroka starają się natomiast szanować piłkę.

83

Jan Vertonghen wyskoczył do centry z rzutu rożnego, ale piłka przeleciała obok bramki.

82

Na boisku pojawia się Lukaku! On za Thomasa Meuniera.

80

Nie dają możliwości Belgom. Teraz będził jeden z nich do podania, ale ubiegli go defensorzy Maroko.

78

Boisko opuszcza Ounahi, w jego miejsce wchodzi El Yamiq.

78

Świetny wrzut Belgów po stałym fragmencie gry. Niewiele brakowało do oddania strzału.

76

Ofensywa Czerwonych Diabłów została zastopowana daleko przed polem karnym Maroko.

75

Zmiany w Belgii. Schodzą: Thorgan Hazard i Michy Batshuayi. Wchodzą: Leandro Trossard i Charles De Ketelaere.

73

Courtois dał się zwieść.

73

GOOOOOOLLLLL!!!! MAROKO PROWADZI W MECZU Z BELGIĄ! CO SIĘ ODWLEDZE TO NIE UCIECZE! Gol po stałym fragmencie gry! Na listę strzelców wpisał się Sabiri.

73

Schodzi: Youssef En-Nesyri. Wchodzą: Abderrazak Hamdallah.

73

Sofiane Boufal schodzi. Wchodzi Zakaria Aboukhlal.

72

Kevin De Bruyne wyrzucał podanie do przodu, ale w porę zostało ono przecięte.

69

Ounahi spróbował swoich sił z dystansu i wyraźnie spudłował.

68

Zmiany w ekipie Maroko. Schodzą: Selim Amallah i Achraf Hakimi. Wchodzą: Yahia Attiyat Allah i Abdelhamid Sabiri.

66

Dries Mertens wszedł i już stwarza problemy! Dopadł do piłki i strzelał! Świetna interwencja golkipera.

65

Vertonghen skutecznie interweniował i przeciął groźne dośrodkowanie Boufala.

63

Wybiegali Belgowie z atakiem, ale jeden z nich spalił.

62

Z około 30 metrów niecelnie strzelał Noussair Mazraoui.

61

Zmiana w ekipie Belgii. Schodzą: Amadou Onana i Eden Hazard. Wchodzą: Dries Mertens i Youri Tielemans.

60

Chwila uspokojenia sytuacja. Belgowie powoli budują sytuację.

58

Znakomita piłka do Marokańczyka w pole karne Belgów. Nie zdążył jednak dobrze jej przyjąć.

57

Sofiane Boufal zdecydował się na strzał z dystansu. Zabrakło dosłownie centrymetrów!!

56

Hazard nie zdążył na lewej stronie do piłki. Aut dla Maroko.

55

Thorgan Hazard dorzucał w pole karne, defensywa Maroka daleko wybija.

54

Znakomite tempo gry teraz. Pędzą z akcjami co chwilę obie drużyny. Brakuje jednak skutecznego wykończenia.

52

Hazaaarddd!!! Ależ strzał z dystansu. Teraz bramkarz Maroko interweniował.

51

Hakim Ziyech oddał strzał tuż zza pola karnego. Piłka wylądowała jednak w rękach belgijkiego bramkarz. Maroko jednak coraz pewniej sobie poczyna.

50

En-Nesyri przegrał pojedynek z Meunierem, koniec ofensywy Maroko.

49

Słabe rozegranie tego rzutu wolnego. Belgowie wybili piłkę.

14:50

Koniec pierwszej połowy! Belgia - Maroko 0:0 po pierwszej połowie. Wracamy po przerwie.

45  + 4'

Nie ma gola! Spalony!

45  + 2'

Gol jednak sprawdzany, bo Marokańczycy mogli przeszkadzać bramkarzowi.

45  + 2'

GOOOOOOOL!!!! MAROKO!!! PO RZUCIE WOLNYM. Ależ feta na trybunach!!! Hakim Ziyech bohaterem!

45  + 1'

Tylko minuta doliczona.

45  + 1'

Hakim Ziyech wywalczył rzut wolny z prawej strony pola karnego rywali.

45

Trwa walka w środku pola. Noussair Mazraoui przewinił teraz.

43

Belgowie znów szykują kolejną ofensywną akcję. Maroko natomiast sumiennie przerywa ją przed własną bramką.

42

Dziwna sytuacja... dwie piłki na boisku, a sędzie nie zwraca na to uwagi. Jedna w grze, a druga w polu karnym Belgów.

41

Michy Batshuayi teraz na spalonym, kiedy Belgia wychodziła na niezłą sytuację.

40

Kevin De Bruyne próbował strzelać bezpośrednio, ale był to zupełnie nieudany strzał.

39

Kevin De Bruyne zostawił nogę i dał się sfaulować. Kolejny rzut wolny z lewej strony pola karnego Maroko.

38

Amrabat przewinił w ofensywie - faulowany był Onana, rzut wolny dla ekipy Roberto Martineza.

37

Czerwone Diabły nie wykorzystały kolejnego kornera, ale ciągle utrzymują się przy piłce.

35

Achraf Hakimi kapitalnie wbiegał w pole karne. Chciał centrować, ale nie było nikogo w linii. Zdecydował się na strzał, ale mocno przesadzony.

33

Thomas Meunier wrzucał w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie dobiegł do piłki. Bramkarz Maroko łapie piłkę.

32

Thomas Meunier faulowany w środku pola. Belgia w natarciu.

30

Onana wcześniej zobaczył żółtą kartkę za przewinienie w pojedynku z Ounahim.

30

Maroko miało teraz rzut wolny na połowie rywala. Wrzutka wyglądała niby nieźle, ale czegoś jednak zabrakło.

29

Znakomite zagranie Achrafa Hakimiego w kierunku Hakima Ziyecha. Ten wbiegał i nie zdołał dobrze oddać strzału.

28

Hazard miał dobry pomysł z wyrzuceniem piłki do przodu na lewą stronę, ale niestety słabe wykonanie. Od bramki Maroko.

26

Lepszy fragment gry Maroko. Jeśli nie utrzymują się przy piłce, to odbierają ją szybko rywalom. Teraz jednak spalili akcję.

24

Po rzucie wolnym wbiegali w pole karne Marokańczycy, ale jeden z nich nie zdążył do podania.

23

Thomas Meunier fauluje w środku pola Sofiane Boufala.

22

Hakim Ziyech decyduje się na strzał z dystansu. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. Belgowie od bramki.

20

Amadou Onana fauluje na własnej połowie Marokańczyka.

19

Belgia nie forsuje tempa gry i cierpliwie wymienia podania w strefie środkowej

17

Inteligentnie rozegrali Belgowie kolejny rzut wolny blisko pola karnego rywala. Dwa sprytne podania po ziemi i rzut rożny, bo wciąż czujni Marokańczycy.

15

Atak Marokańczyków został zatrzymany już w centralnej części boiska.

14

Mieli jeszcze rzut rożny Belgowie, ale nie potrafią na razie znaleźć sytuacji po stałych fragmentach gry.

13

Niewykorzystany rzut wolny, ale Belgia wciąż napiera na pole karne rywala.

11

Kevin De Bruyne wywalczył rzut wolny tuż przy polu karnym Maroko.

8

Belgowie szukają dośrodkowania w pole karne rywala. Piłkarze z Maroka wybijają piłkę.

7

Były nawet dwa rzuty różne, ale nic nie udało się Belgom wskórać. Wciąż jednak przy piłce.

6

Belgowie mają rzut rożny. Strzelał jeden z nich, ale świetną interwencją popisał się bramkarz rywali.

5

Maroko przechwyciło piłkę i nawet padło dośrodkowanie, ale Belgowie czujni.

4

Stracili Belgowie piłkę na połowie rywala. Marokańczycy mieli wyjść z kontrą, ale za chwilę też oddali futbolówkę.

2

I już Maroko pięknie podbiegło pod pole karne Belgów. Było groźnie, ale skończyło się na strachu.

1

Publiczność odliczyła, sędzia dał znać, a więc zaczęli!

13:55

Czas na hymny!

13:54

Na stadionie trwa ceremonia otwarcia. Widzowie znów podziwiają pokaz ogniowy. Piłkarze czekają na wyjście.

13:50

A oto składy na to spotkanie.

13:47

Belgowie mają nadzieję na nawiązanie do sukcesu sprzed czterech lat, a może nawet poprawienia go. Wówczas zajęli trzecie miejsce.

13:46

Maroko aktualnie plasuje się na 34. miejscu w rankingu FIFA.

13:43

Maroko natomiast bardzo twarde warunki postawiło Chorwacji. Wicemistrzowie świata sprzed czterech lat mieli ogromny problem ze strzeleniem bramki, w efekcie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

13:40

Belgia dobrze rozpoczęła mistrzostwa świata, bo w pierwszym meczu pokonali Kanadyjczyków 1:0. Ekipa zza oceanu pokazała się jednak z bardzo dobrej strony i Europejczycy mieli z nimi sporo problemów.

13:36

Mundial w Katarze rozkręcił się na dobre. Czas na drugą kolejkę w grupie F. Na początek trzecia drużyna rankingu FIFA, czyli Belgowie, zmierzą się z Maroko. Jeśli nasi rywale z tegorocznej Ligi Narodów wygrają, to zapewnią sobie awans do 1/8 finału.