0
Chorwacja
Belgia
64'
64' Bruno Petkovic za Marko Livaja
64'
64' Mario Pasalić za Andrej Kramarić
90'
90' Lovro Majer za Mateo Kovacic
46'

46' Romelu Lukaku za Dries Mertens
59'

59' Thorgan Hazard za Leandro Trossard
67'

67' Leander Dendoncker
72'

72' Jeremy Doku za Yannick Carrasco
72'

72' Youri Tielemans za Leander Dendoncker
87'

87' Eden Hazard za Thomas Meunier

Relacja z meczu Chorwacja - Belgia

18:02

Na razie dziękujemy i do zobaczenia wieczorem.

18:01

Zespoły z tej grupy w 1/8 finału wpadną na drużyny z grupy E. Jest więc szansa, że Maroko i Chorwacja wpadną na Niemców i Hiszpanię. O tym jednak przekonamy się dopiero około 22 po zakończeniu kolejnych dzisiejszych meczów.

18:01

Grupę F wygrało Maroko. Druga Chorwacja, trzecia Belgia, ostatnia Kanada, która przegrała dziś z Marokiem 1:2.

17:59

Belgowie będą mieli potężne pretensje do Romelu Lukaku. Napastnik Interu wszedł na boisko w przerwie i miał dać Belgom awans, a zamiast tego zepsuł pięć okazji bramkowych i mecz zakończył się remisem. Remisem, który wyeliminował Belgów z mundialu.

90  + 4'

KONIEC MECZU! CHORWACJA 0:0 BELGIA! BELGOWIE POZA MUNDIALEM!

90

Cztery minuty doliczone.

89

Lukaku!!!!!! Znowu to zepsuł! Nie strzelił! Znowu do pustej bramki po podaniu Hazarda! Co on wyczynia?!

86

Lukaku znów spudłował! Tym razem z bliska po zagraniu Meuniera!

80

Belgowie wciąż nie mogą przejąć inicjatywy na boisku, mimo że potrzebują gola. A do końca meczu już tylko 10 minut.

75

Kwadrans do końca. Decydujący kwadrans dla obu reprezentacji. W ostatnich chwilach działo się jednak niewiele. Cisza przed burzą?

71

Zmiany u Belgów. Zeszli Carrasco i Dendoncker. W ich miejsce Tielemans oraz Doku.

70

Na tę chwilę w 1/8 finału są Maroko oraz Chorwacja. Belgowie potrzebują zwycięstwa, by nie odpaść z mundialu.

67

Petković do Modricia, ale spokojnie interweniował Courtois.

65

Kartka dla Dendonckera za taktyczny faul.

63

Dwie zmiany w Chorwacji. Zeszli Livaja i Kramarić. W ich miejsce Pasalić i Petković.

61

Co ten Lukaku?! Napastnik Interu nie trafił do pustej bramki! Po dośrodkowaniu De Bruyne Lukaku miał przed sobą pustą bramkę, ale nie trafił w nią z pięciu metrów!

59

Słupek ratuje Chorwację! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Lukaku, ale ten z bliska trafił tylko w obramowanie bramki!

57

Thorgan Hazard w miejsce Trossarda.

54

Dobra interwencja Courtoisa po uderzeniu Modricia.

53

W akcję ofensywną zaangażował się Juranović, ale jego dośrodkowanie wybił Witsel.

51

Niecelny strzał De Bruyne. Rozkręca się jednak ten mecz.

50

Świetna odpowiedź Chorwacji i jeszcze lepsza interwencja Courtoisa po uderzeniu Kovacicia.

49

Pierwszy strzał Lukaku i interwencja Livakovicia.

47

Odważnie Belgowie, od razu przejęli inicjatywę.

46

Początek drugiej połowy.

17:04

Jest zmiana w reprezentacji Belgii. Lukaku w miejsce Mertensa.

45  + 4'

Przerwa. Na razie bez goli. Mecz rozczarowuje. Belgia musi ruszyć, bo Maroko prowadzi 2:1 z Kanadą i w tym momencie drużyna Martineza jest poza mundialem.

45  + 3'

Niecelne uderzenie Juranovicia.

45

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Niecelne uderzenie Chorwatów.

43

Dośrodkowanie De Bruyne w stronę Mertensa, ale spokojnie interweniował Livaković.

39

W drugim meczu gol kontaktowy. Kanada 1:2 Maroko.

36

Mierny jest ten mecz. Po bardzo obiecującym początku tempo wyraźnie spadło. Mimo że Belgowie potrzebują gola, nie kwapią się do ataków.

33

Sporo walki w środku pola. Niewiele dzieje się w tym meczu w ostatnich minutach.

31

Niecelne uderzenie głową Livaji.

29

Belgowie teraz w ataku pozycyjnym, ale to jest za wolne, zbyt przewidywalne.

27

Słabe dośrodkowanie Modricia z rzutu rożnego.

25

Tempo meczu Chorwacji z Belgią wyraźnie spadło. Od momentu odwołanego rzutu karnego nie mieliśmy ciekawych okazji bramkowych.

22

Maroko nie zostawia złudzeń i prowadzi już 2:0! W tej grupie będzie sensacyjne rozstrzygnięcie. Wszystko wskazuje na to, że albo Chorwacja, albo Belgia pojadą do domu.

20

W tej chwili na prowadzeniu w grupie jest Maroko, które prowadzi 1:0 z Kanadą. Na drugim miejscu Chorwacja z pięcioma punktami, a trzecim Belgowie z czterema.

17

Rzut karny odwołany! Okazało się, że przed zagraniem w belgijskie pole karne z rzutu wolnego był minimalny spalony.

16

Ale mamy jeszcze analizę VAR...

15

Fatalny błąd techniczny Carrasco we własnym polu karnym. Belgowi odskoczyła piłka w prostej sytuacji i sfaulował on Kramaricia!

14

RZUT KARNY DLA CHORWACJI!

12

Świetna kontra Belgów. Atak napędził De Bruyne, znakomicie znalazł Mertensa, ale jego uderzenie było niecelne.

10

Coraz odważniej Belgowie. Kolejna szansa Carrasco, który został jednak zablokowany.

8

Zablokowane uderzenie Carrasco. Po zdecydowanym początku Chorwatów mamy spokojniejszy moment w grze.

5

Belgowie grają jednak inaczej. Przyzwyczaili nas do tego, że lubią dominować na boisku, a dzisiaj, przynajmniej na razie, czekają na kontratak.

4

Jest odpowiedź Belgów. Ale tylko w postaci ataku i dojścia do chorwackiego pola karnego. Bez strzału, bez zagrożenia.

2

Bardzo mocny początek Chorwatów, którzy od razu zdominowali Belgów.

1

15:54

Obie drużyny już na boisku. Przed nami hymny i gramy.

15:38

Chorwaci zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, dzisiaj zagrają w takim samym składzie jak w meczu z Kanadą (4:1).

15:37

W porównaniu do kompromitującej porażki z Marokiem (0:2) selekcjoner reprezentacji Belgii dokonał dzisiaj czterech zmian w składzie. Roberto Martinez wymienił cały atak. Miejsce w składzie wywalczyli Trossard, Mertens oraz Carrasco.

15:35

Skład Belgii: Courtois - Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen - Meunier, Witsel, De Bruyne, Castagne - Trossard, Mertens, Carrasco.

15:34

Skład Chorwacji: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Brozović, Modrić, Kovacić - Kramarić, Livaja, Perisić.

15:33

Za plecami wielkiej dwójki stoi sensacja tej grupy - Maroko - któremu remis w meczu z Kanadą wystarczy do awansu do 1/8 finału. Wielkie emocje przed nami. Być może, jak wczoraj, przydadzą się też kalkulatory. Miejcie je pod ręką ;)

15:33

Ale wicemistrzowie świata - Chorwaci - na pewno nie odpuszczą, bo nie mają pewnego awansu.

15:32

Dla "złotego pokolenia" z Belgii to ostatni mundial. Ale może się on skończyć już po fazie grupowej. Żeby tak nie było, drużyna Martineza musi pokonać Chorwację i wtedy na pewno awansuje.

15:31

W najlepszej sytuacji jest Chorwacja, która ma cztery punkty i bilans bramkowy +3. Drugie jest Maroko, które też ma cztery punkty i bilans bramkowy +2. Belgia ma trzy punkty i bilans bramkowy -1.

15:31

O awans walczą Chorwacja (4 pkt), Maroko (4 pkt) oraz Belgia (3 pkt).

15:30

Przed nami niesamowite emocje, bo sytuacja w grupie jest bardzo wyrównana. Wiadomo już, że szans na awans nie ma Kanada, która przegrała mecze z Belgią (0:1) i Chorwacją (1:4).

15:29

Dzień dobry państwu! Zapraszamy na relację na żywo z ostatnich rozstrzygnięć w mundialowej grupie F. W ostatnich meczach Chorwacja zagra z Belgią a Maroko z Kanadą. Tutaj będziemy relacjonować pierwsze ze spotkań. Start o 16:00.