Senegal
44'

44' Ismaila Sarr
46'
46' Jose Cifuentes za Carlos Gruezo
46'
46' Jeremy Sarmiento za Alan Franco
64'
64' Djorkaeff Reasco za Michael Estrada
67'
67' Moises Caicedo
85'
85' Jackson Porozo za Angelo Preciado
66'

66' Idrissa Gana Gueye
70'

70' Kalidou Koulibaly
74'

74' Nampalys Mendy za Pathe Ciss
74'

74' Ahmadou Bamba Dieng za Iliman Ndiaye
90'

90' Pape Abou Cisse za Boulaye Dia

Relacja z meczu Ekwador - Senegal

18:02

Sytuacja w tej grupie wygląda zatem tak: 1. Holandia - 7 pkt 2. Senegal - 6 pkt 3. Ekwador - 4 pkt 4. Katar 0 pkt

18:01

Ekwadorczycy rzucili się na kolana. To trudna chwila. Wyrównali w tym meczu, ale szybko utracili kolejną bramkę. W efekcie z tej grupy wychodzą dalej Holandia i Senegal. Ekwador i Katar odpadają.

18:00

KONIEC! SENEGAL POKONUJE EKWADOR 2:1 I AWANSUJE DO 1/8 FINAŁU!

90  + 6'

Ekwador niby na połowie rywali, ale brakuje pomysłu. I jeszcze rzut wolny dla Senegalu.

90  + 5'

Zmnienia jeszcze na koniec Senegal. Schodzi: Boulaye Dia. Wchodzi: Pape Abou Cisse.

90  + 4'

Pędził z kontrą Senegal, ale zagrania ręką dopatrzył się sędzia.

90  + 3'

Nieudana druga centra, ale jest aut dla Ekwadoru.

90  + 3'

Mendy przenosi piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu Platy z rzutu rożnego. Kolejny corner.

90  + 2'

Senegal ma rzut wolny przy własnym polu karnym, dzięki czemu ukradnie trochę czasu. Ekwador napierał, ale znów nieudanie.

90  + 1'

Sześć minut doliczył sędzia.

90

Mendy pewnie chwyta piłkę po strzale głową Estupinana.

90

Kibice obu drużyn łapią się za głowy z emocji. Tutaj toczy się walka o awans do 1/8 finału. Aktualna sytuacja premiuje Senegal.

89

Niepewna interwencja Gallindeza po strzale z dystansu Gueye'a. Mogło być niebezpiecznie.

88

Hincapie faulował Dienga na połowie Ekwadoru.

87

Nieudane dośrodkowanie Platy z rzutu wolnego. Od bramki Senegal.

86

Zmiana w ekipie Ekwadoru. Schodzi Angelo Preciado, a za niego Jackson Porozo.

85

Valencia pędził z piłką. Poczuł, że wracający Senegalczycy są szybsi, więc spróbował wymusić faul. I nie udało się.

83

Dia przyjęciem uwolnił się spod opieki rywala, obrócił się i oddał strzał z dwudziestu metrów, jednak piłka mija prawy słupek!

82

Tak wyglądał drugi gol Senegalu.

82

Ślizgają się co chwilę piłkarze Ekwadoru. Co chwilę jeden z nich leży na murawie i szybko się podnosi.

80

Trochę niedokładności obu stron. Problem mają piłkarze z utrzymaniem się przy piłce.

78

Sarr wywalczył rzut rożny dla Senegalu. Nic jednak nie udało się z tego zbudować. Pewnie wybili to Ekwadorzycy.

77

Gonzalo Plata mógł strzelać z pierwszej piłki, ale postanowił dobrze się ułożyć. I oddał strzał, ale pewnie złapał to bramkarz Senegalu.

75

Zmiany w ekipie Senegalu. Schodzą: Pathe Ciss i Iliman Ndiaye. Za nich: Nampalys Mendy i Bamba Dieng.

73

Teraz będzie chwila przerwy, bo dwaj zawodnicy zderzyli się w środku pola i leżą na murawie.

71

Znakomite dośrodkowanie Gueye z rzutu wolnego i Koulibaly z wyskoku wbija gola nogą. Ależ ten mecz nam się otworzył!

70

GOOOOOOOOOOOL!!!!! EKWADOR KRÓTKO CIESZYŁ SIĘ Z REMISU. SENEGAL ZDOBYWA DRUGĄ BRAMKĘ! Kalidou Koulibaly wbija piłkę do siatki rywali!

68

Jeszcze sprawdzane to było, ale gol prawidłowy! Napierali, napierali i jest ciekawie! Felix Torres popisał się kapitalnym dośrodkowaniem.

67

GOOOOOOL!!!! EKWADOR DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA! Moises Caicedo bohaterem!

67

Plata teraz zwija się z bólu, leżąc na murawie. Idrissa Gueye ukarany żółtą kartką.

66

Kalidou Koulibaly faulowany w polu karnym. Przynajmniej tak uznał sędzia.

65

Boisko opuszcza Estrada, w jego miejsce wchodzi Reasco.

63

Cifuentes faulował urywającego się mu Sarra na połowie Ekwadoru.

63

Senegal ruszał z akcją. Podanie do Sarra, ale ten znalazł się na pozycji spalonej.

61

Gueye dośrodkował z rzutu wolnego, lecz Ekwadorczycy zdołali oddalić niebezpieczeństwo od własnej bramki.

60

Preciado wyrzucał piłkę z autu w pole karny rywali. Nikt jednak nie zdążył dobrze tego przyjąć i świetna defensywa Senegalu oddala zagrożenie. A właściwie od bramki zacznie Hernan Galindez.

58

Estrada główkował w polu karnym Senegalu po centrze Estupinana, ale piłka przeleciała obok lewego słupka rywali.

56

Długim podaniem Ekwadorczycy chcieli zaskoczyć rywali. Było to jednak zbyt długie. Valencia za nim nie zdążył, a piłka wylądowała w dłoniach bramkarza Senegalu.

54

Valencia nie zdołał zabrać się z piłką w szesnastce rywala. Futbolówka przekroczyła linię końcową.

53

Jeszcze na dokładnością muszą popracować Ekwadorczycy. Koulibaly wybija piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Preciado

51

Jeremy Sarmiento faulował rywala w środku pola.

50

Preciado faulował Sarra na połowie Senegalu.

49

Tymczasem w drugim meczu Holandia strzela raz jeszcze i prowadzi z Katarem 2:0. Gwarantują sobie pierwsze miejsce w grupie.

49

Coś zaczęło się dziać, bo Ekwador stara się od początku. Teraz Mendy spokojnie broni strzał z dystansu Cifuentesa. Pierwszy celny strzał Ekwadoru w tym meczu

48

Senegalczycy wybijają piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Platę.

46

Ekwador wyszedł ze zmianami. Zeszli: Alan Franc i Carlos Gruezo. Za nich: Jeremy Sarmiento i Jose Cifuentes.

46

No i zaczęli drugą połowę!

17:04

Piłkarze już wychodzą na murawę.

17:03

A tu możecie zobaczyć jeszcze kontrowersyjny wybuch emocji pod koniec pierwszej połowy. Nie było to zbyt sportowe...

17:01

Czy tu rzeczywiście powinien być karny?

16:53

Sędzia dał znak, że czas na przerwę! A więc Senegal prowadzi 1:0 z Ekwadorem. Będzie o czym dyskutować w szatni. Wracamy po przerwie!

45  + 6'

Youssouf Sabaly centrował w pole karne, ale powinna pójść trochę niżej. Nie doskoczył do niej żaden z jego kolegów.

45  + 4'

Zamieszanie pod bramką Ekwadoru. Leży jeden z nich za linią końcową. Sporo emocji przy tym, bo Senegalczycy sugerowali, że symuluje. Udało się to uspokoić.

45  + 3'

Iliman Ndiaye miał okazję podwyższyć prowadzenie! Zabrakło jednak dokładności i strzał niecelny.

45  + 2'

Być może to dobrze dla widowiska, bo do tej pory nie było to porywające widowisko. Ekwador musi jednak teraz walczyć.

45

44

Senegal więcej atakował. Nie mogli trafić do bramki, ale wywalczyli rzut karny, który wykorzystali.

44

GOOOOOL! Ismaila Sarr pokonuje bramkarza w pewny sposób! SENEGAL PROWADZI Z EKWADOREM 1:0. W TEJ SYTUACJI TO AFRYKANIE WYCHODZĄ Z GRUPY!

42

RZUT KARNY! Sędzia pokazuje na wapno! Piero Hincapie nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym rywala.

42

10 strzałów oddali już Senegalczycy, z tego 3 były celne. Ekwador ma problem z choćby jednym płynnym atakiem.

41

Na całe szczęście wszystko już w porządku z Caicedo. Wracamy do gry.

40

Caicedo leży ma murwaie. Ucierpiał po starciu z Sarrem w środkowej strefie boiska. Kolejna ofiara tego zawodnika.

39

I znów Senegal wraca pod bramkę rywala. Wydawało się, że świetnie budują sytuację podaniami, ale kiedy tylko jeden z nich szykuje się do strzału, Ekwador wybija.

37

Zakotłowało się w polu karnym Ekwadoru. Przytomne wyjście z bramki Gallindeza, który przechwycił prostopadle zagranie w kierunku Boulaye Dia.

35

Estupinian zbyt daleko wypuścił sobie piłkę na prawym skrzydle i nie zdołał minąć Sabaly'ego, ten wznowił już z autu.

33

Ekwador wciąż się nie spieszy. Widać, że Senegal chce kreować grę, bo zależy im na wygranej. Teraz obrońcy ekipy z Ameryki Południowej zdecydowali się na długie podanie, ale ubiegli ich Senegalczycy i wybili piłkę.

30

I pół godziny gra za nami. Prowadzić powinien już Senegal, ale nie wykorzystali oni dwóch pewnych sytuacji.

29

Sarr dośrodkował w pole karne, gdzie był Ndiaye, ten musnął piłkę i skierował ją w światło bramki, jednak Gallindez nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki po jego zagraniu

29

Ekwador nieśmiało i niezbyt prędko rozgrywa piłkę. Im remis wystarczy.

28

W drugim spotkaniu Holandia prowadzi już 1:0 z Katarem.

27

Plata najpierw nieudanie dośrodkował z prawego skrzydła, a kilka sekund później faulował na połowie rywala.

27

Ekwador teraz na połowie Senegalu, ale trudno im się przebić w pole karne.

25

Kolejny raz Senegalczycy posyłają piłkę na bramkę rywala, ale bez problemu łapie ją bramkarz Ekwadoru.

24

Sarr zdecydował się teraz na strzał z ok. 14. metra, ale ponownie niecelnie.

23

Walczą o piłkę zawodnicy obu ekip. Senegal teraz próbował przejść z akcją pod bramkę rywali, ale zbyt czujni są rywale.

22

Preciado już wrócił do gry.

21

Preciado korzysta z pomocy medycznej. Ucierpiał w ostatnim starciu z Sarrem i prosi o pomoc sztabu medycznego.

19

Nieudany rzut rożny. Świetnie Ekwador wybiegał z kontrą, ale obrońcy Senegalu w porę to zablokowali. Valencia wbiegał już w pole karne, już witał się z gąską, ale nie tym razem!

18

Gueye wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

16

Kwadrans gry z nami. Tablica pokazuje bezbramkowy remis, ale Senegal bardziej napiera. Widać, że im mocno zależy.

15

Gallindez bez większych problemów broni strzał po ziemi Gueye.

14

Valencia znów w imponującym stylu atakował na bramkę rywala, ale zabrakło dokłaności.

13

Ostro naciska Senegal. Cały czas okupuje pole karne Ekwadoru. Świetnie działają jednak defensorzy z Ameryki Południowej.

11

Gallindez piąstkuje i wybija piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Gueye.

10

Strzał Valencii z rzutu wolnego zatrzymał się na jednym z defensorów Senegalu.

10

Caicedo był faulowany na trzydziestym metrze od bramki Mendy'ego.

9

Znów spora szansa Senegalu! Nie było spalone! Idealna piłka w pole karne. To była "setka"! Boulaye Dia nie trafił, a był sam na sam z bramkarzem.

7

Torres zdołał strącić piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Ndiaye.

6

Ekwador teraz spokojnie utrzymuje się przy piłce.

5

Gallindez skutecznie interweniuje wślizgiem daleko od własnej bramki. Chwilę później sędzia sygnalizuje pozycję spaloną Sarra.

4

Idrissa Gueye zdecydował się na strzał z dystansu, ale niezbyt celny. Piłka przeleciała obok bramki.

2

Preciado faulował w środkowej strefie boiska.

2

Ekwador w żółtych koszulkach, a także granatowych spodenkach i getrach. Z kolei reprezentacja Senegalu w białych strojach z zielonymi i żółtymi elementami.

15:55

Trwa już ceremonia rozpoczęcia meczu. Jak zwykle efektowny pokaz ogniowy.

15:54

Przypomnijmy, że w trzeciej kolejce grupowej rywalizacji, mecze rozgrywane są równocześnie.

15:52

Oto składy ekipy na to spotkanie:

15:48

Jak wygląda sytuacja w grupie A? Prowadzi Holandia z czterema punktami (grają z Katarem). Na drugim miejscu jest Ekwador, który ma tyle samo punktów. Senegal jest na trzecim miejscu z trzema oczkami. Katar ma zero punktów i już po drugim meczu wiadomo było, że pożegna się z turniejem.

15:43

Dzień dobry! Zapraszamy na mecz ostatniej kolejki grupy A podczas mundialu w Katarze. Senegal i Ekwador walczą o awans. Zwycięzca tego meczu zagra w 1/8 finału.