31' Ferran Torres
54'
54' Ferran Torres
57'
57' Alvaro Morata za Ferran Torres
57'
57' Carlos Soler za Pedri
64'
64' Koke za Sergio Busquets
64'
64' Alex Balde za Jordi Alba
69'
69' Nico Williams za Marco Asensio
74'
74' Gavi
90'
90' Carlos Soler
90'
90' Alvaro Morata
46'

46' Kendall Waston za Carlos Martinez
61'

61' Alvaro Zamora za Anthony Contreras
61'

61' Bryan Ruiz za Jewison Bennette
68'

68' Francisco Calvo
72'

72' Brandon Aguilera za Celso Borges
82'

82' Ronald Matarrita za Bryan Oviedo
90'

90' Joel Campbell

Relacja z meczu Hiszpania - Kostaryka

90  + 9'

Dziękujemy, że byli Państwo z nami i zapraszamy już za niecałą godzinę na relację z meczu Belgia - Kanada!

90  + 9'

Przypomnijmy, że we wcześniejszym meczu grupy E, Niemcy przegrali z Japonią 2:1. Oznacza to, że w tabeli prowadzi Hiszpania z 3 punktami i bilansem bramkowym +7. Druga jest Japonia, także z 3 oczkami i bilansem +1. Trzecie miejsce zajmują Niemcy bez punktów i zbilansem -1, a czwarte Kostaryka, także bez ani jednego oczka, ale z bilansem -7.

90  + 9'

Teraz pojawia się bardzo ważne pytanie. Czy Niemców stać będzie na urwanie punktów Hiszpanom?

90  + 9'

Koniec! Hiszpania wygrywa 7:0 z Kostaryką i pewnie zaczyna pochód po puchar.

90  + 7'

Mamy 97 minutę meczu, wynik to 7:0, a Hiszpanie wciąż atakują. Czas na rzut wolny na wysokości pola karnego.

90  + 3'

Potężna lekcja futbolu. Hiszpanie wyrastają na głównego faworyta mundialu!

90  + 3'

Kolejna bramka! Tym razem Alvaro Morata trafia do siatki strzałem z 16 metrów.

90

8 minut doliczone przez arbitra.

90

Nic nie wskazywało, że zbliża się kolejna bramka, ale wystarczyło niewielkie przyspieszenie. Nico Williams wrzucił piłkę w pole karne, które przeciął Navas, lecz jego interwencja była wręcz asystą przy golu Carlosa Solera.

90

No i mamy 6:0!

86

Tempo jest już naprawdę powolne, a kibice zaczynają wychodzić ze stadionu. Niewiele wskazuje na to, by coś miało się jeszcze zmienić, choć przy dobrze zorganizowanych Hiszpanach nic nie jest pewne.

83

Co ciekawe, Keylor Navas nie ma najlepszego dnia. Wszystkie z pięciu celnych strzałów Hiszpanów wpadły do siatki.

81

Ostatnia zmiana w meczu wśród Kostarykańczyków. Matarrita zmienił Oviedo.

81

Wydawało się, że Morata miał niezłą okazję, ale sędzia odgwizdał spalonego.

78

Niepotrzebne zamieszanie w polu karnym Hiszpanów. Kostarykańczycy mieli rzut wolny, lecz przy próbie wygrania pojedynku główkowego faulował Watson. Z pretensjami podbiegł do niego o głowę mniejszy Gavi, a to sprokurowało małą sprzeczkę drużynową.

76

Patrząc na dokonania Hiszpanów, szkoda ich rywali. Gracze z Kostaryki nie popełniają wielbłądów, a dostali już "manitę".

75

Młody Hiszpan uderzył z woleja po podaniu Alvaro Moraty, nie dając żadnych szans Navasowi.

75

Ulala, co za gol! Piękna bramka Gaviego!

72

Kolejna zmiana w reprezentacji Kostaryki. Aguilera zastępuje Borgesa.

69

Ostatnia zmiana wśród Hiszpanów. Nico Williams wchodzi w miejsce Marco Asensio.

68

Francisco Calvo podostrzył i szybko za to zapłacił. Żółta kartka i rzut wolny dla Hiszpanów.

67

Znów krótki okres nieco odważniejszej gry Kostarykańczyków, ale nie przynosi to absolutnie nic. Latynosi mogą skończyć ten mecz bez żadnego strzału.

64

Kolejne dwie zmiany w hiszpańskiej kadrze. Boisko opuścili Alba i Busquets, w ich miejsce weszli Koke i Alejandro Balde.

63

Morata miał kolejną sytuację, ale znów nie trafił. Hiszpański napastnik nawet nie spojrzał, czy partnerzy są lepiej ustawieni.

61

Dla Ruiza jest to ważny moment. Jedna z legend tej kadry prawdopodobnie gra bowiem swój ostatni mundial.

61

Zmiany w reprezentacji Kostaryki. Boisko opuszczają Contreras i Bennette, a w ich miejsce na boisku pojawili się Bryan Ruiz i Alvaro Zamora.

60

Morata pierwszy raz w poważnej akcji ofensywnej. Jego strzał został jednak zablokowany.

57

Czas na pierwsze zmiany w reprezentacji Hiszpanii. Schodzą Torres i Pedri, w ich miejsce Alvaro Morata i Carlos Soler.

54

Mamy kolejnego gola! Ogromne zamieszanie w polu karnym Kostaryki, w którym uczestniczył też Keylor Navas, wykorzystał Ferran Torres, podwyższając wynik na 4:0.

52

Obraz meczu praktycznie się nie zmienił. Hiszpanie robią co chcą, a Kostarykanie starają się im na to nie pozwolić blisko własnego pola karnego.

48

Hiszpanom ciągle mało. Szansę miał Asensio, ale jego strzał poszybował w trybuny.

46

Obie drużyny wyszły na boisko w niezmienionych składach.

46

Wracamy do gry!

45  + 5'

Zobaczymy jak wyglądać będzie druga połowa, ale raczej możemy spodziewać się podobnego przebiegu.

45  + 5'

Tym razem było blisko! Asensio mógł strzelić kolejnego gola, miał piłkę na nodze w polu karnym, ale przeniósł ją nad poprzeczką.

45  + 3'

Hiszpanie cały czas próbują strzelić jeszcze jednego gola do przerwy, lecz ich próby są obecnie bardzo mało wydajne. Dużo niedokładności w kluczowych momentach.

45

5 minut doliczonych przez sędziego do pierwszej połowy.

43

Ostatnie kilka minut to całkowity spokój. Niewiele się dzieje.

40

Sytuacja wróciła do normy. Znów Hiszpanie w ataku pozycyjnym.

38

Pewien efekt jest. Od dłuższego czasu piłka wpada i wypada z pola karnego Hiszpanów.

36

Wygląda na to, że Kostarykanie nieco zmienili ustawienie i próbują wyższego pressingu. Zobaczymy czy przyniesie to jakiś efekt.

33

Kostarykanie ponownie zawitali w okolicach pola karnego rywala w związku z rzutem wolnym, ale nic z tego nie wyszło.

31

Mecz można już uznać za zamknięty. 3:0.

31

Bramka! Ferran Torres pewnie wykorzystuje jedenastkę!

29

Zupełnie niepotrzebny faul Duarte.

29

Rzut karny! Jordi Alba nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym.

28

Póki co, ciężko powiedzieć coś pozytywnego o drużynie Kostaryki. Niby solidnie przesuwają, niby wygrywają pojedynki w obronie, a stracili już dwa gole.

25

Wyraźnie spokojniejszy moment meczu. Hiszpanie spokojnie grają swoje.

22

Hiszpanie mają już wszystko pod pełną kontrolą.

21

Jordi Alba doskonale zagrał w pole karne, a zawodnik Realu Madryt z pierwszej piłki skierował piłkę do siatki.

21

Gol! Do siatki trafia Marco Asensio!

19

Kostarykanie w ataku pozycyjnym? Rzadki widok, ale czasem się trafia. Szkoda, że nic z tego nie wynikło.

16

Pierwszy raz reprezentanci Kostaryki znaleźli się w okolicach pola karnego przeciwnika, dzięki rzutowi wolnemu przy linii środkowej, ale jeden z zawodników został złapany na spalonym.

14

Po utracie gola Kostarykańczycy przesunęli się wyżej, ale nie przynosi to skutków.

11

Świetnie zachował się gracz RB Lipsk, obracając się w polu karnym, przerzucając piłkę nad głową.

11

Szybko poszło! Hiszpanie pobawili się piłką przed polem karnym rywala. Piłka ostatecznie trafiła do Daniego Olmo, który nie miał problemów z pokonaniem Keylora Navasa.

9

Drugi strzał Hiszpanów. Tym razem spróbował Asensio z okolic linii szesnastego metra, ale piłka minęła słupek.

8

Kostarykanie nie wychodzą z własnej połowy. To będzie dla nich bardzo trudny mecz.

5

Mamy pierwszą sytuację Hiszpanów. Pedri doskonale wrzucił w pole karne, ale Dani Olmo pomylił się o kilka centymetrów.

4

Początek spotkania jest dość spokojny. Hiszpanie kontrolują mecz, ale Kostarykanie też nie bardzo w tym przeszkadzają.

2

Hiszpanie zaczęli w swoim stylu. Agresywnie, z piłką, do przodu. Pierwszy rzut rożny dla "La Rioja".

1

Zaczynamy!

16:57

Ciekawostką jest brak nominalnego napastnika wśród Hiszpanów. Rodri z kolei zagra jako środkowy obrońca.

16:54

Obie drużyny wychodzą w swoich najmocniejszych zestawieniach. Możemy więc spodziewać się kontroli piłki ze strony Hiszpanów i zmasowanej obrony Kostarykańczyków.

16:54

Czas na hymny!

16:48

Podopieczni Luisa Enrique są wyraźnym faworytem, lecz turniej pokazywał już, że teoretycznie słabszy przeciwnik może sięgnąć po 3 oczka.

16:46

Witamy serdecznie! Za nieco ponad 10 minut Hiszpanie rozpoczną swój pierwszy mecz na katarskim mundialu. Przeciwnikiem będzie Kostaryka.