Ekwador
6'
6' Cody Gakpo
46'
46' Memphis Depay za Steven Bergwijn
69'
69' Steven Berghuis za Davy Klaassen
79'
79' Wout Weghorst za Cody Gakpo
79'
79' Marten de Roon za Teun Koopmeiners
49'

49' Enner Valencia
57'

57' Jhegson Mendez
74'

74' Jeremy Sarmiento za Michael Estrada
90'

90' Kevin Rodriguez za Enner Valencia
90'

90' Romario Ibarra za Gonzalo Plata

Relacja z meczu Holandia - Ekwador

18:59

Przez remis sprawa awansu do fazy pucharowej wyjaśni się po 3. kolejce. Łatwiej będą mieli Holendrzy.

90  + 6'

KONIEC! Holandia remisuje z Ekwadorem 1:1.

90  + 6'

Dla obu drużyn remis chyba jest zadowalający. Dziwna kopanina w środku boiska.

90  + 6'

Tracą piłkę Ekwadorczycy po nieudanym rzucie rożnym.

90  + 4'

Ake wybija piłkę na aut wprost spod nóg Rodrigueza. Kolejny aut na połowie Holandii dla Ekwadoru.

90  + 3'

Angelo Preciado uderzał na bramkę Holandii, ale bramkarza to nie zaskoczyło. Zbyt słabo!

90  + 2'

Ekwadorczycy wysokim pressingiem wywalczyli aut blisko pola karnego Holandii.

90  + 1'

Sześć minut doliczył sędzia.

90

Gonzalo Plata też schodzi. Za niego Romario Ibarra.

90

Kevin Rodriguez za Valencię na murawie.

90

Valencia zniesiony na noszach. Przykry obrazek.

88

Enner Valencia leży na murawie. Napastnik potrzebuje pomocy medycznej. Ekwadorczycy mają pretensje, że Holendrzy szybciej nie wybili piłki na aut.

87

Zbyt niska centra Holendrów. Ekwadorczycy bez problemów wybijają ją z pola karnego.

86

Caicedo faulował teraz Ake. Rzut wolny dla Holandii.

85

Ekwadorczycy zaatakowali prawym skrzydłem, ale skończyło się to tylko autem na wysokości 40. metra.

83

Depay wykorzystał błąd Porozo i ruszył lewą stroną, ale zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę. Na 35. metrze zatrzymali go defensorzy przeciwnika.

81

Po rzucie rożnym teoretycznie okazja dla Ekwadory, ale bardzo niecelnie uderzył z ok. 20 metrów Preciado.

80

De Roon zastępuje jeszcze Koopmeinersa.

79

Cody Gakpo opuszcza boisko. Za niego na Wout Weghorst.

78

Timber faulował Sarmiento blisko linii środkowej, rzut wolny dla reprezentacji Ekwadoru.

76

Holandia odzyskała przewagę w meczu, ale niewiele z tego wynika.

74

Michael Estrada opuszcza boisko. W jego miejsce Jeremy Sarmiento.

73

Gakpo zdecydowanie zbyt szybko ruszył do podania i został złapany na spalonym.

71

Gakpo nieładnie faulował w pojedynku z uciekającym Estupinanem, ale uniknął żółtej kartki.

69

Zamiana w ekipie Holendrów. Schodzi Klaassen, w jego miejsce wchodzi Berghuis.

68

Estrada próbował rozegrać z Platą na prawej flance, jednak podał zdecydowanie zbyt mocno.

66

Holendrzy dobrze rozegrali akcję. Szybko i zaskakująco dla Ekwadorczyków. Gakpo zostawił piłkę Koopmeinersowi, a ten niestety wypalił wysoko nad poprzeczką.

64

Valencia w polu karnym do Estrady. Ten jednak oddał bardzo słaby strzał. Chyba źle trafił.

63

Znakomita energia bije od Ekwadoru. Aż przyjemnie popatrzeć. Holendrzy mają sporo kłopotów.

61

Dumfries faulował w ofensywie Hincapie. I jeszcze się wścieka na sędziego.

60

Wcześniej Valencia strzelał i piłka odbiła się od holenderskiego obrońcy.

60

Ależ mieli szczęście Holendrzy! Dwa strzały Ekwadorczyków. Do obitej piłki w polu karnym doszedł Plata. Pewny strzał, ale w poprzeczkę!

58

Jhegson Mendez ukarany za ten faul żółtą kartką.

57

Holendrzy pędzili z kontrą, ale Hincapie przekroczył przepisy w pojedynku z Gakpo na połowie Ekwadoru.

56

Angelo Preciado goni do piłki po podaniu od Valencii, ale nie zdążył. W efekcie od bramki rozpocznie Noppert.

55

Holendrzy pobudzeni po stracie gola, ale nie potrafią skonstruować groźnej akcji.

54

Porozo przeciął podanie adresowane do Depaya, aut dla reprezentacji Holandii.

52

Holandia długo wymienia podania w strefie środkowej, ale niewiele z tego wynika.

49

Enner Valencia dobija strzał Platy, Ekwador wyrównuje!

49

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! EKWADOR WYRÓWNUJE!

48

Noppert świetnie zareagował i przeciął wrzutkę adresowaną do Platy.

47

Ekwador przy piłce, ale na razie bez szarżowania po obu stronach.

47

Piłka odbita od sędziego. Algierczyk przerywa grę.

46

I zaczęli.

46

I już wychodzą na murawę. Holendrzy ze zmianami. Steven Bergwijn zszedł, a za niego Memphis Depay.

45  + 5'

A jednak chodziło o spalonego. Koniec pierwszej połowy. Holandia prowadzi z Ekwadorem 1:0.

45  + 5'

A jednak jeden z Ekwadorczyków przeszkadzał bramkarzowi i nie ma gola.

45  + 3'

A jednak sędziowie sprawdzają tę sytuację.

45  + 3'

GOOOOOOOOOOOL!!!! Ależ niesamowita sytuacja!! Pervis Estupinan dobił po rzucie rożnym i mamy 1:1.

45  + 3'

Najlepsza sytuacja Ekwadoru po rzucie wolnym. Valencia miał piłkę na głowie, ale nie zdołał dobrze oddać strzału. Piłka odbiła się jeszcze od Holendra i rzut rożny dla Ekwadoru.

45  + 2'

Timber w nieprzepisowy sposób zatrzymał Estradę na wysokości 30. metra

45

Plata nie poradził sobie z Timberem, koniec obiecującej akcji Ekwadorczyków.

45

Sędzia doliczył 3 minuty.

45

Galindez wyszedł z bramki i wyłapał piłkę zagrywaną w kierunku Bergwijna.

44

Gra w środku pola. Żadna z ekip nie potrafi przebić się pod pole karne rywala.

42

Beznadziejne zagranie Valencii.

42

I znów bezradność Ekwadoru. I do tego spore emocje pomiędzy zawodnikami.

41

Caicedo mógł ruszyć z kontrą, ale Holandia wróciła do defensywy, a pomocnik Ekwadoru musiał wycofać na własną połowę.

39

Caicedo zagrał piłkę ręką i sędzia przyznał rzut wolny reprezentacji Holandii.

37

Na nic próby kontrataków Ekwadoru... jeden biegnie do przodu, ale nie ma komu podać.

36

Holandia próbuje atakować pozycyjnie, jednak Ekwadorczycy bronią się bardzo wysoko i ograniczają pole gry. Jakby skończyła się dominacja były wicemistrzów świata.

33

Valencia zdecydował się na strzał tuż zza pola karnego. Bramkarz Holendrów sięgnął to jednak.

32

Nerwowo na boisku. Timber miał pretensje do rywala. Sędzia jednak dość szybko uspokoił wyrywnego Holendra.

30

Znakomite prostopadłe podanie Holendrów zostaje minimalne zatrzymane przez Ekwadorczyków. Gdyby to doszło, mogłoby się zrobić 2:0. Felix Torres popisał się refleksem.

29

Zbyt niskie dośrodkowanie Platy. Holandia przy piłce.

28

Ależ dobra akcja Ekwadoru. Nie udało się strzelić gola, ale mają rzut rożny.

28

Caicedo wypatrzył Platę na prawym skrzydle. Posłał mu długie podanie, ale zbyt mocno...

27

Timber zdecydowanie zbyt mocno i zbyt szybko zagrywał w kierunku Timbera, koniec ataku Holendrów.

26

Dobry moment Ekwadoru. Cały czas blisko pola karnego rywali. Ci jednak są bardzo czujni.

24

Bergwijn chciał rozegrać z Blindem, ale posłał piłkę za linię boczną po tym, jak Holendrzy zaczęli mu utrudniać sytuację.

24

Pędził z kontrą Ekwador, ale źle rozegrana była ta akcja.

23

Ekwador ma ogromne problemy z rozegraniem piłki. Nie mają ani chwili na przytrzymanie piłki. To spory problem dla tej ekipy.

22

Po przejęciu z piłką w imponującym stylu ruszył Denzel Dumfries, ale atakowany przez kilku rywali pozwolił sobie odebrać piłkę, a sędzia faulu nie dostrzegł.

21

Dumfries przewinił w pojedynku z Estupinanem, rzut wolny dla podopiecznych Gustavo Alfaro

20

Holendrzy źle rozegrali aut i stracili futbolówkę, Ekwador próbuje szybko ruszyć do ataku.

20

Nie dziwmy się, jeśli ktoś powie nam, że przysnął przy tym meczu. Ekwadorczycy biegają za piłką, czasami ją wybijają spod nóg Holendrom. Ci z kolei też nie kwapią się do ataku.

17

Ekwador postawił na wysoki pressing, ale trudno piłkarzom tej drużyny wykreować zagrożenie.

15

Valencia próbował w pojedynkę coś zdziałać w polu karnym Holendrów, ale szybko zabrał mu piłkę przeciwnik.

15

Dumfries został w nieprzepisowy sposób zaatakowany na prawej flance

13

Sędzia zauważył przewinienie Bergwijna.

12

Valencia uderzył z powietrza, ale czujni obrońcy Holendrów wybili ten strzał.

11

Atmosfera na trybunach w obiektywie FIFA.

10

Dumfries uprzedził Estupinana i przerwał akcję rywali. Chwilę później Oranje tracą jednak piłkę.

9

Ekwador ożywiony. Widać, że piłkarze tej drużyny szybko chcą odrobić stratę.

8

Ekwadorczycy odzyskali piłkę i próbują zaskoczyć rywali ofensywą prowadzoną lewym skrzydłem.

6

GOOOOOOOOL! Ależ bramka!!! Cody Gakpo strzela zza pola karnego! Błąd obrońcy Ekwadoru!

5

Na szczęście wszystko już dobrze.

5

Angelo Preciado mocno odczuł starcie na połowie Ekwadoru. Interweniuje pomoc medyczna.

4

Virgil van Dijk niecelnie zagrywał w kierunku Timbera, aut dla La Tricolor

2

Ekwador odważnie ruszył na Holendrów. Teraz jednak przeciwnicy przy piłce.

1

Mecz poprowadzi Mustapha Ghorbal (Algieria).

1

Publiczność odliczyła, sędzia dał sygnał i zaczęli!

16:53

Piłkarze już wychodzą na murawę. Za chwilę hymny, przywitanie, losowanie i zaczynamy.

16:51

A tutaj składy obu ekip na te zmagania.

16:49

Ekwador raz wyszedł z grupy. Było to w 2006 roku. Wówczas ich przygoda zakończyła się na 1/8 finału.

16:46

Holendrzy jeszcze nigdy nie sięgnęli po mistrzostwo świata. Trzykrotnie grali jednak w finale. A było to w 1974, 1978 i 2010 roku.

16:43

Holandia grała dzień później i też 2:0 pokonała Senegal. Ta druga ekipa grała już dziś swoje kolejne spotkanie i w nim pokonała Katar. Dzięki temu wiadomo już, że gospodarze nie wyjdą z grupy. Senegal zostaje przy nadziei.

16:41

Ekwador miał ten zaszczyt, że zagrał w meczu otwarcia tych mistrzostw. W minioną niedzielę uciszył gospodarzy, których pokonał 2:0.

16:34

Witamy ponownie! Zapraszamy serdecznie na kolejny mecz tegorocznego mundialu w Katarze. O 17:00 w szranki staną Holendrzy i Ekwadorczycy. Obie ekipy wygrały w pierwszej kolejce. Wygrana dziś da pewny awans do fazy pucharowej.