• Christian Pulisic (38')
Iran
USA
45'
45' Ali Karimi za Milad Mohammadi
38'

38' Christian Pulisic
43'

43' Tyler Adams
46'
46' Saman Ghoddos za Sardar Azmoun
71'
71' Mehdi Torabi za Ahmad Nourollahi
71'
71' Abolfazl Jalali za Ehsan Haji Safi
77'
77' Majid Hosseini
77'
77' Karim Ansarifard za Ali Gholizadeh
83'
83' Hossein Kanaani
90'
90' Abolfazl Jalali
46'

46' Brenden Aaronson za Christian Pulisic
65'

65' Kellyn Acosta za Weston McKennie
77'

77' Haji Wright za Joshua Sargent
82'

82' Walker Zimmerman za Sergino Dest
82'

82' Shaq Moore za Timothy Weah

Relacja z meczu Iran - USA

90  + 9'

Dziękujemy za dziś, dobranoc!

90  + 9'

W 1/8 finału w piątek Amerykanie zagrają z Holandią, a w sobotę Anglicy z Senegalem.

90  + 9'

Grupę z siedmioma punktami wygrała Anglia. USA uzbierało pięć punktów. Iran cztery, Walia jeden.

90  + 9'

Oczekiwaliśmy wielkich emocji, ale ich nie dostaliśmy. Po słabym meczu Amerykanie pokonali Iran 1:0. Ale dla nich najważniejsze jest to, że grają dalej w katarskim turnieju.

90  + 9'

KONIEC MECZU! USA POKONAŁO IRAN 1:0 I JEST W 1/8 FINAŁU MŚ!

90  + 9'

Nerwy Irańczyków. Taremi padł w polu karnym Amerykanów, ale sędzia ani myślał podyktować rzutu karnego. Irańczyk poczuł kontakt z Carterem-Vickersem i chciał nabrać arbitra.

90  + 7'

Irańczycy wstrzeliwują piłkę w pole karne Amerykanów, ale nie potrafią zagrozić bramce Turnera. Spokojnie, czujnie grają zawodnicy USA w defensywie.

90  + 6'

Jalali ukarany żółtą kartką.

90  + 4'

Pięć minut do końca.

90  + 3'

Szczęście Amerykanów! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie głową uderzał Pouraliganji!

90

Aż dziewięć minut doliczonych do drugiej połowy.

85

Ostatnie pięć minut. Czy Iran w końcu zdecydowaniej zaatakuje?

82

Moore w miejsce Desta.

78

Zmiana też w Iranie. Ansarifard za Gholizadeha.

77

Wymuszona zmiana w USA. Wright w miejsce Sargenta.

77

Kartka dla Hosseiniego.

74

Problemy zdrowotne Sargenta.

71

Dwie zmiany w Iranie. Zeszli Hajsafi i Noorollahi. W ich miejsce Torabi oraz Jalali.

70

Niecelne uderzenie Ezatolahiego.

68

Niecelne uderzenie Musaha z rzutu wolnego.

65

Anglia 3:0 Walia.

65

Acosta w miejsce McKenniego.

63

Minimalnie niecelny strzał Godosa! Wielkie szczęście miało USA, najlepsza okazja dla Iranu.

60

Przed nami ostatnie 30 minut. 30 minut irańskich nadziei na awans.

59

Bardzo głośno po urazie krzyczał Rezaeian. Na szczęście zawodnik Iranu doszedł do siebie i może kontynuować grę.

56

Prostopadłe podanie do Taremiego, ale ten był na spalonym.

53

Brzydki faul na amerykańskim bramkarzu. Na razie jednak obyło się bez kartki.

51

Odważniej Irańczycy. W końcu nie mają wyjścia. Niecelnie strzelał Rezaeian.

49

Szybki drugi gol dla Anglików. Tym razem Phil Foden.

47

Anglia prowadzi z Walią 1:0 po golu Marcusa Rashforda.

47

Uderzenie Sargenta obronił bramkarz Iranu.

46

Początek drugiej połowy.

21:07

Zmiana też w Iranie. Godos w miejsce Azmouna.

21:07

Kontuzja Pulisica, jakiej doznał przy jedynej bramce, okazała się poważna. Aaronson w jego miejsce.

20:52

Przerwa. Na razie 1:0 dla USA i to Amerykanie są o krok od 1/8 finału. Iranowi wystarczy jednak remis. Przed nami pasjonująca druga połowa.

45  + 6'

Sytuacja była stykowa, a mimo to sędzia od razu puścił grę. Wciąż tylko 1:0 dla USA.

45  + 6'

Gol dla USA! Weah trafia do siatki, ale sędzia podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego!

45  + 2'

Wymuszona zmiana w reprezentacji Iranu. Z kontuzją z boiska zszedł Mohammadi. W jego miejsce Karimi.

45

Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

45

Ależ sytuację popsuł Weah! Amerykanie wyszli na sytuację 2 na 2 po podaniu Adamsa. Sargent zagrał do Weaha, a ten zamiast uderzać, szukał podania zwrotnego, przez co zespół USA stracił piłkę.

43

Pulisic wrócił na boisko.

43

Kartka dla Adamsa. Pierwsza w tym meczu.

42

Kolejne świetne podanie McKenniego. Tym razem do Sargenta, który uderzył niecelnie.

41

Amerykanin, choć nie bez problemów, wstał. Będzie kontynuował grę. Czekamy na odpowiedź Iranu w tym meczu. Iranu, który dzisiaj nie pokazał nic w ofensywie.

40

Problemy zdrowotne Pulisica. Przy oddawaniu strzału zawodnik Chelsea wpadł w irańskiego bramkarza. Udzielana jest mu pomoc.

39

W tym momencie Anglia i USA są w 1/8 finału MŚ!

39

Kapitalna akcja Amerykanów! McKennie ze środka pola rozrzucił grę na prawą stronę do Desta. Ten natychmiastowo zgrał do środka, tuż przed bramkę, gdzie był Pulisic, który z bliska wepchnął piłkę do bramki! 1:0!

38

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! USA!

36

Zablokowane uderzenie Desta po podaniu Pulisica z rzutu rożnego. Amerykanie nie mają żadnego pomysłu na stałe fragmenty gry. Nie tylko dziś. Przez cały turniej.

33

Za mocne podanie Pulisica do Desta. Na razie wygląda to tak, że Amerykanie bardzo by chcieli, ale nie wiedzą, jak zaatakować. Irańczycy sprawiają wrażenie zespołu grającego z premedytacją na remis. W końcu on na 99 proc. da im awans do 1/8 finału.

31

Weah... Weah... Weah... Niecelny strzał.

29

Zablokowane uderzenie Desta po indywidualnej akcji. Rozkręcają się Amerykanie.

27

Zablokowane uderzenie Sargenta. Głową poprawiał Weah, ale zrobił to zdecydowanie za lekko i bez problemu interweniował bramkarz Iranu.

25

Bardzo słabe dośrodkowanie Pulisica z rzutu rożnego. Na razie najlepsze podsumowanie tego spotkania.

23

Sporo wzajemnych pretensji po stronie Amerykanów. Na razie bardzo rozczarowuje to spotkanie.

21

Podanie do Pulisica w pole karne Iranu, ale znów bez zagrożenia. Zawodnik Chelsea nie przyjął piłki.

18

Taremi był w polu karnym Amerykanów, ale zamiast uderzać, albo iść w pojedynek z rywalem, zdecydował się na podanie do Azmouna. Piłkę wybił Ream.

15

Kwadrans za nami. Na razie mecz nie porywa. Nie widać, o jaką stawkę grają obie drużyny.

13

Sporo walki w środku pola. Na razie spokojne spotkanie.

11

Tym razem celnie uderzał Pulisic, jednak zrobił to za lekko i spokojnie interweniował bramkarz Iranu.

9

Bardzo niecelne uderzenie Musaha sprzed pola karnego. Amerykanin przyjął piłkę, uderzył z powietrza, ale nie miał przygotowanej pozycji i wyszło to bardzo kiepsko.

7

Na razie dużo chaosu w amerykańskim ataku. Niby drużyna USA przeważa, ale jej ataki są bardzo, bardzo niechlujne.

5

Pierwsza akcja Iranu. Zespół Queiroza zamknął Amerykanów w okolicy jego pola karnego, ale nie było z tego żadnego zagrożenia dla bramki Turnera.

4

Amerykanie odważniej, ofensywniej, spędzają więcej czasu na połowie rywala. Na razie jednak bez okazji bramkowych.

2

Indywidualna akcja Pulisica, jednak został ten został zatrzymany.

1

19:54

Obie drużyny już na boisku. Właśnie odgrywane są hymny. Za kilka chwil początek meczu.

19:50
19:47
19:47
19:44

Skład USA: Turner - Dest, Carter-Vickers, Ream, Robinson - Adams, McKennie, Musah - Weah, Sargent, Pulisic.

19:43

Skład Iranu: Beiranvand - Rezaeian, Hosseini, Pouraliganji, Mohammadi - Ezatolahi, Noorollahi, Hajsafi - Gholizadeh, Azmoun, Taremi.

19:43

Początek meczów o 20:00. Za chwilę składy.

19:41

Klasyfikacja fair play: Anglia (0), Iran (-4), USA (-4), Walia (-7).

19:41

Różnica goli w tym momencie: Anglia (+4), Iran (-2), USA (0), Walia (-2).

19:39

Przypomnijmy sobie, co decyduje o kolejności w grupie przy równej liczbie punktów: 1) Różnica goli ; 2) Większa liczba goli strzelonych ; 3) Bezpośredni pojedynek ; 4) Klasyfikacja fair play ; 5) Losowanie.

19:39

No ale niewiarygodnie ciekawie będzie też na boisku. W tym momencie Anglia prowadzi w grupie z 4 punktami. Iran ma 3 punkty, USA 2, a Walia 1. W tej grupie jeszcze każdy może awansować.

19:38

Rywalizacja Iranu z USA nazywana jest "więcej niż meczem" z uwagi na napięte stosunki polityczne między oboma krajami.

19:37

W tej relacji zabieramy państwa na mecz Iran - USA, czyli na coś więcej niż piłkarskie spotkanie.

19:37

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na kolejne mundialowe emocje. Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w grupie B. Przed nami mecze USA - Iran oraz Anglia - Walia.