Chorwacja
43'
43' Daizen Maeda
64'
64' Kaoru Mitoma za Yuto Nagatomo
64'
64' Takuma Asano za Daizen Maeda
75'
75' Hiroki Sakai za Daichi Kamada
87'
87' Takumi Minamino za Ritsu Doan
55'

55' Ivan Perisić
62'

62' Ante Budimir za Bruno Petkovic
68'

68' Mario Pasalić za Andrej Kramarić
90'

90' Mateo Kovacic
99'

99' Lovro Majer za Luka Modric
99'

99' Nikola Vlasic za Mateo Kovacic
106'
106' Ao Tanaka za Hidemasa Morita
106'

106' Marko Livaja za Ante Budimir
106'

106' Mislav Orsic za Ivan Perisić
116'

116' Borna Barisić

Relacja z meczu Japonia - Chorwacja

120  + 1'

W nim Chorwacja zmierzy się z Brazylią lub Koreą Południową, a ten mecz zostanie rozegrany w piątek 9 grudnia o godzinie 16:00 czasu polskiego na Education City Stadium.

120  + 1'

W rzutach karnych nie było wątpliwości. 27-letni bramkarz Dinama Zagrzeb Dominik Livaković został prawdziwym bohaterem reprezentacji Chorwacji, broniąc aż trzy jedenastki wykonywane przez rywali! Chorwaci wygrali w karnych 3:1 i to oni zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata.

120  + 1'

Koniec meczu! Japonia - Chorwacja 1:1, karne: 1:3! Chorwaci meldują się w ćwierćfinale mistrzostw świata!

120  + 1'

Pasalić... GOOOOOOL!!! 3:1! CHORWACJA W ĆWIERĆFINALE!

120  + 1'

Yoshida... ZNOWU BRONI LIVAKOVIĆ! Genialny występ chorwackiego bramkarza w tych karnych!

120  + 1'

Livaja... SŁUPEK! Krótki rozbieg, ale strzał tylko w słupek! To jeszcze nie koniec!

120  + 1'

Asano... TRAFIA! Jest pierwsza bramka dla Japonii!

120  + 1'

Brozović... PEWNIE! W środek bramki! 2:0 dla Chorwacji!

120  + 1'

Mitoma... znowu nie ma!!! Znowu broni Livaković! Będzie bohaterem, jak Chorwaci wygrają!

120  + 1'

Vlasić... TRAFIA! Chorwaci prowadza po pierwszej serii!

120  + 1'

Minamino... NIE MA GOLA! Broni Livaković!

120  + 1'

Pierwsi strzelają Japończycy. Zaczynamy.

120

Dogrywka stała już na bardzo niskim poziomie. Oba zespoły oddały w niej po jednym groźnym strzale, ale o golach nie było mowy. Teraz te pojawić się muszą, w serii rzutów karnych.

120

Koniec! Japonia - Chorwacja 1:1, o wszystkim zadecydują rzuty karne!

120

Ściął z piłką do środka Orsić, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili płasko z dystansu uderzył Majer, ale obok bramki!

120

Minuta doliczona do dogrywki.

119

Tanaka mocno oberwał piłką w głowę i potrzebuje pomocy medycznej.

118

Kolejne dośrodkowania w pole karne Japończyków. Defensywa Azjatów na razie bardzo czujna.

117

Żółta kartka dla Barisicia.

116

Teraz po drugiej stronie boiska główkę Mitomy spokojnie łapie Livaković.

114

Jeszcze raz powtórka z rozrywki. Piłka też po raz kolejny wpada w ręce japońskiego bramkarza.

113

Długi wrzut piłki z autu w pole karne Japonii, tam dwie główki i piłka ląduje w rękach Gondy.

111

Nieporozumienie w japońskiej defensywie daje Chorwatom rzut rożny. Po nim udanie piąstkuje Gonda.

109

Nieciekawa jest ta dogrywka. Jakby obu drużynom brakowało pomysłu, jak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

106

Kolejne zmiany też u Chorwatów. Wędka dla Budimira, schodzi też Perisić. W ich miejsce wchodzą Orsić oraz Livaja.

106

Wznawiamy grę.

106

Zmiana w reprezentacji Japonii. Tanaka za Moritę.

105

Przerwa.

105

Dwie minuty doliczone do pierwszej części dogrywki. Po kornerze dla Japonii było zamieszanie w chorwackim polu karnym, ale koniec końców piłka ląduje w rękach Livakovicia.

105

Wreszcie jakaś okazja w dogrywce! Kontrę wyprowadzili Japończycy, a konkretnie Mitoma, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył zza pola karnego, jednak w sam środek bramki i Livaković odbił piłkę!

103

Utrzymują się przy piłce Chorwaci, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

101

Zamieszanie w polu karnym Japonii kończy się zablokowanym strzałem Perisicia.

99

Dwie zmiany w kadrze Chorwacji i to dość zaskakujące. Schodzą Modrić i Kovacić, wchodzą Majer oraz Vlasić.

96

Ucierpiał w polu karnym rywala Sakai. Przerwa w grze.

95

Jeszcze jeden rzut rożny wywalczyli Japończycy.

93

Bardzo niecelny strzał głową Taniguchiego z trudnej pozycji.

92

Rzut rożny dla Japonii po interwencji Perisicia.

91

Rozpoczynamy dogrywkę!

90  + 4'
90  + 4'

Druga połowa dużo gorsza od pierwszej, po wyrównaniu Chorwatów na murawie działo się niewiele i dogrywka nie może być zaskoczeniem.

90  + 4'

Koniec podstawowego czasu gry! Japonia - Chorwacja 1:1. Będzie dogrywka!

90  + 3'

Ivan Perisić został dziś najlepszym strzelcem Chorwacji na mistrzostwach świata. Wyrównał z sześcioma golami wynik Davora Sukera.

90  + 2'

Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Dogrywka wydaje się nieunikniona.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

90

Żółta kartka dla Kovacicia za faul na Ito. Bez dwóch zdań zasłużona.

87

Doan zostaje zmieniony przez Minamino.

86

Jeszcze strzał głową zdołał oddać Pasalić, ale strącił piłkę obok japońskiej bramki!

85

Już tylko pięć minut do końca podstawowego czasu gry. Coraz bliżej pierwszej na tym mundialu dogrywki.

82

Dośrodkowanie Chorwatów z prawej strony boiska pada łupem Gondy.

81

Teraz rzut wolny dla Japonii. Piłkę w polu karnym otrzymał Tomiyasu, ale nie potrafił dokładnie dograć do żadnego z kolegów.

79

Groźnie było po stałym fragmencie gry dla Chorwatów. Barisić został uprzedzony przez Doana przed bramką Livakovicia!

77

Akcja indywidualna Perisicia! Chorwat zdecydował się na strzał z 20 metrów, a odbita piłka nieznacznie minęła bramkę!

75

Sakai zmienia Kamadę w kadrze Japonii.

73

Długie podanie Modricia w kierunku Perisicia. Po interwencji Doana jest rzut rożny dla Chorwacji, z którego nic nie wynikło.

70

Akcja indywidualna Mitomy na lewym skrzydle zakończyła się fiaskiem. Japończyk wypuścił sobie piłkę poza linię końcową.

68

Kolejna zmiana w reprezentacji Chorwacji. Pasalić za Kramaricia.

66

Zakręcili Chorwaci pod polem karnym rywala. Po centrze Kramaricia nieczysto i niecelnie strzela głową Budimir.

64

Dwie zmiany u Japończyków. Schodzą Maeda i Nagatomo, wchodzą Asano oraz Mitoma.

63

Modrić! Świetne uderzenie gwiazdy Realu Madryt z dystansu znakomicie odbija Gonda!

62

Zmiana u Chorwatów. Budimir za Petkovicia.

62

Wyrównujący gol Ivana Perisicia:

61

Zamieszanie przed polem karnym Chorwatów kończy się sytuacyjnym strzałem Doana, ale zbyt lekkim by pokonać Livakovicia.

59

Dobre piąstkowanie na przedpolu Livakovicia i od razu akcja przenosi się na drugą stronę, gdzie w polu karnym Japończycy zdołali zatrzymać Perisicia.

58

Groźny strzał z dystansu Endo! Livaković przenosi piłkę nad poprzeczką!

56

Chorwacja wyrównuje! Znakomite dośrodkowanie z głębi pola wykonał Dejan Lovren, a Ivan Perisić popisał się bardzo precyzyjnym strzałem głową z kilkunastu metrów i mamy remis!

55

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ivan Perisić!

54

Maeda wywalczył rzut rożny dla Japonii, ale po centrze Doana nie było zagrożenia dla chorwackiej bramki.

52

Barisić dośrodkowywał w pole karne w kierunku Petkovicia, ten padł na murawę w starciu z obrońcą Japonii, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego.

52

Maeda walczył o piłkę w polu karnym z Lovrenem. Ten jednak zdołał zgrać głową do Livakovicia.

51

Perisić faulował Endo. Japończycy nie śpieszą się z rozegraniem rzutu wolnego.

49

Sytuacyjny strzał Kovacicia z kilkunastu metrów mija japońską bramkę.

47

Kramarić z lewej strony pola karnego szukał przed bramką Petkovicia. Dobrze interweniują Japończycy.

46

I już na strzał z dystansu zdecydował się Kamada, ale uderzył nad poprzeczką!

46

46

Piłkarze obu zespołów już wrócili na plac gry. Za chwilę zaczynamy druga połowę. Nie ma zmian w obu drużynach.

45  + 2'

Tak Japończycy otworzyli wynik tego spotkania:

45  + 2'

To była bardzo wyrównana pierwsza połowa, w której bardziej konkretni byli Japończycy i to oni wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą, gdy po rzucie rożnym do siatki trafił Daizen Maeda. Jak odpowiedzą Chorwaci po zmianie stron? Czeka nas bardzo ciekawa druga część gry.

45  + 2'

Koniec pierwszej połowy. Japonia - Chorwacja 1:0.

45  + 2'

Ładna akcja Chorwatów zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Juranovicia kończy tę pierwszą połowę.

45  + 2'

Jeszcze Modrić dograł piłkę w pole karne do Petkovicia, ten został zablokowany i wywalczył rzut rożny.

45

Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

44

Krótko rozegrany rzut rożny dla Japonii, w pole karne dośrodkowywał Doan, a odbita od obrońcy piłka spadła pod nogi Daizena Maedy, który z bliska otworzył wynik spotkania! 1:0 dla Japonii!

43

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Daizen Maeda!

42

Centra w pole karne Doana, nieporozumienie Juranovicia z Livakoviciem daje Japonii rzut rożny.

41

Wreszcie okazja bramkowa! Japończycy stworzyli ładną akcję po odbiorze Maedy, piłka trafiła w pole karne do Kamady, który zwiódł rywala, ale uderzył z kilku metrów nad poprzeczką!

40

Kontra Japonii. Ito prostopadle do Maedy, ten zostawia piłkę Nagatomo, który dośrodkowuje niedokładnie.

39

Twarde zderzenie Petkovicia z Yoshidą. Choć to Japończyk ucierpiał bardziej, sędzia odgwizdał jego faul. Rzut wolny dla Chorwacji.

37

W ostatnim czasie brakuje w tym meczu sytuacji bramkowych. A zaczęło się bardzo obiecująco.

35

Ruszył z efektownym rajdem środkiem pola Gvardiol, ale później za mocno podawał do Kramaricia.

33

Bardzo wyrównane jest to spotkanie, ale można było się tego spodziewać.

31

Kamada ruszył z kontrą Japończyków, jednak tuż przed polem karnym został skutecznie zatrzymany przez Lovrena.

30

Dośrodkowanie Barisicia z lewej strony boiska wybite przez japońską defensywę.

29

Znów okres przewagi Chorwatów. Piłkę z autu wrzucił w pole karne Perisić, jednak Petković nie zdołał wygrać walki z japońskimi obrońcami.

26

Bardzo dobre długie zagranie za linię obrony do rozpędzonego Kramaricia, ten jednak w polu karnym stracił piłkę na rzecz Tomiyasu.

24

Rzut wolny dla Chorwacji. Po dośrodkowaniu Modricia odbita piłka spada na 16. metr pod nogi Gvardiola, ale ten uderza bardzo niecelnie.

22

Dobre minuty Japonii, która stara się kolejnymi akcjami skrzydłami zagrażać chorwackiej defensywie.

20

Tym razem Japonia prawym skrzydłem. Napędzony Ito dośrodkował płasko w szesnastkę, jednak piłkę przejął czujny Livaković.

17

Nagatomo dośrodkował w chorwackie pole karne, gdzie Maeda nie trafił głową w piłkę, a mógł oddać groźny strzał na bramkę Livakovicia.

16

Długie zagranie pod pole karne rywala do Modricia, ten zdaniem sędziego przyjmował piłkę ręką, choć powtórki pokazują co innego.

14

Chorwacja na razie mało zdecydowana w swoich atakach pozycyjnych. Może to być też spowodowane dobrze ustawioną Japonią.

12

Dobre płaskie dośrodkowanie Ito z prawej strony boiska! Przed bramką rywala minimalnie nie sięgnął piłki Maeda, a i Nagatomo nie zdołał zamknąć akcji!

10

Długie podanie od Gvardiola trafia w ręce bramkarza Japonii Gondy.

8

Ależ szansa dla Chorwacji! Koszmarny błąd Tomiyasu. Te "małe derby północnego Londynu" wygrał Perisić, który zabrał piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale z ostrego kąta nie potrafił pokonać Gondy! Piłka jeszcze trafiła do Petkovicia, jednak ten nie zdołał oddać strzału.

7

Przejęcie piłki przez Japończyków. Ito nie zdołał wyprowadzić kontry prawym skrzydłem.

5

Przejęli piłkę na dłużej Chorwaci, którzy konstruują atak pozycyjny na połowie rywala.

3

Maeda bardzo mocno naciskał wyprowadzającego piłkę Livakovicia. Chorwacki bramkarz miał szczęście, bo nastrzelił rywala, ale piłka wyleciała poza boisko.

3

Ależ szansa dla Japonii! Świetne dośrodkowanie na głowę Taniguchiego, który z pięciu metrów uderza obok bramki!

2

Rzut wolny dla Japonii, dośrodkowanie w pole karne, z którym minęli się minimalnie wszyscy zawodnicy przed bramką Livakovicia. Japończycy zdobywają jeszcze korner.

1

I już w pierwszej akcji piłka poszybowała w pole karne Japonii, ale tam do niej nie doszedł Kovacić, uprzedzony przez japońską defensywę.

1

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy mecz!

15:54

Czas na hymny narodowe!

15:53

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

15:44

To spotkanie zostanie rozegrane na Al Janoub Stadium w Al Wakrah, a jego arbitrem będzie Amerykanin Ismail Elfath.

15:42

Skład Japonii: Gonda - Tomiyasu, Yoshida, Taniguchi - Ito, Morita, Endo, Nagatomo - Doan, Maeda, Kamada.

15:39

Skład Chorwacji na ten mecz: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Barisić - Modrić, Brozović, Kovacić - Kramarić, Petković, Perisić.

15:37

Zwycięzca tego spotkania w ćwierćfinale zmierzy się z wygranym wieczornego meczu Brazylia - Korea Południowa.

15:34

To powinna być najbardziej wyrównana para w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Dotychczasowe mecze tej fazy pucharowej łączyło jedno - zespół skazywany na pożarcie walczył i stawiał się faworytowi, ale koniec końców ten bezlitośnie punktował rywala i meldował się pewnie w ćwierćfinale. Tym razem trudno wskazać jednoznacznie takiego faworyta. Po jednej stronie mamy Japończyków, którzy grają "od ściany do ściany" - ograli sensacyjnie Niemców i Hiszpanów, a przegrali równie niespodziewanie z Kostaryką. Po drugiej stronie wicemistrz świata Chorwacja, która dotąd wygrała jeden mecz z Kanadą (4:1), a w starciach z Marokiem i Belgią (oba 0:0) spisała się bardzo przeciętnie i była o krok od odpadnięcia, gdyby pod chorwacką bramką nie kompromitował się Romelu Lukaku. Kto dzisiaj okaże się lepszy? Niech to będzie bardzo ciekawe widowisko!

15:28

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, w którym Japonia zmierzy się z Chorwacją. Początek spotkania o godzinie 16:00.