Kostaryka
44'
44' Miki Yamane
41'

41' Anthony Contreras
46'
46' Takuma Asano za Ayase Ueda
46'
46' Hiroki Ito za Yuto Nagatomo
62'
62' Kaoru Mitoma za Miki Yamane
67'
67' Junya Ito za Ritsu Doan
82'
82' Takumi Minamino za Yuki Soma
84'
84' Ko Itakura
90'
90' Wataru Endo
61'

61' Celso Borges
65'

65' Brandon Aguilera za Gerson Torres
65'

65' Jewison Bennette za Anthony Contreras
70'

70' Francisco Calvo
81'

81' Keysher Fuller
89'

89' Youstin Salas za Celso Borges
90'

90' Daniel Chacon za Joel Campbell

Relacja z meczu Japonia - Kostaryka

12:56

Cóż za sensacja! Kostaryka cały mecz się broniła, odnotowała jeden celny strzał przez całe spotkanie...i wygrała! Japończycy w szoku. Po pokonaniu Niemców przegrali z niżej notowanym rywalem i teraz czeka ich mecz z Hiszpanią.

90  + 7'

KONIEC MECZU!

90  + 6'

Rzut wolny dla Japonii w bocznym sektorze, ale piłka wybita.

90  + 5'

Zmiana w Kostaryce. Chacon za Campbella.

90  + 3'

Żółta kartka dla Endo

90  + 1'

Sześć minut doliczonych.

89

Ależ zamieszanie w polu karnym Kostaryki! Niesamowity bilard w polu bramkowym Navasa, który wcześniej obronił strzał z kilku metrów!

87

Szybka akcja Japonii, ale Minamino w ostatniej chwili został zatrzymany.

85

Zmiana w Japonii. Minamino za Somę

85

Coś niesamowitego. Kostaryka z przodu nie istniała cały mecz, a teraz prowadzi!

84

Żółta kartka dla Itakury.

82

Coś niebywałego! Kostaryka pierwszy raz zagościła na połowie Japonii. Błąd na własnej połowie popełnił jeden z Japończyków, piłka trafia do pola karnego do Fullera Spence'a, a ten z linii 16. metra uderzył technicznie w kierunku dalszego słupka. Piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki!

81

GOOOOOOOOOOOOOOOL! KOSTARYKA!

80

Pierwsza chyba w tej drugiej połowie kontra Kostaryki, ale Campbell na spalonym.

78

Kostarykanie wybijają na kolejny korner.

78

Dośrodkowanie na Kamadę ustawionego w polu karnym. Kończy się rzutem rożnym.

76

Złe dośrodkowanie Somy.

75

Był trzymany za koszulkę Waston, ale po krótkiej konsultacji z VAR-em sędzia nakazuje grać dalej.

74

Zawodnik Kostaryki przewraca się w polu karnym, ale nie ma rzutu karnego.

74

Rzut wolny z koła środkowego dla Kostaryki. To będzie szansa na wrzutkę w pole karne.

72

Kamada w mur.

71

Kolejny rzut wolny dla Japonii tuż przed polem karnym! Żółta kartka dla Calvo

67

Zmiana w Japonii. Doan schodzi, w jego miejsce Junya Ito.

66

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka wybita.

65

Zmiany w Kostaryce. Jewison Benette i Brandon Aguilera za Contrerasa i Torresa.

64

Kolejny rzut wolny, tym razem z bocznego sektora boiska. Będzie szansa na wrzutkę w pole karne Kostaryki.

63

Niecelny strzał Somy z rzutu wolnego.

62

Zmiana w Japonii. Mitoma zmienia Yamane

62

Zółta kartka dla Borgesa. Sfaulował rywala idealnie na wprost bramki Kostaryki. Piłka ustawiona na 20. metrze.

60

Japonia nie wychodzi z połowy Kostaryki. Problem w tym, że nie przekłada się to na sytuacje.

58

Błąd Kostaryki na własnej połowie, ale znowu Japończycy nie zdołali tego wykorzystać.

57

Soma złamał akcję ze skrzydła do pola karnego i próbował uderzyć na bramkę. Zupełnie nie dokręcił piłki i wyszedł z tego bardzo niecelny strzał.

56

Rzut wolny dla Kostaryki, ale Watson nie zdołał zagłówkować. Piłka dla Japonii.

55

Po mocnym początku znowu gra zwolniła. Japończycy ślamazarnie rozgrywali piłkę i w końcu oddali ją rywalom za darmo.

53

Prostopadłe podanie od Yoshidy, ale za mocne. Piłka w rękach Navasa.

50

Dwa strzały Japończyków, ale zablokowane przez obrońców. Widać, że Japończycy wyszli na boisko z postanowieniem poprawy.

50

Będzie jeszcze jeden korner.

48

Rzut rożny dla Japonii.

48

Strzał Endo z dystansu, zablokowany przez obrońcę. Chwilę później celnie głową strzela Asano, ale bez problemu piłkę łapie Navas!

46

Mamy celny strzał! Uderzał zza pola karnego Morita, ale obił piłkę Keylor Navas!

46

45  + 1'

Za chwilę wracamy na boisko. Podwójna zmiana w zespole Japonii. Hiroki Ito wchodzi, a schodzi Nagatomo. Na boisku melduje się też Asano, który zmienia Uedę

45  + 1'

Sędzia kończy pierwszą połowę

45  + 1'

Minuta doliczona.

45

I kolejna kartka, tym razem dla Japończyka. Ogląda ją Yamane.

41

"Stempel" Contrerasa i pierwsza żółta kartka w tym meczu

39

Dobra akcja Japończyków zakończona strzałem Endo zza pola karnego. Zablokowany.

38

Szarża Endo zatrzymana przez obrońców. Kontra Campbella też powstrzymana.

35

Szansa Kostaryki. Piłka w pole karne, wybita przez Japończyków. Jeden strzał zablokowany, a za drugim razem Campbell próbował strzelić zewnętrzną częścią stopy. Bardzo niecelnie.

34

Od pewnego czasu inicjatywę przejęła Kostaryka, ale nic z tego nie wynika.

32

No boisku naprawdę niewiele się dzieje. Japończycy grają za wolno, a Kostaryka wcale nie liczy na kontry, tylko próbuje sił w ataku pozycyjnym. Ale nie potrafi się zbliżyć do bramki Japonii.

28

Kombinacja Kostaryki, prostopadłe podanie w pole karne nie dociera do Contrerasa.

26

Kostaryka znowu traci na swojej połowie. Ale znowu Japończycy nie potrafią tego wykorzystać.

25

Za długie podanie na lewe skrzydło Japończyków.

24

Contreras popędził lewym skrzydłem, ale nie zdołał dośrodkować piłki w pole karne.

22

Kostaryka po raz pierwszy od pewnego czasu rozgrywa piłkę. Ale to dzieje się bardzo daleko od bramki rywala.

20

Kolejne sprytne zagranie Japończyków w pole karne, ale czujny jest Navas.

19

Piłka w pole karne Kostaryki, ale sytuację wyjaśnia Watson.

18

Odbiór Japonii na połowie Kostaryki, ale akcja nie zakończyła się nawet strzałem, tylko za mocnym podaniem na skrzydło. Zacznie Navas.

16

Japończycy wolno rozgrywają piłkę na połowie Kostaryki, ale na razie nie potrafią znaleźć luki w murze.

14

Doan dogrywa do środka pola karnego, ale nikt nie zamknął akcji.

13

Kostaryka przejęła piłkę na połowie rywali, ale nie zdołała tego wykorzystać. Została wypchnięta. Potem długa piłka na napastnika, ale piłka ląduje w rękach Gondy.

11

Na razie nie oglądamy dobrego widowiska. Po 10 minutach nie oglądaliśmy żadnej klarownej sytuacji.

8

Próbowali kombinacyjnie zagrać Japończycy, ale podanie przecięte przez obrońcę. Nie ma jednak kontry, bo defensor Kostaryki wybił na oślep.

7

Piłkę zagraną z rzutu wolnego wyłapuje bramkarz.

6

Ładna, indywidualna akcja Campbella. Minął dwóch rywali i był faulowany. Kolejny rzut wolny.

4

Wybijają Japończycy.

4

Rzut wolny dla Kostaryki na połowie Japonii. Będzie dośrodkowanie.

3

Strata piłki Kostaryki na własnej połowie. Z dystansu strzela Doan, ale bardzo, bardzo niecelnie.

2

Ueda był blisko strzału głową, ale nie trafił w piłkę.

1

Pierwsza akcja Japonii. Dośrodkowanie w pole karne, radzą sobie piłkarze z Kostaryki. Będzie rzut rożny.

1

Gramy! Zaczęła Kostaryka

10:58

Losowanie stron i przywitanie kapitanów za nami. Japonia w niebieskich koszulkach i białych spodenkach. Kostaryka w czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach. Za chwilę zaczynamy!

10:54

Czas na hymny obu państw.

10:53

Oto składy obu drużyn: Japonia: Gonda - Jamane, Itakura, Yoshida, Nagatomo - Endo, Morita, Doan, Kamada, Soma - Ueda. [b]Kostaryka[/b]: Navas - Waston, Duarte, Calvo, Oviedo - Fuller, Borges, Tejeda, Torres - Campbell, Contreras.

10:51

Oba zespoły przystępują do tego meczu w całkowicie różnych nastrojach. Japonia sensacyjnie wygrała z Niemcami w pierwszej kolejce 2:1, a Kostaryka została zmiażdżona 0:7 przez Hiszpanię.

10:51

Dzień dobry! Zapraszamy na kolejny dzień z mundialem! Zaczynamy od rywalizacji w grupie E. Japonia mierzy się z Kostaryką.