7' Junior Hoilett
26'
26' Jonathan Osorio
40'
40' Naif Aguerd (sam.)
45'
45' Sam Adekugbe
4'

4' Hakim Ziyech
23'

23' Youssef En-Nesyri
60'
60' Atiba Hutchinson za Mark-Anthony Kaye
60'
60' Ismael Kone za Sam Adekugbe
60'
60' Jonathan David za Cyle Larin
65'
65' Richie Laryea za Jonathan Osorio
76'
76' David Wotherspoon za Junior Hoilett
84'
84' Steven Vitoria
65'

65' Zakaria Aboukhlal za Sofiane Boufal
65'

65' Selim Amallah za Abdelhamid Sabiri
76'

76' Abderrazak Hamdallah za Hakim Ziyech
76'

76' Jawad El Yamiq za Azzedine Ounahi
85'

85' Yahya Jabrane za Achraf Hakimi

Relacja z meczu Kanada - Maroko

18:09

18:00

Ostateczne rozstrzygnięcia grupy F prezentują się następująco: 1. Maroko - 7 punktów, 2. Chorwacja - 5 punktów, 3. Belgia - 4 punkty, 4. Kanada - 0 punktów,

17:59

Kanada żegna się z mundialem bez punktów, ale z dobrym wrażeniem. To ich pierwszy występ w tej imprezie od 1986 roku.

17:57

To pierwszy awans Maroka do 1/8 finału MŚ od 1986 roku.

90  + 6'

KONIEC! MAROKO! MAROKO! Wielka sensacja na mistrzostwach świata w Katarze. Afrykański zespół wygrywa grupę F z Chorwacją i Belgią.

90  + 4'

Koniec meczu Chorwacja-Belgia 0:0. Belgia jedzie do domu. Chorwacja gra dalej.

90  + 3'

Rzut rożny dla Kanady. W pobliżu pola karnego pojawił się Milan Borjan!

90  + 1'

Doliczone cztery minuty.

90

W drugim meczu wciąż 0:0. Maroko w tym momencie wygrywa grupę F! Dalej gra również Chorwacja.

88

Maroko oddaliło grę od swojej bramki. Sporo fauli i przerywania gry.

86

Zmiana w Maroku. Schodzi Hakimi, autor asysty przy drugiej bramce, a w jego miejsce Jabrane.

85

Żółta kartka dla Stevena Vitorii. Kolejny upomnienie dla Kanady.

84

Statystyka celnych strzałów po stronie Kanady nadal wskazuje zero, mimo pełnej dominacji tego zespołu w drugiej połowie.

82

Kolejny korner dla Kanady. Naciskają po remis.

80

Zapowiadała się dobra kontra Maroka, ale fatalne zachowanie Hamdallaha, który nie stracił piłkę.

79

W drugim spotkaniu grupy F pomiędzy Chorwacją a Belgią wciąż 0:0. Ten wynik eliminuje brązowych medalistów poprzednich MŚ w Rosji.

76

Zmiany w obu zespołach. W Kanadzie - Hoilett out, Wotherspoon in. W Maroku - Ziyech i Ounahi out, Hamdallah oraz El Yamiq in.

75

Coraz groźnej atakuje Kanada, która miała dwa rzuty rożne w odstępie kilku minut.

73

Dobijać w tej sytuacji próbował jeszcze Johnston, ale minimalnie nad bramką. Zdaniem Kazimierza Węgrzyna, komentującego to spotkanie, Kanadyjczyk był faulowany w momencie wyskoku.

72

Ależ sytuacja dla Kanady po rzucie rożnym! W poprzeczkę strzałem głową trafił Hutchinson. Piłka odbiła się od obramowania bramki, a następnie od linii bramkowej.

70

Indywidualna akcja Hakima Ziyecha, który szukał rzutu wolnego sprzed pola karnego. Sędzia nie zareagował.

68

Na nieco ponad 20 minut przed końcem rywalizacji w grupie F, Maroko wygrywa grupę. Drugie miejsce zajmuje Chorwacja. Belgia jedzie do domu.

65

Tym razem zmiany w Maroku. Boufal i Sabiri opuścili boisko. W ich miejsce Amallah i Aboukhlal.

61

Zmiany w ekipie Kanady. Na murawie zameldowali się Hutchinson, Kone oraz David, a opuścili je Kaye, Larin oraz Adekugbe.

58

Szybki atak Kanady. Strzał oddał Davies, ale niecelny.

56

W drugim spotkaniu grupy F wciąż 0:0. To dobry wynik dla Maroka, które w tym momencie wychodzi z grupy z pierwszego miejsca.

55

Kanada dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Maroko szuka okazji z kontry.

50

Kombinacyjna akcja Maroka rozegrana z rozmachem, ale bez strzału.

47

Jak poinformował przed chwilą Sławomir Kwiatkowski, komentator spotkania, reprezentacja Maroka nie pokonała jeszcze w swojej historii mistrzostw świata zespołu spoza Europy. Dzisiaj stoi przed wielką szansą.

46

Kanada rozpoczęła drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

17:03

W pierwszej połowie Maroko oddało aż sześć strzałów. Kanada zdobyła bramkę, mimo braku celnego uderzenia w pierwszych 45. minutach.

17:01

Reprezentacja Maroka jest bardzo blisko zagrania w 1/8 finału MŚ po raz drugi w historii. Pierwszy raz udało im się to w 1986 roku.

16:54

W drugim spotkaniu do przerwy Chorwacja bezbramkowo remisuje z Belgią. Na 45 minut przed końcem rywalizacji w grupie F sytuacja wygląda następująco: 1. Maroko - 7 punktów, 2. Chorwacja - 5 punktów, 3. Belgia - 4 punkty, 4. Kanada - 0 punktów.

16:51

To był pierwszy stracony gol przez Maroko na mistrzostwach świata w Katarze. Jedyną taką drużyną pozostaje Brazylia.

45  + 6'

Do przerwy 2:1 dla Maroka. Zasłużenie prowadzenie, ale pod koniec połowy do głosu zaczęła dochodzić Kanada.

45  + 4'

Wydaje się, że to słuszna decyzja sędziego. Odgwizdana została pozycja spalona zawodnika, który utrudniał interwencję bramkarzowi.

45  + 4'

Bramkę przed chwilą zdobył En-Nesyri, lecz została ona nieuznana z powodu spalonego.

45  + 2'

Trzecia żółta kartka dla Kanady. Ukarany Sam Adekungbe.

44

Tak padła trzecia bramka w tym spotkaniu.

43

Dobry moment dla zespołu z Ameryki Północnej, który po bramce przycisnął w końcówce pierwszej połowy.

41

Lewy obrońca Sam Adekugbe urwał się lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Podanie przeciął Nayef Aguerd, ale tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Gol samobójczy. Kanada niespodziewanie złapała kontakt!

41

GOL. Niespodziewane trafienie Kanady. Już tylko 2:1 dla Maroka.

40

Kolejny kombinacyjny atak Maroka. En-Nesyri trochę zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem.

37

"Dawno nie widziałem zespołu, który z taką swobodą i szybkością budowałby atak od tyłu. Maroko może być czarnym koniem tych mistrzostw" - powiedział przed chwilą Kazimierz Węgrzyn, współkomentator spotkania. Nie sposób się nie zgodzić.

35

Maroko jest bardzo blisko awansu, a to oznaczać będzie, że w grupie odpadnie Chorwacja lub Belgia. Belgowie do awansu potrzebują zwycięstwa w tym spotkaniu. Chorwatom wystarczy remis.

33

Kolejny szybki atak Maroka. Strzał Sabiriego zablokowali obrońcy Kanady. Świetnie wygląda dzisiaj zespół z Afryki.

32

W drugim spotkaniu grupy F, Chorwacja po 30 minutach bezbramkowo remisuje z Belgią.

28

Żółta kartka dla Jonathana Osorio. Drugiego upomnienie dla ekipy Kanady.

27

Piękna akcja bramkowa zespołu z Afryki. Wyjątkowa asysta Hakimiego.

25

Maroko w tym momencie jest już naprawdę bardzo blisko awansu do 1/8 finału MŚ. Do wyjścia z grupy wystarczy im tylko remis.

23

Świetne podanie za linię obrony od Achrafa Hakimiego. Defensorom Kanady urwał się Youssef En-Nesyri, który wpadł w pole karne i strzałem przy bliższym słupku umieścił piłkę siatce.

23

GOL! 2:0 dla Maroka! En-Nesyri!

22

Dobra akcja Maroka, ale Ziyech niecelnie podał w pole karne.

20

Kanada coraz częściej zaczęła dochodzić do głosu.

15

A to błąd, jaki przy bramce dla Maroka popełnił Milan Borjan.

15

Bardzo dobra kontra Kanady, ale zabrakło centymetrów, aby dośrodkowanie Larina na strzał mógł zamienić Buchanan. Próbował to zrobić wślizgiem, lecz bez skutku.

12

Dominacja Maroka po bramce. Utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

9

Sabiri z rzutu wolnego z okolicy 25 metra, lecz tylko w mur. Rzut rożny dla Maroka.

7

Żółta kartka dla Juniora Hoiletta, napastnika Kanady, za brzydki faul na Ounahim.

4

1:0 dla Maroka! Ależ błąd Milana Borjana! Bramkarz Kanady wyszedł z bramki, aby przeciąć podanie do napastnika, ale podał wprost pod nogi Hakima Ziyecha. Zawodnik Chelsea z około 25 metrów strzelił do pustej bramki.

3

Groźna strata Hakimiego na własnej połowie, ale dobry powrót Marokańczyków, którzy zablokowali Alphonso Daviesa.

2

Pierwszy atak Maroka, lecz dośrodkowania Ziyecha nie przeciął Boufal.

1

Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynamy mecz.

15:57

Jesteśmy już po hymnach. Sędzią tego spotkania jest Brazylijczyk Raphael Claus.

15:53

Kanada w dwóch spotkaniach oddała aż 30 strzałów, lecz zdobyła tylko jedną bramkę.

15:50

Piłkarze obu zespołów pojawili już się w tunelu. Zaraz wyjdą na murawę.

15:35

A to ekipa Maroka: Bounou - Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui - Ounahi, Amrabat, Sabiri - Ziyech, En-Nesyri, Boufal.

15:32

Oto skład Kanady: Borjan - Johnston, Vitoria, Miller - Adekugbe, Osorio, Kaye, Davies - Buchanan, Larin, Hoilett

15:30

Tak wygląda sytuacja w grupie F: 1. Chorwacja - 4 punkty, bramki 4:1 2. Maroko - 4 punkty, bramki 2:0 3. Belgia - 3 punkty, bramki 1:2 4. Kanada - 0 punktów, bramki 1:5 Przypominamy, że równolegle do spotkania Kanada - Maroko odbywać się będzie mecz Belgii z Chorwacją.

15:29

Kanadyjczycy grają już tylko o honor. Nie mają szans na wyjście z grupy. Natomiast Maroko to rewelacja fazy grupowej. Wygrali z Belgią i zremisowali z Chorwacją. Teraz czeka ich mecz o awans z najsłabszą drużyną w stawce.

15:28

Dzień dobry! Reprezentacja Polski wywalczyła awans, więc możemy bez większych nerwów rozsiąść się i obserwować, co będzie działo się w innych grupach. O godzinie 16 rozpoczniemy rywalizację w grupie F. W niej Kanada zagra z Marokiem. Zapraszamy na relację na żywo!