30' Boulaye Dia
41'

41' Boulaye Dia
69'
69' Abdulaziz Hatem za Karim Boudiaf
74'
74' Mohammed Muntari za Hassan Al Haidos
78'
78' Mohammed Muntari
83'
83' Mohammed Waad za Homam Elamin
83'
83' Tarek Salman za Pedro Miguel
90'
90' Assim Madibo
48'

48' Famara Diedhiou
52'

52' Ismail Jakobs
64'

64' Pathe Ciss za Krepin Diatta
74'

74' Ahmadou Bamba Dieng za Famara Diedhiou
74'

74' Iliman Ndiaye za Ismaila Sarr
78'

78' Pape Sarr za Nampalys Mendy
78'

78' Pape Abou Cisse za Ismail Jakobs
84'

84' Ahmadou Bamba Dieng
87'

87' Pathe Ciss

Relacja z meczu Katar - Senegal

90  + 6'

To był naprawdę ciekawy mecz w drugiej połowie. Senegal ostatecznie pokonał Katar 3:1 i już we wtorek zmierzy się z Ekwadorem w meczu o awans do 1/8 finału. Katar z kolei jeszcze dziś może odpaść z turnieju - stanie się tak, jeśli Holandia nie przegra piątkowego meczu z Ekwadorem.

90  + 6'

Koniec meczu! Katar - Senegal 1:3!

90  + 6'

Dieng wywalczył korner dla Senegalu.

90  + 4'

Indywidualna akcja Alego, ale piłka po strzale z dystansu minęła senegalską bramkę.

90  + 3'

Dobre piąstkowanie Barshama po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

89

Dobrze rozegrany rzut wolny przez Katar, ale Hassan uderza obok bramki!

88

Żółta kartka dla Cissa za ostry faul na Mohammadzie.

86

Gol kontaktowy dla Kataru:

85

Senegal prawdopodobnie dobija swojego przeciwnika! Świetna akcja N'Diaye, który na prawym skrzydle minął dwóch rywali, rozegrał piłkę z Sarrem i po jego podaniu Dieng mocnym strzałem ze środka pola karnego zdobył trzecią bramkę dla Senegalu!

84

GOOOOOOOOOOOOOLLLL! Bamba Dieng!

83

Dwie zmiany w Katarze. Zeszli Pedro Miguel i Ahmed, weszli Salman i Waad.

81

Zagotowało się w polu karnym Kataru po dwóch rzutach rożnych dla Senegalczyków. Wynik jednak nie ulega zmianie.

79

Katar dopina swego i zdobywa kontaktową bramkę! Dobry długi przerzut na prawe skrzydło do Mohammada, ten doskonale dośrodkował w pole karne, gdzie Muntari eleganckim strzałem głową trafił na 1:2!

78

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mohammed Muntari!

77

Kolejne zmiany w Senegalu. P. Sarr i Cisse zmieniają Jakobsa oraz N. Mendy'ego.

75

Dwie zmiany w Senegalu. N'Diaye i Dieng za Sarra oraz Diedhiou. W Katarze Muntari zastępuje Al Haydosa.

73

Zderzenie głowami, ucierpiał Jakobs. Przerwa w grze.

73

Po dobrze rozegranym rzucie wolnym strzał z ostrego kąta Khoukhiego został zablokowany!

70

N. Mendy znalazł się z piłką w polu karnym, ale uderzył nad poprzeczką!

69

Zmiana w Katarze. Hatem za Boudiafa.

67

Co za obrona Mendy'ego! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła do piłki przed bramką dopadł Mohammad, ale jego uderzenie cudownie obronił bramkarz Chelsea!

65

Gol na 2:0 dla Senegalu:

64

Zmiana w zespole Senegalu. Ciss za Diattę.

64

Kolejny błąd w obronie Senegalu. Pedro Miguel doszedł do strzału z kilkunastu metrów, ale lewą nogą uderzył niecelnie. W dodatku był spalony.

63

Mendy! Almoez Ali sprytnie uderzył płasko z kilkunastu metrów, ale senegalski bramkarz skutecznie to obronił!

62

Afif próbował indywidualnie wejść między dwóch obrońców w polu karnym, ale Senegalczycy zdołali go powstrzymać.

61

Hassan! Bardzo aktywny katarski zawodnik huknął z dystansu, jednak piłka minęła senegalską bramkę.

58

Teraz zablokowany po drugiej stronie boiska został Ismaila Sarr.

56

Dobra szansa dla Hassana, który otrzymał piłkę w polu karnym, ale został zablokowany.

53

Żółta kartka dla Ismaila Jakobsa.

52

Dobrze rozegrany rzut wolny przez Katar. Strzał głową Hassana mija bramkę rywala. W dodatku był spalony.

50

Senegal podwyższa prowadzenie! Po dośrodkowaniu Jakobsa Diedhiou znakomicie uprzedził rywali na pierwszym słupku i efektownym strzałem głową trafił na 2:0!

46

Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę Al Thumama Stadium.

45  + 7'

To jest bardzo słabe spotkanie z obu stron, ale póki co więcej szczęścia ma Senegal. Najpierw Katarczycy nie otrzymali rzutu karnego za faul Sarra na Afifie, a niedługo później koszmarny błąd Khoukhiego dał Senegalowi gola, którego strzelił Boulaye Dia. Mimo wszystko dobrze by było, żeby w drugiej połowie widowisko było ciekawsze.

45  + 7'

Koniec pierwszej połowy! Katar - Senegal 0:1.

45  + 5'

Katar miał rzut rożny, ale Senegalczycy zdołali wybić piłkę po dośrodkowaniu Afifa.

45

Siedem minut doliczonych do pierwszej połowy.

44

Na spalonym złapany Ismaila Sarr.

42

Po zupełnie nieudanym Senegalczyków w katarskie pole karne jeszcze gorzej zachował się Khoukhi, który wybijając piłkę w nią nie trafił, a z tego prezentu skorzystał Boulaye Dia i płaskim strzałem otworzył wynik spotkania!

41

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Boulaye Dia!

38

Przerwa w grze, bo w trakcie akcji Senegalczyków pękła piłka.

36

Teraz zamieszanie w polu karnym Kataru wyjaśnia Barsham.

34

Afif wpadł z piłką w pole karne i został przewrócony przez Sarra! Nie ma rzutu karnego.

33

Ahmed po krótkiej interwencji medycznej wrócił do gry. Miał problem z ręką po faulu Dii.

31

Dia ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

30

Świetne dalekie wznowienie gry przez E. Mendy'ego. Sarr mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale zatrzymał go dalekim wyjściem Barsham.

29

Niezłe piąstkowanie na przedpolu Barshama. Jeszcze strzelał z dystansu Sabaly, jednak bardzo niecelnie.

27

Barsham uprzedza w polu karnym Sarra. Po chwili Senegal zdobywa rzut rożny po niepewnej interwencji Khoukhiego.

26

Hassan zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył wysoko nad bramką. Powtórki pokazują, że tym razem powinien być jednak rzut rożny dla Kataru, bo piłka odbiła się po drodze od nogi Gueye, ale hiszpańscy sędziowie znów to przeoczyli.

24

Ładna akcja Senegalu i na płaski strzał z dystansu zdecydował się Gueye! Piłka minimalnie mija katarską bramkę!

23

Po dośrodkowaniu Jakobsa doszło do faulu w ofensywie jednego z Senegalczyków. Piłka dla Kataru.

22

Zagranie ręką Alego. Rzut wolny dla Senegalu z prawego skrzydła, ale do bramki Kataru około 30 metrów.

20

Mohammad fauluje taktycznie Dię i ogląda żółtą kartkę. Pierwsze napomnienie w tym meczu.

18

Przerwa w grze, bo ucierpieli Diallo i Pedro Miguel. Obaj potrzebowali krótkiej interwencji medycznej.

17

Złe wyjście z bramki Barshama, ale na jego szczęście Diedhiou główkował obok bramki!

16

Diatta na lewej stronie pola karnego poradził sobie z rywalem, jednak jego uderzenie z ostrego kąta odbił Barsham na rzut rożny!

15

Akcja Kataru kończy się niecelnym strzałem z dystansu Afifa. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

14

Koulibaly sfaulował uciekającego Alego. Jest rzut wolny dla Kataru, nie ma za to żółtej kartki.

12

Sabaly teraz pokazał się w akcji ofensywnej. Próbował ograć Madibo na prawej flance, ale ten zatrzymał go wślizgiem.

10

Ahmed znalazł się z piłką na lewym skrzydle, ale dobrze zablokował go Sabaly. Od bramki rozpoczyna Mendy.

9

Sarr zdołał celnie dośrodkować w pole karne, gdzie źle zachował się Diedhiou, a uderzenie z dystansu Mendy'ego było bardzo niecelne.

8

Jakobs ofiarnie i znakomicie zatrzymał dwóch atakujących Katarczyków.

7

Próba akcji Kataru lewym skrzydłem. Afif zagrał do Hassana, który włączył się do ataku, ale nie opanował piłki.

5

Świetnie wszedł z piłką w pole karne Ismaila Sarr! Jego strzał ląduje jednak w bocznej siatce bramki Kataru, choć tu jeszcze chyba powinien być rzut rożny dla mistrzów Afryki.

3

Na razie przewagę w posiadaniu piłki ma Senegal. I tak to może wyglądać przez większość spotkania. Początek jest spokojny.

1

Rozpoczynamy mecz!

13:54

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Czas na hymny narodowe.

13:43

Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany Al Thumama Stadium w Doha, a jego sędzią będzie Antonio Mateu Lahoz z Hiszpanii.

13:41

Skład Senegalu: Mendy - Sabaly, Koulibaly, Jakobs, Diallo - Gueye, Mendy, Diedhiou - Sarr, Dia, Diatta.

13:40

Skład Kataru na dzisiejszy mecz: Barsham - Pedro Miguel, Mohammad, Hassan, Khoukhi, Ahmed - Boudiaf, Al Haydos, Madibo - Afif, Ali.

13:39

Dla gospodarzy mistrzostw Kataru, a także dla mistrzów Afryki Senegalu będzie to "mecz o wszystko". Przegrany tego spotkania już dziś, przy niekorzystnym dla siebie wyniku meczu Holandii z Ekwadorem, może pożegnać się z turniejem. W pierwszych spotkaniach obie drużyny przegrały po 0:2 - Katar uległ w takim stosunku Ekwadorowi, a Senegal Holandii. Komu dzisiaj uda się odkuć po pierwszym niepowodzeniu?

13:36

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy A piłkarskich mistrzostw świata, w którym Katar zmierzy się z Senegalem. Początek spotkania o godzinie 14:00.