24' Mohammed Salisu
34'

34' Mohammed Kudus
46'
46' Sang-Ho Na za Woo-Yeong Jeong
57'
57' Kang-In Lee za Chang-Hoon Kwon
58'
58' Gue-Sung Cho
61'
61' Gue-Sung Cho
77'
77' Young-Gwon Kim
78'
78' Ui-Jo Hwang za Woo-Young Jung
90'
90' Kyung-Won Kwon za Min-Jae Kim
90'
90' Paulo Bento
68'

68' Mohammed Kudus
73'

73' Tariq Lamptey
78'

78' Kamaldeen Sulemana za Andre Ayew
78'

78' Denis Odoi za Tariq Lamptey
78'

78' Daniel-Kofi Kyereh za Jordan Ayew
83'

83' Alexander Djiku za Mohammed Kudus
88'

88' Abdul Baba za Gideon Mensah

Relacja z meczu Korea Płd. - Ghana

16:04

To bardzo dobra wiadomość dla Ghany, która grała w tym meczu o życie. Trzy punkty dają im wielkie nadzieje na awans. W ostatniej kolejce zmierzą się z Urugwajem. Korea musi liczyć na wygraną z Portugalią.

16:02

KONIEC! Sędzia dał znak, że czas się rozejść! Ghana pokonuje reprezentację Korei 3:2 po niezwykle zaciętym meczu! Korea przegrywała najpierw 0:2, ale wróciła z dalekiej podróży i wyrównała. Potem jednak chwila nie uwagi i Ghana strzeliła trzeciego gola. Mimo wszelkich prób Azjaci nie zdołali już odrobić tej straty.

90  + 10'

Nieudany strzał Koreańczyka, a mógł dośrodkować.

90  + 9'

Będzie jeszcze rzut rożny dla Korei.

90  + 8'

Korea cały czas napiera, ale brakuje dokładności.

90  + 7'

Ghana cały czas okupuje pole karne Ghany. Piłka lata co chwilę nad głowami piłkarzy, ale żaden nie potrafi jej skierować do siatki. Cho Gue-Sung dochodził do podania, ale zamiast piłki, do siatki wrzucił siebie.

90  + 5'

Zigi broni kolejny celny strzał Cho Gue-Sunga!

90  + 4'

Kompletnie nie wykorzystuje Son okazji do dośrodkowania z rzutu rożnego. Ileż już miał okazji i nic...

90  + 2'

Boisko opuszcza Kim Min-Jae, w jego miejsce wchodzi Kwon Kyung-Won.

90  + 1'

Ofiarnie blokuje strzał Sona defensor Ghany! To mogło zmierzać w kierunku bramki!

90

10 minut doliczył sędzia.

90

Stały fragment gry mają Koreańczycy.

89

Trener zdecydował, że Mesaha zastąpi Rahman Baba.

87

Mensah wyraźnie ma już dosyć dzisiejszego spotkania - reprezentant Ghany usiadł na murawie i potrzebuje pomocy medycznej.

86

Inaki Williams nastrzelił przeciwnika, The Black Stars mają aut na wysokości pola karnego Korei.

84

Znów gorąco w polu karny Ghany. Kim zdecydował się na strzał, a mógł podawać do kolegów. Od bramki rywale.

83

Nieoczekiwanie trener Ghany ściąga z boiska Kudusa. Za niego Djiku.

81

Ati-Zigi pod presją Cho Gue-Sunga niecelnie wybija, aut dla Korei Południowej.

79

Korea też zmienia. Schodzi: Woo-Young Jung, a za niego Paik Seung-Ho.

78

Zmiany w drużynie Ghany. Schodzą: Andre Ayew i Tariq Lamptey. Wchodzą: Daniel-Kofi Kyereh i Denis Odoi.

77

Kim Young-Gwon ogląda żółtą kartkę za przewinienie w starciu z Inakim Williamsem.

76

Gotuje się w polu karnym Ghany! Son za długo układał sobie piłkę, aby strzelić. A po chwili jego kolega też nie zdołał umieścić piłki w siatce.

75

Lee Kang-In zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Wybronił do bramkarz rywali.

73

Lamptey ogląda kartkę za przewinienie na 25. metrze - faulowany był Son Heung-Min.

71

Andre Ayew został w nieprzepisowy sposób zatrzymany przy linii bocznej, rzut wolny dla Ghany.

71

Ekipa Paulo Bento próbuje zaskoczyć rywali ofensywą prowadzoną prawą flanką.

69

Znakomita akcja lewą stroną Ghany. A wydawało się, że Korea przejęła inicjatywę. Gideon Mensah dopisał asystę na swoje konto.

69

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! KUDUS BOHATEREM GHANY! KUDUS, KUDUS, KUDUS! Nie dość, że znakomicie broni, to jeszcze strzela.

66

Inaki Williams zbyt szybko ruszył do podania i dał się złapać na spalonym.

65

Kudus skutecznie zareagował w defensywie i dalekim wybiciem przerwał atak Korei. To kolejna dobra obrona tego zawodnika.

64

Hwang In-Beom nie podnosi się z murawy po zderzeniu z Parteyem, potrzebna jest pomoc medyczna.

63

Ależ rozkręciła się znowu Korea. Ghana jakby nie wierzyła, że tak szybko straciła pewne prowadzenie.

61

Jin-Su Kim popisał się kapitalnym dośrodkowaniem.

61

NIESAMOWITE! GOOOOOOOOOL!!!! KOREA JUŻ REMISUJE 2:2 Z GHANĄ! EUFORIA NA TRYBUNACH! Cho Gue-Sung ustrzelił dublet!!! Znów głową!

60

Jordan Ayew mocno odczuł starcie z Kimem Min-Jae, sędzia przerwał grę.

58

Znakomite dośrodkowanie Lee Kang-Ina wykorzystał Gue-Sung, który główką skierował piłkę do bramki.

58

GOOOOOOOOOOOOL!!! KOREA WRACA DO ŻYCIA! MA GOLA KONTAKTOWEGO. Fatalny błąd defensywy Ghańczyków. Cho Gue-Sung trafia do bramki rywali!

57

Kwon Chang-Hoon schodzi z boiska. Za niego: Lee Kang-In.

56

Mensah chciał rozegrać z Kudusem, jednak zagrał bardzo niecelnie i futbolówka ląduje za linią boczną.

55

Kim Jin-Su wrócił do defensywy i przeciął groźną wrzutkę, korner dla Ghany.

53

Lepszej sytuacji Korea chyba nie miała. Znakomite dośrodkowanie, do którego wyskoczył Cho Gue-Sung! Główkował w światło bramki, ale tam idealna parada bramkarza Ghany. Gola nie ma, ale dla Korei to dopiero pierwszy celny strzał na tym mundialu!

51

Kim Jin-Su ucierpiał w jednym ze starć i potrzebował pomocy sztabu medycznego.

51

Tariq Lamptey chciał wykorzystać dłuższy moment, w którym Ghana okupowała pole karne rywali. Zdecydował się na strzał z ok 14. metra. Niestety nie był to strzał celny.

49

Na Sang-Ho dorzucał w pole karne, ale Kim Jin-Su nie zdołał oddać strzału.

48

Kim Jin-Su wygrał starcie z Kudusem i zatrzymał atak Ghany.

47

Korea przy piłce, ale Ghana nie pozwala podejść pod bramkę.

46

Nastąpiła zmiana względem pierwszej połowy u Koreańczyków. Zszedł: Woo-Yeong Jeong. Za niego gra: Na Sang-Ho.

46

Zaczęli drugą połowę Ghańczycy!

15:04

Koreańczycy na murawie jeszcze wysłuchują uwag od trenera. Za chwilę zacznie się druga połowa.

15:03

Salisu zapisał się na kartach historii, jako pierwszy obrońca Ghany, który strzelił gola na mundialu.

45  + 5'

Czekamy na drugą połowę. A tymczasem spójrzmy, jak wpadł drugi gol dla Ghany.

45  + 5'

Koniec pierwszej połowy. W jej trakcie na początku Korea przeważała, ale nie zagroził bramce rywali. Potem role się odwróciły i Ghana dwukrotnie wykorzystała szansę. Dzięki temu prowadzi 2:0. Wracamy po przerwie.

45  + 4'

Kim Moon-Hwan chciał odegrać w pole karne, ale został zablokowany i futbolówkę przejął Ati-Zigi.

45  + 3'

Zagranie na bliższy słupek, ale Koreańczycy wybijają. Ghana opanowuje jednak piłkę i stara się ją utrzymać.

45  + 2'

Ghana ma rzut rożny.

45

5 minut doliczył sędzia.

45

Kim Moon-Hwan dorzucał na dalszy słupek, jednak nikt nie zamknął tej akcji

43

Kudus nie tylko strzela gole, ale także kapitalnie broni. I teraz zatrzymał akcję Korei.

42

Jung Woo-Young mocno odczuł zderzenie z Hwangiem In-Beomem, sędzia przerwał grę.

41

Kwon Chang-Hoon nie dogonił piłki zagrywanej pod linię końcową, od bramki wznowi Ati-Zigi.

40

Korea przy piłce i szuka okazji, ale brakuje prędkości i dokładności.

38

Son Heung-Min zbyt szybko ruszył do podania i dał się złapać na spalonym.

38

Tak wyglądała pierwsza bramkowa akcja Ghany.

37

I jeszcze napierają Ghańczycy. Korea w tarapatach!

34

Gooooool!!! Przetrwała Ghana pierwsze minuty i teraz dobija Koreę! Mohammed Kudus! Ayew kapitalnie dośrodkował, a Kudus doskonale główką lekko trącił piłkę do siatki. Ghana prowadzi już 2:0.

34

Czy ktoś podmienił Koreę? Grają zdecydowanie słabiej, niż na początku spotkania. Ghana teraz mocno naciska.

32

Długie podanie Ghańczyków do Inakiego Williamsa. Ten miał dwie opcje do podania piłki, ale nie skorzystał z tego. Szarżował w polu karnym indywidualnie, aż w końcu faulował w ataku.

30

Ghana podbudowana po tym golu. Podchodzi blisko do rywala i stara się jeszcze atakowac.

27

Jeszcze wracając do tej sytuacji, którą sprawdzał VAR. Na powtórkach widać, że Ayew dotknął piłkę ręką, ale widocznie było to przypadkowe. I tak też uznał VAR.

27

Woo-Young Jung zatrzymywał nieprzepisowo pędzącego z kontrą rywala. Żółta kartka!

27

Gol uznany! Korea Południowa - Ghana 0:1.

25

Gol jednak sprawdzany przez VAR. Mogło być zagranie ręką.

25

Korea niby przeważała, ale brakowało dokładności. Ghana miała pierwszą taką sytuację i od razu to wykorzystała.

24

GOOOOOOL! GHANA WYKORZYSTAŁA RZUT WOLNY. KAPITALNE DOŚRODKOWANIE. Mohammed Salisu trafia z bliska do bramki rywali!

24

Jordan Ayew faulowany z lewym sektorze boiska na połowie Korei.

22

Inaki Williams dorzucił w pole karne - Andre Ayew przegrał pojedynek główkowy.

22

Amartey machnął rękę i trafił w twarz rywala. Za to dostał żółtą kartkę. Ghana nieskutecznie próbowała atakować. Korea czujna, bardzo czujna.

19

Nie są udane te dośrodkowania Sona. Korea teraz jednak kolejny raz utrzymała się przy piłce. Jeden z tej drużyny chciał strzelać z przewrotki, ale piłka go ominęła.

18

Son na bliższy słupek po rozegraniu kolejnego kornera. Będzie kolejny.

17

Ghana teraz kilka razy starała się długimi podaniami przenieść akcję pod bramkę rywali, ale tam czujni obrońcy. I znów Korea buduje swoją akcję.

15

Kim Min-Jae nastrzelił Abdul Sameda, Korea wznawia od autu.

13

Cztery rzuty rożne i żadnego strzału na bramkę. Mimo wszystko Korea spokojnie buduje akcję. Ghana z bardzo ofensywny składem, nie potrafi podejść pod bramkę rywali.

11

Lamptey zablokował wrzutkę Sona, korner dla ekipy Korei Południowej.

10

Mija dziesięć minut gry, a Ghana na razie nie istnieje. Korea utrzymuje się na jej połowie.

9

Ależ zamieszanie w polu karnym Ghany! Gdzie jest piłka?! Dobijali Koreańczycy, brakowało szczęścia. Wybili rywale, ale wciąż Korea ma piłkę. I rzut rożny.

8

Dobre rozegranie Korei na lewego obrońcę, ale ten źle przyjął piłkę i nie zdążył dośrodkować. Wybili Ghańczycy na rzut rożny.

7

Pędził Son z kolejną kontrą Korei. Znakomicie odebrali piłkę Ghańczykom jego koledzy. Son został jednak zatrzymany w sposób nieprzepisowy. Stały fragment gry w ok. 45. metra.

5

Z kontrą ruszyli Koreańczycy. Piłka nawet była dośrodkowana w pole karne, jeden z nich do tego doszedł, ale nie udało się strzelić. Oddalają zagrożenie Ghańczycy.

4

Jung Woo-Young przekroczył przepisy w pojedynku z Kudusem na 35. metrze.

3

Próbowali już Koreańczycy długim, prostopadłym podaniem dojść do sytuacji, ale nieporozumienie i od bramki Ghana.

1

Sędzia dał znak i zaczęli!

13:58

Oba zespoły marzą o tym, żeby po raz trzeci w historii wyjść z grupy.

13:53

Na murawie pojawi się oczywiście Son Heung-min. Czołowy piłkarz reprezentacji Korei Południowej, który gra dla Tottenhamu, w meczu Ligi Mistrzów 1 listopada doznał poważnych złamań wokół lewego oka. Dlatego kibice oglądają go dzisiaj w specjalnej masce, która ma go chronić. Sami też ubierają podobne maski, aby wesprzeć zawodnika swojej drużyny.

13:53

A oto podstawowe jedenastki na ten mecz,

13:52

W drugim dzisiejszym meczu tej grupy zmierzą się Portugalczycy i Urugwajczycy. Zapowiadają się zatem wielkie emocje.

13:48

Korea Południowa ma lepszą sytuację, bo w pierwszej kolejce nieoczekiwanie urwała punkt Urugwajowi. Było to kolejne spotkanie na tym mundialu, w którym padł bezbramkowy remis.

13:44

Ghana po pierwszej kolejce ma 0 punktów. Zagrała bardzo dobry mecz przeciwko Portugalii, ale to rywale strzelili więcej goli (3:2). Teraz potrzebna jest wygrana lub chociaż remis, aby liczyć na pozostanie w turnieju. W przypadku remisu trzeba będzie się jednak oglądać na rywali.

13:41

Witamy ponownie! Nowy tydzień, nowe emocje. Zapraszamy an relację z meczu Ghany i Korei Południowej. Ta pierwsza ekipa musi wygrać mecz, jeśli nie chce martwić się o swoją przyszłość na tym turnieju. Start o 14:00.