0
Maroko
Chorwacja
60'
60' Yahia Attiyat Allah za Noussair Mazraoui
65'
65' Abdessamad Ezzalzouli za Sofiane Boufal
78'
78' Sofyan Amrabat
81'
81' Abderrazak Hamdallah za Youssef En-Nesyri
82'
82' Abdelhamid Sabiri za Azzedine Ounahi
46'

46' Mario Pasalić za Nikola Vlasic
71'

71' Marko Livaja za Andrej Kramarić
79'

79' Lovro Majer za Mateo Kovacic
90'

90' Mislav Orsic za Ivan Perisić

Relacja z meczu Maroko - Chorwacja

90  + 3'

Koniec meczu. Wydawało się, że będzie to bardzo ciekawy pojedynek. Tymczasem obie drużyny zawiodły w ofensywie. Zwłaszcza więcej można było spodziewać się po Chorwacji, wicemistrzach świata. Chorwacja - Maroko 0:0.

90  + 3'

Ostatnie 120 sekund meczu.

90  + 2'

Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że Chorwacja dziś zawiodła swoich kibiców.

90  + 1'

Fatalne dośrodkowanie Abde w pole karne. Nie zauważył, że nie było tam jego kolegów.

90

Sędzia doliczył aż sześć minut.

90

Zmiana w Chorwacji. Schodzi Perisić, a wchodzi Orsić. Chyba nieco za późno.

87

Nieudany drybling Modricia. Nawet on zawodzi.

86

Wszystko wskazuje na trzeci w mundialu remis 0:0. Niestety, ale bardzo brakuje drużynom dokładności, by nawet nie tylko zdobyć gola, ale chociaż stworzyć dogodną okazję.

85

I znów strata za stratę. Za dużo tych niedokładności, jak na mecz rangi mistrzostw świata i tak niezłych drużyn.

84

Livaković nie popełnił błędu i pewnie złapał dośrodkowanie na 12 metrze.

81

Dwie zmiany w drużynie Maroka. Wchodzą Hamdallah i Sabiri, a schodzą En Nesyri i Ounahi.

79

Zmiana w Chorwacji. Lovro Majer zastępuje Kovacicia.

78

Amrabat dostał żółtą kartkę za faul na Modriciu.

75

Livaja dostał dobre podanie od Pasalicia na 20 metrze, ale nie zdołał minąć dwóch obrońców i oddać strzału.

73

Bono znów czujnie po rzucie rożnym. Pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Modricia.

71

Zmiana w Chorwacji. Schodzi Kramarić, a wchodzi Livaja.

70

Na poprzednim mundialu Chorwacja wygrała swoje wszystkie mecze fazy grupowej.

69

Na razie nie było żółtej kartki w tym meczu. Maroko nie miało też rzutu rożnego.

65

Zmiana w drużynie Maroka. Zchodzi Boufal, a wchodzi Ez Abde, piłkarz FC Barcelony, wypożyczony do Osasuny.

65

Hakimi strzelał mocno z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, ale dobrze obronił Livaković.

63

Attiyat Allah dośrodkował z lewej strony, a piłkę po rykoszecie złapał Livaković.

62

Dalekie podanie w kierunku Kramaricia, ale uprzedza go bramkarz Bono, który dobrze wyszedł z bramki.

60

Zmiana w drużynie Maroka. Schodzi Mazraoui, a wchodzi Attiyat Allah.

59

Mazraoui położył się na murawie. Nie będzie w stanie grać już dalej. Konieczna jest zmiana.

57

Zupełnie nieudana dośrodkowanie Modricia. To rzadkość. Od razu zdenerwowany ruszył do agresywnego pressingu.

55

W starciu w polu karnym ucierpiał Mazraoui, ale wrócił już do gry.

53

Po rzucie rożnym Amrabat uratował Maroko, wybijając piłkę z linii po strzale na wślizgu Lovrena.

51

Dobra szansa drużyny Maroka. Z 20 metrów strzelał Boufal, ale został zablokowany. Dobijał z pięciu metrów Mazraoui, ale zrobił to niemal upadając i nie udało mu się zdobyć gola.

49

Już dwa mecze w MŚ w Katarze zakończyły się bezbramkowymi remisami: Polska - Meksyk oraz Dania - Tunezja. Mamy nadzieję, że tym razem też nie będzie bez goli.

47

Zmiana w drużynie Chorwacji. Za Vlasicia wszedł w przerwie Pasalić.

46

Początek drugiej połowy!

45  + 2'

Koniec pierwszej połowy. Na razie bezbramkowy remis w meczu Maroko - Chorwacja. Oba zespoły oddały w sumie...1 celny strzał na bramkę. Oddał go Vlasić dopiero w doliczonym czasie gry!

45  + 2'

Druga szansa Chorwacji - Modrić strzelał lewą nogą z 18 metrów, ale nad poprzeczką.

45

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

45

Bono świetnie obronił strzał Vlasicia! Wreszcie pierwszy celny strzał w meczu!

43

Vlasić na razie wraca do gry.

41

Nikola Vlasić, pomocnik Chorwacji ma kłopoty mięśniowe. Na boisku sztab medyczny Chorwacji.

40

Modrić świetnie przechwycił piłkę, ale po chwili ją stracił i faulował Hakimiego.

39

Strata goni stratę. Niestety mało dobrej piłki i fajnych akcji w tym meczu. Obie drużyny zdecydowanie lepsze w destrukcji.

38

Na razie dużo lepiej prezentują się kibice niż piłkarze na boisku.

36

Kontra Chorwatów, ale Vlasić dośrodkował z prawej strony w pole karne do... nikogo.

35

Statystyka na razie fatalna - bez celnego strzału! Zaledwie jeden niecelny strzał Chorwacji i 0 kadry Maroka.

33

Kolejna nieudana akcja Chorwacji w ataku pozycyjnym. Znów zabrakło ostatniego podania w pole karne.

31

Ziyech prostym podbiciem dośrodkował w pole karne, ale jego koledzy nie zorientowali się.

30

Fatalny mecz w ofensywie Juranovicia. Kolejne niedokładnie podanie w nieźle zapowiadającej się kontrze.

28

Kovacić popełnił ten sam błąd, co 120 sekund Kramarić. Dośrodkował tak, że Bono pewnie wyszedł na szósty metr i złapał piłkę. Przy takim bramkarzu, takie wrzutki, raczej nie mają racji bytu.

26

Kramarić wrzucał z lewej strony, ale pewnie piłkę złapał Bono, na co dzień gracz Sevilli.

24

Trochę zbyt dużo niedokładności z obu stron.

23

Kolejna strata na prawym skrzydle Juranovicia, znanego z gry kiedyś w Legii Warszawa.

21

Ziyech trafił w mur z rzutu wolnego. Szansa zaprzepaszczona.

20

Groźny rzut wolny dla drużyny Maroka. Ziyech szykuje się do strzału z ponad 20 metrów.

18

Świetne dośrodkowanie Ziyecha do En Nesyriego, ale ten minął się z piłką.

17

Prosty błąd Amallaha w środku pola, piłkę przejął Perisić, strzelił z ponad 30 metrów, ale tuż nad poprzeczką.

15

W pierwszym kwadransie bez celnych strzałów i dobrych okazji na zdobycie gola.

14

Dobra, indywidualna akcja Modricia w polu karnym, ale po minięciu rywala, źle dośrodkował wzdłuż bramki.

13

Hakimi dośrodkował z prawej strony z linii pola karnego, piłka po rykoszecie trafiła w ręce bramkarza.

10

Na razie mecz wyrównany. Dobrze się go ogląda, choć jeszcze nie było 100 proc. sytuacji.

7

Teraz reprezentacja Maroka miała szansę, ale Boufal nie oddał strzału będąc w polu karnym.

5

Gorąco było w polu karnym reprezentacji Maroka, ale w porę wyjaśnili sytuację obrońcy.

4

Świetna atmosfera na trybunach. Mnóstwo kibiców na stadionie AL-Chaur.

2

Brązowymi medalami z mundialu w 1998 r. Chorwaci ocierali wojenne łzy, a na golach Davora Sukera budowali narodową tożsamość. Zvonimir Boban kopiąc serbskiego milicjanta, dał niepodległościowego kopa rodakom. Gdyby nie futbol, Chorwacja byłaby inna - zapraszamy do przeczytania tekstu Dawida Szymczaka, dziennikarza Sport.pl.

1

Początek meczu!

10:54

Gwiazdami Maroka są: Achraf Hakimi, świetny prawy obrońca PSG i Hakim Zyech, skrzydłowy Chelsea. W Bayernie Monachium gra też boczny obrońca - Noussair Mazraoui.

10:52

Maroko w drodze do mundialu pewnie wygrało swoją grupę eliminacyjną. Potem w faize play-off pokonało Demokratyczną Republikę Konga.

10:50

Nie ma wątpliwości, że największym atutem Chorwatów jest środek pola: Modrić, Brozović i Kovacić. To drużyna, która ma jeden z najsilniejszych środków pola w tym mundialu. Zobaczmy tutaj statystyki tych piłkarzy w kadrze Chorwacji.

10:49

W eliminacjach Chorwaci wygrali swoją grupę. Wygrali 7 z 10 meczów. Drużynę prowadzi Zlatko Dalić już od pięciu lat.

10:48

Chorwaci marzą o powtórzeniu sukcesu sprzed czterech lat. Wtedy zostali wicemistrzami świata.

10:48
10:47

Tak wyglądają składy obu drużyn.

10:45

Zapraszamy Państwa do relacji na żywo z meczu Chorwacja - Maroko. Rozpocznie się on o godz. 11.