19' Arkadiusz Milik
39'
39' Piotr Zieliński
20'

20' Abdulelah Al Malki
45'

45' Salem Al-Dawsari
45'

45' Abdulelah Al Amri
63'
63' Jakub Kamiński za Piotr Zieliński
71'
71' Krzysztof Piątek za Arkadiusz Milik
82'
82' Robert Lewandowski
46'

46' Nawaf Al-Abid za Sami Al-Najei
65'

65' Sultan Al Ghanam za Mohammed Al Burayk
85'

85' Abdulrahman Al-Obood za Abdulelah Al Malki
85'

85' Nasser Al Dawsari za Saleh Al-Shehri
90'

90' Hattan Sultan Babhir za Nawaf Al-Abid

Relacja z meczu Polska - Arabia Saudyjska

16:06

A my w ostatniej kolejce zmierzymy się z Argentyną. Wiadomo zatem, że wtedy zdecydują się losy w naszej grupie.

16:05

Aktualnie jesteśmy liderami grupy. O 20:00 mecz Argentyna - Meksyk. Bardzo ważny pojedynek.

90  + 8'

KONIEEEEEC! ALE ULGA! MAMY TRZY PUNKTY, MAMY TRZY PUNKTY! Wygrywamy z Arabią Saudyjską 2:0. Gole Zielińskiego i Lewandowskiego. Fantastyczne parady Szczęsnego i obroniony karny!!

90  + 7'

Kolejny niecelny strzał Saudyjczyków. Ale Szczęsny chciał się rzucić na wszelki wypadek.

90  + 6'

Schodzi: Nawaf Al-Abed. Wchodzi: Hattan Bahebri.

90  + 5'

Al Abed leży na boisku. Sędzia przerwał naszą akcję.

90  + 4'

Na trybunach słychać "Mazurek Dąbrowskiego".

90  + 3'

Frankowski chyba napatrzył się w Krychowiaka, bo przejął piłkę i nie wiadomo komu wyrzucał.

90  + 3'

Byliśmy długo na połowie rywala, ale już Arabia w natarciu.

90  + 1'

Siedem minut doliczył sędzia.

90  + 1'

Co zrobił teraz Krychowiak? Myślał, że wrzuca, ale tam nikogo nie było.

90

Lewy znów wbiegał w pole karne! Już się witał z gąską. Ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Ten na długo to zapamięta.

88

Bereszyński wygląda znakomicie w walce o odbiór piłki rywalom. I znów to zrobił. Kozacko.

86

Zmiany w Arabii. Schodzą: Abdulellah Al-Malki i Saleh Al-Shehri. Wchodzą: Abdulrahman Al-Aboud i Nasser Al-Dawsari.

85

Kamiński faulował? Znakomicie w każdym razie utrudniał. Sędzia odgwizdał przewinienie.

85

Polacy w natarciu. A coraz głośniej słychać: "JESZCZE JEDEN! JESZCZE JEDEN!"

83

Fatalnie piłkę rozegrali rywala. Abdulellah Al-Malki nie opanował jej. Przejął ją Lewandowski i w sytuacji sam na sam dał na prawdopodobnie spokój w końcówce! 2:0!

83

Aż słuchać w Polsce, jak spadł kamień z serca. Co za łomot!

82

GOOOOOOOOOOOOOOL! ROOOOOOOOOBERT LEWANDOWSKIIII!!!! JEST TEN GOL NA KTÓREGO CZEKAŁ! MATKO JEDYNA, ON TO ZROBIŁ!!!! POLSKA 2!!!! ARABIA ZEROOOOO!!!!

82

Dośrodkowanie Polaków z trudnej piłki. Piątek główką strzelał, ale daleko od bramki.

81

Sultan Al-Ghanam wrzucał w pole karne z prawej strony, ale przestrzelił.

80

Znów Saudyjczycy napierają. Bereszyńki wybija głową próbę wrzucenia piłki w pole karne.

79

Kolejny niecelny strzał Saudyjczyków. Abdulhamid łapie się za głowę. A my znów mamy szczęście.

76

Wojtek Szczęsny znów z piłką w ręce.

75

Pędził samotnie do piłki Lewandowski. Piątek trochę za mocno. Bramkarz rywali wybiegł na czas.

74

Wyglądało na to, że pięknie wszystko przebiega w tej akcji Polaków. Lewandowski dostał dośrodkowanie, próbował zgubić obrońców, ale został zablokowany. Bereszyńki pędził, aby ponownie wrzucił piłkę, ale stracił ją.

72

Polacy mają teraz aut przy polu karnym rywali.

71

Krzysztof Piątek za Arkadiusza Milika.

70

Ależ błąd Saudyjczyków. Piłka przeleciała sobie obok jednego z nich na aut. Tymczasem Frankowski ma jakiś kłopot.

69

Szczęsny łapie celny strzał Al-Dawsari .

68

Rzut wolny trafił w nasz mur.

67

Rzut wolny dla Arabii Saudyjskiej w pobliżu pola karnego Polaków.

66

Lewandowski miał okazję, ale trafił w słupek!!!

66

Teraz Milik faulowany przy próbie przyjęcia piłki. A my mamy problem z rozegraniem piłki.

65

Coraz więcej emocji na boisku. Kamiński teraz faulowany.

63

NIESAMOWITE! Milik miał stuprocentową sytuację. Frankowski idealnie dośrodkował, Milik główkował w poprzeczkę.

63

Zmiana w drużynie Polaków. Schodzi Piotr Zieliński. Kamiński za niego.

61

Nie no, fatalne zachowanie Kiwiora... Znów zamieszanie w naszym polu karnym. Znów niecelny strzał, ale ile można na to liczyć?

60

Za łatwo dostali się w pole karne Saudyjczycy! Buraikan strzalał na szczęście niecelnie.

59

I znów oddajemy za darmo piłkę. Zamiast wykorzystać błąd Saudyjczyków, wybijamy futbolówkę na oślep.

58

Polacy w ataku. Było dośrodkowanie, ale przesadzone, a potem kolejne. Panowie, dajcie sobie szanse na jeszcze jedną bramkę!

57

Zielińsku faulowany przy próbie Polaków wyjścia do przodu.

56

Ależ zamieszanie w naszym polu karnym! Szczęsny znów się popisał. Trochę bierności u jego kolegów jednak. Ale nasz bramkarz skacze z radości.

53

Saudyjczycy przeważnie na naszej połowie, ale brakuje im sposobu. Teraz sfaulowali Krychowiaka.

52

Mohammed Kanno uderzył przewrotką, ale czy to na pewno był przemyślany strzał? Piłka za linią końcową.

50

Mohammed Kanno trafił głową w głowę Lewandowskiego. Zabolało i przerwa. Saudyjczyc na chwilę musiał zejść z boiska.

49

Zagranie do Zielińskiego, bramkarz rywali wyszedł przed pole karne i uratował swój zespół.

49

Lewandowski wybił dośrodkowanie po rzucie wolnym. A teraz Milik walczył o wyjście z kontrą i był faulowany. Rzut wolny dla nas.

48

Krychowiak faulował w ok. 25. metra. Rzut wolny dla rywali.

47

Rzut rożny mają już nasi rywale.

46

Sami Al-Najei został zastąpiony w drużynie Arabii przez Nawafa Al-Abeda.

46

Ruszyli!

15:06

Jesteście gotowi? Piłkarze już na murawie.

15:01

A tu obroniony karny przez Szczęsnego.

14:58

Tak strzelał Zieliński!

45  + 10'

PRZERWA! Prowadzimy dzięki bramce Piotra Zielińskiego. I Szczęsny obronił kapitalnie karnego! A przed biało-czerwonymi druga, jeszcze trudniejsza połowa. Polacy, jesteśmy z Wami!

45  + 10'

Nieczysto piłka wpadła pod nogi Lewandowskiego. Nie opanował tego, a mógł mieć okazję.

45  + 9'

Bramkarz Saudyjczków zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką. Pięknie tam Polacy wbiegali. Niewiele zabrakło Zielińskiemu.

45  + 8'

Przytomnie Polacy grają teraz, chociaż Arabia chce naciskać.

45  + 7'

Rzut wolny dla Arabii... Zieliński zaskoczony, że niby przekroczył przepisy? Sędzia chyba przesadził.

45  + 6'

Arabia na naszej połowie, ale na razie bronimy się bez zarzutu. A my wciąż pod zachwytem parady Szczęsnego! Co za kozak!

45  + 5'

Ale ostre wejście Saudyjczyka. Lewandowski mocno potraktowany. Sędzia sięgnął po żółtą kartkę. Abdulelah Al-Amri przesadził.

45  + 4'

Przerzucali z daleka na prawe skrzydło Saudyjczycy, ale zbyt mocno.

45  + 3'

Milik się wścieka sam na siebie, bo podawał do przodu, ale niedokładnie... A na trybunach nieśmiałe: "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!".

45  + 2'

Rzut rożny mają Saudyjczycy. A sędzia doliczył 10 minut.

45

NIEEEE MAAAA GOOOOLAAAA!!! WOJCIECH SZCZĘSNY! BOHATER, BOHATER, BOHATER!!!!

45

Rzut karny dla Arabii Saudyjskiej. Aż nie chce się w to wierzyć.

43

Sędzia podbiegł do monitora.

43

Saudyjczycy protestują! Twierdzą, że ich zawodnik był nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Sędzia uważa inaczej. VAR jednak sprawdza.

43

Co to było?! Polacy mieli piłkę, Bereszyński niby wrzucał ją do przodu, ale do kogo? To dobre pytanie.

41

Milik nie był w stanie dojść do piłki we wspomnianej sytuacji.

41

I jeszcze jedna szansa Polaków. Jak niewiele brakowało!!!

40

Robert Lewandowski z asystą. Przemysław Frankowski kapitalnie to wypracował. Potem dołożył Cash, Lewandowski wystawił, a Zieliński kapitalnie trafił!

39

GOOOOOOOOOOLLLLL! TAK, TAK, TAK! PIOOOOOOOOTRRRRR ZIELIIIIIŃŃŃŃSKIIII!!!!! CO ZA AKCJA!

38

Przesadzone podanie Saudyjczyków... nieatrakcyjny moment tego spotkania.

38

Ali Al-Bulaihi na chwilę opuszcza boisko.

36

Al Boleahiego faulował Lewy. Nadepnął mu na rękę... stąd interwencja medyczna.

35

Lewandowski przekroczył przepisy w polu karnym rywala, kiedy walczył o piłkę.

34

Bielik zatrzymany nieprzepisowo w środku boiska.

33

Brakuje u nas prostopadłych podań po murawie. A rywale nie odpuszczają.

30

Polacy podeszli pod pole karne rywali, ale nie udało się tego wykorzystać. Frankowski niedokładnie do Lewego i... mają piłkę Saudyjczycy.

28

Członek sztabu szkoleniowego Arabii z żółtą kartką.

28

Drugi rzut rożny nieudany. Arabia pędziła z kontrą, ale straciła piłkę. A teraz jeden z nich potrzebuje pomocy medycznej.

27

Bielik wyszedł w powietrze! Strzelał główką w światło bramki, ale obrońca to wybił. Kolejy korner.

26

Rzut rożny dla Polski.

25

Zagranie do Frankowskiego, ale dobrze obrona przeciwników. Nie będzie nawet kornera, ofiarnie walczą zawodnicy z Arabii Saudyjskiej.

24

Rywale cały czas naciskają. Nie wygląda to dobrze z naszej strony. Cały czas się bronimy.

22

Al Malki ukarany żółtą kartkę za naciskanie o ukaranie Polaka.

21

Leży Saudyjczyk... Cash musi uważać! To po zderzeniu z nim rywal leży na murawie.

20

I trzecia żółta kartka dla Polaka... tym razem Arkadiusz Milik. Zero wątpliwości. Robi się niebezpiecznie.

18

Grzegorz Krychowiak faulowany w środku pola. Polacy przy piłce.

18

Niezbyt groźny rzut wolny w wykonaniu rywali Polaków. Szczęsny pewnie łapie piłkę.

16

Cash z żółtą kartką. Zbyt nerwowo...

16

Jakub Kiwior z żótą kartką po faulu w środku pola.

14

Krychowiak zagrał do przodu, ale zbyt mocno, aby dobiegł do tego Cash.

14

Arabia wciąż naciska. Mamy sporo problemów.

13

Kanno strzela zza pola karnego, ale Szczęsny wyskoczył i obronił jedną rękę, wybijając piłkę nad poprzeczkę.

11

Faulowany Krychowiak przy próbie wyjścia z kontrą.

10

Zabrakło kilka centymetrów, aby Zieliński opanował piłkę w polu karnym rywala po podaniu Bereszyńskiego.

10

Znakomicie napierają Saudyjczycy. Polacy w głębokiej defensywie.

8

Mohammed Al-Breik przymierzył z dystansu, trafił w plecy Krychowiaka. Piłka ponad bramką wyszła na korner.

7

Znakomicie piłkę przyjął Milik. Podał do przodu, Polacy w polu karnym, ale był problem z kontynuacją. Cash strzelał, ale nic z tego nie wyszło...

6

W pierwszym minutach kontrolę mają raczej rywale Polaków.

5

Bielik faulowany przez Saudyjczyków i od rzutu wolnego zaczynają Polacy.

4

Saudyjczycy mają aut na naszej połowie po tym, jak Glik oddalił piłkę z pola karnego.

3

Szczęsny już drugi raz nie wykopał piłki do przodu. Polacy próbują coś zbudować.

2

Nieprzepisowo zatrzymał rywala Zieliński.

1

Mecz rozpoczęli Polacy!

14:00

Czesław Michniewicz wygląda na opanowanego.

13:59

Chris Beath (Australia) będzie sędzią tego spotkania.

13:58

I już zawodnicy się witają. Jeszcze moment i zaczynamy grę.

13:55

Czas na hymny!

13:53

Już słychać ogromną wrzawę na stadionie. Piłkarze gotowi do wyjścia na murawę!

13:49

Dziesięć minut do startu meczu.

13:45

Pewnie czekacie na składy. Oto one!

13:39

Tu bardzo ciekawy materiał od Dominika Wardzichowskiego, który dotyczy klimatyzacji w Katarze. Bardzo ważną rolę może to dzisiaj odegrać.

13:37

Ułatwiać nie będą też trybuny, które w większości zajmują Saudyjczycy. Polecamy Wam przy okazji nasze media społecznościowe, na których nasi wysłannicy do Kataru umieszczają bardzo cenne materiały zakulisowe.

13:31

Arabia Saudyjska rewelacyjnie zaczęła te mistrzostwa, sensacyjnie pokonując Argentynę 2:1. Stąd wielka niewiadoma, jak spiszą się w meczu z Polakami.

13:27

Witamy serdecznie! Nadszedł ważny dzień dla reprezentacji Polski! To drugi mecz na mundialu w Katarze dla ekipy Czesława Michniewicza, która od 14:00 będzie mierzyła się z Arabią Saudyjską.