Argentyna
39'

39' Lionel Messi
46'
46' Michał Skóraś za Karol Świderski
46'
46' Jakub Kamiński za Przemysław Frankowski
62'
62' Damian Szymański za Krystian Bielik
72'
72' Artur Jędrzejczyk za Bartosz Bereszyński
78'
78' Grzegorz Krychowiak
83'
83' Krzysztof Piątek za Grzegorz Krychowiak
46'

46' Alexis Mac Allister
49'

49' Marcos Acuna
59'

59' Leandro Paredes za Angel Di Maria
59'

59' Nicolas Tagliafico za Marcos Acuna
67'

67' Julian Alvarez
79'

79' Lautaro Martinez za Julian Alvarez
79'

79' German Pezzella za Enzo Fernandez
83'

83' Thiago Almada za Alexis Mac Allister

Relacja z meczu Polska - Argentyna

90  + 6'

KONIEC. Polacy awansują dzięki bilansowi bramkowemu do 1/8 finału!

90  + 6'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:2! 1:2! Arabiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

90  + 6'

3 minuty jeszcze na meczu Arabii z Meksykiem.

90  + 6'

KONIEC na Stadium 974!

90  + 4'

Faul Lewandowskiego, półtorej minuty. Kopnięty i zaczepiony przez niego Messi.

90  + 3'

Jeszcze trzy minuty doliczonego czasu gry.

89

GOOOOOOL dla Meksyku, ale ze spalonego! Uffffffff.

88

Co tutaj się dzieje? Jedna żółta kartka mniej da Polakom awans?

86

Kiwior fatalne podanie, dostaje piłkę Lautaro Martinez i nie trafia!

84

Zmiana w Polsce: Grzegorz Krychowiak zmieniony przez Krzysztofa Piątka. W Argentynie: Mac Allister zszedł, Almada na boisku.

79

Zmiany w Argentynie: Lautaro Martinez i German Pezzella za Juliana Alvareza i Enzo Fernandeza.

78

Grzegorz Krychowiak z żółtą kartką. Piątą, Meksyk ma sześć.

74

Messi odbiera, podaje na prawą stronę do Alvareza pomiędzy Jędrzejczyka a Kiwiora, ale ten uderza w boczną siatkę.

73

Zmiana u Polaków: Artur Jędrzejczyk za Bartosza Bereszyńskiego.

72

W tabeli z Meksykiem jest idealny remis. Teraz decydują kolejne warunki: najpierw jest liczba punktów - to wiadomo. A następnie: bilans bramkowy ze wszystkich meczów grupowych, liczba strzelonych goli, wynik meczu bezpośredniego. Kolejnym z kryteriów jest klasyfikacja fair play, czyli liczba kartek, jaką dana drużyna zdobyła na mundialu. Polska nadal na drugim miejscu, bo ma mniej żółtych kartek od Meksyku.

72

Znów podanie z lewego skrzydła do środka, Leo Messi uderza jednak wprost w Szczęsnego. Sporo szczęścia.

68

Zgranie Enzo Fernandeza, piłka doszła do Alvareza, a Cash nie zablokował jego uderzenia w górny róg bramki.

68

GOOOOOOOOOOL! Argentyna prowadzi 2:0! Julian Alvarez!

64

Krychowiak blokuje strzał Messiego.

62

Zmiana w polskiej kadrze: Damian Szymański za Krystiana Bielika.

61

Przypomnijmy, że jeśli w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem padnie wynik 2:0 dla Meksyku, a Polacy przegrają również 0:2 z Argentyną, to wtedy zadecydują dalsze warunki awansu. Najpierw jest liczba punktów - to wiadomo. A następnie: bilans bramkowy ze wszystkich meczów grupowych, liczba strzelonych goli, wynik meczu bezpośredniego. Kolejnym z kryteriów jest klasyfikacja fair play, czyli liczba kartek, jaką dana drużyna zdobyła na mundialu.

61

Mac Allister znów dostaje piłkę, uderza, ale broni Szczęsny.

56

Bereszyński odebrał piłkę Argentyńczykom. Zmiana u nich: Acuna i Di Maria schodzą, Paredes i Tagliafico na boisku.

56

Gol dla Meksyku! 2:0 i brakuje im już tylko jednego gola do wysunięcia się przed Polaków w tabeli grupy C.

54

Skóraś schodził w pole karne z prawego skrzydła, ale stracił piłkę. Kontra Argentyny i Messi sam sobie źle ustawił piłkę do strzału w polu karnym Polaków.

52

Bereszyński faulowany przez De Paula.

50

Meksyk prowadzi 1:0 z Arabią. Polacy wciąż na drugim miejscu z czterema punktami, ale i lepszym bilansem.

50

Obecna sytuacja: Argentyna liderem grupy, Polacy z awansem z drugiego miejsca. Wciąż 0:0 w meczu Arabii z Meksykiem.

50

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Zielińskiego, uderzył Glik, ale obok bramki.

48

Żółta kartka dla Marcosa Acunii.

47

Za łatwo, Alexis Mac Allister dostaje wycofaną przed obrońców piłkę uderza bez asekuracji i trafia.

46

GOOOOOOOOOOOOL! GOOOOOL DLA ARGENTYNY! Mac Allister.

46

Zmiana u Polaków: Kuba Kamiński i Michał Skóraś za Karola Świderskiego i Przemysława Frankowskiego. Argentyna bez zmian.

20:55

Wojciech Szczęsny!

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy. Remis 0:0 po obronionym karnym i ogromie pracy Wojciecha Szczęsnego.

45  + 3'

Faul i rzut wolny dla Polaków na połowie przeciwnika.

45  + 1'

Trzy minuty doliczonego czasu gry.

45

Piłka do Acunii, ten znów w nią nie trafia. Końcówka pierwszej połowy.

44

Piłka znów odbita od jednego z polskich obrońców po strzale Di Miarii. Broni Szczęsny.

43

Alvarez strzela, broni Szczęsny, trafią piłką w De Paula, a ta do niego wraca.

42

Messi nie przebił się dryblingiem przez Polaków, piłka trafiła do Szczęsnego.

40

Kolejne akcje Argentyny już bezskuteczne.

39

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny Leo Messiego w 39. minucie, wcześniej bronił karnego z Arabią. Niesamowite! Niesamowite!

39

Wojciech Szczęsny! Wojciech Szczęsny!

37

Messi czy Szczęsny? Messi czy Szczęsny? Messi czy Szczęsny?

37

Rzut karny dla Argentyny!

37

VAR sprawdza możliwy rzut karny dla Argentyny za faul Szczęsnego na Messim.

36

Alvarez uderzył w Szczęsnego, potem dośrodkowanie w stronę Messiego, ten przewrócony przez Szczęsnego, ale bez faulu.

35

Enzo Fernandez z dystansu, obok prawego słupka bramki Szczęsnego.

35

Wrzuca piłkę De Paul, świetnie zareagował i wybił piłkę Kiwior.

34

Kolejna szansa, Di Maria! Dośrodkował piłkę tak, że prawie wkręcił piłkę do bramki, broni Szczęsny!

33

Di Maria z delikatną wcinką, wybitą na rzut rożny.

31

Messi do Acunii, ten znowu zablokowany.

30

Frankowski nie opanował piłki i ta wyszła na aut dla Argentyny.

29

Ależ dwie sytuacje dla Argentyny! Najpierw z pola karnego uderzył Alvarez, ale obronił Szczęsny. Piłka wróciła do Acunii na lewe skrzydło i ten uderzył już niecelnie, obok prawego słupka bramki Szczęsnego.

28

Piotr Zieliński leży na boisku, sędzia przerwał grę, ale wznowią ją Argentyńczycy. Nie było faulu na polskim pomocniku.

27

Była "laga" na Lewandowskiego, ale bez opanowanej piłki.

25

Frankowski faulowany na lewym skrzydle przez De Paula.

23

Cash zablokował podanie Di Marii. Kolejny rzut rożny dla Argentyny.

23

Dwa dośrodkowania Zielińskiego zmarnowane. Glik najpierw nie trafił głową, potem dostał piłkę na piętę w powietrzu.

22

Rzut rożny dla reprezentacji Polski. Cash wywalczył go, obijając Otamendiego.

21

Dośrodkowanie na nikogo, a piłka zebrana zgrana do Bereszyńskiego kolejny raz niecelnie.

20

Faul na Cashu, Alvarez mocno zaczepił obrońcę Aston Villi. Rzut wolny dla Polski.

19

Kolejna wrzutka Messiego na Acunę, broni jego główkę Szczęsny.

19

Płaskie dośrodkowanie De Paula wybite przez Glika.

18

Piłka z głębi od Krychowiaka na lewe skrzydło, ale Bartosz Bereszyński do niej nie zdążył.

17

Messi dograł na prawą stronę pola karnego do Acunii. Nie było spalonego, ale strzał też mocno niecelny.

15

Enzo Fernandez do Juliana Alvareza, ale ta prostopadła piłka przeszła poza boisko, spokój Wojciecha Szczęsnego.

15

Karol Świderski zgrał piłkę blisko narożnika boiska, ale nie dobiegł do obrońcy z Argentyny Przemysław Frankowski.

13

Polacy powalczyli o piłkę pod polem karnym rywali, ale niestety szybko ją stracili, jedna z nielicznych szans ataku uciekła.

12

Molina zgrał piłkę z prawej strony do Messiego, ale udało się ją wybić. Potem dwie kolejne akcje Argentyńczyków też niezbyt groźne.

11

Lionel Messi lewą stroną pola karnego się przedostał, ale trafił w Szczęsnego.

10

Faul na Lewandowskim, rzut wolny dla Polaków.

10

Messi oddał piłkę Di Marii, a ten odnalazł go jeszcze w polu karnym i trafił w piłkarza, zamiast skierować piłkę w stronę Wojciecha Szczęsnego.

9

Messi mocno przerzucił piłkę na lewe skrzydło, gdzie do niej nie zdążył Acuna.

8

Messi poomijał kilku polskich obrońców, ale już ledwo trzymał się na nogach i strzelił płasko w Szczęsnego.

7

Acuna z płaskim dośrodkowaniem zablokowanym przez Glika.

7

Najpierw błąd Polaków na własnej połowie, ale niewykorzystany, potem kontra Zielińskiego z przechwyconym podaniem do Lewandowskiego.

5

Faul w ataku Frankowskiego po zablokowanym strzale Krystiana Bielika. Zgrał do niego Robert Lewandowski.

4

Świderski stracił piłkę, Emiliano Martinez naciśnięty wybija piłkę poza boisko.

3

Długo zbiera się z murawy Bereszyński, ale już wszystko w porządku.

3

Nicolas Otamendi fauluje w powietrzu Bartosza Bereszyńskiego. Rzut wolny dla Polski.

2

Piłka odbita od Di Marii przez Bereszyńskiego. Pierwszy rzut rożny dla rywali.

2

Kolejna strata i aut dla Argentyny tworzącej kolejną akcję.

1

Pierwsza piłka do Matty'ego Casha na prawą stronę, ale wyszła na aut obok Acuni.

1

Zaczynamy! Po awans!

19:57

Po hymnach. Jeszcze przywitanie obu zespołów i początek spotkania.

19:52

Obie kadry wyszły już na boisko. Za chwilę hymny obu państw.

19:52

Trwa już przedmeczowa ceremonia otwarcia.

19:48

Enzo Fernández (21 lat, 317 dni) zostanie najmłodszym zawodnikiem w wyjściowym składzie Argentyny od Leo Messiego w 2006 roku (18 lat, 362 dni) w meczu z Holandią - informuje OptaJoe na Twitterze.

19:44

Polska awansuje do fazy pucharowej, jeśli wygra lub zremisuje z Argentyną. W przypadku zwycięstwa z Argentyną na pewno zajmiemy pierwsze miejsce w grupie. Remis również może nam to zapewnić, ale pod warunkiem, że Arabia Saudyjska nie wygra z Meksykiem. Porażka z Argentyną również nie oznacza, że odpadniemy z turnieju. Pozostałe scenariusze:

19:39

Zawodnicy obu drużyn zeszli już z płyty stadionu 974 do szatni. Do początku meczu 20 minut.

19:34

Przypomnijmy, że o 20:00 rozpocznie się także spotkanie Meksyku z Arabią Saudyjską.

19:30

Pół godziny do pierwszego gwizdka spotkania Polska - Argentyna. Przypomnijmy, kto będzie sędziował: Danny Desmond Makkelie - sędzia główny Hessel Steegstra - asystent 1 Jan de Vries - asystent 2 Said Martinez - sędzia techniczny

19:26

"Największe fiasko w historii mundiali", "Zostaliśmy wyśmiani", "To było zawstydzające i upokarzające", "Sięgnęliśmy dna" - to tylko niektóre z bardzo ostrych słów krytycznych duńskich mediów po odpadnięciu z MŚ w Katarze.

19:21

Polacy na murawie rozgrzewali się już dłuższy czas, a teraz na stadionie 974 w Dausze wrzawa, bo wybiegli też Argentyńczycy.

19:15

- Ja też narzekałem, ale nie mam nic do Michniewicza. Z Arabią podjął dobre decyzje i teraz niech to kontynuuje. Życzę mu odwagi - mówi Henryk Kasperczak. Doświadczony trener w rozmowie ze Sport.pl przekonuje, że Polska nie może zagrać z Argentyną bojaźliwie, bo wtedy na pewno przegra.

19:12

Czesław Michniewicz dla TVP Sport przed meczem: Arek zagrał bardzo dobry mecz, idealny pod Arabię. Dziś mamy przeciwnika o innej charakterystyce, musimy wypełniać przestrzenie i liczę na Karola Świderskiego. Będzie miał też inne zadania defensywne.

19:05

A na stadionie wyświetlają inne składy. Dobrze, że tylko przez chwilę.

19:02

Podbił Tik Toka i tańczy przed kolejnym meczem Polaków! Samad Shan.

18:52

Jest skład Argentyny! Sensacja: nie ma Lautaro Martineza, w ataku za niego Julian Alvarez.

18:40

O 19:00 początek programu Sport.pl LIVE, który zapowie spotkanie Polska - Argentyna. Start tutaj:

18:38

Atmosfera sprzed spotkania okiem Dominika Wardzichowskiego:

18:31

Wojciech Szczęsny w bramce, Bartosz Bereszyński, Jakub Kiwior, Kamil Glik i Matthew Cash w obronie, Krystian Bielik, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński i Przemysław Frankowski w pomocy, Karol Świderski i Robert Lewandowski w ataku. Tak to będzie wyglądało.

18:30

I jest SKŁAD! Jedna zmiana po meczu z Arabią Saudyjską - Karol Świderski za Arkadiusza Milika.

18:29

Skład reprezentacji Polski - na to czekamy! Może zostać ogłoszony lada chwila.

18:24

- Nie chcemy się narażać - mówią anonimowo piłkarze reprezentacji Polski, którzy w ostatnich dniach poza oficjalnymi konferencjami zgodnie stosowali się do ciszy medialnej, zarządzonej jeszcze przed meczem z Arabią Saudyjską przez Czesława Michniewicza.

18:20

Witamy w relacji z meczu Polska - Argentyna! To już o 20:00, najważniejszy mecz piłkarskiej reprezentacji na mundialu od 40 lat. Wielka szansa na wyrzucenie z MŚ Lionela Messiego i jego kolegów, a w dodatku na pierwszy awans do 1/8 finału w XXI wieku.