43' Fabian Schaer
51'
51' Goncalo Ramos
55'
55' Raphael Guerreiro
67'
67' Goncalo Ramos
74'
74' Cristiano Ronaldo za Goncalo Ramos
74'
74' Vitinha za Otavio
74'
74' Ricardo Horta za Joao Felix
81'
81' Ruben Neves za Bernardo Silva
87'
87' Rafael Leao za Bruno Fernandes
90'
90' Rafael Leao
46'

46' Eray Coemert za Fabian Schaer
54'

54' Denis Zakaria za Remo Freuler
54'

54' Haris Seferovic za Djibril Sow
58'

58' Manuel Akanji
59'

59' Eray Coemert
66'

66' Noah Okafor za Ruben Vargas
89'

89' Ardon Jashari za Breel Embolo

Relacja z meczu Portugalia - Szwajcaria

90  + 4'

Koniec meczu! Pogrom. Portugalia zdeklasowała Szwajcarię 6:1!

90  + 2'

Kapitalny strzał prawą nogą z okolic narożnika pola karnego w kierunku dalszego słupka!

90  + 2'

I dobici Szwajcarzy na koniec! 6:1, Rafael Leao!

90  + 1'

Cztery minuty doliczone.

89

I jeszcze jedna zmiana w Szwajcarii. Schodzi Embolo, a w jego miejsce Jashari.

87

Rafael Leao zmienił Bruno Fernandesa.

87

Coemert w ostatniej chwili zatrzymał Ronaldo w polu karnym.

84

I znowu piłka do Ronaldo. Tym razem celnie i Portugalczyk nawet strzelił gola, ale był duuuuuży spalony.

83

Kontra Portugalii, ale za mocne podanie do Ronaldo wszystko zaprzepaściło.

81

Zmiana w Portugalii. Bernardo Silva schodzi, a w jego miejsce Ruben Neves.

81

Ciekawa akcja Szwajcarii. Embolo podbił sobie piłkę na 16. metrze i uderzył z przewrotki. Wyszedł z tego rzut rożny, ale strzał Xhaki nad bramką.

76

Ronaldo mocno, ale prosto w mur.

76

Rzut wolny dla Portugalii. Około 30 metrów od bramki.

74

No i są zmiany w Portugalii. Goncalo Ramos, Otavio i Joao Felix schodzą z boiska. A na boisku wchodzą Ricardo Horta, Vitinha i w końcu Cristiano Ronaldo

73

Wrzawa na murawie, jakby padł kolejny gol. A to tylko Cristiano Ronaldo podniósł się z ławki rezerwowych.

71

Rzut rożny dla Szwajcarii. Bez zagrożenia.

70

Kolejna akcja Portugalii. Guerreiro zagrał z prawej strony do Fernandesa, ale ten nie sięgnął piłki.

70

Ależ mecz dla Ramosa. Strzelił dzisiaj gola numer dwa, trzy i cztery w narodowej reprezentacji! Ależ kapitalnie zastąpił Ronaldo!

68

Dalekie zagranie Costy, piłkę przejmuje Fernandes. Podaje do Felixa, ten wykłada Ramosowi, a Ramos znowu w sytuacji sam na sam tym razem się nie myli. Podcinka i gol!

67

Coś nieprawdopodobnego! Goncalo Ramos ma hat-tricka! 5:1!

67

Zmiana w zespole Szwajcarii. Okafor wchodzi, Vargas schodzi

66

Dłużej przy piłce utrzymują się Szwajcarzy. Szukają jeszcze jednego gola. Portugalia nie forsuje tempa. Shaqiri próbował uderzać, ale skiksował.

64

Tymczasem kibice Portugalii na trybunach od pewnego czasu domagają się wejścia Cristiano Ronaldo.

64

Tempo spadło. W pierwszych 15 minutach pierwszej połowy nie działo się nic. W pierwszych 15 minutach drugiej połowy oglądaliśmy trzy gole. Jedyny problem to taki, że wygląda na to, że to spotkanie jest już rozstrzygnięte. Dla fanów Portugalii to jednak nie problem.

61

Kolejny rzut rożny dla Szwajcarów. Tym razem dobrze wybijają Portugalczycy.

59

Dośrodkowanie w pole karne, Ramos chciał interweniować, ale przedłużył piłkę. Ta trafia na dalszy słupek, a tam Akanji pakuje ją do siatki z bliska!

58

I GOL! 4:1!

57

Rzut rożny dla Szwajcarii.

57

Świetna kontra Portugalii! Raphael Guerreiro wyszedł sam na sam z Sommerem i uderzył z kilku metrów z lewej nogi. Mocno, pod poprzeczkę, celnie!

56

4:0! Demontaż Szwajcarii trwa!

55

Zmiany w Szwajcarii. Sow i Freuler schodzą, a na boisku meldują się Seferović i Zakaria.

54

Strzał Pepe zablokowany przez Rodrigueza.

54

Wpadł w pole karne Joao Felix. Uderzył na bramkę i teraz koledzy mają do niego pretensje. Ale będzie jeszcze rzut rożny.

51

Goncalo Ramos po raz drugi! Dośrodkowanie Diogo Dalota z lewej strony, a Ramos kapitalnie wszedł na krótki słupek, trącił piłkę, a ta odbiła się od Sommera i wpadła do siatki między jego nogami!

51

3:0!

49

Było groźnie, ale nie było strzału na bramkę. Szwajcarzy oddają piłkę.

48

Akcja Bernardo Silvy. Dośrodkowanie zablokowane i rzut rożny.

46

45  + 4'

Wracamy na boisku! Zmiana w Szwajcarii Coemert zmienił Fabiana Schaera, który miał problem zdrowotny.

45  + 4'

Koniec pierwszej połowy. Portugalia prowadzi ze Szwajcarią 2:0

45  + 3'

Strzał Guerreiro z dystansu, ale bardzo niecelny.

45  + 2'

Rzut rożny dla Portugalii.

45  + 1'

44

Szwajcarzy radzą sobie po rzucie rożnym, choć z problemami.

43

Fabian Schaer dostaje żółtą kartkę za wcześniejszy faul

43

Kontra Portugalii i w sytuacji sam na sam palcami strzał Ramosa broni Sommer! Rzut rożny dla Portugalii.

43

Dobrze zapowiadała się akcja Szwajcarów, ale zagranie z lewej strony było zupełnie nieudane.

41

Bardzo złe dośrodkowanie Fernadesa po przechwycie Portugalii na połowie rywala.

39

Szansa dla Szwajcarii! Mocne wstrzelenie Fernandesa, piłka podbita przez Costę, a Freuler nie zdołał wbić piłki do siatki głową.

38

Rozgrywają piłkę Szwajcarzy. Ale na razie wciąż bez zagrożenia.

36

Kolejna akcja Portugalii. Przeciągnięta wrzutka Felixa.

35

Na razie wszystko układa się Portugalii. Może nie grają wybitnie, ale to oni stworzyli sytuacje, a Szwajcaria z przodu nie zrobiła nic.

34

Dośrodkowanie w pole karne, a w polu karnym najwyżej wyskakuje Pepe i pakuje głową piłkę do siatki!

33

GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0, PEPE!

33

Odpowiedź Portugalii. Groźne dośrodkowanie Felixa, Schaer w ostatniej chwili interweniuje. Rzut rożny.

31

Za krótka wrzutka, a potem jeszcze spalony.

30

Niezły strzał Shaqiriego. Interweniuje Costa i będzie korner.

29

Embolo pokazał siłę. Biegł z dwoma rywalami na plecach i był cały czas ciągnięty. W końcu odpuścił i sędzia odgwizdał faul. Rzut wolny około 30 metrów od bramki.

27

Szarża Vargasa na lewej stronie, ale Szwajcar został zatrzymany.

26

Gramy dalej. Schaer wraca do gry.

25

Chwila przerwy w grze. Schaer leży na murawie i wymaga pomocy medycznej.

23

Górne podanie do Ramosa od Felixa. Obrońca Szwajcarii źle interweniował i strzał tuż zza pola karnego, ale znowu interweniuje Sommer.

22

Rozkręcają się Portugalczycy! Ładne rozegranie i strzał Otavio zza pola karnego, ale prosto w Sommera.

21

Dobra akcja na lewej stronie Portugalii. Guerreiro miał dużo czasu i miejsca, ale dograł źle.

19

Wcześniej jeszcze zrobiło się przez chwilę goręcej w polu karnym, kiedy w "szesnastkę" wpadł Bruno Fernandes, ale jego podanie było niecelne. Jednak zaraz potem aut, podanie do Ramosa i potężna bomba, która dała Portugalii prowadzenie!

18

Usypiali, aż tu nagle bum! Ramos dostał piłkę w polu karnym i mimo asysty obrońcy odwrócił się i potężnie uderzył w kierunku krótszego słupka. Sommer totalnie zaskoczony, a piłka leci pod poprzeczkę i trzepocze w siatce!

17

I GOOOOOOOOOOOOOL! GONCALO RAMOS, 1:0 DLA PORTUGALII!

17

Meksykańska fala na trybunach. Na razie to najlepsza akcja w tym meczu.

14

Portugalia dłużej utrzymuje się przy piłce, ale daleko od bramki Szwajcarii. W końcu Pepe zagrywa w pole karne, ale nikt nie przeciął toru jej lotu.

13

Prostopadłe podanie w pole karne Szwajcarii. Za mocne i wybijają obrońcy

12

Strata Rubena Diasa pod własnym polem karnym ale wyratowali się Portugalczycy.

11

Dobrze zapowiadała się akcja Szwajcarów, ale Fernandes dośrodkowuje źle.

9

Na razie dość senny początek. Czekamy na pierwszą klarowną okazję dla którejś ze stron.

8

Wysoki pressing Portugalii, ale Szwajcarzy spokojnie rozgrywają piłkę we własnym polu karnym.

6

Z rożnego nic nie wyszło. Faul i piłka dla Portugalii.

6

Strzał Embolo z około 16 metrów. Zablokowany i rzut rożny dla Szwajcarii.

4

Embolo faulowany i leży poza boiskiem. Potrzebuje pomocy medycznej. Napastnik był trafiony łokciem przez Diasa.

3

Pierwsza akcja Portugalii. Felix do Fernandesa, ale po jego kierunkowym przyjęciu w polu karnym Szwajcarzy wybijają.

1

Gramy! Rozpoczęła Szwajcaria!

19:58

Portugalia na bordowo-zielono, a Szwajcaria na biało. Za chwilę gramy!

19:58

No to jeszcze przywitanie kapitanów i losowanie. Pepe i Xhaka wiedzą już, kto zacznie.

19:55

Czas na hymny obu państw.

19:54

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę!

19:51

Cristiano Ronaldo przed chwilą usiadł na ławce rezerwowych przed mnóstwem fotoreporterów. Czas na prezentację przed meczem.

19:49

Oto składy obu ekip: Portugalia: Diogo Costa - Diogo Dalot, Pepe, Ruben Dias, Raphael Guerreiro - Otavio, William Carvalho, Bernardo Silva - Bruno Fernandes, Goncalo Ramos, Joao Felix [b]Szwajcaria[/b]: Yann Sommer - Edimilson Fernandes, Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Xherdan Shaqiri, Remo Freuler, Djibril Sow, Granit Xhaka, Ruben Vargas - Breel Embolo

18:15

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. To również ostatnie spotkanie przed dwudniową przerwą. Portugalia mierzy się ze Szwajcarią. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20!